Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Yugo 55 mesa benzin i ulje

elitemadzone.org :: AutoZone :: Yugo 55 mesa benzin i ulje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 21722 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladaR26sport
zvezdan karovic
nis, srbija

Član broj: 300690
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: google


+1 Profil

icon Yugo 55 mesa benzin i ulje12.03.2012. u 17:53 - pre 147 meseci
pozdrav svima na forumu. nov sam na forumu, pa ne zamerite ako nisam nesto uradio kako treba. postavio sam temu jer nisam nasao nista slicno vezano za moj problem.
Ovako vozim yuga 55 90 godiste, imam problem sa motorom jer u zadnjih godinu dana mesa benzin i ulje. Auto sam vozio kod puno majstora ali nikako da ustanovimo problem. Uglavno se sve svede na menjanje karburatora i pumpe za gorivo, ali on idalje mesa. Neznam stvarno u cemu je problem i vec me zabrinjava da ce motor da mi rikne. Inace kad se auto vozi na duzoj relaciji taj benzin izvetri i sve je ok, ali kad se autovozi po gradu bas se nakupi benzina u karteru i to podosta vise od maksimuma. ako neko moze da mi pomogne neka javi. Hvala unapred. I jos nesto auto ne trosi ni gram ulja i vuce perfektno
vladaR32sport
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.112.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Yugo 55 mesa benzin i ulje12.03.2012. u 20:32 - pre 147 meseci
najverovatnije da ipak karburator, tj, neki dihtung nije ispravan
Treba naći karb koji valja
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Louisss
Darko Horvat
Kulpin,B.Petrovac

Član broj: 266627
Poruke: 60
*.ptt.rs.



+3 Profil

icon Re: Yugo 55 mesa benzin i ulje12.03.2012. u 22:15 - pre 147 meseci
Ne bih rekao da je do karburatora, jer kroz njega nigde ne ide ulje vec rashladna tecnost. Verovatno je da mesa ulje i benzin na pumpi goriva, jer kad njoj ode membrana onda se desi bas to sto se i Tebi desilo. Samo prekontrolisi pumpu goriva.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Yugo 55 mesa benzin i ulje12.03.2012. u 22:35 - pre 147 meseci
Trebalo bi proveriti odusku kartera, odnosno ocistiti mrezicu u zvonu koja se se nalazi na prednjoj strani bloka motora.

Ako su vec majstori napadali dva najlogicnija mesta za curenje goriva i nije pomoglo.

Pretpostavka je da se sticajem okolnosi pravi solidan vakuum u karteru, koji nakon zaustavljanja motora uvlaci gorivo u cilindre i sliva ga u karter.

Poz
 
Odgovor na temu

vladaR26sport
zvezdan karovic
nis, srbija

Član broj: 300690
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: google


+1 Profil

icon Re: Yugo 55 mesa benzin i ulje13.03.2012. u 10:59 - pre 147 meseci
hvala svima na pomoci, ali kao sto sam vec rekao, pumpa i karburator su menjani bar 2, 3 puta, ali problem idalje stoji. sad je trnutno karburator od yuga 45 koji je manji, ali nista se nije promenilo. Kad budem za neki dan ponovo menjao ulje pogledacu i tu mrezicu, mada mislim da je uredu. Ako neko moze jos da mi pomogne, svaki savet je dobro dosao, jer me ovo uzasno nervira.
vladaR32sport
 
Odgovor na temu

zeljko f
Alhemicar

Član broj: 300731
Poruke: 5
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Yugo 55 mesa benzin i ulje13.03.2012. u 18:00 - pre 147 meseci
Kako ti auto pali ujutru, treba li mu bas dugo da vergla?
 
Odgovor na temu

vladaR26sport
zvezdan karovic
nis, srbija

Član broj: 300690
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: google


+1 Profil

icon Re: Yugo 55 mesa benzin i ulje13.03.2012. u 19:25 - pre 147 meseci
e pozdrav, nisam bio kuci pa sam sad stigao. Ovako ujutru auto pali na pola kljuca pod sauh, i ne vergla ni 2 sekunde. danju pali i bez sauha i bez gasa. ne trosi ulje u opste i vuce perfektno za razliku od nekih koje sam vozio.
vladaR32sport
 
Odgovor na temu

vladaR26sport
zvezdan karovic
nis, srbija

Član broj: 300690
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: google


+1 Profil

icon Re: Yugo 55 mesa benzin i ulje13.03.2012. u 19:36 - pre 147 meseci
veliki pozdrav za sve. Imam pitanje za vladd jer mi nije bas jasno gde se nalazi ta mrazica i dali bih ja to mogao da uradim, mislim da popravim

vladaR32sport
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Yugo 55 mesa benzin i ulje13.03.2012. u 22:12 - pre 147 meseci
Pratis crevo za odusku kartera od filtera za vazduh do "zvona" na bloku. Kada se skine zvono, vidi se "mrezica", i jedno sto grama bitumena...

S obzirom da dobro pali i dobro vuce, ocito je da ga ne dave dimovi iz kartera, sto dodatno otvara sumnju u zapusenost oduske, ili je crevo oduske skinuto sa filtera.

Poz
 
Odgovor na temu

vladaR26sport
zvezdan karovic
nis, srbija

Član broj: 300690
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: google


+1 Profil

icon Re: Yugo 55 mesa benzin i ulje14.03.2012. u 07:50 - pre 147 meseci
Hvala vladd. Proverio sam "mrezicu" ocistio sam je mada je sve bilo u redu. To nista nije promenolo. pr dva dana kada sam postavio temu promenio sam mu ulje i filter ulja. Sipao sam mu gusce ulje jer sad ide leto. Ono staro ulje bilo toliko retko da je to katastrofa i osecao se benzin bas bas dosta. posle toga sam auto vozio malo po gradu i sutra dan je nivo ulja opet bio malo veci. OVO ME STVARNO NERVIRA JER NEMOGU VISE DA MU MENJAM MEMBRANE I KARBURATORE PA NARAVNO I ULJE. Molim sve ako imaju neki savet da probam i to. HVALA SVIMA I POZDRAV.
vladaR32sport
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Yugo 55 mesa benzin i ulje14.03.2012. u 08:19 - pre 147 meseci
Ajde malo da uključimo logiku. Koji su putevi goriva u motoru kao što je zastavin 1100 cc ?

Od rezervoara preko creva (cevi) do pumpe za gorivo, kroz (mehaničku) pumpu, preko creva do karburatora, onda veći deo ide u cilindre, a preliv se vraća u rezervoar. I to je kraj. Nema drugo.

- Iz karburatora nema teorije da ode u karter. Nema kontakta. Iz karburatora smeša ide u usisnu granu i pravo u cilindar.
- Teoretski, iz pumpe može u karter. To je membranska pumpa, i ako je membrana pukla (relativno čest kvar) onda gorivo može kroz telo pumpe da nađe put do ulja. Ali ! Ako je membrana pukla, onda se to i te kako oseti. Auto nema snage, ne vuče ... Ako membrana nije pukla, onda ni gorivo ne može u karter.


Kažeš menjao si memnranu pumpe. Da li je stara membrana bila pocepana ?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

vladaR26sport
zvezdan karovic
nis, srbija

Član broj: 300690
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: google


+1 Profil

icon Re: Yugo 55 mesa benzin i ulje14.03.2012. u 08:59 - pre 147 meseci
Ovako menjao sam prvi put membranu i bila je normalna mislim cela, posto se nista nije popravilo menjao sam celu pumpu i opet nista, treci put sam opet menjao membranu misleci da ona nije pukla, ali nije bilo potrebe jer je bila cela. Posle toga sam dva puta menjao karburator jer mi je to majstor rekao da treba da uradimo. Sad vise stvarno ne znam sta da mu radim jer se situacija jos vise pogorsala.
vladaR32sport
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Yugo 55 mesa benzin i ulje14.03.2012. u 10:37 - pre 147 meseci
KAo prvo, ne treba da se igras sa uljem. Nikakvo "gusce" nije i nije potrebno. To sto je gusce na sobnoj temperaturi je stetnije za taj motor nego redje, a ona letnja oznaka treba da je 40..bar se nadam da nisi eksperimentisao sa 50 ili 60.

Mobil 2000, 10W-40 je idealno ulje za taj motor. I po ceni i po kvalitetu.

Elem
Citat:
Java Beograd
- Iz karburatora nema teorije da ode u karter. Nema kontakta. Iz karburatora smeša ide u usisnu granu i pravo u cilindar...


Iz cilindra gotovo pravolinijski moze da ode u karter.

Preostaje jedno pitanje, da li ulje u motoru intenzivno mirise na benzin i da li deluje "razbijeno". Da se slucajno ne sipa previse ulja, moram da pitam. Makar kroz "nalivanje" ulja u filter..
Kao drugo, da li na sipci mrlja postoji sa obe strane ili samo sa jedne.

Prosto je nemoguce da se brzo ne konstatuje mesto curenja odnosno uzrok problema na solidno prostom motoru.

Ako nista drugo, probaj da nadjes malu stegu(moze i stegica za gcreva) i da prisrafis crevo koje dovodi gorivo.

Zatim probaj da izolujes creva goriva od toplote, odnosno da ih uklonis od izvora toplote. Za to je dobra malo deblja aluminijumska folija ili folija plus izolir traka, i poneki distancer, da se crevo ne naslanja direktno na vruce tacke. Da se gorivo ne vaporizuje u crevima i nabija pritisak koji uteruje gorivo u cilindre-karter..

Vise nemam nikakvih ideja...


Poz
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Yugo 55 mesa benzin i ulje14.03.2012. u 10:51 - pre 147 meseci
Čekaj, a kako to ti utvrđuješ da ima benzina u ulju ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

vladaR26sport
zvezdan karovic
nis, srbija

Član broj: 300690
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: google


+1 Profil

icon Re: Yugo 55 mesa benzin i ulje14.03.2012. u 10:53 - pre 147 meseci
Kao prvo pozdrav svima. Ne zelim da delujem besno i nezahvalno, da me neko ne bih pogresno razumeo. Ovako ja da mogu da ga sredim da mi se to vise ne desava ja bih ga sredio, ne bih se ovde ni obracao, vec bih to sredio sa majstorom. Probali smo hiljadu i hiljadu nacina ali opet nista. Kada izvucem merac ulje je bas retko i bas se oseca na bezin, i nivo ulja stalno raste na kracim relacijama. Tek kad se auto vozi na duzoj relaciji bar jedno 50 - 150 km nivo ulja se spusti, takoreci ispari, i sve je opet normalno kao i nakon prvog sipanja. Kada se auto opet vozi po gradu i na voma kratkim razdaljinama opet ista prica mesa li mesa. Ulje nikad ne dolivam u motor jer za tim nema potrebe, a i kako da dolivam kad stalno raste nivo. A da sipao sam mu 10 -40 jr mi je to majstor preporucio. Ako neko ima neku ideju neka javi ili cu da poludim. POZDRAV SVIMA.

vladaR32sport
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Yugo 55 mesa benzin i ulje14.03.2012. u 10:53 - pre 147 meseci
Citat:
vladd: Iz cilindra gotovo pravolinijski moze da ode u karter.
Pa možda bi i moglo, kad ne bi bilo ni klipa ni karika. I kad se ne bi zapalilo. Naravno, ako su karike riknule "skroz na skroz", onda će u taktu sabijanja smeša da ode u karter.
Ali ako su toliko karike propale, onda auto neće da vuče i da radi normalno.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

vladaR26sport
zvezdan karovic
nis, srbija

Član broj: 300690
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: google


+1 Profil

icon Re: Yugo 55 mesa benzin i ulje14.03.2012. u 11:10 - pre 147 meseci
ma ljudi auto pali bez problem i zimus kada je bilo -20, kada su sve komsije imale problema sa svojim mnogo boljim i novijim autima, moj je palio bez problema. Vuce perfektno lepo radi na leru kako hladan tako i na radnoj temperaturi.
vladaR32sport
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Yugo 55 mesa benzin i ulje14.03.2012. u 13:35 - pre 147 meseci
Ne treba da ludis, nego jeste problem. Ali je problem sto su neki majstori ronili, menjao si sumnjive stavke i malo, gotovo nista je ostalo za mozganje "sa distance".

Benzin nema puno mesta za upad u karter, i to u vidnoj kolicini(moze nekoliko kapi tamo ili ovamo, ali to brze ispari nego sto se primeti.

Kao sto Java rece, ostaje jedino pumpa. A membrane su dobre, auto dobro vuce..cudo. Znaci da nema prelivanja goriva, nema zagusenja, nema masnih svecica, nema bogate smese... sistem dobro zaptiva..

Karburator nije problem, a vidljiva promena zapremine je na kracim relacijama, kod relativno hladnog motora. Pride dobro ulje..

Kratke relacije su povezane sa cestim davanjem gasa i podizanjem obrtaja. I nesto relativno hladnijim motorom...


Nikakav zakljucak. Kao da je neko povezao povratno crevo goriva na odusku kartera. Jedino kroz taj scenario mogu da zamislim, za ovakvo desavanje, naravno kada se izuzme pumpa..

Poz
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3875
adsl-85-23.teol.net.



+334 Profil

icon Re: Yugo 55 mesa benzin i ulje14.03.2012. u 15:29 - pre 147 meseci
Kod juga je skoro uvijek primjetan karakteristican miris benzina u ulju.
To je zbog prebogate smjese na saugu i losijeg zaptivanja karika.
Ali nivo da se dize a nije porozna membrana od benzinske pumpe nema logike.
Imao sam priliku da mi stojadin ulije benzin u ulje.
Kad se zagrije motor iz iberlaufa izlazi bijelkast dim i ne moze se udahnuti. Stipa za oci i nos da je neizdrzivo.
Mozda jugo mijesa permant i ulje, a miris je od nepotpunog sagorijevanja.
posebno sto jugo vuce kao lud, znaci nesto bogatija smjesa.
Prekontrolisi boju svjecica i nivo permanta.
Probaj fol sa upaljacem i sipkom, ili kapni kap ulja na auspuh.
Ako cvrci permant.
 
Odgovor na temu

vladaR26sport
zvezdan karovic
nis, srbija

Član broj: 300690
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: google


+1 Profil

icon Re: Yugo 55 mesa benzin i ulje14.03.2012. u 17:03 - pre 147 meseci
Hvala "VESELINOVIC'' isprobacu ove savete i javici sta sam uradio.
Nego hteo bih ta pitam posto nisam bas siguran: Majstor mi kaze da smem da vozim auto, a drugi mi kaze da mogu da sprzim lagere i da nije praporucljivo da vozim?
Sta vi mislite?
vladaR32sport
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Yugo 55 mesa benzin i ulje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 21722 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.