Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1088097 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika15.05.2012. u 07:51 - pre 144 meseci
Kako čemu?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

viktorvv

Član broj: 265586
Poruke: 3
77.243.16.*



+1 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika15.05.2012. u 08:29 - pre 144 meseci
straniplaćenik je napisao:

"pa, cini mi se da je zakljucak da se jedino mozemo pozvati na rok zastarelosti i da se taj deo duga na sudu otpise, dok bi ostatak morali da plate. Da li sam u pravu?

Mojim roditeljima su poslali opomenu zakljucno sa novembrom prosle godine, za nekih 11 pretplata, niti cela godina za pozivanje na zastarelost... na sudu bi izgubili i morali da plate sve sa pripadajucim troskovima..."


Samo da ti napomenem (očigledno nisi uspeo da pročitaš u postovima) da opomen ne znači ništa, samo rešenje od suda (koje ima i pečat i potpis sudije). Znači to što su ti poslali opomenu zaključno sa novembrom baci odmah u vodu :) . Na rešanju od suda piše datum od kojeg se računa zastarevanje.

Eto ja sam već dobio 3 opomene a ni jedno sudsko rešenje :) , a imam dug već preko 25.000,00 din (možda i preko 30.000 nepratim više). Prvih 20 soma mi je već zastarelo.

Samo opušteno
eto opet ću napisati neke cifre samo da vidite da to RTS nemože da izgura finansijski:

10.000 tužbi (recimo za primer) X 1.900 din (za tužbe do 10.000 din)= 19.000.000,00 din

ostale troškove nisam ni računao i ovo je previše za njih

 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika15.05.2012. u 08:32 - pre 144 meseci
19 mil. previse za RTS?? :))) To su za njih smesne pare.
 
Odgovor na temu

viktorvv

Član broj: 265586
Poruke: 3
77.243.16.*



+1 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika15.05.2012. u 08:35 - pre 144 meseci
Citat:
GoranPanco: Stigao odgovor suda na moj prigovor (vasastajic) sa 74 strane




Hvala svima na pomoci. Sada samo da sacekam kada ce mi zakazati parnicu.


Samo oprezno na ročištu da te njihov advokat ne uplaši. Čvrsti stav i opušteno :)
 
Odgovor na temu

viktorvv

Član broj: 265586
Poruke: 3
77.243.16.*



+1 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika15.05.2012. u 08:42 - pre 144 meseci
Citat:
pyc: 19 mil. previse za RTS?? :))) To su za njih smesne pare.


pyc to je samo primer za 10.000 tužbi, bez ostalih troškova (advokat, parnična taksa, izlazak sudskog lica, ...). To moraju da plate u roku od 45 dana posle podnošenja sudu predloga za izvršenje. Znači te pare moraju da plate unapred :)

a recimo iznad 10.000 din taksa je 3.800 din.

Da ne kažem koliko je to štampanja, ketridža, papira, i radnih sati jer svaki predlog za izvršenje mora da se dostavi sudu u 4 primeraka. Nemoguća misija, ja sam to osetio na mojoj koži u mojoj firmi (pravili smo predlog za izvršenje za oko 3.000 tužbi - otprilike 6 meseci rada za 6 ljudi). A t o je bilo pre 4 godine i još uvek imamo 2 čoveka koji redovno obrađuju sudske papire i ostale stvari u vezi tih predloga, da nekažem i da su oko 400 predloga vraćeni i ukinuti (ili kako je već pravo ime za obustavu predloga) jer je bilo nešto pogrešno ili neispravna adresa, ime, štamparska greška, umro ,... a mi nismo imali redovnog advokata da se bavi tim stvarima.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika15.05.2012. u 08:53 - pre 144 meseci
..to su krugovi gde novac nije problem, cak sam sklon da verujem da oni zapravo i ne daju nikome novac da se te tuzbe napisu! Problem je samo politicke prirode, koliko zele da pritisnu, koliko mogu da pritisnu, a da bunt ne predje odredjenu granicu... cista politicka kalkulacija.
 
Odgovor na temu

hanszarkov
Dr Hans Zarkov
Beograd

hanszarkov
Član broj: 294789
Poruke: 4

Sajt: www.keefestudios.com


+2 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika16.05.2012. u 09:07 - pre 144 meseci
Ja ne placam pretplatu tj oslobodjen sam placanja iste.

NIsam stigao da procitam ceo post, ukoliko je neko vec pisao nesto ovako izvinjavam se unapred. Nije zgoreg i ponoviti.

Naime kupio sam stan prosle godine. Stan nije nov ali niko nije prijavljen bio na toj adresi u trenutku kupovine posto je sluzio za iznajmljivanje.
Stan ima kablovski priljucak od ranije na ime osobe koja je tu privremeno stanovala. Mislim da to nema toliko veze al nije zgoreg pomenuti. Naravno uz racun za struju uredno je stizao i racun za pretplatu.
Sta sam ucinio kad je stan i formalno postao moj. I dalje sam bio prijavljen na drugoj adresi.
Na sajtu RTS-a http://www.rts.rs/page/rts/sr/Pretplata.html Pod B zahtev 2 .
Posto sam prijavljen na drugoj adresi podneo sam fotokopiju racuna za struju na toj adresi gde se vidi da se tamo placa tv pretplata.
Izjava da stan koji smo kupili renoviramo i da zbog nedostatka sredstava ne znam kad cemo zavrsiti i useliti se
i da kad se budemo uselili (preselili) podnecemo prijavu da ponivo placamo pretplatu. Izjavu su potpisala 2 svedoka.
Fotokopija licne karte gde se vidi drugo mesto prebivalista.

Sve to odneto u Hilandarsku. I sledeci mesec nije stigla pretplata za tv.
Nakon toga prijavio sam se na toj adresi, placam kablovsku i net i nemam nikakvih problema. Vec vise od godinu dana.

Cenim da ako ste vec prijavjeni negde ovo bila malo veca vratolomija sa odjavljivanjem i prijavljivanjem na drugu adresu ali mislim i da bi upalila samo izjava neke druge osobe koja ne stanuje na toj adresi. Ili mozda da se odjavi samo vlasnik tj osoba na koju glasi tv pretplata tj racun za struju.

Nadam se da sam i nesto novo napisao i da sam bar nekom malo pomogao i dao ideju.

POzdrav
 
Odgovor na temu

hobbista
Beograd

Član broj: 149118
Poruke: 277



+180 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika23.05.2012. u 11:40 - pre 144 meseci
Za oslobadjanje od pretplate na sajtu RTS-a pise:
Citat:
Za ostale stanove ili vikendice, ukoliko u njima ne stanuju druga domaćinstva , vlasnici podnose zahtev za oslobađanje od obaveze plaćanja RTV pretplate.


sto bi trebalo da znaci da ne traze izjavu o (ne)posedovanju radio/TV prijemnika, nego da je stan prazan?
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika23.05.2012. u 20:31 - pre 144 meseci
To sigurno ne znači da taj stan/vikendica treba da budu prazni od ljudi i stvari, već, jednostavno, po njima, ne mogu biti data pod zakup, što u suštini podrazumeva to drugo domaćinstvo, koje RTS u svom napisu pominje.
Dakle, iz svega ovoga bi se moglo zaključiti, ako samo vlasnik koristi te objekte, onda ne da ne treba da budu prazni, već možeš i aktivan televizor da imaš u njima.

Ali koga to uopšte zanima u ovim našim uslovima, kako zakonodavnim, tako i pravosudnim.

Tim praznim blebetanjem na svom sajtu samo žele da stvore utisak prisustva legaliteta u svojim marifetlucima.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.06.2012. u 22:02 - pre 143 meseci
Gledam poslednji račun za struju - nema RTV zaduženja. A bilo je nekih 6 hiljada.
Otkud to? Ne, nije niko krišom platio :)
Da nisu prodali dug nekome, ili tako nešto?
 
Odgovor na temu

perabrebre

Član broj: 301604
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika09.06.2012. u 12:34 - pre 143 meseci
Citat:
Count Zero: Gledam poslednji račun za struju - nema RTV zaduženja. A bilo je nekih 6 hiljada.
Otkud to? Ne, nije niko krišom platio :)
Da nisu prodali dug nekome, ili tako nešto?

To znaci da ce da te ganjaju za taj iznos putem opomena ili manje verovatno tuzbom.....
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika09.06.2012. u 12:42 - pre 143 meseci
Bilo je o tome već zilion puta reči ovde na temi.
U suštini na delu je uobičajena igra nerava, bez imalo dodira za pozitivnim propisima, kako kjigovodstvenim, tako i pravnim.
 
Odgovor na temu

iz zadnje klupe
slobodni umetnik

Član broj: 301392
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+147 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika09.06.2012. u 18:55 - pre 143 meseci
Da nece da angazuju ove privatne tek 'legalizovane' uterivace?
 
Odgovor na temu

straniplacenik
kod table levo

Član broj: 271775
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika09.06.2012. u 20:32 - pre 143 meseci
jedva bih docekao da mi takvi zakucaju na vrata pa da im se nacestitam od srca :-)))

inace moji roditelji su odlucili da plate jbg ne zele da se osecaju krivim ili duznim...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika11.06.2012. u 06:43 - pre 143 meseci
Citat:
straniplacenik: jedva bih docekao da mi takvi zakucaju na vrata pa da im se nacestitam od srca :-)))
inace moji roditelji su odlucili da plate jbg ne zele da se osecaju krivim ili duznim...
Ako nešto puno želiš, to će ti se i ostvariti. Samo, nemoj da misliš da će on da dođe da te moli ili da se bije sa tobom. On dolazi u pratnji policije, ponekad i u pratnji specijalaca. I u stan ulazi poslednji, kad ovi prvi već umire dužnika, na ovaj ili "onaj" način. I dolazi samo onda kada je sudska presuda pravosnažna, naravno sa svežim sudskim nalogom za pretres i plenidbu imovine. A i ako iz bilo kog razloga ne uspe da ostvari ono zašta je došao prvi put, sigurno će doći ponovo, sada već spreman da odradi posao.

Znam, ako si dužnik, ovo ćeš da tumačiš kao otimačinu, nasilje, ugrožavanje ljudskih prava i td. i td. Ali ako si poverioc, na ovo ćeš da gledaš kao "konačno ostvarenje pravde" !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

straniplacenik
kod table levo

Član broj: 271775
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika11.06.2012. u 19:51 - pre 143 meseci
ne, vidis, ako sud presudi to mi je cista situacija, ali da OVI "prodaju" dug ONIMA pa da mi TAKVI dodju bez neke presude ajoooj nece im pomoci specijalci jer njih nece ni biti, zasto bi? ako vec sud presudi sto bi OVI prodavali dug ONIMA... vec ce OVI (RTS) doci sa policijom i izvrsili plenidbu, a ne bi se ni to desilo jer bih u tom slucaju presude vec platio,... tako da... samo neka mi dodju bez presude kukala im majka ccccc
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika11.06.2012. u 20:42 - pre 143 meseci
Pa nešto će konačno morati da pospeši aktivaciju g0vnjive motke u ovoj učmaloj Zanzajebariji.
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
2001:470:9db1:.*



+679 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika12.06.2012. u 03:04 - pre 143 meseci
Ćale mi preneo da je pre koji dan na TVu gledao neku lokalnu emisiju, gde jedan advokat tvrdi da se za dug ka RTSu ne može pozvati na zastarelost ukoliko je i 1 dinar plaćen RTSu na račun u periodu za koji tvrdite da je zastareo.

Meni ovo malo zvuči glupo i neistinito. Šta zakon kaže?
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika12.06.2012. u 07:24 - pre 143 meseci
Citat:
straniplacenik: ... samo neka mi dodju bez presude kukala im majka ccccc
Pa šta misliš, da li su ti sudski izvršioci budale, neuki, harambaše i hohštapleri ? Ili su doplomirani pravnici, sa pravosudnim ispitom i sa posebnom licencom ? Misliš da on ima vremena, živaca, i razloga da obilati porodične kuće i radi nešto nezakonito ?
Prama tvom, postu vidim da si otprilike pomešao zakonski ovčlašćene, "privatne sudske izvršitelje", sa "privatnim agencijama za uterivanje dugova".
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika12.06.2012. u 08:06 - pre 143 meseci
Citat:
burex: Ćale mi preneo da je pre koji dan na TVu gledao neku lokalnu emisiju, gde jedan advokat tvrdi da se za dug ka RTSu ne može pozvati na zastarelost ukoliko je i 1 dinar plaćen RTSu na račun u periodu za koji tvrdite da je zastareo.

Meni ovo malo zvuči glupo i neistinito. Šta zakon kaže?

Mislim da bih se osećao ponovo rođenim kada bih saznao da ovde kod nas postoji bar nešto pametno i istinito.
Tako i sa time šta zakon kaže.
Zakon je i pre svega ovoga lepo, jasno i glasno rekao od kog momenta i na koji način se može zasnovati pretplatnički odnos RTS-a sa krajnjim konzumentom, PA?
Čak po tom pitanju imamo i, kakvu-takvu, odluku i Ustavnog suda, a o tome sam ovde dosta toga i rekao(u prethodnom postu je citat iz odluke Ustavnog suda).
Dakle, savršeno ništa ne znači šta kod nas zakon kaže, a pogotovu u situacijama kada i najviši zakonodavni organ ovog našeg zoo vrta u tolikoj meri učestvuje u kršenju prava građana, u šta ne treba niko posebno da nas uverava.
Zato sam i sve više ubeđen da će ulogu Vrhovnog suda kad tad ovde morati da odigra g*vnjiva motka.
Dotle, strpljen-spasen, što ni u kom slučaju ne podrazumeva pasivnost, već naprotiv.
Citat:
Java Beograd:  Ili su doplomirani pravnici, sa pravosudnim ispitom i sa posebnom licencom ?

Pokušaj sad samo krajičkom oka da uvidiš šta,to što si naveo,uopšte znači u našim uslovima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1088097 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.