Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 838337 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 13:11 - pre 116 meseci
Nešto vredi onoliko koliko narod može da plati.

Čemu cena karte koja je nedostižna većini građana?

Vi nikako da shvatite da je reč o preduzeću koje se velikom većinom finansira iz gradskog budžeta, a ova naplata karata je osmišljena da bi se napunili privatni džepovi i zbog toga je Bus plus i uveden.

Ako se već finansira sa 70% od grada, zašto to nije 100%? Otpusti se višak zaposlenih (kontrolori, komunalna bagra, silna administracija iz bus plusa i GSPa koji su tu oko naplate karata), na taj način nema ni masnih provizija prilikom nabavke aparata za validaciju i to je ta razlika od 30%, dođe mu na isto, a ne ovako.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 13:20 - pre 116 meseci
Citat:
bachi: Nešto vredi onoliko koliko narod može da plati.

Čemu cena karte koja je nedostižna većini građana?


Baš i ne verujem da je 73 dinara nedostižno u Beogradu. U npr. Novom Sadu je 55 i velika većina ili ima markicu ili kupuje kod vozača, nema napada na kontrolore i uopšte nema cele te frke koja skoro svakodnevno puni štampu.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 13:21 - pre 116 meseci
Nek u BGu bude 55 dinara, pa da vidimo.

Da, duže su rute u BGu, ali ima znatno više putnika nego u NS.

Da li se GSPNS finansira iz budžeta grada?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 13:47 - pre 116 meseci
Citat:
U GSP “Beograd” odlučili su da nagrade putnike gradskog prevoza koji kupuju kartu.
“U saradnji sa ‘Soko štarkom’ odlučili smo da od sutra ulazimo u vozila gradskog prevoza
i delimo putnicima koji imaju kupljenu kartu čokoladice u znak zahvalnosti."

http://www.b92.net/biz/vesti/s...09&dd=16&nav_id=900268
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 13:49 - pre 116 meseci
Citat:
bachi: Nek u BGu bude 55 dinara, pa da vidimo.

Da, duže su rute u BGu, ali ima znatno više putnika nego u NS.

Da li se GSPNS finansira iz budžeta grada?


Zašto bi bio 55 u Beogradu? U Novom Sadu nema ni trolejbusa ni tramvaja, nema električne mreže ni šina za održavanje, kraće su linije i manje ih ima.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 14:03 - pre 116 meseci
Citat:
bachi:
Slažem se sa tobom da se prevoz mora plaćati, ali komunalna (wtf) policija apsolutno nema šta (po defaultu) da traži u autobusima. To se zove represija i policijska država.

Pa ja bih rekao da upravo zbog situacije kakva je kod nas, kontrolor nema sta da trazi u autobusu bez makar komunalnog policajca, ako ne neke respektabilnije sile. Slobodno me demantuj, reci sta kontrolor moze da uradi kako bi uticao na to da putnici prestanu da se voze bez karte?

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.win.rs.



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 14:16 - pre 116 meseci
Nek se zali upravi vodovoda. Isto kao i obican gradjanin sto radi kada ga drzava pokrada. Tante za kukuriku.

Oces da ti ispricam kako je izgledao moj slucaj s drzavom kad me EPS (EDB) pokrao? Tako sto sam potpisao reprogram duga cisto da ne bi sebi jeo zivce. Ja sam njima poklonio par stotina evrica. Kad me NEKO UBEDI da je drzava i zakon na mojoj strani, onda cemo lako za placanje karte.

Samo neka oni vrate stare ridzovane i uvedu realnu cenu karte i gle cuda kako se sredjuje GSP.

Drugo, APSOLUTNO nema veze koliki je Beograd - ima drasticno vise stanovnika nego bilo koji grad u Srbiji i pri tom je i prihod ogroman (osecam da je prihod GSP Beograd samo od kupljenih mesecnih dopuna veci nego 3x prihod GSP NS). Ima vise troskova, ali i srazmerno vise prihoda tako da to dodje na isto.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 14:22 - pre 116 meseci
Citat:
cozmo_im: Nek se zali upravi vodovoda. Isto kao i obican gradjanin sto radi kada ga drzava pokrada. Tante za kukuriku.

Oces da ti ispricam kako je izgledao moj slucaj s drzavom kad me EPS (EDB) pokrao? Tako sto sam potpisao reprogram duga cisto da ne bi sebi jeo zivce. Ja sam njima poklonio par stotina evrica. Kad me NEKO UBEDI da je drzava i zakon na mojoj strani, onda cemo lako za placanje karte.

Samo neka oni vrate stare ridzovane i uvedu realnu cenu karte i gle cuda kako se sredjuje GSP.

Drugo, APSOLUTNO nema veze koliki je Beograd - ima drasticno vise stanovnika nego bilo koji grad u Srbiji i pri tom je i prihod ogroman (osecam da je prihod GSP Beograd samo od kupljenih mesecnih dopuna veci nego 3x prihod GSP NS). Ima vise troskova, ali i srazmerno vise prihoda tako da to dodje na isto.


To je anarhija. A ako je anarhija, onda ce i oni da se izivljavaju kako im je volja.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 14:22 - pre 116 meseci
Citat:
cozmo_im
Samo neka oni vrate stare ridzovane i uvedu realnu cenu karte i gle cuda kako se sredjuje GSP.

Drugo, APSOLUTNO nema veze koliki je Beograd - ima drasticno vise stanovnika nego bilo koji grad u Srbiji i pri tom je i prihod ogroman (osecam da je prihod GSP Beograd samo od kupljenih mesecnih dopuna veci nego 3x prihod GSP NS). Ima vise troskova, ali i srazmerno vise prihoda tako da to dodje na isto.


Da smanje subvencije video bi koliko je realna cena. Samo izgovori da se ne plaća.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.win.rs.



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 15:57 - pre 116 meseci
Svugde u svetu se subvencionise, i svugde se gleda da bude socijalna cena karte, u odnosu na prosek zarada. Samo u Srbiji ne.

Svugde u normalnom svetu postoje socijalne karte stanovnistva i tacno se zna koliko narod moze da plati neku uslugu koja je javno dobro a ne privatno.

Javni prevoz je javno dobro. Takodje to subvencionisanje isto mi placamo kroz poreze.

80% ljudi koji koriste prevoz u BGD-u nema sanse da je prijavljeno kod poslodavca. Pola od njih zaradjuje onaj sprski prosek od 200 evra. Nije prijavljen, ne moze da uzme markicu, ne sme na biro.

Neka menja dva prevoza njemu treba 292 din ili da uzme dnevnu od 280 din. Nek menja i jedan prevoz to je 146 din dnevno. 3212 din mesecno na zaradu od 24.000 din. U NS - 800 din manje. Srpski prosek u prodavnici je 300 din dnevno. Znaci u NS ima za tri dana vise zivota kad plati prevoz.

Zvuci grubo ali to je srpska realnost.

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 16:22 - pre 116 meseci
U Bg je naplata karata oko 45%, u NS oko 80%, (u Subotici blizu 100% ako je verovati forumima), neće biti da je tolika razlika zbog 800 dinara. Uostalom, bila je pre par godina karta 40 dinara u Beogradu pa se i onda teško naplaćivalo.

 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 16:32 - pre 116 meseci
Citat:
cozmo_im:80% ljudi koji koriste prevoz u BGD-u nema sanse da je prijavljeno kod poslodavca. Pola od njih zaradjuje onaj sprski prosek od 200 evra. Nije prijavljen, ne moze da uzme markicu, ne sme na biro.

Zašto ne sme na biro? Ako se prijavi na biro mesečna karta je 1000 din. Šta time gubi?
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.09.2014. u 16:39 - pre 116 meseci
Citat:
cozmo_im:
Javni prevoz je javno dobro. Takodje to subvencionisanje isto mi placamo kroz poreze.

80% ljudi koji koriste prevoz u BGD-u nema sanse da je prijavljeno kod poslodavca.

Aha, tako znaci - onda lepo reci "20% ljudi to placa kroz poreze, a 80% ljudi niti placa kroz poreze, niti placa u autobusu, ne placa nikakao vec im je to pravo pripalo rodjenjem, kao vazduh"

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.09.2014. u 07:27 - pre 116 meseci
Citat:
bachi:
Nešto vredi onoliko koliko narod može da plati.

Čemu cena karte koja je nedostižna većini građana?

Vi nikako da shvatite da je reč o preduzeću koje se velikom većinom finansira iz gradskog budžeta, a ova naplata karata je osmišljena da bi se napunili privatni džepovi i zbog toga je Bus plus i uveden.

Ako se već finansira sa 70% od grada, zašto to nije 100%? Otpusti se višak zaposlenih (kontrolori, komunalna bagra, silna administracija iz bus plusa i GSPa koji su tu oko naplate karata), na taj način nema ni masnih provizija prilikom nabavke aparata za validaciju i to je ta razlika od 30%, dođe mu na isto, a ne ovako.


Kad se nešto subvencioniše iz budžeta nikad ne postoji višak zaposlenih, samo manjak.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.09.2014. u 07:44 - pre 116 meseci
Citat:
pctel:Aha, tako znaci - onda lepo reci "20% ljudi to placa kroz poreze, a 80% ljudi niti placa kroz poreze, niti placa u autobusu, ne placa nikakao vec im je to pravo pripalo rodjenjem, kao vazduh"

Koliko vidim, ti bi pristao i da ti Žandarmerija šeta po autobusima zbog neplaćenih karata?

Lepo spustiti cenu karte, povećati broj autobusa, napraviti da se karta kupuje kod vozača, ulaz isključivo na prednja vrata (što bi učinilo mogućim povećanjem broja vozila), definitivno niža cena dnevne karte (a ne pljačkaških 280 dinara), na svakih 11 mesečnih karata za zaposlene - 12-ta da bude gratis, na svakih 10 dopunjenih vožnji, 11-ta gratis i slične fore i da vidiš kako će da se plaća karta.

Autobusi da se urede, da red vožnje bude tačan, a ne da čekam 48. DVADESET MINUTA, a ne ovako leba preko pogače.

Edit: pogledajte bre ovo! Pa ovo bre grad plaća ove pacove, aman bre!!!



... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.09.2014. u 07:57 - pre 116 meseci
Citat:
dule_ns:
Kad se nešto subvencioniše iz budžeta nikad ne postoji višak zaposlenih, samo manjak.


? ? ?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.win.rs.



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.09.2014. u 08:06 - pre 116 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
U Bg je naplata karata oko 45%, u NS oko 80%, (u Subotici blizu 100% ako je verovati forumima), neće biti da je tolika razlika zbog 800 dinara. Uostalom, bila je pre par godina karta 40 dinara u Beogradu pa se i onda teško naplaćivalo.


Kada je karta bila 40 i 50 dinara prevoz je bio najbolji i najredovniji. I bila je mnogo veca naplata nego sad, sigurno preko 60%. Ali su se apetiti povecali, visak zaposlenih, uvodjenje BUSPLUS sistema koji je smanjio priliv za 9%... i odmah skace cena karte... iako realno nije bilo potrebe da ide preko 50-60 dinara maksimum kada je i najveca naplata bila (tad je mesecna bila nesto oko 2500 din cini mi se)...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.win.rs.



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.09.2014. u 08:08 - pre 116 meseci
Citat:
pctel:
Aha, tako znaci - onda lepo reci "20% ljudi to placa kroz poreze, a 80% ljudi niti placa kroz poreze, niti placa u autobusu, ne placa nikakao vec im je to pravo pripalo rodjenjem, kao vazduh"


Netacno, ne naplacuje se tako, porezi i doprinosi od poslodavca ne idu Beogradu. Naplacuje se od komunalnih usluga i gradskih poreza... Sto znaci placaju apsolutni svi koji placaju to u Beogradu.

Resenje je jednostavno - smanjiti cene karata i to je to. Jednostavnije od toga nema.

Neko je pitao za biro, ako biro provali da radis kod nekog na crno, a korisnik si biroa, mogu trajno da zabrane da se prijavis na biro i zato se ljudi i ne prijavljuju tamo dok radis na crno...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.09.2014. u 08:09 - pre 116 meseci
Citat:
bachi:
Edit: pogledajte bre ovo! Pa ovo bre grad plaća ove pacove, aman bre!!!


Zasto da ih ne placa? Unajmljeni su da kontrolisu karte, to i rade. Normalno je da budu placeni za svoj posao.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.09.2014. u 08:23 - pre 116 meseci
@3way, tebi nije čudno to što grad Beograd iz budžeta plaća kontrolore da povećaju naplatu u korist PRIVATNE FIRME, jer je Apex doo. preuzeo sektor naplate na sebe?!?

Ma, što se ja uopšte nerviram... Zaboravi.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 838337 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.