Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Teorija Relativnosti

elitemadzone.org :: MadZone :: Teorija Relativnosti
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 425366 | Odgovora: 2583 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sprečo
penzioner

Član broj: 27004
Poruke: 1229
92.36.132.*



+33 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti27.04.2010. u 16:27 - pre 170 meseci
Ovdje sam tvrdio da kinetička energija tijela teži mc^2 ukoliko njegova brzina kretanja v teži c. Vješto si napravio eskivažu i diskusiju usmjerio na druge sadržaje i druga pitanja.
Tvrdnja Vide J. Žigman: „Kao što se iz izraza (8.22) vidi, kinetička energija čestice konačne mase teži beskonačnosti kada se njena brzina približava brzini svjetlosti.“

Na ovakvim izjavama studenti uče i postaju profesori fizike koji navedenu neistinu i dalje šire i održavaju.

Moja tvrdnja: Ispravan zaključak glasi: Za v teži c onda mv^2 teži mc^2!!! , jer kad god v postane c i mv^2 će postati mc^2 - dakle o beskonačnoj vrijednosti kinetričke energije nema ni govora (sem u zabludjelim glavama).
 
0

Sprečo
penzioner

Član broj: 27004
Poruke: 1229
92.36.132.*



+33 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti27.04.2010. u 16:46 - pre 170 meseci
Također sam nešto konkretno i ovdje tvrdio, a Nedeljko napravi eskivažu:
I mene su, na osnovu ove Ajnštajnove formule i iskazom „za v teži c“, ubjeđivali da „masa teži beskonačnosti“. Sve do 1992 god prihvatao sam to „zdravo za gotovo“ („eksperimentalno provjereno i dokazano“). Kada se malo dublje sagledaju i „analiza“ te formule, i „eksperimentalni dokazi“, onda je očita i uočljiva pogrešna i logika i pogrešno zaključivanje.
Isto se odnosi i za ove Ajnštajnove formule:
i
Pogrešna analiza i pogrešni zaključci A. Ajnštajna!

Edit: Dugo sam tragao za odgovorima na pitanje:
Šta je to što „pomiruje“ formule (algebarske zapise), geometriju (geometrijske opise), fizičku stvarnost (eksperimentalne činjenice) i ljudsku logiku (shvatanja, način razmišljanja i zaključivanja)?!
Našao sam odgovarajuće odgovore na navedena pitanja i na značenja (istinitosti algebarskog i geometrijskog iskaza za svako moguće 0 < v < c < ∞) i Ajnštajnovih formula i ove jednakosti veličina iz Lorencovih formula za transformaciju koordinata:
.
Za ovo biste mi trebali odati priznanje, a ne pisati neprimjerene tekstove.
Ovu Ajnštajnovu formulu: si namjerno pogrešno prepisao i nikako nećeš na konkretnim ISR i konkretnim 0<v<c< , te konkretnoj dužini pokažeš crtežom i formulom izvedenim vrijednostima veličina šta, kada, gdje, kome, kako se "skraćuje" ova dužina l !!!

[Ovu poruku je menjao Sprečo dana 27.04.2010. u 17:56 GMT+1]
 
0

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti27.04.2010. u 18:11 - pre 170 meseci
Eto vidis sta si uradio Nedeljko, zbog tebe je Ivan prebacio temu u Ultra MadZone.
 
0

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti27.04.2010. u 19:16 - pre 170 meseci
Eh, kad je teorija relativnosti zavrsila u ultra mad zone....c c c. :) Ajnstajn se prevrce u grobu :))
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2790 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti27.04.2010. u 19:51 - pre 170 meseci
Daj, Ivane, nemoj da se glupiraš.

Da, tačno ni Spreči i Galetu nisam trebao da odgovaram, jer su podržali bitangu u bezobrazluku.

Ćao.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
65.49.14.*



+21 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti28.04.2010. u 00:42 - pre 170 meseci
Ja na koju god temu da se ukljucim, ona zavrsi na Ultra Madzone. Pa makar bila i na forumu fizike xD. Daj Ivane, vrati molim te ljudima temu na forum fizike, tema postoji od 2004. godine, nema smisla da je sad zbog mene prebacujes ovde. Inace izuzetno postujem Nedeljka, a posebno i ostale ucesnike, koji su entuzijasti, i pokusavaju da objasne stavove o rupama i manama koje vide u toj teoriji. Evo obecavam da necu vise nijedan post da napisem na ovoj temi. Izvini Nedeljko, sve je bilo u zaru borbe.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2790 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti28.04.2010. u 01:13 - pre 170 meseci
Izvinjenje prihvaćeno. Ovim si najzad pokazao da nisi bitanga, već čovek, jer umeš da se izviniš, pa i ja povlačim reč.

Možeš da napišeš postova koliko hoćeš, ali bez vređanja učesnika na ličnoj osnovi.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

galet@world

Član broj: 81985
Poruke: 1076
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti28.04.2010. u 05:43 - pre 170 meseci
Ovo je takođe bezobrazluk i ponižavanje svih učesnika na ovoj temi bilo
da podržavaju teoriju relativnosti ili da su protiv nje. Pojedinačni ispadi,
trenuci nekontrolisanja pa čak i uvrede su samo dokaz da smo normalni
ljudi sa ljudskim osobinama i dovoljno odrasli da uviđamo svoje greške i
da ih ispravljamo.
Pojedinci koji preteraju mogu biti opomenuti ili, ako ni to ne pomaže, mogu
biti onemogućeni da učestvuju u raspravi.
Ovaj čin takođe spada na istu stranu i ukoliko se ne ispravi pozivam sve
učesnike na ovoj temi na bojkot ove teme dok god se nalazi tamo gde joj
nije mesto jer ovo je uvreda i za nauku i za normalne ljude.
 
0

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti28.04.2010. u 08:01 - pre 170 meseci
Citat:
Ovo je takođe bezobrazluk i ponižavanje svih učesnika na ovoj temi

Ne!

Po mom dubokom ubeđenju ovakvim potezom je samo ispoljen kompleks BOGA!

A poriče li se carska,...

...pa, videćemo...
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti28.04.2010. u 09:23 - pre 170 meseci
Ono sto kvalifikuje temu za ovaj podforum je predmet o kome se prica i kvalitativni sadrzaj cinjenica koje se prezentuju, a ne nuzno nacin na koji se vodi. Dakle, nevezano za kulturna dostignuca u medjusobnom ophodjenju, ima i drugih parametara koji je kvalifikuju za ovdje.

Nisam pratio temu od pocetka, bacio sam pogled na 2-3 poslednje strane i jedino tacno sto je receno je:

Citat:
djoka_I:
Ovo je i tebi i galetu najveći problem. Ljudska shvatanja su neprimenljiva kada dođemo do relativističkih brzina. Takođe su neprimenjliva na nivou kada počinje da važi kvantna fizika (a prestaje Njutnovska).
...

Dokle god budete u raspravama antropomorfizovali teoriju relativnosti kroz posmatrače u vozu i materijalne štapove koji se skraćuju ili produžavaju nećete ništa shvatiti.
Kako ne shvatate da ništa iz našeg sopstevenog iskustva ne može da nam da predstavu relativističkih efekata, a da istovremeno STR i OTR daju ispravnu interpretaciju za observibilne efekte (na primer ponašanje satova n satelitima, efekat gravitacionog sočiva, na kraju krajeva ni atomska bobmba ne bi bila moguća da STR ne radi).


Ne znam ko se stavio na ovu stranu, ali pretpostavljam, da cim je covjek imao potrebu ovo da napise, da to upucuje da se neki bave pseudonaukama.
Postoji jedna nauka, i bezbroj pseudonauka. Posto je pseudonauka stvar subjektivnog karaktera, nemoguce je uskladiti misljenja izmedju dva pseudonaucnika posto ne postoji mehanizam objektivnosti kojim bi jedan mogao nesto da "dokaze" ovom drugom, a isto tako je nemoguce onome ko zastupa zvanicnu nauku da nesto dokaze pseudonaucniku, jer ovaj potonji ne priznaje/poznaje metode logickog rezonovanja zvanicne nauke, jer inace da priznaje ne bi, jel'te, bio pseudonaucnik.

Zbog svega toga, mislim da je tema napokon dospjela u zavicaj.

 
0

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti28.04.2010. u 11:13 - pre 170 meseci
Citat:
Ono sto kvalifikuje temu za ovaj podforum je ...

Citat:
bacio sam pogled na 2-3 poslednje strane i jedino tacno sto je receno je:


Citat:
Strane: << < .. 119 120 121 122 123 124

!?!?!?!?!?......

...'oće to tako...

...uz pseudologiku....

...supozitorije.
 
0

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti28.04.2010. u 11:16 - pre 170 meseci
Citat:
Odin D.: Ono sto kvalifikuje temu za ovaj podforum je predmet o kome se prica i kvalitativni sadrzaj cinjenica koje se prezentuju, a ne nuzno nacin na koji se vodi. Dakle, nevezano za kulturna dostignuca u medjusobnom ophodjenju, ima i drugih parametara koji je kvalifikuju za ovdje.

Ne znam ko se stavio na ovu stranu, ali pretpostavljam, da cim je covjek imao potrebu ovo da napise, da to upucuje da se neki bave pseudonaukama.
Postoji jedna nauka, i bezbroj pseudonauka. Posto je pseudonauka stvar subjektivnog karaktera, nemoguce je uskladiti misljenja izmedju dva pseudonaucnika posto ne postoji mehanizam objektivnosti kojim bi jedan mogao nesto da "dokaze" ovom drugom, a isto tako je nemoguce onome ko zastupa zvanicnu nauku da nesto dokaze pseudonaucniku, jer ovaj potonji ne priznaje/poznaje metode logickog rezonovanja zvanicne nauke, jer inace da priznaje ne bi, jel'te, bio pseudonaucnik.

Zbog svega toga, mislim da je tema napokon dospjela u zavicaj.



A BRIEF HISTORY OF TIME
Stephen W. Hawking
Fields Applied mathematician
Theoretical physicist
Institutions University of Cambridge
Perimeter Institute for Theoretical Physics
Alma mater University of Oxford
University of Cambridge

Pseudo naucnik??


Today scientists describe the universe in terms of two basic partial theories - the general theory of relativity and quantum mechanics... The general theory of relativity describes the force of gravity and the large-scale structure of the universe, that is, the structure on scales from only a few miles to as large as a million million million million (1 with twenty-four zeros after it) miles, the size of the observable universe. Quantum mechanics, on the other hands, deals with phenomena on extremely small scales, such as a millionth of a millionth of an inch. Unfortunately, however, these two theories are known to be inconsistent with each other - they cannot both be correct. 12

http://www.generationterrorists.com/quotes/abhotswh.html

Lev Okun
Institute of Theoretical
and Experimental Physics

Pseudo naucnik??

More recently, however, it has been increasingly recognized that relativistic mass is a troublesome and dubious concept.

http://en.wikipedia.org/wiki/Mass_in_special_relativity


Insistiram da se tema vrati u forum Nauke. I ostajem pri tome da necu ucestvovati na njoj, kad se bude vratila tamo, posto sam izgleda ja problem. A dok se ne vrati tamo, racunacu ovaj gest u bahato ponasanje, i ponizavanje ucesnika foruma, koji su ulozili svoj trud i rad u pisanje svojih postova.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti28.04.2010. u 11:46 - pre 170 meseci
Gledaj, ja uopste ne ulazim u to da li je i koja teorija validna ili nije, to uopste nisam spomenuo, vec nacin na koji se ovdje obradjuje tema.

Uzmi npr. onog Anaklagona i njegovu temu o vanzemaljcima. Da bi njegova tema stajala u ovom forumu uopste nije bitno da li vanzemaljci postoje ili ne postoje vec nacin na koji se on bavi time. On svoje tvrdnje potkrepljuje filmovima sa youtuba koje je neki anonimni pojedinac pravio mobilnim telefonom prve generacije u svim mogucim otezavajucim okolnostima kojih je sudbina u tom trenutku mogla da se sjeti, i naravno bez mogucnosti da iko ista naknadno provjeri.
Dakle, nacin pristupa obradi problema je bitan, a ne sama problem.

Ako neko prica o skracivanju stapova u koje hoce da se uvjeri tako sto ce sa pantljikom trcati pored stapa koji se krece brzinama bliskim brzini svjetlosti da bi izmjerio koliko se stap skratio, onda ja ne vidim kako to moze stajati u forumu nauka.
O STR se moze polemisati na naucni nacin i umz nacin. Sa izuzetkom nekih koji na to ovdje ukazuju, vecina ostalog je umz nacin.


 
0

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti28.04.2010. u 12:21 - pre 170 meseci
Citat:
Odin D.: Gledaj, ja uopste ne ulazim u to da li je i koja teorija validna ili nije, to uopste nisam spomenuo, vec nacin na koji se ovdje obradjuje tema.



Citat:
Odin D.:Postoji jedna nauka, i bezbroj pseudonauka. Posto je pseudonauka stvar subjektivnog karaktera, nemoguce je uskladiti misljenja izmedju dva pseudonaucnika posto ne postoji mehanizam objektivnosti kojim bi jedan mogao nesto da "dokaze" ovom drugom, a isto tako je nemoguce onome ko zastupa zvanicnu nauku da nesto dokaze pseudonaucniku, jer ovaj potonji ne priznaje/poznaje metode logickog rezonovanja zvanicne nauke, jer inace da priznaje ne bi, jel'te, bio pseudonaucnik.



Stephen W. Hawking
Fields Applied mathematician
Theoretical physicist
Institutions University of Cambridge
Perimeter Institute for Theoretical Physics
Alma mater University of Oxford
University of Cambridge


Lev Okun
Institute of Theoretical
and Experimental Physics

CERN Courier
Member, Theoretical Physics Laboratory
Theoretical Physics Laboratory of Moscow
Head of the Institute for Theoretical and Experimental Physics
Theoretical Physics Laboratory of Moscow
 
0

Sprečo
penzioner

Član broj: 27004
Poruke: 1229
92.36.179.*



+33 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti28.04.2010. u 13:09 - pre 170 meseci
Slučajno pribilježio broj posjeta ovoj stranici: 17.04.2010 ........171 500
28.04.2010 ........178 150
Uporedite to sa ukupnim brojem posjeta nekim drugim „ozbiljnim“ temama!
.......................
U ovoj jednakosti ni jedna oznaka veličine nije moja (napisala je „zvanična nauka“ i „priznati“ naučnici): .
Imamo i „zvaničan“ stav (iskaz, tvrdnju): Ako su dvije veličine jednake trećoj onda su jednake i međusobno.
I sada je za Ivana Dimkovića „nenaučno“ razmatrati i analizirati ovu jednakost:
, za svako moguće: 0 < v < c <∞.
ZAŠTO, IVANE DIMKOVIĆU?!
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti28.04.2010. u 14:15 - pre 170 meseci
@boxxter

Ne treba da navodis Stephena Hawkinga kao da si ga sad ti u Amazoniji otkrio.
I sam posjedujem nekoliko knjiga od doticnog gospodina, te i neku kolicinu elektronskog materijala i donekle sam upoznat sam sa njegovim radom, a vjerujem i da nisam jedini.

Prema tome, imao sam prilike da vidim kako se on bavi doticnim pitanjem, a i kako se ovdje neki drugi bave.
To sto se bavite istom stvari, ne znaci da se time bavite jednako dobro. Inace bi ste i vi sad sjedili za nekom od katedri nekog od cuvenih univerziteta.

Uostalom, posto ja sigurno nisam toliko kompetentan da moj sud bude konacan, onda izvolite dajte u stampu ovih 125 strana ove teme, pa ako mislite da je jednako kvalitetno kao i to sto Steven Hawking pise, onda ce sigurno i prodaja tog materijala biti negdje u rangu knjiga Stephena Hawkinga, a vi cete postati zvijezde u svijetu nauke, sa pozamasnim dzeparcem od prodaje knjiga.
Posto ce citav svijet imati prilike da ocjeni atraktivnost tog naucnog razglabanja, vjerujem da cemo time vrlo lako utvrditi objektivnu vrednost i nivo naucnosti ovih postova, pa nece biti potrebe da se oslanjamo samo na moj, tvoj ili sud nekog treceg.

Za pocetak, mozete ovo elektronski poslati Stephenu Hawkingu, posto mi se od tolikih pozivanja na njegov autoritet cini da bi on u najmanju ruku vapio za ovim tekstom.

Dakle, nema potrebe da mene pokusavate ubijediti u nesto rjecima. Zna se kako se u svijetu nauke stvari dokazuju - prakticnim experimentom koji ce dati one rezultate koje vasa tvrdnja predvidja i to tako da se experiment moze nezavisno ponoviti.
Sve drugo je suplja prica.
 
0

Sprečo
penzioner

Član broj: 27004
Poruke: 1229
92.36.179.*



+33 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti28.04.2010. u 14:34 - pre 170 meseci
@odin, čitava poruka ti je "šuplja priča"!
-----
Ovo je napisao Dr. Ivan Supek „Teorijska fizika i struktura materije I dio“ na strani 425. (citiram) :
„Između obaju sustava postoji dakle relacija:
(8) x' = k (x – vt).
Možemo se postaviti na stajalište da crtani sustav miruje, a necrtani se prema njemu kreće, x-koordinata necrtanog sustava bit će izražena na isti način sa x' i t', samo što ispred brzine dolazi protivan predznak, jer se necrtani sustav prema crtanom kreće u protivnom smjeru:
(9) x = k (x' + vt').
„Konstantu k možemo izračunati iz uvjeta da se svjetlosni signal u oba sustava širi s jednakom brzinom. Pustimo u početnom momentu t = t' = 0 signal iz izhodišta obaju sustava. U jednom sustavu opisuje širenje signala jednadžba x = ct, a u drugom x' = ct'. Uvrstimo to u jednadžbe (8) i (9):
ct' = k (ct – vt)
ct = k (ct' + vt').
Odlučno je da smo stavili istu konstantu c. Pomnožimo lijeve i desne strane ovih jednadžbi:

Odatle izlazi da je:
(10) ,( kraj citata).
.....
Pitanje za najvećeg oratora na ovoj temi: Prihvataš li zvaničnim i naučnim navedeni tekst Dr Ivana Supeka?

Kao dopunu Supekovom tekstu citirat ću i dio teksta A. Ajnštajna – „Moja teorija“, strana 35.
„Galilejeve transformacije proizilaze iz Lorentzovih jednostavno tako da u ove potonje za brzinu svjetlosti c stavimo beskonačnu vrijednost.
Na slijedećem primjeru ćemo lijepo vidjeti kako je shodno Lorentzovim transformacijama zakon širenja svjetlosti u vakuumu sačuvan i za referentno tijelo K i za referentno tijelo K'.
Pošaljimo duž pozitivnog kraka x-osi svjetlosni signal te neka on putuje shodno jednadžbi
x = ct ,
dakle brzinom c. Shodno jednadžbama Lorentzovih transformacija taj jednostavan odnos između x i t uvjetuje i odnos između x' i t'. Ustvari, daju nam prva i četvrta jednadžba Lorentzovih transformacija kad u njih umjesto x stavimo ct:



Iz kojih zatim dijelenjem dobivamo jednostavno
x' = ct' .
Prema toj jednadžbi vlada se širenje svjetlosti ako ga promatramo u odnosu na K'. Vidi se dakle da je brzina širenja jednaka c i u odnosu na referentno tijelo K'. Isto je sa svjetlosnom zrakom koja se širi i u nekom po volji drugom smjeru. Tome se dakako ne treba čuditi, jer su jednadžbe Lorentzovih transformacija izvedene naime s tog stanovišta.“ (kraj citata Ajnštajnovog teksta).



Ako su ovo Lorencove formule (a jesu)
1. Lorencova formula za t' :

2. Lorencova formula za t :
i ako je c = c u svim sistemima pravcima i neovisno od....., onda će biti i za ove Lorencove intervale c = c i možemo pomnožiti sa c i lijeve i desne strane ovih jednakosti! Tako ćemo dobiti Lorencovo x = ct i x' =ct'.

Je li to „protiv nauke“, Ivane Dimkoviću?!


[Ovu poruku je menjao Sprečo dana 28.04.2010. u 16:48 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Sprečo dana 28.04.2010. u 16:50 GMT+1]
 
0

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
65.49.14.*



+21 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti28.04.2010. u 15:04 - pre 170 meseci
Ovde je jedini Nedeljko pokazao Vitesku Cast. Iako smo se izudarali dobro i bez milosti, a boga mi i on ume da udari dobro, on je ustao u odbranu svojih neprijatelja. Bar smo se izduvali i izudarali bez milosti, kao sto i pristoji pravom coveku. Svaka cast Nedeljku.
Ponizavati ove ljude, i njihov rad, vreme, i ozbiljnost koju ulazu u pisanje svojih postova, je u krajnju ruku nepristojno. Proglasavate ih ludim, i stavljate ovu temu u Ultra MadZone. Nizak udarac. Ja sam svestan da sam bitanga, i da mi nije mesto u forumu nauke, ali ovo sto ste vi uradili je nisko, i ja to nikad ne bih uradio.
 
0

Sprečo
penzioner

Član broj: 27004
Poruke: 1229
92.36.195.*



+33 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti28.04.2010. u 16:56 - pre 170 meseci
Ovo jesu Ajnštajnove formule:
1.)

2.)

3.)

4.)

Ovo jesu Lorencove formule:
1.) Lorencova formula za t' = x'/c :

2.) Lorencova formula za t = x/c :

3.) Lorencova formula za x = ct:

4.) Lorencova formula za x' = ct': .

Koja je to, kakva je to, fizička i geometrijska istina koja obezbjeđuje tačnost (istinitost) navedenih „algebarskih zapisa geometrijskog opisa fizičkih zbivanja“ za svako moguće:
0 < v < c < ∞ ?
Je li „nenaučno“ spoznati tu istinu za sve moguće ISR , i još mnogo više od toga?!
Ivane Dimkoviću, ko u ovoj temi priča "naučnu fantastiku"?
 
0

Majestic
Zagreb

Član broj: 2903
Poruke: 117
*.adsl.net.t-com.hr.



+2 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti28.04.2010. u 18:30 - pre 170 meseci
Konacno tema premjestena di joj je i mjesto.

BTW. probajte izgooglat ovaj pojam "algebarskih zapisa geometrijskog opisa fizičkih zbivanja"
posto nakon sto sam ju pet puta procitao nisam skuzio o cem se radi pa reko mozda ciko
Google zna nesto
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Teorija Relativnosti
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 425366 | Odgovora: 2583 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.