Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana izlazaka posle 23h?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana izlazaka posle 23h?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 21791 | Odgovora: 104 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.166.*



+69 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?23.11.2011. u 18:01 - pre 151 meseci
Citat:
@Miroslav Jeftić
Jesam pročitao, ali ne znam šta ti je poenta. Mi nismo takvi?

kako ne znas pa nismo takvi, bar vecina "nema mjesta u nasem drustvu jer mi nismo takvi, ili imamo jos uvjek sanse da se popravimo" -doslovce mislim tako.
Vise vidjam ovde ok likova iz te dobi nego losih, a sto se tice kuvanja jaja, ta djeca su itekako znaju biti korisna kada treba, zavisi kako se usmjere.

Ako ne budemo svoju djecu gledati kao odrasle osobe, bar se tako ponasali prema njima mocemo im samo mahati sa prozora jer odose na ulicu, ili iz zatvora ako ti se neki od budjavih EU zakona sprovede.
npr. za vozacku se nisam salio, daj mu vozacku sa 16, 2 god. da vozi do 18-te uz prisustvo vozaca starijeg od 5 god. Kada napuni tih famuoznih 18 jbg svoj covjek, a jos i licna karta. A ne vozacka sa 18 pa tabla pocetnik 1-2 god., pa u prisustvu starijeg vozaca posle nn sati itd. - ponizavajuce?

npr. zabrane. kad i gdje je to pilo vode. Samo vaspitanje. Mi sami, drustvo zajednica. Sto se tice ucesca svih nas npr. u NVO, NDI ili NSRS bio sam jasan. Za pritisak EU na ExYU takodje*

Ipak, ova tema se zasniva samo na clanku jednog novinara o nacrtu zakona necega negdje a potroseno vise tastature nego za pojedine zakone.

prilog (svjez): Novinar pod pritiskom

L.P.

da, sto mislis da je tada bilo kako je bilo
Citat:
Kad su moji roditelji bili srednjoškolci, ako te neki profesor zatekne u kafani posle 22h, ugasio si

Tito ili nn je imao Zakon o fizickom kaznjavanju djece ili ...?
:D
 
Odgovor na temu

hobbista
Beograd

Član broj: 149118
Poruke: 277



+180 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?23.11.2011. u 18:43 - pre 151 meseci
Uhhh, ne moraju odmah metode prisile :(

Obzirom da moje dete ima 15 godina, komentarisem na osnovu onoga sto imam prilike svakodnevno da vidim.
Pod "bavljenjem" decom ne mislim na batine! Treba izdvojiti vise vremena za svoje dete.

Najveci deo dece koja su "problematicna" (a sa kojima sam ja imao kontakt) imaju roditelje koji su:

a) BizMismeMi - njihova deca su najpametnija, najbolja i dobijaju sta god pozele. Ako dobiju neku losiju ocenu, to je problem u profesoru. Sa profesorima i direktorom su na "ti", a u slucaju da neko spomene njegovo dete u losem kontekstu prvo podizu glas i vredjaju, a zatim prelaze na pretnje.
ili
b) Roditelji su u trci za parama, pa nemaju vremena za dete. I kada dodju kuci, jako su umorni i boli ih glava, pa je najbolje da dete izadje negde, da se oni na miru odmore.

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?23.11.2011. u 19:03 - pre 151 meseci
Citat:
missortr: Tito ili nn je imao Zakon o fizickom kaznjavanju djece ili ...?


Ne znam da li je imao zakon, jednostavno je bilo tako. Danas u ime zaštite nekakvih "sloboda", profesor koji mrko pogleda nekog klinca rizikuje da dobije štanglu u vuglu, ali važno da im nije ugrožena sloboda
 
Odgovor na temu

Teratron

Član broj: 293911
Poruke: 291
*.



+187 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?23.11.2011. u 19:23 - pre 151 meseci
Sta reci na ovo ? Predizborna kampanja ?
 
Odgovor na temu

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.166.*



+69 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?23.11.2011. u 19:26 - pre 151 meseci
tako je bilo zato sto je takva bila sredina - valjda
Naravno da ne treba tuci djecu, ali ne pogotovo uvoditi bilo kakav oblik zabrane (zabranjeno voce isl.)
Ti isto ovim zakonom neces zastititi tog profesora, niti dijete koje je npr. pijani nezadovoljni roditelj pregazio kad je dosao s posla kuci samo zato sto su ga izvozali danas na poslu.
Sankcionisaces 1% nasilja, dobiti 5% u roku dvije godine

@hobbista po meni ispravno razmisljanje, moji nisu jos u toj dobi ali bice. Ovo pod b) zna da boli, ali mislim da se sve moze srediti i dodao bih ako nemate nista protiv c) oni koji nece da priznaju sebi da imaju problem
:D
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?23.11.2011. u 19:39 - pre 151 meseci
Deci naturite obaveze od malih nogu i neće klošariti ispred prodavnice u 12 uveče. Hint: vanškolska aktivnost a la sport. :D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+80 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 07:15 - pre 151 meseci
Ljudi, je l stvarno tolki problem danas pustiti šiparce da sami osmisle svoje vreme ?

Ja sam u tim godinama leti obično popodne išao na fudbal (recimo od 5, posle vrućine), ostajalo se do sumraka (mada smo nas nekoliko najzagriženijih ponekad ostajali kad svi odu, pa igrali fudbal na biciklima, 3 na 3 bez golmana na rukometnom terenu, dok god se vidi lopta), onda kući na tuširanje i večeru, i kad krenem u grad već je debelo letnji mrak, znači više od 9 sati, često i 10. I taman posla da se vratim do 11. Evo ti Mmix još jednog sasvim realnog scenarija.

it works on my machine
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.pools.arcor-ip.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 07:30 - pre 151 meseci
Ovo je jedna od vecih gluposti koje sam u poslednje vreme video od aktuelne banana-teletabis vlasti, a konkurencija gluposti uopste nije naivna...

Ja sam u osmom osnovne (14 ako se ne varam) prvi put izasao u KST, a valjda u sedmom prvi put "zvanicno" u grad uvece, pili pivo u kafani :) To je bila totalna avantura, a jedna stvar je sigurna - ako bude 23h zakonski limit, ja mogu da garantujem da ce se broj izlazaka 14-godisnjaka posle 23h povecati za 4000%. Svi ce hteti avanturu, a gde ces bolju od krsenja zakona do koliko smes da izadjes...

Mislim, ne treba biti albert ajnstajn pa shvatiti da je i do sad bilo normalno da ako panduri/patrola uoce klinca ili grupu klinaca za koje procene da su "mladji maloletnici" kako tumaraju u 1am, da ih zaustave i priupitaju koju... i nije trebao poseban zakon za to. Idijoti.

A ovo za decu do 10 da ne budu sama na ulici, necu cak ni da trosim tastaturu.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 07:40 - pre 151 meseci
Realan scenario za srednjoskolce. Za osnovca nije. Cuj ako ti i dobar deo ove populacije smatrate da je to normalno onda je ovaj zakon zaista preko potreban, ako nista da bi vasu decu uterao u kucu na vreme da ne bi moje dete trpelo pritisak vrsnjaka sto ne moze da klosari nocu. Klinci ce se adaptirati na pravila i organizovace svoje obaveze i slobodno vreme u okvir koji im je na raspolaganju sto je jos jedna od vaznih zivotnih lekcija koju dobar deo odraslih ovde ne zna.

Vi ne shvatate koliko je ovaj zakon i liberalan u odnosu na te od kojih "prepisujemo". U USA recimo u velikoj vecini gradova je policijski cas od 10 uvece do ujutro i to za sve "mladje maloletnike do 18 godina uzrasta" a u dobrom broju mesta postajes punoeltan sa 21 (do kad ne mzoes da vois kola be nadzora) i trpe pojacane cene osiguranja do 26 ejr je neki aktuar sracunao da su momci i devojke do 26 skloniji saobracajnim nezgodama. Dalje, vecina mesta koje imaju koncept kontrole vremena maloletnika imaju i dnevni policijski cas za ucenike, bukvalno mozes biti priveden ako pobegnes sa casa i klosaris po parku. Ja ne kazem da mi to treba da radimo, mi zaista sazrevamo ranije zbog okolnosti i svega, ali <15 zaista jesu deca i nemaju sta da traze nocu sami u gradu.

Citat:
boccio:Ja sam u osmom osnovne (14 ako se ne varam) prvi put izasao u KST, a valjda u sedmom prvi put "zvanicno" u grad uvece, pili pivo u kafani :)

Ma da, pravi si role model za klince :), I btw, ne presrecu panduri vise klince, i to zbog kurcevitih roditelja. I vise ne mogu da pij pivo u kafanama i sad klosare sa plasticnom bocom po parkovima. Divota. Al ne mari, ako im ustra neko prigovori nesto u skoli podelice par samara. Idila. Neverovatno kako porjktujete svoje mladosti na danasnji dan u kojem su klinci razulareni do te mere da biju profesore i ulaze motorima na cas.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 07:46 - pre 151 meseci
@boccio & ostali "za gluvarenje"

A šta je tako teško biti ka sav normalan svit ?
 
Odgovor na temu

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+80 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 09:24 - pre 151 meseci
Citat:
Realan scenario za srednjoskolce. Za osnovca nije.

Kad sam napunio 15, fudbal me je već dosta manje zanimao, pa sam mogao i ranije da idem u grad :).

Citat:
da bi vasu decu uterao u kucu na vreme da ne bi moje dete trpelo pritisak vrsnjaka sto ne moze da klosari nocu

Ovo je zanimljiva ideja o kojoj nisam (još) razmišljao. Smanjenje tog pritiska kod dece u koju roditelji nemaju poverenja je možda i dobar razlog za kompromis. Odvagaćemo i to kada dođe vreme.
it works on my machine
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 09:30 - pre 151 meseci
Pa ne moze se gledati situacija u totalu po nekim svetlim primerima, jer niko nece (dobro, svakako nece biti nista od ovoga zakona) cimati dete koje se vraca sa rodjendana u 23:02h, nego samo daje neki okvir za klince koji klosare (medju kojima je 14 godina maksimum po zakonu, pa se taj uzrast ne moze uzeti kao relevantan za diskusiju, jer sta je sa klincima od 11 ili 12 godina koji otpadaju po gradu jer nisu bili tako superstarovi kao Zmau da sebi nadju korisnu aktivnost) da se mogu poterati sa ulice.

 
Odgovor na temu

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.191.*



+69 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 09:42 - pre 151 meseci
realan scenario @mmix je ova tema, da ti u svom zadnjem postu grcevito podrzavas zakon kojem nisi vidio ni nacrt ali se slazes sa njim po default-u,
tj. dozvolices da tvoje dijete da zivi u zabrani, pod nadzorom... ugradi mu kameru ako mu ne vjerujes jbt
A u svom zadnjem dijelu to isto i pobijas dovodeci u pitanje roditeljsko vaspitanje, tj. vaspitanje samih roditelja?
Citat:
ne presrecu panduri vise klince, i to zbog kurcevitih roditelja

S druge strane nemoj majke ti nas porediti sa USA i njihovim zakonima. Necu ni da te pitam jesi li uopste bio tamo, nasao neki njihov zakon na net-u ili ne, ...
nego jesi li ti brate bio kad u Srbiji, u ne tako urbanim mjestima, gdje ljudi rade, gledaju svoja posla, prezivljavaju ili ne, upoznao sa "klincima" kako ih ti nazivas, primjetio njihove obicaje i navike, jer RS nije samo BG, NS ili ti ...
ili samo pratis na monitoru sta se desava, par nezgoda koji novinari pa i mi sami dizemo u nebesa i poklanjamo im svu paznju

i je li ovo treba da bude neka najava sta moze da nam se desi ako ne budemo "dobri"

Citat:
Vi ne shvatate koliko je ovaj zakon i liberalan u odnosu na te od kojih "prepisujemo". U USA recimo u velikoj vecini gradova je policijski cas od 10 uvece do ujutro i to za sve "mladje maloletnike do 18 godina uzrasta" a u dobrom broju mesta postajes punoeltan sa 21 (do kad ne mzoes da vois kola be nadzora) i trpe pojacane cene osiguranja do 26 ejr je neki aktuar sracunao da su momci i devojke do 26 skloniji saobracajnim nezgodama. Dalje, vecina mesta koje imaju koncept kontrole vremena maloletnika imaju i dnevni policijski cas za ucenike, bukvalno mozes biti priveden ako pobegnes sa casa i klosaris po parku. Ja ne kazem da mi to treba da radimo, mi zaista sazrevamo ranije zbog okolnosti i svega, ali <15 zaista jesu deca i nemaju sta da traze nocu sami u gradu.


meni lici na ovo ubjedjivanje, citat u dnu mog prvog posta
:D
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 09:44 - pre 151 meseci
Ali sta ima dete mladje od 15 godina iza ponoci da radi u gradu/selu?
Ne kontam, ako imas dete, sta ono radi u ponoc na ulici?
Sta radi dete od 11 godina u jedan ujutru na ulici, a da ti imas poverenje u njega?

 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 09:59 - pre 151 meseci
Isak666 napisa:
> Sta radi dete od 11 godina u jedan ujutru na ulici, a da ti imas poverenje u njega?

A šta si ti radio u to vreme na ulici?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 10:02 - pre 151 meseci
Spavao. Ne na ulici ;)
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.pools.arcor-ip.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 10:02 - pre 151 meseci
Citat:
mmix: Cuj ako ti i dobar deo ove populacije smatrate da je to normalno onda je ovaj zakon zaista preko potreban, ako nista da bi vasu decu uterao u kucu na vreme da ne bi moje dete trpelo pritisak vrsnjaka sto ne moze da klosari nocu. Klinci ce se adaptirati na pravila i organizovace svoje obaveze i slobodno vreme u okvir koji im je na raspolaganju sto je jos jedna od vaznih zivotnih lekcija koju dobar deo odraslih ovde ne zna.

Vidi, moram da ti priznam da nisam bas najkompetentniji da ulazim detaljnije u ovo jer jos uvek nemam decu :) Samim tim nemam bas pravo da se prepirem sa roditeljem, ko zna, mozda ce se i moje shvatanje promeniti kad budem imao klinca od 12 god...

Ali ovako (teoretski), smatram da ako roditelj nije u stanju da sa svojim klincem od 12-13-14 ostvari komunikaciju i ima pozitivan uticaj na njegov razvoj, nikakav zakon mu u tome nece pomoci. Zakoni ne vaspitavaju decu.

Ako smo dosli do toga da se vaspitavanje i odgoj dece regulise zakonom, znaci da smo kao drustvo opasno prsli i dosli do momenta da ne verujemo u porodicu, kao primarnu zajednicu, da ispuni svoju funkciju! Onda bi trebalo zakonom i da regulisemo koliko slatkisa smeju da pojedu i da imamo special SWAT-kids jedinice koje ce upadati u kuce ako postoji dojava da dete ispod 12 god gleda TV nakon 22h.

Citat:
mmix:
Ma da, pravi si role model za klince :), I btw, ne presrecu panduri vise klince, i to zbog kurcevitih roditelja. I vise ne mogu da pij pivo u kafanama i sad klosare sa plasticnom bocom po parkovima. Divota. Al ne mari, ako im ustra neko prigovori nesto u skoli podelice par samara. Idila. Neverovatno kako porjktujete svoje mladosti na danasnji dan u kojem su klinci razulareni do te mere da biju profesore i ulaze motorima na cas.

To su potpuno razlicite stvari. Avantura za 15-godisnjeg klinca da izadje u KST koja ce ga drzati nedeljama, i fizicko nasrtanje na profesore jednostavno nemaju mesto u istoj recenici. Niti postoji uzrocno-posledicna veza izmedju njih.

U USA mnoge (banalne) stvari moraju biti uredjene zakonom jer ne postoji drugi nacin da zemlja od 250 miliona lubanja funkcionise efikasno. U Evropi, gde su listom za tri reda velicine manje populacije takve stvari ne prolaze, jer neme potrebe za njima.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 10:08 - pre 151 meseci
Citat:
boccio:Ali ovako (teoretski), smatram da ako roditelj nije u stanju da sa svojim klincem od 12-13-14 ostvari komunikaciju i ima pozitivan uticaj na njegov razvoj, nikakav zakon mu u tome nece pomoci. Zakoni ne vaspitavaju decu.


Pa to nije bas istina, jer onda ne bi bilo poente da postoje vaspitni nalozi u KZu.

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 10:11 - pre 151 meseci
missortr, nisi ni procitao celu temu pa nemoj suditi o mojim "pogledima" preko "novinarskih clanaka", lepo sam objasnio da zivim pored parka i vidim vrlo dobro sta rade. A to sto vidim da rade neces videti u novinama dok ne eskalira do nivoa da neko popije noz u bubrege. A to je itekako moglo da se spreci da je toj razularenoj gomili na vreme odradjen vaspitno popravni rad koji im toliko nedostaje u porodici a koji niko drugi ne moze da odradi jer kad su u pitanju njihove OBAVEZE to su zaboga "deca" (nasuprot tome da su "odrasli" kad su u pitanju PRAVA).

I itekako dovodim u pitanje roditeljsvo u Srbiji, imam iz toga skoro svakodnevne lekcije. nadobudni kurceviti roditelji koji potpuno zapustaju svoje dete i maltene pustaju da ga ulica vasptiava ali su puni sebe i svog roditeljstva kad im se skrene paznja na to da im je dete na nivou moglija. I onda to dete bez ikakve kontrole po parku vitla stapom i udara drugu decu dok mu keva kulira na klupi i nista mu ne govori ali je prva da brani svoje derite kad mu neko od nas ostalih roditelja oduzme stap. To nisu izolovani slucajevi to je je*ena epidemija. Ja to ne mogu da resim, ja nemam nijedan nacin da te "roditelje" nateram na bilo sta a ponajmanje to da vaspitaju svoje dete. Ovaj zakon je zato idealan, jer ce malo da skine teret sa mojih pleca oko objasnjavanja mom detetu zasto nije ok biti gedzovan u najavi kad ostali to mogu i tim roditeljima da servira par prekrsajnih prijava. Pa nek onda objasnjavaju sudijama i socijalnom svoje "roditeljske kvalitete"

@bovvio, nisi u pravu, evropa je tri puta gusce naseljena od amerike (112 naspram 37 glava/km2)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.pools.arcor-ip.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 10:20 - pre 151 meseci
Citat:
mmix
I itekako dovodim u pitanje roditeljsvo u Srbiji, imam iz toga skoro svakodnevne lekcije. nadobudni kurceviti roditelji koji potpuno zapustaju svoje dete i maltene pustaju da ga ulica vasptiava ali su puni sebe i svog roditeljstva kad im se skrene paznja na to da im je dete na nivou moglija.

Pazi, ovde si 1001% u pravu, ali mislim da gresis ako (uzaludno) verujes da bilo koji zakon to moze da promeni. Drzava i drustvo (na prvom mestu centri za socijalni rad) nisu sposobni ni postojece zakone efikasno da primene i rese ozbiljne probleme maloletnicke delikvencije i roditeljske nebrige, iako svi potrebni zakoni vec postoje. Novi set zakona ne resava nista, samo je jos jedno bacanje prasine u oci.

Problem je evidentan, ali molis se u pogresnog crkvi za resenje :(
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana izlazaka posle 23h?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 21791 | Odgovora: 104 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.