Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1092244 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

perabrebre

Član broj: 301604
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika14.04.2012. u 14:23 - pre 146 meseci
Gracias a nadam se i da je GoranPanco-u pomoglo
 
Odgovor na temu

GoranPanco

Član broj: 301888
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika15.04.2012. u 07:00 - pre 146 meseci
Hvala Vasistajicu na iscrpnom odgovoru i pomoci, ustedeo si mi puno vremena. Stampam u cetiri primerka i nosim u pisarnicu suda.
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Pigoza
Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika19.04.2012. u 09:09 - pre 146 meseci
A prilikom slanja prigovora mora se uplatiti i taksa jel tako od 4000 din,jel tako?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika19.04.2012. u 14:50 - pre 146 meseci
Pigoza,
budi ljubazan pa pročitaj prethodnu stranu, detaljno sam o tome pisao.
 
Odgovor na temu

GoranPanco

Član broj: 301888
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika19.04.2012. u 15:36 - pre 146 meseci
U Novom Sadu u sudu imas salter za prijem poste, tamo samo predas prigovor ili mozes ga i poslati postom preporuceno. I u jednom i u drugom slucaju ne placas nista.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika19.04.2012. u 20:07 - pre 146 meseci
Dopuniću još samo malo ono što sam o sudskim taksama ranije rekao, a to je da se taksena OBAVEZA obračunava onog momenta kada prigovor stigne u sud i kao što sam već rekao, ne izmirivanje te obaveze ne sprečava sud da po prigovoru postupa.
Po proteku izvesnog vremena sud šalje strankama OPOMENE za plaćanje sudske takse i ako stranke i po toj opomeni ne izvrše plaćanje, sud u tom slučaju podnosi zahtev OPŠTINSKOM ORGANU za prinudnu naplatu (poreskom izvršitelju), koji opet pa, u slučaju potrebe, sprovodi zaseban izvršni postupak za naplatu takse.
Sve u svemu, stranke u postupku kad-tad plaćaju tu taksu, a po završetku spora i u zavisnosti od uspeha u istom, vrši se i preračunavanje/zaduživanje za ukupne sudske troškove, što sudija u obrazloženju svoje odluke eksplicitno i navodi.
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
109.106.245.*



+105 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika20.04.2012. u 07:04 - pre 146 meseci
Nije valjda 4000 taksa na prigovor!
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika20.04.2012. u 08:13 - pre 146 meseci
Boldovano!

Citat:
TAKSENA TARIFA
I PARNIČNI I IZVRŠNI POSTUPAK
1. Podnesci
Tarifni broj 1.
(1) Za tužbu, protivtužbu i prigovor prebijanja podnet pred sudom opšte nadležnosti plaća se prema vrednosti predmeta spora:
- do 10.000 dinara vrednosti - 1.900 dinara;
- preko 10.000 do 100.000 dinara vrednosti - 1.900 dinara uvećano za 4% od vrednosti predmeta spora;

- preko 100.000 do 500.000 dinara vrednosti - 9.800 dinara uvećano za 2% od vrednosti
predmeta spora;
- preko 500.000 do 1.000.000 dinara vrednosti - 29.300 dinara uvećano za 1% od vrednosti
predmeta spora;
- preko 1.000.000 dinara vrednosti - 48.800 dinara uvećano za 0,5% od vrednosti spora, a
najviše 97.500 dinara.(2) Za tuţbu, protivtuţbu i prigovor prebijanja podnet pred privrednim sudom plaća se prema
vrednosti spora:
- do 10.000 dinara vrednosti - 3.900 dinara;
- od 10.000 do 100.000 dinara vrednosti - 3.900 dinara uvećano za 6% od vrednosti predmeta
spora;
- od 100.000 do 1.000.000 dinara vrednosti - 15.600 dinara uvećano za 2% od vrednosti
predmeta spora;
- od 1.000.000 do 10.000.000 dinara vrednosti - 54.600 dinara uvećano za 1% od vrednosti
predmeta spora;
- preko 10.000.000 dinara vrednosti - 249.600 dinara uvećano za 0,5% od vrednosti predmeta
spora a najviše 390.000 dinara.
(2) Za tuţbu, protivtuţbu i prigovor prebijanja podnet pred privrednim sudom plaća se prema
vrednosti spora:
- do 10.000 dinara vrednosti - 3.900 dinara;
- od 10.000 do 100.000 dinara vrednosti - 3.900 dinara uvećano za 6% od vrednosti predmeta
spora;
- od 100.000 do 1.000.000 dinara vrednosti - 15.600 dinara uvećano za 2% od vrednosti
predmeta spora;
- od 1.000.000 do 10.000.000 dinara vrednosti - 54.600 dinara uvećano za 1% od vrednosti
predmeta spora;
- preko 10.000.000 dinara vrednosti - 249.600 dinara uvećano za 0,5% od vrednosti predmeta
spora a najviše 390.000 dinar
(3) Za predlog da se odredi izvršenje ili obezbeđenje, za prigovor protiv platnog naloga, za prigovor protiv rešenja o izvršenju, za predlog za povraćaj u pređašnje stanje, za predlog za obezbeđenje dokaza, za odgovor na tužbu i za odgovor na žalbu ili reviziju, plaća se polovina takse iz stava (1) ovog tarifnog broja, a u postupku pred privrednim sudom plaća se polovina takse iz stava (2) ovog tarifnog broja.
(4) Za ţalbu protiv presude ili rešenja i za ţalbu protiv rešenja u sporovima zbog smetanja
poseda plaća se taksa iz stava (1) ovog tarifnog broja, a u postupku pred privrednim sudom
plaća se taksa iz stava (2) ovog tarifnog broja.
(5) Za reviziju protiv presude ili rešenja i za predlog za ponavljanje postupka plaća se dvostruka
taksa iz stava (1) ovog tarifnog broja, a ako se revizijom, odnosno predlogom za ponavljanje
postupka pobija odluka privrednog suda - plaća se dvostruka taksa iz stava (2) ovog tarifnog
broja.(6) Za predlog da se prizna odluka stranog suda i za ţalbu protiv rešenja po predlogu plaća se
taksa u iznosu od 1.900 dinara pred sudom opšte nadleţnosti, a u postupku pred privrednim
sudom u iznosu od 19.500 dinara.
(7) Za ţalbu protiv rešenja kojim se odbija ili odbacuje predlog za povraćaj u preĊašnje stanje
plaća se polovina takse iz stava (1) ovog tarifnog broja, a u postupku pred privrednim sudom
plaća se polovina takse iz stava (2) ovog tarifnog broja, ali ne više od 1.900 dinara, odnosno ne
više od 19.500 dinara u postupku pred privrednim sudom.
(8) Kada je u postupku pred privrednim sudom jedna od stranaka fiziĉko lice koje nije
preduzetnik, plaća se taksa kao pred sudom opšte nadleţnosti.
 
Odgovor na temu

cacafaca
Nemanja Simovic
Beograd, Voždovac

Član broj: 49511
Poruke: 174
95.180.20.*

ICQ: 68999229


+18 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika23.04.2012. u 19:37 - pre 145 meseci
Da li je nekome uspelo da sa odgovorom na opomenu pred utuženje?

Na ovom linku je primer: http://www.forum-nis.org.rs/pd...0Opomenu%20pred%20utuzenje.pdf)
To je neki Niški forum za zaštitu potrošača.

Ja sam sročio nešto slično. Nisam navodio rešenje Ustavnog suda jer na kraju mi nije jasno da li je neko konačno rešenje doneto. Rekao bi da je obustavljenjo donošenje rešenja.

Sutra šaljem poštom odgovor...

PS. Moj deda je celog života voleo da se sudi. :) Genetika je čudo! Plus dugujem za struju koliko hoćeš, još da im platim za preplatu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika23.04.2012. u 21:35 - pre 145 meseci
Mlaćenje prazne slame!

Al', hebiga, genetika je čudo!

Jedino mi kao Vojvođaninu nije jasno kako to da te EDB makazama već nije privoleo na plaćanje onoga što si potrošio.
 
Odgovor na temu

Nuklearni Vojvoda
-

Član broj: 2046
Poruke: 211
95.180.73.*



+6 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika24.04.2012. u 22:48 - pre 145 meseci
Vaso jos jednom samo da te pitam,
Da li moze umesto zastarelosti da se navede da:
-nisam pretplatnik jer ne posedujem prijemnik, po clanu 89 Zakona o radiodifuziji obavezu placanja imaju samo pretplatnici
-nemaju dokaz da sam njihov pretplatnik jer nisam nikad prijavio prijemnik a vise puta sam ih pitao zasto me duze (imam povratnice)
Ili da se ove dve stvari ubudže u onaj tvoj lepo sastavljeni prigovor pored zastarelosti?
 
Odgovor na temu

cacafaca
Nemanja Simovic
Beograd, Voždovac

Član broj: 49511
Poruke: 174
95.180.20.*

ICQ: 68999229


+18 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika25.04.2012. u 11:51 - pre 145 meseci
Citat:
Vasastajić: Mlaćenje prazne slame!

Al', hebiga, genetika je čudo!

Jedino mi kao Vojvođaninu nije jasno kako to da te EDB makazama već nije privoleo na plaćanje onoga što si potrošio.

Beograd još nije u Vojvodini. :)
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika25.04.2012. u 15:39 - pre 145 meseci
Citat:
Nuklearni Vojvoda: Vaso jos jednom samo da te pitam,
Da li moze umesto zastarelosti da se navede da:
-nisam pretplatnik jer ne posedujem prijemnik, po clanu 89 Zakona o radiodifuziji obavezu placanja imaju samo pretplatnici
-nemaju dokaz da sam njihov pretplatnik jer nisam nikad prijavio prijemnik a vise puta sam ih pitao zasto me duze (imam povratnice)
Ili da se ove dve stvari ubudže u onaj tvoj lepo sastavljeni prigovor pored zastarelosti?

Postoji kod nijh način da uz dva svedoka izdejstvuješ brisanje iz evidencije pretplatnika i to moraš na njihovom sajtu da nađeš, čak je i bilo reči o tome na ovoj temi, ali ipak ti ostaje već evidentitani dug, jer odjava ne važi retroaktivno, tako da okreni obrni d*pe ti pozadi.
Ujedno iz ovoga uzvuci odgovor po pitanju upućivanja primedbe da nemaš prijemnik.

Ona forma prigovora je za sada jedino nešto što će zasigurno izazvati pravno dejstvo.
Citat:

 
Odgovor na temu

Nuklearni Vojvoda
-

Član broj: 2046
Poruke: 211
95.180.73.*



+6 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika25.04.2012. u 20:45 - pre 145 meseci
OK Vaso, nego vidi, ja necu da platim ni tih 5000 koje nisu zastarele pa te molim da bacis pogled i das svoje misljenje na malo izmenjen prigovor.
U mom slucaju slao sam im dopise koje navodim u prigovoru, ali ko im nije nista slao to ce naravno izostaviti.
Meni je stigla do sada opomena pred utuzenje, i poslao sam im odgovor koji uglavnom ima ove elemente iz prigovora.
Dodatak prigovora sam pisao ja, a ja nisam pravnik pa za njega ne snosim nikakvu odgovornost mada cu ja verovatno njega poslati ako mi Resenje stigne.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika25.04.2012. u 21:40 - pre 145 meseci
Pazi, ti aneksi u prigovoru, koje si ubacio, zalaze u onaj domen pravosuđa koji ima više dodirnih tačaka sa dnevnopolitičkim potrebama bašibozuka na vlasti, nego sa primarnim pravima građana i tu realnost, hteo, ne hteo, moraš da prihvatiš i da na te stvari uludo ne trošiš dragocenu energiju.

Teško je i pravosuđu da u takvim okolnostima zauzima pravne stavove bez ikakvog uticaja, upliva i primesa politike, jer je konačno i svakom sudiji u takvim uslovima d*pe na rešetu, a ima porodicu, i sve obaveze prema njoj.

Šta ono rekoše neki dan ovi iz EU, da se u Srbiji ne primenjuje u praksi negde oko 300 zakona, a jedino su pravosudni organi ovlašćeni da primenjuju zakon u praksi, pritom su im m*da u procepu!?!

To se nekada zvalo DIKTATURA i to jeste tako, samo što nije takvo stanje oficijelno verifikovano, što u suštini i ne menja ništa, jer ti svoje legitimno pravo ne možeš da ostvariš pošto su mangupi nemušto suspendovali gomilu zakona.

Što reče onaj vremešni Francuz(zaboravih mu ime):"Dizali smo revolucije za mnogo bezazlenije stvari nego što vas danas, deco, muči."

A mi bismo u takvim uslovima olako da ostvarimo svoja legitimna prava?!

Čuvaj snagu i ako ikada i dobiješ samo delimičnu presudu(na deo koji nije zastareo),plati to, jer to više nikada neće moći da zastari, pa tek kad si platio, proceni hoćeš li opet Jovo nanovo.
 
Odgovor na temu

Nuklearni Vojvoda
-

Član broj: 2046
Poruke: 211
95.180.73.*



+6 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika26.04.2012. u 19:07 - pre 145 meseci
Ok Vaso primljeno k znanju, ali vidi ti ovde zagovaras tezu da se plati nezastareli deo, koja je onda poenta svog cimanja? Placajte odmah pretplatu. Ja moram da razmislim i o tome da li si ti na njihovoj strani ili ne, jer ne znam ko si ti. Po tebi, oni ce te tuziti sledece godine, pa ces i to platiti i tako u nedogled. Jedino mozes da profitiras na kursnoj razlici. Ono sto sam ja napisao nema veze nikakve sa dnevno politickim temama vec se pozivam konkretno na clanove Zakona o Radiodifuziji i na Resenje Ustavnog suda. Ja ne posedujem TV i nisam ga nikad prijavio a to je po zakonu moja obaveza, kad ga kupim da ga prijavim. Ako se ne postuje Zakon o Radiodfuziji, zasto bi morao da se postuje Zakon o Obligacionim odnosima? Svakako cu poslati onakav prigovor jer ne zelim da placam nesto sto po Zakonu nisam duzan. Kablovski internet ne mogu da imam bez signala za TV, i taj dokaz takodje imam napismeno. Znaci ovde je poenta da mene neko tera da placam pretplatu za nesto sto NEMAM. Ja idem s ovim do kraja dokle god imam pravo na zalbu. To je moje misljenje a ljudi neka sami odluce sta ce pisati u svom prigovoru.

Puno pozdrava
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika26.04.2012. u 20:52 - pre 145 meseci
Uvek postoji opasnost pogrešnog razmevanja kada se iznese ovoliko činjenica, što se u tvom slučaju upravo i desilo, pa ću samo taj detalj koji si pogrešno shvatio da obradim.
U ukupnom potraživanju RTS-a iskazanom u eventualnom Predlogu za izvršenje može se desiti i situacija da je samo deo zastareo i podleže odredbi Zakona o obligacionim odnosima koja zastarevanje definiše, a da deo tog iznosa još uvek nije zastareo i sud u tom slučaju donosi delimičnu presudu samo za taj iznos, kao što je to objašnjeno u slučaju GoranPancho na prethodnoj strani ove diskusije.
Svakako da su mogući i Predlozi za izvršenje gde će kompletan dug podlegati odredbama o zastarevanju i to je sasvim čista situacija, ali to unapred niko ne može da zna, pa je stoga i dobro što se na temi pojavio konkretan slučaj za delimično presuđivanje, na koji sam te gore i uputio.
To da li će RTS i sledeće godine, kada se za tako nešto steknu zakonom jasno definisani uslovi, pokrenuti novi izvršni postupak, nije ništa po meni, već kao što sam i rekao, po -z a k o n u-.
Ako uspeš u postupku odjavljivanja sa liste pretplatnika, zašta ne vidim odrečne razloge, onda do takvih mogućnosti (sudskih izvršenja) zasigurno neće doći sve dok opet na neki volšeban način ne stigneš na njihovu listu pretplatnika, e sad, šta će biti za dug koji se nagomilao pre pokretanja upravnog postupka za brisanje iz evidencije...?
Ja ti gore objasnih da mangupi nemušto suspendovaše kamaru zakona, a ti, kako te volja, jer tim pisanjem njima, onako kako si zamislio, nećeš ništa postići, već samo onako kao sam ti gore i rekao, dakle na definisanoj formi obrasca sa njihovog sajta overene od strane dva svedoka i to je i jedino što će ti i sud u eventualnom postupku prihvatiti, jer kažem, tvoje pozivanje na te zakonske odredbe, koje si dodao u taj prigovor apsolutno neće animirati sudiju.
Razloge za to traži u onome što sam u svom prethodnom postu napisao.

Nadam se da sam ti ovime pomogao da se rešiš nedoumice u koju si zapao, a pogotovu sumnje u moje namere.
 
Odgovor na temu

Nuklearni Vojvoda
-

Član broj: 2046
Poruke: 211
95.180.73.*



+6 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika26.04.2012. u 23:46 - pre 145 meseci
Nemam ja nameru nikog da animiram niti da odjavljujem nesto sto nisam prijavio, samo se pozivam na Zakon i Resenje Ustavnog suda. Takodje mi nije jasno odakle im i sta predstavlja 'verodostojna isprava' kad ne postoji moja obaveza, Zakonom je utvrdjeno ko ima obavezu placanja pretplate, i to je ono na sta se ja stalno pozivam ovde. Mislim, ja se pozivam na to jer prijemnik nemam, onaj ko ima moze da se poziva na zastarelost.
Ali ajde da ne pricam svasta sigurno si strucniji od mene a vreme ce pokazati ubrzo jer
-ili ce mi stici resenje pa cu slati prigovor pa cu vam javiti ishod
-ili nece stici resenje sto znaci da im ne odgovara ono sto sam im poslao kao odgovor na njihovu takozvanu 'opomenu'
Ovo sve ce se valjda desiti u sledecim mesecima a javljam vam ako bude novosti.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.04.2012. u 00:32 - pre 145 meseci
Lele brajko, kad coe'k prolece kroz ove vase tekstove - dao bi ruku da se radi o nekoj pravnoj drzavi... :)
 
Odgovor na temu

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.ovh.net.



+95 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.04.2012. u 07:20 - pre 145 meseci
Znaš kako? Preko 50% domaćinstava ne plaća gluposti. U južnim delovima Srbije i više od 50%.

Da li je pravna država? Nebitno. Ako tih, recimo 60% gradjana ne znaju kako da ukinu plaćanje nečega za šta nisu potpisali ugovor onda ih i treba drati. Svodjenje opšte pljačke na pojedinačne slučajeve dovodi pljačkaše u bolju poziciju iz više razloga (sa sudijama su brojniji od suprotne strane u svakom pojedinačnom sporu, kobajagi zakon i Ustav su na njihovoj strani, partijske sudije sigurno jesu, neukost stanovništva je takodje minus za iste itd).

Osnov svakog obligacionog odnosa je potpisan ugovor. Ovde toga nema jer je plaćanje "zakonska obaveza". Ipak deo duga se često odbaci kao zastareo baš u skladu sa zakonom o obligacionim odnosima. Dakle, imamo "pravnu stvar" koja nekad podleže a nekad ne podleže obligacionim odnosima. Rastegljivo baš kao žvakaća guma. Kontradiktornost koja ima podršku samo u glavi bez mozga. Šta treba više? I tako, svi zajebno učestvuju u nečemu što se naziva "zakon" a u stvari je bezakonje u kome se "malim curenjem" obezbedjuje pljačka a da se ne dešavaju veliki lomovi i talasanja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1092244 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.