Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 845023 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 10:42 - pre 117 meseci
Citat:
Eno mi ga poznanik lezi u tvorza upravo zbog toga. Nevidjeno jednostavan proces. Samo malo kliker da radi.


Classical cozmo_im :D
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 10:43 - pre 117 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
osim policiji.


Osim OSL-u.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7174 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 10:55 - pre 117 meseci
Da, sorry moja greska, zaboravih druga sluzbena lica koja mogu da zahtevaju LK.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 10:56 - pre 117 meseci
Citat:
cozmo_im:
O svemu tome sto si sad napisao lepo je govorio poverenik i naveo da je sve to protivustavno i protivzakonito - to trazenje LK od svakog ko je umislio da to moze i sme.

Licne informacije ne smeju biti javne i dostupne svima. Ta bibliotekarka sa tvojom LK moze da dodje do broja tvog tekuceg i da te opeljesi. Jednostavno i prosto.

Skoro je bilo to na vestima.

Potrebna je zakonska regulacija i to precizna.

Kako se ovo izvodi?
1- kako od podataka iz licne karte doci do tekuceg?
2- kako od dobijenog tekuceg br. opeljesiti isti? //btw ja dajem svoj tekuci javno, bilo kome
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 10:56 - pre 117 meseci
Citat:
IUOP_1:
Citat:
Shadowed:
Pa, nije tu problem znanje broja racuna nego falsifikovanje dokumenata.


Da, ali je falsifikovanje olaksano posedovanjem ispravnog dokumenta.
Evo ti jedan primer, pogledaj ako te ne mrzi.
Ionako odosmo u off...

http://www.b92.net/video/vesti...09&dd=08&nav_id=897464

Pa, neces ti njoj ostaviti licnu kartu, daces na uvid. Na stranu to, i izlazak na ulicu olaksava da te neko mlatne po glavi pa bi po tom principu izlazenje na ulicu trebalo da bude zabranjeno.
Mislim, ako cemo sta je po zakonu a sta nije, onda i falsifikovanje dokumenata nije po zatvoru. Eno, i cosmov poznanik je u zatvoru. Pravi problem bi bio da postoji rupa u zakonu koja bi omogucila da sa znanjem licnih podataka i brojem racuna moze da podigne pare.

Na kraju krajeva, ako sumnjas, neces otici u tu biblioteku i gotovo. Tu i jeste stvar te neobaveze davanja LK.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 11:02 - pre 117 meseci
Citat:
Shadowed:
Na kraju krajeva, ako sumnjas, neces otici u tu biblioteku i gotovo. Tu i jeste stvar te neobaveze davanja LK.


To i ja pricam sve vreme...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.win.rs.



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 11:43 - pre 117 meseci
Sto se tice iskoriscavanja tudjih podataka dovoljna je kopija obe strane LK.

Lik je uspeo da pokupi ljudima svasta. Od kreditnih kartica do ulaska na tekuci racun i skidanja novca.

I to covek odradi ocas posla.

Lik je za 2 godine dogurao do oko 80.000 evra u prevarama (doduse glavna prevara mu je bila varanje na turistickim aranzmanima).

Najsmesnije je kad je ovima za organizovani kriminal sve lepo opisao kako radi.

Elem, cak i sa kopijom LK uspevao je da - otvori tekuci racun, da skida pare sa tudjeg racuna, da pronadje kreditne kartice i ojadi ih...

Milina.

Pa vi dajte svakom na uvid. Kako god zelite. Ja za tog poznanika u zivotu ne bi posumnjao da se bavi time ali eto njega uhapsise ovi za visokotehnoloski kriminal.

A da ne govorim kako je dosao do ostale dokumentacije i slicno lazno se predstavljajuci.

P.S. Kontrolor karata nije isto sto i finansijska institucija koja radi zakonski. Kontrolor cak ni zakonski nije propisan (ovi sto sad rade za Apex).
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 12:17 - pre 117 meseci
Citat:
Java Beograd:
A šte ste drugo očekivali od militantnih radikala ? Jel ko zaboravio vatrene Vučućeve govore što u skupštini, što na brojnim mitinzima ? Jel treba nekog da podsećam, da kačim ovde YT klipove ?
Mislili ste da se promenio ? Fašizam menja pojavne oblike ali ne i suštinu.

Povećani porezi, povećan državni represivni aparat, poskupele sve usluge koje pruža država, povećane sve kazne - ukupan nivo represije nad narodom u eksponencijalnom rastu.
Za to vreme "klasa nedodirljivih" ekponencijalno uvećava svoje lično bogatsvto.

Nazalost mislim da to sto se kod nas desava nema mnogo veze sa tim dal su na vlasti radikali ili neki drugi. I da su zuti bilo bi sve isto. Mislim da to ima vise veze sa globalnim trendom radikalizacije zivotnih prilika, kroz sve rigoroznije zakone i druge nacine. A mi slepo pratimo i kloniramo sve najnovije standarde. "Zero tolerance" i slicne pojave. Ali da ne nerviramo moderatore offtopic-om.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 12:33 - pre 117 meseci
Citat:
cozmo_im:
Sto se tice iskoriscavanja tudjih podataka dovoljna je kopija obe strane LK.

Lik je uspeo da pokupi ljudima svasta. Od kreditnih kartica do ulaska na tekuci racun i skidanja novca.

I to covek odradi ocas posla.

Lik je za 2 godine dogurao do oko 80.000 evra u prevarama (doduse glavna prevara mu je bila varanje na turistickim aranzmanima).

Najsmesnije je kad je ovima za organizovani kriminal sve lepo opisao kako radi.

Elem, cak i sa kopijom LK uspevao je da - otvori tekuci racun, da skida pare sa tudjeg racuna, da pronadje kreditne kartice i ojadi ih...

Milina.

Pa vi dajte svakom na uvid. Kako god zelite. Ja za tog poznanika u zivotu ne bi posumnjao da se bavi time ali eto njega uhapsise ovi za visokotehnoloski kriminal.

A da ne govorim kako je dosao do ostale dokumentacije i slicno lazno se predstavljajuci.

P.S. Kontrolor karata nije isto sto i finansijska institucija koja radi zakonski. Kontrolor cak ni zakonski nije propisan (ovi sto sad rade za Apex).


Cozmo eno ti apr sajt pun jmbg-ova i brojeva računa.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.win.rs.



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 13:21 - pre 117 meseci
Pricamo o zloupotrebi LK.

Ne mozes sve samo sa brojem racuna ili JMBG.

Ne verujes sve sta je lik radio.

Imate cak i na netu kako je radio prevare, naprimer, sa avio kartama...

Da ne govorim da je od samo jedne LK uradio haos sa dokumentima Air Serbie napr...
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 13:27 - pre 117 meseci
Pa daj neki link
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 19:41 - pre 117 meseci
http://www.prevara.info/index....ntent&task=view&id=921

Ovakvih prevara je uradio stotinjak. Sve falsifikovano. Preko ovakvih stvari je uzimao ljudima kopije LK pa skidao sa racuna. Trazi LK da potvrdi neke stvari, a onda sa tim podacima pravi lazna ovlascenja i skida novac bez problema.

Elem, iskustvo danasnje sa GSP:

preko sat vremena gradjani Zemuna, Gornji grad nisu imali prevoz, kao ni mestani Galenike, Z. Polja, Batajnice.

Naravno, doslo je posle po 4-5 buseva zaredom.

Razlog? Jedan dupli bus se pokvario i majstorima iz GSP-a je trebalo dva sata da odblokiraju pristup na Brankov most. Sve sto je trebalo da urade je da gurnu onim njihovim kamionom malo bus u stranu. Ne, oni su slali te buseve na zeleznicki most!?

Sve to vreme nisu mogli da posalju sa neke druge linije bar po 1 bus na te linije dodatni da bar prevezu deo putnika. Evo upravo gledam aplikaciju BUSPLUS i dalje ne mogu da povataju red voznje. Dakle jedan pokvareni bus i njihova nesposobnost je dovela do gubitka prevoza za preko 100.000 zitelja.

Ovakve situacije su svakodnevne i zato kazem da je karta PRESKUPA za to sto se nudi i u odnosu na standard gradjana.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 23:15 - pre 117 meseci
Ovo nije razlog da se ISTA uradi po pitanju cene karte (eventualno da se poveca da neko ko ume dodje da radi posao koji se ne radi...), vec sa sasvim drugim, ali ti volis da vrtis vodenicu na ono sto pocnes, nebitno da li si u pravu.

Ovo samo pokazuje ono za sta se sigurno slazemo - budale treba da dobiju otkaz. Ako ostanu budale, baciti ih u zoo vrt sa majmunima, mozda nauce nesto od njih.
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 23:28 - pre 117 meseci
A sta raditi kad budale godinama ne dobijaju otkaze?
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u11.09.2014. u 02:14 - pre 117 meseci
Citat:
Windows2:
Citat:
Java Beograd:
A šte ste drugo očekivali od militantnih radikala ? Jel ko zaboravio vatrene Vučućeve govore što u skupštini, što na brojnim mitinzima ? Jel treba nekog da podsećam, da kačim ovde YT klipove ?
Mislili ste da se promenio ? Fašizam menja pojavne oblike ali ne i suštinu.

Povećani porezi, povećan državni represivni aparat, poskupele sve usluge koje pruža država, povećane sve kazne - ukupan nivo represije nad narodom u eksponencijalnom rastu.
Za to vreme "klasa nedodirljivih" ekponencijalno uvećava svoje lično bogatsvto.

Nazalost mislim da to sto se kod nas desava nema mnogo veze sa tim dal su na vlasti radikali ili neki drugi. I da su zuti bilo bi sve isto. Mislim da to ima vise veze sa globalnim trendom radikalizacije zivotnih prilika, kroz sve rigoroznije zakone i druge nacine. A mi slepo pratimo i kloniramo sve najnovije standarde. "Zero tolerance" i slicne pojave. Ali da ne nerviramo moderatore offtopic-om.

Bas tako, tj. izmedju ostalog i zbog toga.

To sto Java navodi bi uradila svaka vlast, pa cak i ona koja nije lopovska kao ova ili ona prosla ili ona pre nje. :D

Drzava je g*vnima do guse i gledaju da namaknu jos koji dinar kako znaju i umeju, da bi produzili rad jos koji godinu... pre potpunog zaribavanja motora.

A ako se nastavi ovako, ako se ne otpusti gomila iz drzavne uprave i raznih agencija, i ako se ne nastavi podmazivanje iz MMF-a, motor ce zaribati i generalna nam ne gine...

Nema to veze sa politickom opcijom ovom ili onom, vec je stvar cisto ekonomska.

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u11.09.2014. u 10:37 - pre 117 meseci
Čik da vidim da se otpusti gomila iz Agencija ! Ma, samo kad bi ugasili Agenciju za istragu pomorskih nesreća, onih 99 bi mi lakše pale.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u11.09.2014. u 11:56 - pre 117 meseci
Citat:
shadow-bg:
A sta raditi kad budale godinama ne dobijaju otkaze?

Sigurno smanjenje cene karata nece pomoci ni tada :D

Realno gledano, ako ljudi nemaju novca bice problema. Bice problema i ako nemaju posla, i da imaju novca (dosadi :D)... znaci da ono sto se ima u drzavi mora da ide u neradnicima, hteli mi to ili ne.
Pitanje je samo koje korake preduzeti da se ista promeni.

Cena BusPlus karte je najmanji problem na po tome, jer moze se izbeci barem dobrim delom. (ne da se izbegne placanje, vec da se izbegne voznja skroz). Mnoge druge stvari su veci problem po pitanju cene a ne mogu se izbeci.
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u11.09.2014. u 15:40 - pre 117 meseci
Citat:
...jer moze se izbeci barem dobrim delom...


Jel mozes samo da mi objasnis kako? Nemoj samo da mi pricas o pesacenju/pedalanju sa kraja na kraj grada, pogotovo po kisi/oluju/snegu. Ta opcija moze da prodje kod malog procenta populacije.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u11.09.2014. u 16:24 - pre 117 meseci
Citat:
cozmo_im:
Eno mi ga poznanik lezi u tvorza upravo zbog toga. Nevidjeno jednostavan proces. Samo malo kliker da radi.

Evo, objasni mi molim te, sticajem okolnosti znam brojeve velikog broja ljudi + firmi i to velikih, kako da postanem milioner?

Inace, generalno pitam se da li se moze primeniti isti princip na taxi. Znaci, sednem vozim se ceo dan, a onda kazem "e, sad mi tvori vrata da idem a ne bih da platim". I on mora da otvori vrata, ne sme da mi ogranici slobodu da odem, ne sme da me prati ili juri. Moze samo da pozove komunalce, da im opise kako izgledam, pa ako me oni jednog dana nadju i dokazu da sam to bio ja, tek onda mogu da mi napisu kaznu za svercovanje, ali moje podatke ne mogu da daju taksisti kako bi ostvario svoje pravo na naplatu. Zanimljiva ideja zar ne, zasto da se uopste guramo po tim autobusima, kad nam Ustav omogucava da se slobodno besplatno vozimo manjim konfornijim vozilima?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u11.09.2014. u 16:33 - pre 117 meseci
Citat:
shadow-bg:
Citat:
...jer moze se izbeci barem dobrim delom...


Jel mozes samo da mi objasnis kako? Nemoj samo da mi pricas o pesacenju/pedalanju sa kraja na kraj grada, pogotovo po kisi/oluju/snegu. Ta opcija moze da prodje kod malog procenta populacije.

Premestis se blize mestu do kog moras ici svaki dan, kao u svakoj normalnoj zemlji, ili nadjes posao blize stanu.
A i mnogo njih koristi prevoz jer moze, a mogu da propesace.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 845023 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.