Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana izlazaka posle 23h?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana izlazaka posle 23h?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 21668 | Odgovora: 104 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.191.*



+69 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 10:26 - pre 150 meseci
sta se desava po parkovima to sam komentarisao i znam dobro na sta mislis, ali mi nije jasno kako sad mislis vaspitati "roditelja koja koja kulira na klupi" tako sto ces uvesti ovaj zakon, tj. tako sto vaspitanje djece prepustiti drzavi, uvesti im zabranu, ukinuti slobodu, .. djeca kriva.
Ili rasterati neku grupu iz parka. Mislis da ce policija poceti dezurati u "nekom" parku od dana stupanja na snagu Zakona o ... i oduzimati nozeve, rastjerivati ljude? To mogu i sad, i u opisu im je posla.
:D
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 10:33 - pre 150 meseci
Citat:
missortr:  tako sto vaspitanje djece prepustiti drzavi, uvesti im zabranu, ukinuti slobodu, .. djeca kriva.


Pre nego odgovoris na ovo - sloboda dece do 14 godina je ogranicena i tu upravo roditeljskom odgovornoscu da to isto dete vaspitava.
Znaci, da ga nauci da redovno jede, da se pere, da uci, da ima ritam spavanja i sl uz negujuce aktivnosti kroz zajednicki rad, zabavu i sl.

Ako nekko to sam ne moze da skonta, onda dolazi tu skola, pa socijalni radnik, sudija, razni centri za vaspitno popravni rad.
A to je sve drzava.
To sto oni u Srbiji ne funkcionisu, ne znaci da sustinski ne valjaju nego da trebaju popravak.

Citat:
Boccio:
Novi set zakona ne resava nista, samo je jos jedno bacanje prasine u oci.


Ovo je potpuno istina i verujem da ovoga u praksi nema nista.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 10:47 - pre 150 meseci
Citat:
missortr: Ili rasterati neku grupu iz parka. Mislis da ce policija poceti dezurati u "nekom" parku od dana stupanja na snagu Zakona o ... i oduzimati nozeve, rastjerivati ljude? To mogu i sad, i u opisu im je posla.

Ne mogu, i to isto mogu da ti kazem iz prve ruke jer je to i probano ovde. Isto vidjeno, sikanirali su prolaznike i patrola pandura ih poredjala uza zid, onih par sto je pobeglo je zvalo roditelje koji su se stvorili za 3 minuta i poceli da se svadjaju sa murijom i da prete tuzbama jer je medju njima bio i jedan advokat koji je cak slikao mobilnim telefonom i pretio sluzbenim prijavama i licnim tuzbama za odstete, pretio da ce sudski saznati ko je "lagao" da njegov andjeo sikanira ljude i da ce tog nekog tuziti za klevetu, itd. Ovo cak nisam ni video sa visine vec direktno dok sam prolazio kroz park pa sam imao prilike i da cujem "roditeljstvo" na delu. Na kraju se murija POVUKLA jer NEMAJU nijedan osnov po kojem bi ih zadrzali. Sa ovim zakonom bi imali pravo da intervenisu PRE nego sto se u pricu ukljuci krivicni zakonik.

ja iskreno mislim da su roditelji losi roditelji ovde na isti nacin na koji su losi i u ostalim stvaarima u zivotu, nema ko da ih natera da obrate paznju dok su previse obuzeti svojim zivotima. Na one najbahatije verovatno nece delovati, ali ako nista njihovoj deci ce ukinuti nepresusan izvor publike i poklonika, pa nek klosare sami po parku dok ih ne pokupe.

Citat:
boccio: Pazi, ovde si 1001% u pravu, ali mislim da gresis ako (uzaludno) verujes da bilo koji zakon to moze da promeni. Drzava i drustvo (na prvom mestu centri za socijalni rad) nisu sposobni ni postojece zakone efikasno da primene i rese ozbiljne probleme maloletnicke delikvencije i roditeljske nebrige, iako svi potrebni zakoni vec postoje. Novi set zakona ne resava nista, samo je jos jedno bacanje prasine u oci.


Pa ne slazem se, za pocetak ja sa ovim zakonom mogu da zovem muriju i da ih prijavim i da trazim da ih sklone iz parka. To sad ne mogu. Dakle nesto je sigurno promenjeno na bolje. Da li ce ili nece to rezultovati procesiranjem u socijalnoj sluzbi je zaista druga prica.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 10:56 - pre 150 meseci
Citat:
mmix: Pa ne slazem se, za pocetak ja sa ovim zakonom mogu da zovem muriju i da ih prijavim i da trazim da ih sklone iz parka. To sad ne mogu.
Najcesce se u parkovima skuplja ekipa starija od 15 godina. Problematicna deca od bilo koliko godina, su problematicna i pre 23:00, u skoli i sl.

Ne kazem da je po defaultu los ili dobar taj predlog zakona, ali realno ne resava nista, sem sto ce se Srbija zakonski pribliziti EU.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 11:07 - pre 150 meseci
Nije ni to, ja evo stvarno vas pozivam svratite uvece u Pancevo u ponoc i prosetate glavnim parkom. Za neke grupe klinaca ne bih rekao da imaju 10 godina. Jbg, za te od 15+ vec jeste truba, to je srednja skola, prva ozbiljnija zaljubljivanja, nije fora da izvedes devojcicu u grad i da vas pokupi murija dok setate :) Situacija je ovoljno napeta i bez toga :)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.191.*



+69 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 11:14 - pre 150 meseci
@mmix jasna situacija ali zakon to ne rjesava. Imas priliku to vidjeti i sam prosuditi u zemljama u okruzenju, sta je postignuto. Sami sebi priblizavamo zapad, inatimo se, mi zakone klinci ponasanje i ko ce tu da pobjedi ...

nemojmo ljudi po djeci, opet, i to samo zbog pojedinaca ili grupica klinaca koji bi i sami sebi postali nezanimljivi kada bi se njihovi postupci ignorisali ili...

Konkretan primjer - vozacka
- imas 18 dobijes vozacku, i licnu (svoj covjek)
- moras da zakacis na zadnje staklo papircinu formata A5 na kome jbt pise P
- u nn sate stariji vozac (nn god. iskustva u voznji) se mora nalaziti na suvozacevom mjestu
i tako nn godina, ponizavajuce za ljude te dobi, a automobilskih nesreca sve vise?

Tako je isto i sa ovim "zakonom", znaci jos jedna prepiska budjavog zakona a da mi na trenutak na razmislimo o svom narodu, djeci, ostalim sredinama - sta kako, mozda neki dio i promjeniti ako se mora bas usvojiti isti?
:D
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 11:17 - pre 150 meseci
^^
Sta ima da trazi dete od 0-14 godina na ulici iza ponoci, osim nekih retkih prilika koje ne menjaju total, a da ti imas poverenja u njega?
Sta necije dete gubi, time sto ne moze da proseta u jedan ujutru po ulici?
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 11:18 - pre 150 meseci
Deca koja imaju manje od 10 godina u ponoc u parku je vec heavy.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 11:22 - pre 150 meseci
Btw
Citat:
missortr

Konkretan primjer - vozacka
- imas 18 dobijes vozacku, i licnu (svoj covjek)
- moras da zakacis na zadnje staklo papircinu formata A5 na kome jbt pise P
- u nn sate stariji vozac (nn god. iskustva u voznji) se mora nalaziti na suvozacevom mjestu
i tako nn godina, ponizavajuce za ljude te dobi, a automobilskih nesreca sve vise?

Tako je isto i sa ovim "zakonom", znaci jos jedna prepiska budjavog zakona a da mi na trenutak na razmislimo o svom narodu, djeci, ostalim sredinama - sta kako, mozda neki dio i promjeniti ako se mora bas usvojiti isti?


Citat:
Na otvaranju međunarodne konferencije koja se u Beogradu održava povodom početka akcije Dekada bezbednosti na putevima u regionu, Dačić je rekao da je od početka primene strožijih zakonskih propisa broj povreda u saobraćajnim nesrećama i broj teških saobraćajnih nesreća smanjen za 10 odsto.


http://pressonline.rs/sr/vesti...C4%87ajnim+nesre%C4%87ama.html

Aj malo ozbiljnije.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 11:29 - pre 150 meseci
Citat:
missortr:Konkretan primjer - vozacka


ne vidim kako se to uklapa u nasu diskusiju, ovaj zakon o kome pricamo ogranicava PRAVO kretanja maloletnih lica. Imanje vozacke dozvole nije PRAVO, to je PRIVILEGIJA koja ti se daje ispunjenjem odredjenih uslova (koji sada ukljucuju i to sto si naveo). A i nisi u pravu da to ne sprecava saobracajke i nije samo par saobracajki u pitanju (sad ja mogu da kazem da ti samo cujes iz novina za one gde je novopeceni vozac pobio cela kola ;)). Ja sam sa malo jace od 19 popio prekrasjnu bog pijane voznje, mlad, lud, nesvestan opasnosti iako sam "polozio kod caleta", ponesen drustvom i trenutkom pio sam i seo za volan i srecom me je murija zaustavila kilometar dalje i izbacila me iz saobracaja, da nije pitanje je koliko bih daleko stigao i koje bi posledice bile. Da je NN vozac sa NN iskustva morao da bude samnom u kolima ja ili ne bih vozio ili ne bih pio. Ponizavajuce? Mozda, ali posmatrano naspram situacije da me murija nije zaustavila (a to je realna pretpostavka) takav rasplet bi bio mnogo bolji za mene, a verovatno i za druge.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 11:29 - pre 150 meseci
Citat:
maliradojca: Deca koja imaju manje od 10 godina u ponoc u parku je vec heavy.

Pa i sa 12-13god to je 5-6 razred...u ponoc treba da budu u krevetu
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.191.*



+69 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 11:36 - pre 150 meseci
@Isak666
nisam za "ovo" mislio da je meni postavljeno nego konkretno, a odgovor je da im tamo nije mjesto ne bar sa 11 god. Na nekim odredjenim aktivnostima DA tj. da izbjegnemo dodatna objasnjavanja da odigra fudbal posle "kina" u kraju kao sto sam i ja radio ...
Citat:
Aj malo ozbiljnije

ja mrtav ozbiljan, cijeli clanak nije je ozbilja prica, radi se o 353 clana tog zakona a ti uzmi pa citaj sta je sve tu. Sam Dacicev (ako zelis pricati o njemu) akcenat je na "prekršajima koji ugrožavaju bezbednost i život"

@mmix
ne uklapa se ako to ne zelis, naravno
izneo sam i uporedio dobar primjer zakona (dijela) koji je na isti nacin "predlozen", uradjen nacrt (preveden) te isti stupio na snagu. Ne pije vode jel tako? Kupi mu bijesno auto razbice ga, ubice nekog na kraju, pusti ga sam da ga zaradi ili zasluzi nece biti packe na autu. Ima cak i da ga pere svaki dan.

[Ovu poruku je menjao missortr dana 24.11.2011. u 12:48 GMT+1]
:D
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 11:52 - pre 150 meseci
Da odigra fudbal u ponoc?
:D

Btw http://www.automobilizam.net/z...jen-broj-saobracajnih-nesreca/
^^
Evo odgovor na tvoju konstataciju da je broj nesreca sve veci.
 
Odgovor na temu

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.191.*



+69 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 12:00 - pre 150 meseci
da, da odigra fudbal, nekada smo to mogli i vjerujem da se to moze i sad, nadam se da ce to moci i ubuduce.

LINK? Opet obuhvatas citav zakon a ne dio koji sam ja naveo, nemas konkretnih linkova ili?

da Konkretan primjer - vozacka poznavajuci situaciju u BiH tj. Zakon koji se ovde sprovodi sam naveo ovaj primjer, ali moze i RS ili ExYU posto vidim nekako mi indenticni

sa druge strane gledajuci, da se jeste smanjio broj opet ponavljam
Citat:
Ako ne budemo svoju djecu gledati kao odrasle osobe, bar se tako ponasali prema njima mocemo im samo mahati sa prozora jer odose na ulicu, ili iz zatvora ako ti se neki od budjavih EU zakona sprovede.
npr. za vozacku se nisam salio, daj mu vozacku sa 16, 2 god. da vozi do 18-te uz prisustvo vozaca starijeg od 5 god. Kada napuni tih famuoznih 18 jbg svoj covjek, a jos i licna karta. A ne vozacka sa 18 pa tabla pocetnik 1-2 god., pa u prisustvu starijeg vozaca posle nn sati itd. - ponizavajuce?

:D
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 12:04 - pre 150 meseci
:D
Ma da.

Inace, tvoj deo je bio
Citat:
ponizavajuce za ljude te dobi, a automobilskih nesreca sve vise?

E sad, ako mislis da link o automobilskim nesrecama nema veze sa automobilskim nesrecama, to je vec...
 
Odgovor na temu

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.191.*



+69 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 12:08 - pre 150 meseci
citiraj onda cijelu misao?
:D
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 12:14 - pre 150 meseci
Pa to sam i uradio prvi put, kad sam te to pitao, samo bez onog dela o unikatnosti srpskog naroda.

Da se ne natezemo vise.
Sve je to vise manje svarena tema, zakon i jeste tu za one kojima je fudbal u ponoc na ulici za dete od 0-14 godina ok.
 
Odgovor na temu

sttevann
web developer
Thurgau, CH

Član broj: 95177
Poruke: 65
*.kbcbanka.rs.



+18 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 12:52 - pre 150 meseci
Kada sam bio klinac, ništa mi nisu ograničavali, niti zabranjivali. Izlazio sam kao klinja i u 12, igrao fudbal i glupirao se kad god sam hteo.
Nismo bili bogati, pa da sam imao šta god sam hteo, ali imao sam šta god sam hteo - slobodu, ljubav, drugarstvo, idilu.
Pare i luksuz mi jednostavno nisu bile potrebne.
Prvi alkohol, tj pivo, i to ne celo, sam popio sa 14 god, prvi put se napio u srednjoj školi, prvu cigaru zapalio sa 17 (danas ne pušim, zato što sam sam uvideo da mi škodi više nego što prija, iako su mi moji rekli - ako ćeš da pušiš, puši, ali sam kupuj cigare, i da znaš da je to loše, a nisi glup pa da sam to ne vidiš).
Imao devojke, izlazio, nikada nisam pravio sraija. Bežao sam sa časova, pijančio preko dana.
I pored svega - bio vukovac u osnovnoj i srednjoj, završio fakultet, zaposlio se, i sve tako.
Sve u svemu, zahvalan sam roditeljima što mi kao klincu nisu vezali ogrlicu i povodac, da bi me "čuvali od svega lošeg", zato što oni sami ne mogu drugačije.
I šta mi fali?
Očigledno je zakon namenjen roditeljima koji sami ne umeju baš da vaspitaju svoju decu, pa im treba pomoć države.
Ako je tako, drago mi je zbog tih roditelja, ali ja ću svoju decu znati kako da vaspitam, imao sam najbolju moguću obuku.
When i get sad, i just stop being sad, and be awesome instead. True story.
 
Odgovor na temu

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.191.*



+69 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 13:03 - pre 150 meseci
a sto su nasa djeca takva kakva jesu, je zato sto ima dajemo lijepe primjere. I sta klinjo da misli o skoli i profesorima, tj. svojoj buducnosti?
:D
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Zabrana izlazaka posle 23h?24.11.2011. u 13:41 - pre 150 meseci
Citat:
missortr:

nemojmo ljudi po djeci

Ne treba udarati u populizam. Ovaj zakon je u intersu dece. A ojadjeni će ostai samo nevaspitani roditelji.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana izlazaka posle 23h?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 21668 | Odgovora: 104 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.