Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?

elitemadzone.org :: MadZone :: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38559 | Odgovora: 234 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?28.05.2008. u 09:31 - pre 193 meseci
Citat:
ultraKeen: Sad' mi ovog momenta pade na pamet dopuna ideje: kada neko pritisne + dugmence, da se iz blindiranog zvucnika kod vozaca javi umilni zenski glasic sa "Bravo majstore!", a za obrnuto musko brundanje "Majstore, vozis ljude a ne krompir!"


Ovo je vec instalirano u sve autobuse, i to za dzabaka.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?28.05.2008. u 09:35 - pre 193 meseci
Citat:
zaraza:
Kod nas ljudi pljuju SVE, tako da nije nikakvo merilo.
Svi pljuju PTT, SBB, policiju, vojsku, taksiste, privatnike, gradsku cistocu, gradsko zelenilo, vodovod, elektrodistribuciju, mlekare, pekare itd, a opet sve funkcionise. Normalno, ne funkcionise savrseno, ali funkcionise.
Neko ko ne zivi ovde bi se verovatno zacudio kako ne nestanemo sa lica zemljine kugle u jednom velikom PUF koliko sve ne radi.


Nestajemo polako ali sigurno bez mediskog PUFkanja, sve nas je manje i manje (na srecu celog sveta izgleda)...

A sto se tice opste pljuvacine svega i svacega, sasvim se slazem sa ocenom, evo ova tema je bas lep primer.

Razlog je jednostavan: kako neko/svako moze da najlakse ispadne "pametan"? Tako sto popljuje da ne valja sve oko sebe sto mu je na dohvat misli. Recimo promeni se sef samousluge koji odmah izmenja raspored robe po istoj, ili dodje majstor koji odmah pljucka na svog prethodnika... Jednom recju - niko nije ralan.
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.rcub.bg.ac.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?28.05.2008. u 09:36 - pre 193 meseci
Citat:
ultraKeen:
Ideju mi je dao jedan forum koji takodje omogucava medjusobno ocenjivanje clanova sa + i -. Rok ponovnog ocenjivanja istog clana je 24 sata...

Ljudi dolaze na forum kako bi pitali za pomoć, i iskazuju zahvalnost onom ko im pomogne — niko nije obavezan da im pomogne, pa su srećni ako se nađe dobra duša. S druge strane, cilj onog ko uđe u gradski autobus jeste da stigne na željeno mesto, i svakako neće biti oduševljen što je šofer „pristao“ da ga odveze gde ovaj hoće, jer se to podrazumeva. Naravno, sad možeš reći kako bi neko želeo da udobnije stigne i da će zbog toga izraziti zahvalnost, što bi mogao da bude (i jeste) predmet rasprave, a ono što je sigurno jeste da situacija nije uporediva s forumom koji pominješ.

Citat:
ultraKeen:
Nigde nisam rekao da moraju svi; postoji nesto sto se zove "statisticki uzorak", a ako bilo ko moze da stiska dugmice pa ih stisne 50%, to je taj "statisticki uzorak".

Ne bi bilo loše kad bi se informisao o pojmovima na koje se tako samouvereno pozivaš. Postoji hiljadu uslova koje neki odabir mora zadovoljavati da bi se nazvao dobrim statističkim uzorkom. Tvoja tvrdnja da će skup građana koji će pritiskati dugme (među kojima će, slažem se s Markom, preovlađivati oni koji su nezadovoljni stvarima koje nemaju veze s vozačem) sam od sebe činiti valjan statistički uzorak jednostavno je smešna.

Citat:
Marko_L:
Dakle, uglavnom bi glasali oni koji su imali loš dan, pa ajde da napakoste još nekome, kao i dokoni penzioneri koji jedva čekaju da nekome ili nečemu daju svoj glas. Oni koji su zadovoljni vožnjom ili nisu ni obraćali pažnju na vožnju, jednostavno će preskočiti to dugme. Tako sigurno nećeš dobiti tačnu statistiku, već vrlo verovatno gomilu negativnih glasova i po koji pozitivan.

Ovo ipak nije ključna prepreka, jer se kao parametar može uzimati samo broj negativnih glasova (umesto odnosa negativnih i pozitivnih) — kao kad imaš knjige žalbi, u koje niko ne piše pohvale a ipak služe nečemu. (Da se razumemo, načelno se slažem s tobom da predloženi sistem ne bi imao mnogo smisla, samo mislim da si ovo pogrešno istakao kao manu.)
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?28.05.2008. u 09:40 - pre 193 meseci
Jedno pitanje za one koji bi glasali :)

Koliko puta ste izasli iz autobusa sa mislju "WOW, al ovaj majstor vozi, kako samo nezno koci, kako mu autobus klizi, autobus ga voli...." (+)
Koliko puta ste izasli iz autobusa sa mislju "Danas treba da odem uopstinu, treba da svratim do rodica, Mile me zove na momacko vece..." (neutralno)
Koliko puta ste izasli iz autobusa sa mislju "Djubre od vozaca, izlomih se sav, ko da vozi krompir, zalicu se inspekciji, nema smisla...." (-)
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?28.05.2008. u 09:50 - pre 193 meseci
Citat:
Bojan Basic: ...a ono što je sigurno jeste da situacija nije uporediva s forumom koji pominješ


Moje je pa misljenje da je situacija sa +/- ocenjivanjem univrzalna za sve situacije - pa i za forumske. Ne vidim nikakav logicki razlog zasto to ne bi bilo, ponavljam - logicki!

Citat:
Bojan Basic: Ne bi bilo loše kad bi se informisao o pojmovima na koje se tako samouvereno pozivaš. Postoji hiljadu uslova koje neki odabir mora zadovoljavati da bi se nazvao dobrim statističkim uzorkom. Tvoja tvrdnja da će skup građana koji će pritiskati dugme (među kojima će, slažem se s Markom, preovlađivati oni koji su nezadovoljni stvarima koje nemaju veze s vozačem) sam od sebe činiti valjan statistički uzorak jednostavno je smešna.


Ne bi bilo lose ni kada bi se u sve ukljucila elementarna logika: pusti da pritiska dugmice ko hoce i posle mesec dana ces imati skoro savrsen statisticki uzorak onih koji se voze busevima, a posle godinu dana to vise nece biti uzorak nego validna vrednost. A to sto bi bilo vise minusa nego pluseva, dovoljno govori o tome kakvo je stanje i da bi realizacija ideje imala efekte.

*

@Bojan Basic

Imam informaciju da je ovo tvoj sajt. Do sada sam ga svima godinama hvalio i preporucivao, ali sad mi fali sto nema + i - kao onaj tamo... :(((

Jel moze to nekako da se sredi? ... Ako mi je pocetna informacija pogresna, izvinjenje, nije nacinjena neka velika steta... :)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?28.05.2008. u 09:54 - pre 193 meseci
Citat:
zaraza: Jedno pitanje za one koji bi glasali :)

Koliko puta ste izasli iz autobusa sa mislju "WOW, al ovaj majstor vozi, kako samo nezno koci, kako mu autobus klizi, autobus ga voli...." (+)
Koliko puta ste izasli iz autobusa sa mislju "Danas treba da odem uopstinu, treba da svratim do rodica, Mile me zove na momacko vece..." (neutralno)
Koliko puta ste izasli iz autobusa sa mislju "Djubre od vozaca, izlomih se sav, ko da vozi krompir, zalicu se inspekciji, nema smisla...." (-)


pod 1: vise puta... cak sam poceo i da prepoznajem dobrice od sofera...

pod 2: malo manje od vise puta

pod 3: x puta ali za zalbu inspekciji nemam vremena (x shvatiti kao mnogo veliki broj koji stalno stalno stalno stalno stalno stalno raste)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.rcub.bg.ac.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?28.05.2008. u 10:05 - pre 193 meseci
Citat:
ultraKeen:
Ne bi bilo lose ni kada bi se u sve ukljucila elementarna logika: pusti da pritiska dugmice ko hoce i posle mesec dana ces imati skoro savrsen statisticki uzorak onih koji se voze busevima, a posle godinu dana to vise nece biti uzorak nego validna vrednost.

A ja ponavljam: iole koristan statistički uzorak je vrlo komplikovano napraviti, i ta procedura nimalo ne liči na „pusti da pritiska dugmiće ko hoće, i skoro savršen uzorak će se formirati sam od sebe“. Pogledaj bilo kakav uvodni tekst u statistiku i uzorke pa ćeš videti da to ne funkcioniše baš tako jednostavno.

Citat:
ultraKeen:
@Bojan Basic

Imam informaciju da je ovo tvoj sajt. Do sada sam ga svima godinama hvalio i preporucivao, ali sad mi fali sto nema + i - kao onaj tamo... :(((

Jel moze to nekako da se sredi? ... Ako mi je pocetna informacija pogresna, izvinjenje, nije nacinjena neka velika steta... :)

Nisam vlasnik ovog sajta, ali ti svejedno mogu reći da su i ovde nekad postojali plusići i minusići i da su vrlo brzo ukinuti kad se videlo kakav kontraefekat postižu (služili su za prepucavanje članova koji su se zamerili jedni drugima, umesto za ono za šta je trebalo da služe).
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?28.05.2008. u 10:14 - pre 193 meseci
Citat:
Bojan Basic: Nisam vlasnik ovog sajta, ali ti svejedno mogu reći da su i ovde nekad postojali plusići i minusići i da su vrlo brzo ukinuti kad se videlo kakav kontraefekat postižu (služili su za prepucavanje članova koji su se zamerili jedni drugima, umesto za ono za šta je trebalo da služe).


Bas mi zao sto ne pamtim te plus/minuse na ovom sajtu, a koristio sam ga ne samo sa ovim nalogom. A slazem se, sigurno da bi bilo i da ima ne adekvatnog koriscenja +/-a, samo se onda pitam - sta bi bilo njihova adekvatna primena na nekom forumu?
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?28.05.2008. u 13:43 - pre 193 meseci
@ultrakeen
tvoj predlog deluje kao predlog nekog skolarca. a po profilu ispada da imas 50+ godinica

nije racionalan
ne ispunjava osnovne statisticke zahteve
ekonomski je sasvim neisplativ
pouzdanost na jako niskom nivou
za nase trziste, troskovi odrzavanja bi bili ekstremno visoki
dobijeni rezultati ne bi imali apsolutno nikakvu validnost i upotrebnu vrednost

i posle milion ovakvih postova i dalje tvrdoglavo nastavljas da forsiras ovu ideju, prosto neshvatljivo.

ideja posmatranja kvaliteta usluga i nije losa, ali retko ko u ovoj grani u srbiji (pogotovo GSP) je spreman da ulozi neke ozbiljnije pare u to.
mnogo jednostavnije, jeftinija a i efikasnija metoda od dugmica bi bila angazovanje "posmatraca" u civilu, koji se vozikaju po linijama , a da vozaci ne znamju za njih. i ocenjuju
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?28.05.2008. u 13:45 - pre 193 meseci
e da zaboravih jos jednu stvar.
verovatno najvazniju
ne obezbedjuje anonimnost ispitanika.
ko ce da garantuje da vozac , kad vidi putnika da pritiska - dugme, nece izaci iz busa sa pajserom i umlatitit putnika :)
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?28.05.2008. u 14:05 - pre 193 meseci
Citat:
Deep|Blue: @ultrakeen
tvoj predlog deluje kao predlog nekog skolarca. a po profilu ispada da imas 50+ godinica

nije racionalan
ne ispunjava osnovne statisticke zahteve
ekonomski je sasvim neisplativ
pouzdanost na jako niskom nivou
za nase trziste, troskovi odrzavanja bi bili ekstremno visoki
dobijeni rezultati ne bi imali apsolutno nikakvu validnost i upotrebnu vrednost

i posle milion ovakvih postova i dalje tvrdoglavo nastavljas da forsiras ovu ideju, prosto neshvatljivo.



Na stranu namerno omalovazavanje, pitam imas li ti kakve logicke dokaze za sve nabrojane minus-etikete koje si polepio tek tako, samo da ih ima sto vise... :) Etikete bez argumentacije ne priznajem, zao mi je... :)

Citat:
Deep|Blue: e da zaboravih jos jednu stvar.
verovatno najvazniju
ne obezbedjuje anonimnost ispitanika.
ko ce da garantuje da vozac , kad vidi putnika da pritiska - dugme, nece izaci iz busa sa pajserom i umlatitit putnika :)


I to treba da je najvazniji argumet? Strah od batina nadrndane sofercine?

Bravo, odmah se vidi odakle si!!! :)
Izvini, nije bilo namerno...
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?28.05.2008. u 14:30 - pre 193 meseci
e da zaboravih jos jednu stvar

Citat:
Deep|Blue: @ultrakeen

i posle milion ovakvih postova i dalje tvrdoglavo nastavljas da forsiras ovu ideju, prosto neshvatljivo.



Dakle ti ocekujes da cistom fizikom sile tj. zatrpavanjem upljuvcima bez obrazlozenja - pobedi tvoja varijanta? Da, simptomaticno...

Ako dozvolis, meni je neshvatljivo da i dalje citas postove ako ti se ne svidjaju... :)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?28.05.2008. u 15:32 - pre 193 meseci
Citat:
ultraKeen:
Dakle ti ocekujes da cistom fizikom sile tj. zatrpavanjem upljuvcima bez obrazlozenja - pobedi tvoja varijanta?


Koja bre varijanta? Pa nisi na tenderu covece...a da jesi, prosao bi ko Vlade Divac :)
10 ljudi ti pokusava na 36 nacina objasniti u cemu je problem sa sistemom koji si predlozio...i koja je tvoja reakcija? Prozivas ih da nemaju argumentaciju, da su zatucani i pricas o nekakvim etiketama. Pa ajd bolje probaj da objasnis sta je tacno pozitivno u tom sistemu.
Evo, izracunaj koliko bi okvirno kostalo opremanje BG buseva takvim sistemima, pa objasni na koju foru je to povoljno?
Razmotri koliko bi bio vek trajanja jednog takvog uredjaja bez zahteva za intervencijama pa to iznesi kao argument...
Objasni u cemu je znacaj +/- podataka koji nista ne govore o samom problemu i koji su podlozni zloupotrebi i nepravilnom koriscenju kako ti je vec (dovoljno puta) objasnjeno...
Za.ebi "upljuvke", "fiziku sile", "etikete", "pobedu" i zatucanu Srbiju.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
77.46.240.*

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?28.05.2008. u 16:26 - pre 193 meseci
Citat:
Fuzz: Koja bre varijanta? Pa nisi na tenderu covece...a da jesi, prosao bi ko Vlade Divac :)
10 ljudi ti pokusava na 36 nacina objasniti u cemu je problem sa sistemom koji si predlozio...i koja je tvoja reakcija? Prozivas ih da nemaju argumentaciju, da su zatucani i pricas o nekakvim etiketama. Pa ajd bolje probaj da objasnis sta je tacno pozitivno u tom sistemu.
Evo, izracunaj koliko bi okvirno kostalo opremanje BG buseva takvim sistemima, pa objasni na koju foru je to povoljno?
Razmotri koliko bi bio vek trajanja jednog takvog uredjaja bez zahteva za intervencijama pa to iznesi kao argument...
Objasni u cemu je znacaj +/- podataka koji nista ne govore o samom problemu i koji su podlozni zloupotrebi i nepravilnom koriscenju kako ti je vec (dovoljno puta) objasnjeno...
Za.ebi "upljuvke", "fiziku sile", "etikete", "pobedu" i zatucanu Srbiju.


Mogu ih biti i 33 miliona ljudi, ali ja priznajem samo zdravu logiku a ne populisticki voluntarizam (vrlo karakteristican za ove krajeve).

Moje se objasnjenje predloga nalazi odmah u prvom postu: vrlo direktan i neposredan uticaj putnika u autobusima na kvalitet voznje vozaca, bez ikakve posredne uloge zalbi, telefoniranja i ne znam ni ja cega jos. Obori mi taj argument direktnosti i zavrsili smo pricu.

Cena kostanja propratne tehnikalije je u ovo vreme trivijalna obzirom nasta sve odlaze ogromne pare u bus-firmama. O trajanju jednog prekidaca mislim da je iluzorno i misliti a ne pricati...

U ostalom, ti si nabrojao gomilu neargumentovanih etiketa a ne ja; dakle - molim argumente za svaku... ;)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?28.05.2008. u 17:10 - pre 193 meseci
?
Da pokusam jos jednom...

Citat:
Mogu ih biti i 33 miliona ljudi, ali ja priznajem samo zdravu logiku a ne populisticki voluntarizam (vrlo karakteristican za ove krajeve).


Logiku? Ispucavas fraze i pozivas se na logiku?

Citat:
Moje se objasnjenje predloga nalazi odmah u prvom postu: vrlo direktan i neposredan uticaj putnika u autobusima na kvalitet voznje vozaca, bez ikakve posredne uloge zalbi, telefoniranja i ne znam ni ja cega jos. Obori mi taj argument direktnosti i zavrsili smo pricu.


Kakav "argument direktnosti"? Imas ljude koji pritiscu neko dugme iz samo njima znanih razloga...i sta je sad tu direktno sem kontakta njihovog prsta sa dugmetom?
Jedini direktan nacin da tim dugmetom utices na "kvalitet voznje vozaca" je da se pritiskom na to dugme propusti blaga i malo manje blaga struja kroz vozaca.
Ko ce razmatrati rezultate dobijene tom revolucionarnom metodom? Pa isti oni koji bi razmatrali zalbe upucene licno, telefonom, postom ili sms-om. Jedini sto u ovom slucaju nemaju blage veze na sta se zalba odnosi i koliko se ljudi opravdano zalilo na nesto, a koliko ih pritisce dugme samo zato sto je tu.

Citat:
Cena kostanja propratne tehnikalije je u ovo vreme trivijalna obzirom nasta sve odlaze ogromne pare u bus-firmama. O trajanju jednog prekidaca mislim da je iluzorno i misliti a ne pricati...


Cena je trivijalna? U pravu si...cena jednog prekidaca je trivijalna. Ali ti pricas o sistemu za prepoznavanje otisaka, sa citacem otisaka, bazom otisaka, softverom i racunarom na kojem to sve treba da se vrti. I prvo sto ce stradati, bice taj citac. Izracunaj cenu takvog sistema i pomnozi sa brojem buseva i kazi da je trivijalna. I kakav ti je to argument o opravdanosti uvodjenja jednog preskupog idiotskog sistema zato sto u GSP-u vec prze cash na kojesta? Pa ajde da se zalazemo da naprave autobus od pudinga visok 80 metara...izgledace cool, a i onako se mnogo para trosi u tim "bus-firmama".
Sistem ti je B E S M I S L E N. Skup je, a ne sluzi nicemu. Uostalom, ako hoces da dobijes te +/- informacije, cija je upotrebna vrednost potpuno mizerna, stavi brate dve kutije kod izlaza iz autobusa, pa nek ljudi ubacuju karte.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?28.05.2008. u 17:29 - pre 193 meseci
Citat:
ultraKeen: Moje se objasnjenje predloga nalazi odmah u prvom postu: vrlo direktan i neposredan uticaj putnika u autobusima na kvalitet voznje vozaca, bez ikakve posredne uloge zalbi, telefoniranja i ne znam ni ja cega jos. Obori mi taj argument direktnosti i zavrsili smo pricu.

A sta kazes da se umesto tog tvog komplikovanog biometrijskog sistema uvedu kamere? Pa ukoliko se neko zali da moze da se pregleda sta je vozac radio u sumnjivom momentu.
Kako ti to nije palo na pamet?

Sanjaris mnogo, "verifikacija otiska prsta na dugmetu prilikom izlaska iz GSP-a uz glasanje", ej covece.. mozda zanimljivo za neki SF film.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?28.05.2008. u 17:44 - pre 193 meseci
Ikarbus 9000

Ko zna šta bi tom autobusu palo na pamet...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?28.05.2008. u 18:58 - pre 193 meseci
Uuuuu kakva tema!

Pajser je pravo (i jeftino!) sredstvo za ispoljavanje (ne)zadovoljstva (i "glasanje", samim tim, je l'?), a ne košta puno. PLUS, može se i improvizovati upotreba nekog drugog "instrumenta" slične građe, za ubeđivanje vozača, a i službenika GSP-a u kvalitet usluge koju pružaju.

Joj bre, porast šašavih ideja raste geometrijskom progresijom ovih dana.

Vrućina, šta li...?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
91.150.104.*

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?28.05.2008. u 22:22 - pre 193 meseci
Citat:
Fuzz: ?
Da pokusam jos jednom...

Logiku? Ispucavas fraze i pozivas se na logiku?


Pa sad, ako je logika za tebe fraza, onda cemo zaista tesko doci do nekog zajednickog stava. Sve sto nije logika ja zovem nebulozom, ne frazom, a kome logika nije bitna, pliva i gusi se u nebulozama garant...

Citat:
Fuzz: Kakav "argument direktnosti"? Imas ljude koji pritiscu neko dugme iz samo njima znanih razloga...


Kada nekog citiras pod znacima navoda, onda to podrazumeva da je ono unutar znakova navoda _doslovce_ taj neko drugi rekao ili napisao. Logicno, jel tako. Nigde nisam rekao/napisao "argument direktnosti", prepev ti je solidno trapav; rekoh ustvari "vrlo direktan i neposredan uticaj putnika u autobusima na kvalitet voznje vozaca". Ali da ostavimo nijanse...

Slicnim argumentom o nepoznavanju razloga zasto neko pritiska neko dugme bi mogao da nadjes i u skupstini, jer su i oni cak uznapredovali pa glasaju "na dugmice" a ne diznjem ruku. Jes' imaju malo vise dugmica od dva, ali sustina je ista: izrazavaju svoj stav o necem pritiskanjem na dugmice. Sto bi to bilo moguce a ovo po busevima nemoguce? Da pojasnim, radi se samo o brzini dolazenja do stava o necemu.

Citat:
Fuzz: Jedini direktan nacin da tim dugmetom utices na "kvalitet voznje vozaca" je da se pritiskom na to dugme propusti blaga i malo manje blaga struja kroz vozaca.


Cestitam na predlogu, zaista! :)
Malo podseca na jednu epizodu Mileta protiv tranzicije, ali bi bila, ubedjen sam, veoma delotvorna... ;) Hvala! :)

Citat:
Fuzz: U pravu si...cena jednog prekidaca je trivijalna. Ali ti pricas o sistemu za prepoznavanje otisaka, sa citacem otisaka, bazom otisaka, softverom i racunarom na kojem to sve treba da se vrti.


Rekoh vec jednom da je tehnologija citanja otisaka vec dosla i u USB flesh-eve kao sigurnosna mera koriscenja istih od strane samo njihovih vlasnika. Dakle tehnologija je vec odavno masovna i time jeftina. Rekoh takodje da neki busevi imaju ugradjene monitore na kojima se vrte reklame + jos tacka koja glumi bus o trenutnom polozaju na mapi grada. Ako je tebi "baza otisaka" tj. biometrija nesto nemoguce daleko i neostvarivo - osvrni se malo oko sebe. Samih baza podataka ima koliko te volja i za bukvalno nikakve pare, za 0/nula dinara se skidaju sa neta. Softver? recimo da bi 1000 evra resilo problem. Skupo jednokratnih 1000 evra za firmu koja ima preko preko 1000 buseva od kojih svaki kosta blizu 200.000 evra? ... Moram ipak: 1000 buseva puta 200.000 evra = 200.000.000 evra. Domaci zadatak: koliki je procenat 1000 evra na osnovicu od 200 miliona evra?

Citat:
Fuzz: Sistem ti je B E S M I S L E N. Skup je, a ne sluzi nicemu. Uostalom, ako hoces da dobijes te +/- informacije, cija je upotrebna vrednost potpuno mizerna, stavi brate dve kutije kod izlaza iz autobusa, pa nek ljudi ubacuju karte.


Bojim se da je sistem na dugmice u skupstini vise besmisleniji od ovoga u busevima. Dokaz nam je tekuca svakodnevica... ;(






postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
91.150.104.*

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?28.05.2008. u 22:26 - pre 193 meseci
Citat:
DaliborP: A sta kazes da se umesto tog tvog komplikovanog biometrijskog sistema uvedu kamere? Pa ukoliko se neko zali da moze da se pregleda sta je vozac radio u sumnjivom momentu.
Kako ti to nije palo na pamet?

Sanjaris mnogo, "verifikacija otiska prsta na dugmetu prilikom izlaska iz GSP-a uz glasanje", ej covece.. mozda zanimljivo za neki SF film.


Nije mi zaista palo na pamet to sa kamerama, ali je nekom drugom u toku ove diskusije, sa cim sam se slozio. Procitaj malo od ranije, ne budi lenj... Ali kamere imaju jednu manu ako su na dohvat: objektiv. Pljunes samo u njega i dzaba sav pos'o... Ma bilo bi tu svega i svacega, a sprejeva ponajvise...
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38559 | Odgovora: 234 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.