Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vinjete od leta, cena kao Mađarima

elitemadzone.org :: MadZone :: Vinjete od leta, cena kao Mađarima

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 37445 | Odgovora: 141 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima15.11.2014. u 17:12 - pre 114 meseci
da, italijanski autoputevi su oko 6 eurocenti/km prosecno.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima15.11.2014. u 17:18 - pre 114 meseci
Sve sam sarkazam i paradoks.Jbg,ovaj zivi u italiji a ne zna da se placa putarina, Srbin iz Srbije ga ispravlja, Srbin iz Italije Srbinu koji zivi u Srbiji bolje

resava problematiku naplate putarine.

Najlepse sam se vozio,na nesrecu svih nas,prvi dan bobardovanja.Sada bi po pitanju ove vinjete stavio 1k€ pa bar znam

da nema guzve,nesto slicno kao ovo elektronsko njesra po pitanju cene zbog letnjeg haosa.

Sto se tice prirode,imam je od Topole,preko Vince (moze pauza za kupovinu ovoga sa slike)satornje.slika2,Blaznave,Ramace ecc.

Za to mi inije zao i da se placa..




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima15.11.2014. u 18:11 - pre 114 meseci
@Braksi
ima alternativu koja se ne plaća


format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima15.11.2014. u 20:40 - pre 114 meseci
Ima alternativu gore preko planine, licno sam isao i to mi je mozda i najlepse putovanje u zivotu. U julu je pored puta bilo 2m snega, pa se pitam da li je tamo zimi uopste moguce voziti, ali mora da jeste, jer se okolo nalazi par prelepih ski centara.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima15.11.2014. u 20:41 - pre 114 meseci
kad si rekao o alternativnim pravcima pp sam da mislis o RAZUMNIM alternativama.

Ja sam prelazio Apenine lokalnim putem iz znatizelje i ponovo bih pre isao iz Indije za Kinu preko Nepala nego preko Apenina.

Razumna alternativa je npr idem za BG preko Banstola ili za SU preko Srbobrana i Topole (mada pomoz bog osovinama), a ne ovo.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima15.11.2014. u 20:44 - pre 114 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Sto se tice prirode,imam je od Topole,preko Vince (moze pauza za kupovinu ovoga sa slike)satornje.slika2,Blaznave,Ramace ecc.

Za to mi inije zao i da se placa..

Da, tu negde u tom reonu sam svojevremeno nasao neku kafanu gde je pasulj sa kobasicom + hleb + salata + koka kola sve zajedno bilo oko 150 dinara
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima16.11.2014. u 09:33 - pre 114 meseci
@Braksi
Aha, sad razumem, ti si pod alternativnim putem mislio da ti odvoje jednu traku na autoputu koja se ne plaća. Napisao si da taj put nema alternativu, naravno da ima, e sad naravno da ti putevi nisu kao što je autoput, ali je bitno da imaš izbor, tj. da nisi primoran da ideš autoputem koji se plaća.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima16.11.2014. u 09:47 - pre 114 meseci
Mislim da bi ti kao Subotican trebao da budes najvise zainteresovan za vinjete.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima16.11.2014. u 10:07 - pre 114 meseci
Jel zna neko detalje tih EU propisa o alternativnim putevima? Mislim, ustanovili smo da svaki put ima alternativu, ali ima li tu jos nekih ogranicenja tipa koliko sme prosecno putovanje da se produzi i sl.?

Gledam sad na mapi i pitam se koji se alternativni put nudi za recimo deonicu Zrenjanin - Cacak ako uvedu vinjete kao sto se prica za autoput, Ibarsku, Pancevacki i Zrenjaninski put? Koliko bi to putovanje trajalo?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima16.11.2014. u 10:30 - pre 114 meseci
ne bih rekao da tu ima nekih specijalnih regulativa.
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.222.15.0

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima16.11.2014. u 10:35 - pre 114 meseci
Dusko pa uvek mozes iz Zrenjanina preko Rumunije do Cacka :).

Ocigledno je da je ovo samo probni balon vlasti. Opipavaju puls javnosti i polako navikavaju narod na ono sto se sprema. Jedno je sigurno, nema sansi da uvedu putarinu za Ibarsku. Ali ovako konstruisana vest je dobra, da sutra kada implementiraju novi zakon kazu, eto ucinili smo vam uslugu i necemo da vam naplacujemo ibarsku jer smo milosrdni i mislimo na svoj narod :D.

Ja jos uvek ne vidim problem u vinjetama kao sistemu naplate, ali vidim problem u predlozenim cenama. Cilj novog sistema je duplo povecanje prihoda od putarine. Cilj je da implementiraju madjarske cene na srpske autoput"eve". Imajuci u vidu da madjarska ima razgranatu mrezu autoputeva bar 2-3x duzu i nekoliko puta kvalitetniju od naseg jednog i po autoputa, cena je bezobrazluk.

Za one koji se raduju sto ce masa radnika na naplatnim rampama dobiti otkaz, hahaha, dobice ali... Prvo isutirace one koji nisu u aktuelnoj partiji, a zaposlice jos vise jer neko mora da kontrolise da li vi imate vinjete. A onda ide najbolja stvar na svetu za srpsku vlast, JAVNE NABAVKE. Sreca radost, treba nabaviti ogromnu kolicinu skupe opreme za izdavanje vinjeta i nagledanje autoputeva, odnosno proveru da li vozila imaju placene vinjete.
Madjari su to resili sa specijanim vozilima koja su opremljena kvalitetnim kamerama koje citaju registracione tablice, pa racunaj jedno 500 takvih vozila, pa oprema za nadozor, wireless komunikaciju, serveri, komandni centar, gorivo za ta vozila, odrzavanje, po dva zaposlena u svakom automobilu, dupla dnevnica :), itd.
A onda sistem za prinudnu naplatu, koji mora biti vanzakonski kao onaj od parking servisa, itd.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima16.11.2014. u 10:41 - pre 114 meseci
Sklon sam misljenju da ce vinjete morati da se koriste za autoputeve i puteve rezervisane za saobracaj motornih vozilila, tako da Zrenjanin-Cacak i dalje ne bi trebalo da se naplacuje sadasnjim putem. Ali, videcemo, nije iskljuceno da je to neko zamislio drugacije.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima16.11.2014. u 10:52 - pre 114 meseci
Ne mogu se svi zadovoljiti.

Evo npr Italija. Italija stvarno ima fenomenalne autoputeve, ali su veoma skupi. Italija cak vise naplacuje putarine na severu jer tu dolazi vise turista. Recimo Put A22 od Brenera do Verone kosta 73milesima dok Rim Napulj kosta 67 po km, a put prema Austriji (Tarvisio Villach) cak 81 !

Naravno cela Austrija i Nemacka se spusta ovim putevima, ali sta cemo sa lokalcima ?

U Italiji stalno pickaju autoputeve i imaju trista sluzbi da bi opravdali cenu, ali dobro ne mora bas toliko. Sto se tice Nemacke ne znam kako im se isplati da bas nista ne naplacuju, ali hvala im veoma. Austrija i CH su najbolji, mada mislim da bi za nas kao tranzitnu zemlju najbolje bio Austijski sistem.

Pri tom treba imati u vidu da ako ima samo jedna vinjeta godisnja ona ne moze biti skupa kao kad imaju druge opcije.

Primer Austrijska godisnja je oko 80 evra a CH 33, ali Austrija ima i dvomesecnu 23 evra i desetodnevnu 9 pa ko sta voli.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima16.11.2014. u 10:55 - pre 114 meseci
Citat:
7.scena:

Za one koji se raduju sto ce masa radnika na naplatnim rampama dobiti otkaz, hahaha, dobice ali... Prvo isutirace one koji nisu u aktuelnoj partiji, a zaposlice jos vise jer neko mora da kontrolise da li vi imate vinjete. A onda ide najbolja stvar na svetu za srpsku vlast, JAVNE NABAVKE. Sreca radost, treba nabaviti ogromnu kolicinu skupe opreme za izdavanje vinjeta i nagledanje autoputeva, odnosno proveru da li vozila imaju placene vinjete.
Madjari su to resili sa specijanim vozilima koja su opremljena kvalitetnim kamerama koje citaju registracione tablice, pa racunaj jedno 500 takvih vozila, pa oprema za nadozor, wireless komunikaciju, serveri, komandni centar, gorivo za ta vozila, odrzavanje, po dva zaposlena u svakom automobilu, dupla dnevnica :), itd.
A onda sistem za prinudnu naplatu, koji mora biti vanzakonski kao onaj od parking servisa, itd.


Sve drzavne sluzbe kostaju, a pravi problem je uvesti mehanizme da oni racionalno posluju. Sta je razlika izmedju prekomerno zaposlenih po naplatnim rampama ili nadzornim sluzbama ? Ili bilo gde ?

Ukidanjem naplatnih rampi nema vise guzvi, a moderan auto put je mnogo vise od tri trake.

 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima16.11.2014. u 11:18 - pre 114 meseci
Mislim da od uvodjenja vinjete samo za auto puteve u Srbiji ne bi bilo nikakve vajde. Cela kalkulacija oko vinjeta se gradi tako da se vecina koji imaju kola implicitno nateraju da kupe godisnju, a da stranci placaju dnevne/nedeljne. Obratiti paznju da u zemljama koje imaju vinjete (SLO, HUN, AUT...) kupovina godisnjih vinjeta nije obavezna, ali ih vecina ima. Slicno se u Srbiji ne bi desilo jer zbog malog broja autoputeva mnogi uopste i ne izadju na autoput tokom cele godine, a ako to i rade jednom-dva puta godisnje verovatno bi se odlucili za alternativni put gde se ne placa. Ja mislim da ako uvedu vinjete da ce tu biti ukljucena i ibarska sto doduse i ne bi bio presedan jer su Hrvati recimo naplacivali putarinu na gornjem delu "Y" kraka ka SLO/ITA dok je taj put bio obican put prvog reda, ali je na naplatnim rampama stajalo pojasnjenje da se te pare koriste za finansiranje izgradnje auto puta na toj istoj deonici. Iskren da budem to je bilo pre 4 godine tako da ne znam da li su stvarno izgradili autoput tu. Mislim da bi nasi mogli da prodaju neku slicnu pricu po kojoj se ibarska naplacuje da bi se napravio autoput do BG-Cacak.

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima16.11.2014. u 11:41 - pre 114 meseci
Mislim da je samo pogresno sto termine "vinjeta" i "nalata putarine" tretirate sa NORMALNE i LOGICNE strane.

Citat:
Ali ovako konstruisana vest je dobra, da sutra kada implementiraju novi zakon kazu, eto ucinili smo vam uslugu i necemo da vam naplacujemo ibarsku jer smo milosrdni i mislimo na svoj narod .


Mislim da je 7 scena nanjusio mogucu varijantu prenemaganja i foliranja.

Tako smo isto mogli da diskutujemo o NOTARIMA, kako je ovo, ili ono, dobro, lakse operativnije, ali VLAST je napravila NEVIDJENI CIRKUS sa devijacijom.

Devijantna vlast, i njen segmenti(nepromenjeni decenijama) jednostano NE ZELE da urede drzavu, posto bi bili istisnuti iz zivota.

Kao po teoriji "srednje klase", da je treba unistiti, posto kada ojaca, krene da postavlja pravila i da ucestvuje u organizaciji drustva.

Vinjete ce biti uvedene, a na nama je da sacekamo i vidimo KOLIKO CE DEVIJANTNA biti ta aplikacija..

Normalna varijanta NIJE u opciji.

Potpuno nepotrebno spominjete neke "primere"..ovo sto ce se dogoditi kod nas bice NEVIDJENO i NEPRIMERENO.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima16.11.2014. u 11:52 - pre 114 meseci
ako mislis na istarski ipsilon to je sasvim solidan regionalni put, ali nije mi jasno zasto trazite neka pravila kad pravila nema. Mislim drzava moze da naplati putarinu i preko Banstola ako hoce ?!
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima16.11.2014. u 12:15 - pre 114 meseci
Pa ja to upravo i kazem. I ne samo da moze jer joj se moze nego ima i primere iz drugih zemalja na koje ce da se pozove cisto da ispere usta kad ih "opozicija pritisne".
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima16.11.2014. u 14:10 - pre 114 meseci
Da li je iko negde video da je vinjeta potrebna za put kojim mogu da se krecu biciklisti, traktori, kombajni i ostale radne masine?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima16.11.2014. u 15:11 - pre 114 meseci
Mozda to bude upravo radikalna inovacija

Nigde na svetu se notari ne bave advokatskim poslom, i nigde na svetu ne postoji OBAVEZA koriscenja lokalnog(teritorijalnog) notara..a postoje notari po planeti, postojali su i u Srbiji pre xx godina...

Prosto je iskustvo pokazalo, da NIJEDAN EU propis(ili zakon ili prosto "obicaj") nije apliciran bez teskih devijacija.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Vinjete od leta, cena kao Mađarima

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 37445 | Odgovora: 141 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.