Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vinjete od leta, cena kao Mađarima

elitemadzone.org :: MadZone :: Vinjete od leta, cena kao Mađarima

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 37757 | Odgovora: 141 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima16.11.2014. u 15:36 - pre 114 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Da li je iko negde video da je vinjeta potrebna za put kojim mogu da se krecu biciklisti, traktori, kombajni i ostale radne masine?


Ovo je tipicna tvrdoglavost pomesana sa inatom na srpski nacin.

Vinjeta ce vaziti za autoputeve, a ako bude vazila i za neke regionalne to je zato sto smo mala i nerazvijena zemlja i to je jedan, ako ne i jedini nacin, da malo po malo premrezimo zemlju kvalitetnim autoputevima.

Ljudi u Srbiji razmisljaju cudno, npr nemamo nista, ali ako ne mozemo npr kao Nemci onda je bezveze. Kao da ne mozemo napraviti, malo po malo, mic po mic. Nase zeleznice propadaju vec godinama zato sto nemamo para za brze pruge. Pa dobro, napravite bar normalnu, a brza kad bude bil. Ne ! Ili Sinkansen ili TGV ili nista.

Slicno je i sa autoputevima. Bolje da smo napravili par odlicnih magistralnih pravaca, a da nemamo ni km autoputa...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
109.121.58.*



+638 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima16.11.2014. u 15:52 - pre 114 meseci
Pa da, ali kao sto neko vec rece te pare nece otici na izgradnju puteva, nego ko zna u ciji dzep. Mozda i odu na izgradnju puteva, ali po nekim blesavim cenama.

Obzirom koliko su ljudi izgubili poverenje u drzavu tesko da neko veruje da ce sad mi kao da placamo putarinu, a oni ce graditi kvalitetne puteve bla bla. Ili cemo uredno placati BusPlus a busevi ce ici redovno, bice cisti itd.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima16.11.2014. u 18:01 - pre 114 meseci
Regionalni putevi treba da budu pod nadzorom lokalnih uprava. Tako se nekako i vodi. A superviziju vrsi drzava.

E sad, "drzava"(koalicija od bar 20 stranaka) drzi svoje "najbolje" pitomce sa lokala u lokalnim upravama, pa (p)odrzava "biracko telo" i ne pada im na pamet "supervizija".

A lokalni krkani, vise vole da potrose pare na lazne konsultacije i imaginarne projekte, i pomalo "gurnu" centrali, nego da "bacaju" pare na dronjav asvalt, kod ionako prevarantskih krpadzija drumova.

Nema standarda, nema kontrole..sta uraditi..pa uvesti vinjete i povecati neciji prihod..ko otme i ko preotme.

Broj rupa na "samajama" dzadama se nece smanjiti.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima16.11.2014. u 18:43 - pre 114 meseci
Citat:
Braksi:
Citat:
Darko Nedeljković:
Da li je iko negde video da je vinjeta potrebna za put kojim mogu da se krecu biciklisti, traktori, kombajni i ostale radne masine?


Ovo je tipicna tvrdoglavost pomesana sa inatom na srpski nacin.

Braksi, ne znam cime sam zasluzio ovakav napad - ja prosto pitam ljude koji su putovali vise od mene, ili mozda manje a vise obracali paznju na detalje, ili na kraju krajeav nisu nigde putovali nego pronasli negde tekst gde je to opisano - Da li je iko negde video da je vinjeta potrebna za put kojim mogu da se krecu biciklisti, traktori, kombajni i ostale radne masine? Mozda toga nikada nigde niej bilo, a mozda postoji na 1.000 mesta, pa ako neko zna neka podeli sa mnom, da ne ostanem bespotrebno neinformisan. Ne znam gde si ti u tome nasao tvrdoglavost, jos manje inat, a za ovo srpski nacin da je rekao neki stranac moglo bi da se podvede pod mrznju na nacionalnoj osnovi.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima16.11.2014. u 20:47 - pre 114 meseci
Citat:
Braksi:
...Nase zeleznice propadaju vec godinama zato sto nemamo para za brze pruge.

Crni Braksi, koliko si ti neinformisan o događanjima kod nas...
To je još i dobro, imaš bolje mišljenje o stanju u Srbiji nego što ono jeste.
Železnica propada jer je to leglo krađe, nepotizma, korupcije, bahatosti, nestručnosti, alavosti... Slobodno dopiši još koju reč, sigurno nećeš pogrešiti, svega ima.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima17.11.2014. u 01:51 - pre 114 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Železnica propada jer je to leglo krađe, nepotizma, korupcije, bahatosti, nestručnosti, alavosti...

Ne bih se ogranicio samo na zeleznice... :) Ime ZS mozes da zamenis sa imenom drzave i neces pogresiti. :D

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima17.11.2014. u 02:00 - pre 114 meseci
Spomenuo sam zeleznice onako usput.

Nedeljkovicu ne primaj sve k srcu.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
*.dynamic.sbb.rs.



+312 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima17.11.2014. u 11:34 - pre 114 meseci
Citat:
vladd:
Regionalni putevi treba da budu pod nadzorom lokalnih uprava. Tako se nekako i vodi. A superviziju vrsi drzava.

E sad, "drzava"(koalicija od bar 20 stranaka) drzi svoje "najbolje" pitomce sa lokala u lokalnim upravama, pa (p)odrzava "biracko telo" i ne pada im na pamet "supervizija".

A lokalni krkani, vise vole da potrose pare na lazne konsultacije i imaginarne projekte, i pomalo "gurnu" centrali, nego da "bacaju" pare na dronjav asvalt, kod ionako prevarantskih krpadzija drumova.

Nema standarda, nema kontrole..sta uraditi..pa uvesti vinjete i povecati neciji prihod..ko otme i ko preotme.

Broj rupa na "samajama" dzadama se nece smanjiti.



Ako je ovo tacno, a svi znamo da jeste, čemu onda vinjete i sve ostalo.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima17.11.2014. u 13:41 - pre 114 meseci
Cemu ? Pa covek je lepo objasnio.Za prasici i gogo igracice.

Kupis RFID plastiku kao bus plus,napunis sa koliko treba peneza i lepo se validiras na rampi .
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima17.11.2014. u 15:46 - pre 114 meseci
Taksa na "raspolozive resurse".

Lepo sam napisao, sede i smisljaju sta da naplate. Jedina "privreda" u Srbiji je reket i preprodaja. Vinjeta spada pod stavkku 1.

Postoji i treca grana privrede, ali je ona za malobrojne pojedince, uzimanje nepovratnih kredita.

Bankrot, manjak para, i slede dosetke za naplatu.

Pa od skoro placamo i "lezarinu", odnosno "taksu za skladistenje" goriva, oko 3,5din po litri goriva, pa i zato ne dolazi do pada cene goriva na pumpama.

Izmisljanje "naplatnih stavki", posto investicije od deset hiljada milijardi nisu potpisala braca Grim
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima17.11.2014. u 19:25 - pre 114 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Da li je iko negde video da je vinjeta potrebna za put kojim mogu da se krecu biciklisti, traktori, kombajni i ostale radne masine?



U Bugarskoj je vinjeta potrebna za dobar deo regionalnih puteva, za skoro sve ili sve(ne znam tacno) magistralne puteve i za auto put. Ako je neko isao na Borovec ili u Bansko, mogaoa je na regionalnim putevima videt znak da je vinjeta obavezne. Kosta 36eura godisnje i nema posebna sluzba koja kontrolise vinjete vec to radi saobracajna policija. Ako vas zaustave imaju neke barkod citace sa memorijom gde je valjda baza prodatih vinjeta. Nema putarina na auto putevima. Da dodam samo da nema alternativnih puteva za puteve na kojima se placa putarina, jedinjo da ides preko njiva.
Koliko sam ja mogao zakljuciti jedino vam vinjeta ne treba za voznju po gradu i nekim opstinskim putevima.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima17.11.2014. u 19:39 - pre 114 meseci
Citat:
Mozda to bude upravo radikalna inovacija

Nigde na svetu se notari ne bave advokatskim poslom, i nigde na svetu ne postoji OBAVEZA koriscenja lokalnog(teritorijalnog) notara..a postoje notari po planeti, postojali su i u Srbiji pre xx godina...

Prosto je iskustvo pokazalo, da NIJEDAN EU propis(ili zakon ili prosto "obicaj") nije apliciran bez teskih devijacija.


Ovo nije tacno, u Hrvatskoj notara ima od 1997 ili 98 i takodje su teritorijalno podeljeni (bar je tako bilo), u Makedoniji Notara ima valjda od 2000-te i tamo su teritorijalno podeljeni. Pre nekoliko godina video sam jedan interesantan slucaj da notar iz jednog grada nema nadleznosti za pravne poslove u drugom gradu.

U Engleskoj koliko sam razumeo Notare koriste samo za neke krupne poslove, valjda kupovina kuce, za sitne overe odete u postu i postanski cinovnik vam overi kopiju nekog dokumenta, moze i neko ko ima autoritet u drustvu da vam overi neke tipove dokumenata.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima17.11.2014. u 19:43 - pre 114 meseci
Sumnjam ja da bi se neko ovde bunio da je godisnja vinjeta kao u Bugarskoj, ali nije...i stvarno me zanima po kojoj kalkulaciji su dosli do 65eur?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima17.11.2014. u 19:48 - pre 114 meseci
u CH je jeftinija godisnja ali zato sto je ona jedina. Ako je skuplja kao u A ili SLO onda su u opticaju i krace varijante.

65 eura je sasvim OK za Srbiju.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima17.11.2014. u 19:52 - pre 114 meseci
Za Srbiju, godisnja vinjeta, plafon 3 -4 hiljade dinara. Nego, ako ce vaziti i za puteve kojiam se krecu traktori, motokultivatori i kombajni, da li ce vinjeta trebati i njima?
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima17.11.2014. u 19:58 - pre 114 meseci
@botr

Da. Svima treba vinjeta, samo oni imaju drugu kategoriju vinjete i o tome ne znam nista, samo znam da i traktori imaju vinjetu.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima17.11.2014. u 20:06 - pre 114 meseci
Ne znam zašto država pravi trošak na "vinjeta" nalepnice, kad im je svakako cilj da napune budžet. Prosto neka naplate 65e pri registraciji, kao standardnu stavku. Barem će vozači imati manje muke oko lepljenja i skidanja.

Jedino ako ne žele da šoferka izgleda EUropski.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima17.11.2014. u 20:15 - pre 114 meseci
vinjeta je opcija, a ne obaveza.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima17.11.2014. u 20:25 - pre 114 meseci
Kakva opcija ako uvedu i za magistralne puteve?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vinjete od leta, cena kao Mađarima17.11.2014. u 20:28 - pre 114 meseci
pa opcija u smislu da nemoras da je uzmes i zato ne vidim zasto bi isla sa registracijom.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Vinjete od leta, cena kao Mađarima

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 37757 | Odgovora: 141 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.