Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 838625 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 08:37 - pre 116 meseci
Citat:
cozmo_im: Ono sto sam rekao odmah na pocetku - represija radja revolt i otpor.

Ne. Revolt i otpor rađa nepravda.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 08:49 - pre 116 meseci
A represija je pravda ?!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.win.rs.



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 08:51 - pre 116 meseci
Ono je totalno izivljavanje, nebitno je da li si kucao kartu ili ne - identicno se ponasaju prema svima, zato sto kad su s komunalnim policajcem misle da su uvatili boga za onu stvar.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 09:16 - pre 116 meseci
Citat:
Java Beograd:
A represija je pravda ?!

Moze da bu de i ne mora.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 09:32 - pre 116 meseci
Citat:
cozmo_im:
E,sad taj mali komunalac im opusteno kaze:,,Platite ovo i necemo vas dirati do sledece godine''
To su uradili taj isti dan u jos tri prodavnice u ulici,a preskocili su samo jednu,i to bas onu ciji je vlasnik kolega iz murije.
I sad da vas pitam,jel to ta pravna drzava na koju se toliko pozivate!?


Pricu 'plati nesto (daj mito), ne diram te sledecih X meseci' sam cuo dosta puta,
od prijatelja koji su drzali radnje, prodavnice, podrume pica,
s tim da nisu komunalci u pitanju, vec razlicite inspekcije.

Nemam pojma, pretpostavljam da ce se ovo destavati dok ljudi budu glasali za takvu politiku/stranke...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 10:14 - pre 116 meseci
Evo, cozmo, ja imam jednu ideju za tebe, organizuje se sa ljudima koji ne vole represiju, ako vas ima 1.000.000 u gradu i svi donirate po 10 evra za clanarinu, mozete momentalno da kupite 50-ak autobusa, potpuno novih sa klimom i svim ostalim gedzetima, a umesto bezveznih karata sa nekom nametnutom cenom postavite pored svakih vrata kasicu prasicu, pa nek svako ubaci onoliko koliko hoce i ako hoce. Imajuci u vidu nulti nivo represije, prema tvojoj teoriji prihodi bi vam bili mnogo veci nego kada represija postoji, pa bi bez problema za godinu-dve imali toliko autobusa da na svakoj liniji nailazi po jedan na svakih minut. Mozete se uredno registrovati kao klub i niko ne moze zabraniti jednom klubu da prevozi svoje clanove ispravnim i registrovanim vozilima, tako da sa zakonske strane ne postoji problem.

Ipak ako smo realni, znamo da taj model nema sanse da uspe, zivot bez represije je nemoguc, savremena civilizacija se zasniva na mnostvu strogo definisanih pravila i merama represije ako se ta pravila krse. Nisu navijaci huligani tamo gde je represija prejaka, vec tamo gde je preslaba. Nije naplata karata u prevozu niska tamo gde je represija prejaka, vec tamo gde je preslaba.

Kod svake medjuljudske strane treba krenuti od jednostavnog principa - obe strane treba da budu zadovoljne. Ako jedna strana nije zadovoljna, a druga insistira na saradnji, to je obicno ilegalna aktivnost, naprimer silovanje. Taj koji pokusava silovanje ne bi trebao da negoduje zasto se taj drugi buni, unosi mu se u lice, tretira ga kao stoku i slicno, jer je to upravo normalna i ocekivana reakcija. Potrebno je da se zapitas da li si ti taj koji primenjujes represiju jer nastojis da nateras na saradnju nekoga pod uslovima koji njemu ne odgovaraju. On tebe ne tera na saradnju, ne postoji pojava da neko hvata ljude po ulici i ubacuje u autobus da se na silu voze, vec obrnuto, ti si taj koji na silu hoces da nateras drugu stranu da ti dozvoli da se vozis besplatno. Imao sam prilike da vidim kako izgleda kontrola u Ljubljani - u autobus ulaze 4 kontrolora, kazu glasno da svi cuju "KONTROLA, POKAZITE VASE KARTE", istog trenutka svi vade karte i drze ispred sebe, kontrolor dodirne svaku kartu svojim uredjajem i ne treba mu duze od sekunde po putniku. Za 20-ak sekundi zavrsen je ceo autobus, nema potrebe da se svakom pojedinacno objasnjava kako je neophodno da trazi kartu po torbi i zasto je potrebno da je pokaze.

Da li ti tvrdis da postoji izivljavanje prema nekom ko je uredno pruzio na proveru svoju kartu bez odugovlacenja? Ne verujem, ali za par nedelja cu da dodjem u Beograd i proverim.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.win.rs.



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 10:53 - pre 116 meseci
Ti ne razlikujes nase od uredjenog drustva, samim tim nivo "represije" nije isti.

Ovde je drasticno brutalniji. Da li ti se u Sloveniji komunalni policajac uneo u lice iako imas kartu? Sigurno nije (ne znam ni dal ih ima tamo).

U Karslruheu gde cesto idem kontrolori su EKSTREMNO ljubazne osobe i nema nigde policije zajedno sa njima. Vidjao sam strance koji pojma nemaju oko karata i bili su maksimalno ljubazni i predusretljivi. Kod nas bi ih komunalac pretukao verovatno.

Ja se slazem da mora da postoji kontrolsanje drustva i postovanje zakona, samo to mora da bude tako da se ne povredjuje integritet gradjanina i da nema ponizavanja i pretnji, kao ovde.

Inace, najveca glupost je da je u septembru naplata porasla oko 30% zbog POJACANE kontrole. Pa nije zbog toga. Pocele skole, fakulteti, ljudi se vratili s odmora. Kao i svake godine.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 10:58 - pre 116 meseci
@pctel,

Slažem se sa tobom da se prevoz mora plaćati, ali komunalna (wtf) policija apsolutno nema šta (po defaultu) da traži u autobusima. To se zove represija i policijska država.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 11:04 - pre 116 meseci
Citat:
bachi: @pctel,

Slažem se sa tobom da se prevoz mora plaćati, ali komunalna (wtf) policija apsolutno nema šta (po defaultu) da traži u autobusima. To se zove represija i policijska država.

Srbija je zrela za diktatorsku vlast i policijsku drzavu.
Problem je sto jedina osoba kojoj bih imao poverenja da prepustim tako nesto sam ja sam. A posto se ja ne bavim tim poslom... jbg
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.win.rs.



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 11:08 - pre 116 meseci
Pravo u epicentar:

http://pescanik.net/2014/09/u-senci-propagande/

"Plaćaju ga građani koji sve teže žive. On se plaća i tako što se ukida kritička javnost koja inkasantsku vlast obelodanjuje. Plaća se i tako što su sve institucije stradale, da bi se nagrade i kazne arbitrarno delile."
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 11:14 - pre 116 meseci
Zanimljivo da samo u Beogradu postoji problem naplate karata u prevozu, ne sećam se da je još neki grad u Srbiji pominjan?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 11:25 - pre 116 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Zanimljivo da samo u Beogradu postoji problem naplate karata u prevozu, ne sećam se da je još neki grad u Srbiji pominjan? :)

Koji drugi grad u Srbiji? :]
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.win.rs.



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 11:30 - pre 116 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Zanimljivo da samo u Beogradu postoji problem naplate karata u prevozu, ne sećam se da je još neki grad u Srbiji pominjan? :)


Zanimljivo je da je u Beogradu karta skuplja 15-20 dinara nego u ostalim gradovima... a standard je isti. Manite statistiku.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 11:36 - pre 116 meseci
Ali su linije duze.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 11:44 - pre 116 meseci
Citat:
cozmo_im: Zanimljivo je da je u Beogradu karta skuplja 15-20 dinara nego u ostalim gradovima... a standard je isti. Manite statistiku.


Najveće zarade su u Beogradu... i znači cela ova frka je zbog 15 dinara?
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 11:48 - pre 116 meseci
Ne, cela ova frka je zbog naslova teme, Bus Plus-a.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 11:49 - pre 116 meseci
Oduvek sam se zgražao floskule "samo zbog 10 dinara". Mislim, ako je "samo" zašto onda da bude na moju štetu ?

Tako jednom u banci (!), blagajnica meni cvrkutavim glasom "Ostaću Vam dužna 10 dinara, samo 10". "Ne" kažem ja, "dajte Vi meni 20 dinara, pa ću ja Vama da budem dužan 10 dinara" Na to se ona zaprepastila "Vi meni da dugujete ?!" " Ma da, ali to je samo 10 dinara".
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 11:55 - pre 116 meseci
Kome je prestonica preskupa, uvek može da se preseli u provinciju, ni cela Engleska ne živi u Londonu.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.win.rs.



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 12:12 - pre 116 meseci
Ja ne znam odakle to misljenje da je Beograd pun "burzuja". Naprotiv, mislim da Beograd ima najvise siromasnih gradjana.

Ali ne... samo zato sto je Beograd mora da bude sve najskuplje.

Prosek plata vade 2-3 opstine i to je to. Ostalo je mizerija.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 12:17 - pre 116 meseci
Beograd svakako ima najsloženiju mrežu gradskog prevoza, trole, tramvaji, linije koje idu po svakakvim budžacima, valjda sve to vredi tih 15-20 dinara razlike u karti u odnosu na Novi Sad i slične. Vredi verovatno i više od tog.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 838625 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.