Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?

elitemadzone.org :: MadZone :: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38581 | Odgovora: 234 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
83.136.177.*



+164 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?29.05.2008. u 14:01 - pre 193 meseci
Zasto li uporedjujes svoju "genijalnu" ideju sa Teslinim dostignucima?!? Tesla je bio izumitelj, a ti, priznaces, nista novo i nista sto ne postoji nisi izmislio, vec imas ideju da primenis tehnologiju koja vec postoji kako bi putnici ocenjivali sofera kako vrti djevrek. Strasno, covece, ustini se.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?29.05.2008. u 14:01 - pre 193 meseci
Citat:
zaraza:
Sam si rekao da si X puta pomislio negativno, a svega tu i tamo pozitivno.


Jesam ja kriv sto me voze busevi zemlje Srbije?
Po tebi treba da sam fifti-fifti da bi mi ideje bila OK, jel tako? :)[quote]zaraza:

Citat:
zaraza:
Ljudi jednostavno ne obracaju paznju na nesto sto je dobro, vec samo na ono sto je lose i tu je kraj citave price.


Sa ovim bi se vec slozio, ali je to verovatno posledica vece kolicine loseg nego dobrog...

Citat:
zaraza:
Da ne govorimo o onima kineskim kompjuterima od ispod 50e, sto je vrlo jaka argumentacija....


Nije bilo reci o kompletnom PC-u vec o prilagodjenoj, citaj krajcovanoj verziji.
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?29.05.2008. u 14:04 - pre 193 meseci
Citat:
ultraKeen:
Jesam ja kriv sto me voze busevi zemlje Srbije?
Po tebi treba da sam fifti-fifti da bi mi ideje bila OK, jel tako? :)


Voze i mene i vecinu ljudi ovde.
Sto se tice Beograda, jednom u 20 voznji primetim neko cimanje.
Da li cu ostalih 19 kljucati po nekim dugmicima dok izlazim iz busa?
Naravno da ne.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?29.05.2008. u 14:06 - pre 193 meseci
Citat:
DaliborP: Ti si stvarno kralj, nevidjeni. :)))
Algoritmi za identifikaciju kostaju po nekom srednjem projektu jedno 100-200k evra po licenci. Firme kao Motorola, Nec, Sagem, Cognitec su medju liderima.
Algoritmi za verifikaciju su dosta jeftiniji, ali opet pricamo o minimum 10-20k evra. Npr kompanija Neurotechnology je jedna od jako jeftnijih.
Naravno algoritmi se prodaju po licenci i po broju korisnika, tako da s obzirom na tvoj "projekat"...prevazilazi sve tvoje zero troskove.


Pre dosta godina, 4 ili 5, secam se da mi je sinak, koji je takodje u softver prici, pricao da negde ima nekakav .dll fajl (dinamicka biblioteka iz Windowsa) koji u sebi ima takav softver...

Moja je logika ako je to stiglo u USB flesh-eve od 100tinak evra - da je mali njihov deo, taj kood, ustvari jeftin. A to sto pricas o nekim firmama - koliko ti je stara ta informacija? Koliko godina mislim?
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?29.05.2008. u 14:08 - pre 193 meseci
Citat:
machiavelli: Zasto li uporedjujes svoju "genijalnu" ideju sa Teslinim dostignucima?!? Tesla je bio izumitelj, a ti, priznaces, nista novo i nista sto ne postoji nisi izmislio, vec imas ideju da primenis tehnologiju koja vec postoji kako bi putnici ocenjivali sofera kako vrti djevrek.


si bas siguran? :)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?29.05.2008. u 14:10 - pre 193 meseci
Citat:
zaraza: Voze i mene i vecinu ljudi ovde.
Sto se tice Beograda, jednom u 20 voznji primetim neko cimanje.
Da li cu ostalih 19 kljucati po nekim dugmicima dok izlazim iz busa?
Naravno da ne.


Divno! Evo jednog zadovoljnog BG busevima! Mashala! :)

Zabelezite ovaj datum i veliki trenutak! :)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?29.05.2008. u 14:11 - pre 193 meseci
Citat:
ultraKeen: Pre dosta godina, 4 ili 5, secam se da mi je sinak, koji je takodje u softver prici, pricao da negde ima nekakav .dll fajl (dinamicka biblioteka iz Windowsa) koji u sebi ima takav softver...

Moja je logika ako je to stiglo u USB flesh-eve od 100tinak evra - da je mali njihov deo, taj kood, ustvari jeftin. A to sto pricas o nekim firmama - koliko ti je stara ta informacija? Koliko godina mislim?

Logika ti nije najjaca strana.

Jeste, pa da, kako se nisam toga setio, ima nekakav dll, radi sve zivo, dzabe Windows daje.
Ma najbolje da taj algoritam ocas posla isprogramiraju GSP programeri (valjda imaju IT tim u GSP-u?!?) i da se i tu ustedi koji dinar.

Ja bih predlozio tebe i ovu temu kao glavnog favorita i kandidata za najgluplju temu 2008 godine, svakako ova ideja zasluzuje neku nagradu.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?29.05.2008. u 14:12 - pre 193 meseci
Citat:
ultraKeen: Divno! Evo jednog zadovoljnog BG busevima! Mashala! :)

Zabelezite ovaj datum i veliki trenutak! :)


Cemu tvoj sistem, ako ti se ne svidja sto se meni dopadaju BG busevi?
Ili ti u startu ocekujes iskljucivo negativne rezultate?

E vidis, upravo zbog ovoga kako si reagovao, ovakav sistem NIKAD nece uspeti, jer ce svi stistkati samo (-).
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?29.05.2008. u 14:19 - pre 193 meseci
Citat:
DaliborP: Logika ti nije najjaca strana.


Oduvek. Programiranje me ustvari naucilo...

Citat:
DaliborP: Ja bih predlozio tebe i ovu temu kao glavnog favorita i kandidata za najgluplju temu 2008 godine, svakako ova ideja zasluzuje neku nagradu.


Hvala na predlogi tj. komplimentu! :)

Cim me svi mnogo kude znam da sam u pravu, jer su pametni u manjini. Sto pojacavas kriterijum za pametne to dobijas manji broj... ;)

Citat:
zaraza: Cemu tvoj sistem, ako ti se ne svidja sto se meni dopadaju BG busevi?


Gde si to procitao??? Ja bre hvalim tvoj utisak a ti sasvim deseto...

Citat:
zaraza: Ili ti u startu ocekujes iskljucivo negativne rezultate?


Vecinom negativne, bar je takav moj osecaj, pardon kriterijum... :)

Citat:
zaraza:E vidis, upravo zbog ovoga kako si reagovao, ovakav sistem NIKAD nece uspeti, jer ce svi stistkati samo (-).


Opet nonsens bez arumenta! Sta je bre sa vama ljudi???
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?29.05.2008. u 14:20 - pre 193 meseci
Citat:
ultraKeen:
Tehnika je ista samo su teme glasanja razlicite: ovde je misljenje putnika o kvalitetu recimo ma cega, a tamo je misljenje poslanika o ma kakvom zakonu.

Da, i samo sto je jedna od namjena zasijedanja skupstine izglasavanje zakona, a osnovna namjena sjedanja u autobus je prevoz od tacke A do tacke B.

Kada bi se za tako banalne i bespotrebne stvari ugradjivali tako kompleksni i jako skupi sistemi koje si ti zamislio, danas bi u wc 'putovali' vozom, koji bi postavili u stanu/kuci, sa sve sinama, dok bi za sobom kao tovar vukao brdo toalet papira, jer je poznato da oskudica istog predstavlja mnogo gadan problem :).

PS. Priznaj koliko imas godina, drugog ti izlaza/opravadnja nema za ovoliko lupetanje ;)

Citat:
zaraza:
Ljudi jednostavno ne obracaju paznju na nesto sto je dobro, vec samo na ono sto je lose i tu je kraj citave price.

Bas tako, a najbolji primjer su Marfijevi zakoni ;)
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
83.136.177.*



+164 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?29.05.2008. u 14:21 - pre 193 meseci
Naravno da ima cimanja, narocito u gradskoj voznji, ali kao sto sam i rekao na prvoj strani diskusije, u vecini slucajeva su uzroci naglih kocenja: istrcavanje pesaka, taksisti koji naglo koce, drugi ucesnici u saobracaju sa motornim vozilima, itd. Mozda bi vise voleo da vozac nezno ukoci ali da predje nekom preko noge, ili da udari neko vozilo? Sta bi tada uveo? Koji taster? Sta bi uveo za vozace autobusa koji stalno cimaju autobus kako bi se prestrojili u uskim gradskim ulicama kako bi na vreme mogli da skrenu u ulicu, ili stanu na sledecu stanicu i kako bi TEBE velicanstvenog sto pre doveli do destinacije? Znaci, cimanja i kocenja ima, i normalno je da ih ima, i uvek ce ih biti, i sa plusevima i minusima i bez njih. Osim autobusa, mozes da probas da se vozis kolima ili taxijem, tu je manje guzvanja i cimanja. Eh,da... Probaj sledeci put, kada neki bezobrazan vozac naglo ukoci, da odes kod njega i da ulozis protest i zatrazis njegov ID broj i da ga prijavis centrali. E sta tada budes postigao, isto to ces moci i sa ocenjivanjem ;)
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?29.05.2008. u 14:23 - pre 193 meseci
Citat:
ultraKeen: Sud o necemu, recimo da je neko "bolid", obicno i uvek se zasniva na licnom misljenju i uoste subjektivnom sistemu vrednosti. Znam da ce se mnogi nasmejati i smatrati me pretencioznim, ali zamislite koliko je Tesla imao oponenata i koliko je za neke, pa i Edisaona, bio veliki "bolid"...


Pa bilo je smesno prve dve strane...sad je situacija vec zaista ozbiljna.

Citat:
Ostale ideje smatram pokusajem ismevanja nedoraslog pubertetlije... Opet pojava manjka argumena deco...


:)
Pa ako si ti merilo zrelosti i zdravog razuma - ziveo pubertet!

Citat:
ma - cim ti trosis Vistu, znam od kakvih si... ;)


Od kakvih sam, majke ti? Ajd molim te mi reci da znam...Kakvi su ti sto "trose Vistu"?
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?29.05.2008. u 14:25 - pre 193 meseci
Citat:
jericho1405: PS. Priznaj koliko imas godina, drugog ti izlaza/opravadnja nema za ovoliko lupetanje ;)


Ovo mi se vec svidja - neko pokusava da me podmladi!!!

Citat:
machiavelli: Naravno da ima cimanja, narocito u gradskoj voznji, ali kao sto sam i rekao na prvoj strani diskusije, u vecini slucajeva su uzroci naglih kocenja: istrcavanje pesaka, taksisti koji naglo koce, drugi ucesnici u saobracaju sa motornim vozilima, itd. Mozda bi vise voleo da vozac nezno ukoci ali da predje nekom preko noge, ili da udari neko vozilo? Sta bi tada uveo? Koji taster? Sta bi uveo za vozace autobusa koji stalno cimaju autobus kako bi se prestrojili u uskim gradskim ulicama kako bi na vreme mogli da skrenu u ulicu, ili stanu na sledecu stanicu i kako bi TEBE velicanstvenog sto pre doveli do destinacije? Znaci, cimanja i kocenja ima, i normalno je da ih ima, i uvek ce ih biti, i sa plusevima i minusima i bez njih. Osim autobusa, mozes da probas da se vozis kolima ili taxijem, tu je manje guzvanja i cimanja. Eh,da... Probaj sledeci put, kada neki bezobrazan vozac naglo ukoci, da odes kod njega i da ulozis protest i zatrazis njegov ID broj i da ga prijavis centrali. E sta tada budes postigao, isto to ces moci i sa ocenjivanjem ;)


...i tebi tatko sofer? ;)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?29.05.2008. u 14:26 - pre 193 meseci
Citat:
ultraKeen:
Vecinom negativne, bar je takav moj osecaj, pardon kriterijum... :)


Negaticne ce i biti.
Ali ne zbog vozaca, nego zbog guzve, zbog smrada, zbog sporosti, zbog autovusa koji kloparaju itd.

Citat:
ultraKeen:
Opet nonsens bez arumenta! Sta je bre sa vama ljudi???


Sve ti je ovo jedan veliki argument. Kao sto sam rekao, svi smo korisnici i medju ovim porukama vidis da si ti otrpilike jedini koji bi uzivao da klikces. Sad prebroj "glasove", pa vidi na sta bi licila ta autobuska anketa i koliko bi bila merodavna.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?29.05.2008. u 14:27 - pre 193 meseci
Citat:
Fuzz: Od kakvih sam, majke ti? Ajd molim te mi reci da znam...Kakvi su ti sto "trose Vistu"?


Oni koji malo znaju o kompu i softveru, nista vise i nista strasno... ne boli, jel tako? :)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
83.136.177.*



+164 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?29.05.2008. u 14:31 - pre 193 meseci
Citat:
ultraKeen: ...i tebi tatko sofer? ;)



Ne, nije sofer, ali on je psihijatar u jednoj ustanovi koja place za tobom. Vrlo rado cu ti pomoci da provedes tamo malo vremena (a ocigledno ga imas na pretek cim se patis da svima odgovoris i da ne nameravas da prestanes to da radis).
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?29.05.2008. u 14:32 - pre 193 meseci
Znate sta, moracete malo vise da se potrudite...

Odsad' cu da biram kome repliciram...
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?29.05.2008. u 14:35 - pre 193 meseci
Citat:
machiavelli: Ne, nije sofer, ali on je psihijatar u jednoj ustanovi koja place za tobom. Vrlo rado cu ti pomoci da provedes tamo malo vremena (a ocigledno ga imas na pretek cim se patis da svima odgovoris i da ne nameravas da prestanes to da radis).


Jel to tebi krivo sto fizickom silom ne mozes da ugusis zdrave argumente?

Svatam, u zemlji smo Srbiji gde prebijaju novinare kad odu na more samo zbog jednog intervjua... Pozdravi tatka i kazi mu da pacijenata ima i u Crnoj gori... :)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?29.05.2008. u 14:35 - pre 193 meseci
@ultraKeen
Koliko si takvih sistema do sada isplanirao, napravio i implementirao ? Pošto znam da je odgovor nula, to objašnjava zašto lupaš gluposti. Postoji jedna lepa izreka koja kaže "Put your money where your mouth is". Dakle, ako to ne košta više od 1000 evra, izvoli napravi biometrijski sistem za te pare, a ja ti garantujem da ćeš ih prodati milion primeraka i to za dvostruku cenu od uložene. U stvari, ne moraš ti ništa da uložiš. Evo, u mojoj bivšoj firmi je bilo u planu uvođenje sličnog sistema za praćenje odlazaka i dolazaka na posao, dakle isto dve varijable. Dakle sistem treba da ima čitač otisaka prstiju, kad očita uporedi sa otiscima u bazi i ako postoji, upiše se kada je očitan i otvore se vrata (pošto si inžinjer sigurno znaš da se ovo postiže veoma lako, propuštanjem malo struje kroz žicu). Eto, ako možeš da garantuješ da taj sistem može da se odradi za 1000 evra (a još je lakši nego onaj iz autobusa, jer ne treba da ide na 500 autobusa * 3 vrata, već samo na jednoj zgradi i jednim vratima vrata) ja ću da te spojim sa čovekom, pa mu odradi, još će da te časti. Mi kad smo se raspitivali za cenu takvog sistema, najpovoljnija ponuda nije bila ispod 50.000 evra, i to bez održavanja. Lako je nabadati cene kada očigledno nisi upućen u problematiku, niti imaš ideju kako taj sistem treba da funkcioniše. U stvari imaš ti ideju, ali nemaš rešenje za sprovođenje iste u delo. Isto kao da ja kažem "Imam super ideju kako da napravim perpetuum mobile, sve sam isplanirao, samo još ostaje da smislim kako da se ovaj točak okreće sam od sebe.".
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?29.05.2008. u 14:41 - pre 193 meseci
Citat:
Marko_L: @ultraKeen
Koliko si takvih sistema do sada isplanirao, napravio i implementirao ? Pošto znam da je odgovor nula, to objašnjava zašto lupaš gluposti. Postoji jedna lepa izreka koja kaže "Put your money where your mouth is". Dakle, ako to ne košta više od 1000 evra, izvoli napravi biometrijski sistem za te pare, a ja ti garantujem da ćeš ih prodati milion primeraka i to za dvostruku cenu od uložene. U stvari, ne moraš ti ništa da uložiš. Evo, u mojoj bivšoj firmi je bilo u planu uvođenje sličnog sistema za praćenje odlazaka i dolazaka na posao, dakle isto dve varijable. Dakle sistem treba da ima čitač otisaka prstiju, kad očita uporedi sa otiscima u bazi i ako postoji, upiše se kada je očitan i otvore se vrata (pošto si inžinjer sigurno znaš da se ovo postiže veoma lako, propuštanjem malo struje kroz žicu). Eto, ako možeš da garantuješ da taj sistem može da se odradi za 1000 evra (a još je lakši nego onaj iz autobusa, jer ne treba da ide na 500 autobusa * 3 vrata, već samo na jednoj zgradi i jednim vratima vrata) ja ću da te spojim sa čovekom, pa mu odradi, još će da te časti. Mi kad smo se raspitivali za cenu takvog sistema, najpovoljnija ponuda nije bila ispod 50.000 evra, i to bez održavanja. Lako je nabadati cene kada očigledno nisi upućen u problematiku, niti imaš ideju kako taj sistem treba da funkcioniše. U stvari imaš ti ideju, ali nemaš rešenje za sprovođenje iste u delo. Isto kao da ja kažem "Imam super ideju kako da napravim perpetuum mobile, sve sam isplanirao, samo još ostaje da smislim kako da se ovaj točak okreće sam od sebe.".


Iz postovanja prema sagovorniku, da odgovorim... :)

Hvala na finansiskim predlozima, ali nemam vremena za te sitnice, bolje reci imam mnogo pametnije stvari na umu. Nemoj samo da me pitas koje su, u pitanju je poslovna tajna... :)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: kako putnici autobusa da uticu na kvalitet voznje?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38581 | Odgovora: 234 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.