Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1092546 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sinisaSU
Sinisa SU
penzioner
Subotica

Član broj: 304086
Poruke: 1
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika12.06.2012. u 09:41 - pre 144 meseci
Pozdrav svima ...Evo da objasnim moju situaciju...U aprilu mi je stiglo kao i svima Resenje i da je pokrenut spor,ulozio sam prigovor na vreme i to na dosta strana,gde sam svasta uneo u njega...Rociste je zakazano za maj...onda je odlozeno i zakazano za 5.jun,pa ponovo odlozeno i zakazano za septembar... Ne znam dokle ce odlagati,ali se spremam zestoko za duel sa njihovim advokatima...

Zanima me ako neko nema tv prijemnik,a ima npr samo kompjuter...i odluci se preko telekoma da uzme OPTV ,sklopi Ugovor sa Telekomom,obaveze se da placa 900 dinara otprilike,dobije tv signal i tako reci ima KANALE,da li on treba i mora da placa Javnom servisu pretplatu..? Zar nije logicno da Telekom deo preusmeri RTS Radiodifuziji od pretplate koju placam njima...

Takodje neka mi neko objasni kako mogu oni koji imaju Kablovsku i sklopljen Ugovor sa tim operaterom da placaju i SBB-KDS i RTS?
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika12.06.2012. u 12:36 - pre 144 meseci
Citat:
U aprilu mi je stiglo kao i svima Resenje i da je pokrenut spor,ulozio sam prigovor na vreme i to na dosta strana,gde sam svasta uneo u njega...Rociste je zakazano za maj...onda je odlozeno i zakazano za 5.jun,pa ponovo odlozeno i zakazano za septembar...

Evo, ovo se upravo uklapa u ono što sam gore rekao o funkcionisanju vlasti kod nas i direktnoj uslovljenosti poteza RTS-a od konfiguracije i podrške njima od iste za muljažu koju niko od zvaničnika na vlasti ne želi da rešava.
Odgovori na ostala tvoja pitanja u tesnoj su vezi sa ovime što sam gore rekao i o tome je bilo reči na temi već više puta.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
2001:470:9db1:.*



+679 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika12.06.2012. u 12:41 - pre 144 meseci
Citat:
da li on treba i mora da placa Javnom servisu pretplatu..?

Samo ako imaš TV prijemnik. Ali nemaš ga, je l' tako? :)

Citat:
Zar nije logicno da Telekom deo preusmeri RTS Radiodifuziji od pretplate koju placam njima...

Onda bi oni koji dele kablovsku televiziju po komšiluku imali samo 1 TV pretplatu. Ovako idu po brojilu. Takođe, druge firme ne smeju da prosleđuju tvoje lične podatke trećim licima bez tvoje dozvole (što je EPS već uradio).

Citat:
Dakle, savršeno ništa ne znači šta kod nas zakon kaže, a pogotovu u situacijama kada i najviši zakonodavni organ ovog našeg zoo vrta u tolikoj meri učestvuje u kršenju prava građana

Slažem se, ali tu tvrdnju koju sam naveo čujem po drugi put, a zvuči mi izuzetno nelogično. Dug je dug, ako je neko platio 1din tog duga, opet ostaje dug koji je podložan zastarevanju. Da ne spominjem i to da šalteruše često dodaju kusur od struje RTSu bez dozvole.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika12.06.2012. u 19:26 - pre 144 meseci
^
Pa, evo ovako, zakonski osnov za takav prekid zastarelosti definisan je čl.387.tač.2. Zakona o obligacionim odnosima (ZOO):
Citat:

PREKID ZASTAREVANJA
Priznanje duga
Član 387

(1) Zastarevanje se prekida kada dužnik prizna dug.

(2) Priznanje duga može se učiniti ne samo izjavom poveriocu, nego i na posredan način, kao što su davanje otplate, plaćanje kamate, davanje obezbeđenja.

Međutim,ili kako bi bratja Makedonci rekli, medjutoa:
Citat:
Rok zastarelosti u slučaju prekida

Član 392

(1) Posle prekida zastarevanje počinje teći iznova, a vreme koje je proteklo pre perekida ne računa se u zakonom određeni rok za zastarelost.
(2) Zastarevanje prekinuto priznanjem od strane dužnika počinje teći iznova od priznanja.
(3).......
(4) .....
(5) Isto važi i kad je prekid zastarevanja nastao zahtevom prinudnog izvršenja ili obezbeđenja.
(6) Zastarevanje koje počinje teći iznova posle prekida, navršava se kad protekne onoliko vremena koliko je zakonom određeno za zastarevanje koje je prekinuto.

Dakle, ni đavo nije onoliko crn,koliko ga farbaju.
Ako je od momenta uplate tih nesrećnih 0,57 para,radi zaokruženja,prošlo više od godinu dana, slobodno nakrivite kapče.
Čujem od ljudi da je krenulo nekakvo pismo pretplatnicima, gde ih RTS poziva da potpišu priznavanje celokupnog duga, pa bih eventualne slučajeve upozorio da tako nešto ni u kom slučaju ne potpisuju!
U suprotnom džaba smo krečili!
Dakle, u ovakvom pravosudnom galimatijasu, kao što je naš, najpametnije je uvek račun za struju zaokruživati na manji iznos, nego preplaćivati.
Za one žešće borce za pravdu na raspoalganju je mogućnost krivičnog gonjenja odgovornog radnika EPS-a za zloupotrebu službenog položaja,po više osnova.
 
Odgovor na temu

perabrebre

Član broj: 301604
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika12.06.2012. u 21:31 - pre 144 meseci
Citat:
Vasastajić: ^
Pa, evo ovako, zakonski osnov za takav prekid zastarelosti definisan je čl.387.tač.2. Zakona o obligacionim odnosima (ZOO):
(2) Priznanje duga može se učiniti ne samo izjavom poveriocu, nego i na posredan način, kao što su davanje otplate, plaćanje kamate, davanje obezbeđenja.

Da, ali neka dokazu da je pretplatnik zaista i uplatio svojom voljom nasto na njihov racun. Nema priznanice nema dokaza....
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika12.06.2012. u 21:43 - pre 144 meseci
Citat:
perabrebre: Da, ali neka dokazu da pretplatnik zaista i uplatio nasto na njihov racun. Nema priznanice nema dokaza....

Pa ako mogu da ti šalju racun, a bez dokaza da si njihov pretplatnik, kao i bez dokaza da su sproveli zakonsku proceduru kojom neko postaje pretplatnik, i ako te tužakaju na sudu bez ikakvih dokaza, a sud ta tužakanja uvažava bez ikakvih dokaza o tvom zakonski utvrdjenom pretplatnižkom odnosu/položaju, itd. da sad ne rastežemo poznatu priču na 20kB teksta,.... zašto onda misliš da im uopšte treba neki dokaz za tvoje navodno priznavanje dugova?
Ako im je sud bez dokaza povjerovao da si njihov pretplatnik, koji će mu onda uopšte dokazi za bilo šta, pa i za tvoja "dugovanja"?!

Ili jesi ili nisi - lud.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
2001:470:9db1:.*



+679 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika12.06.2012. u 23:16 - pre 144 meseci
@Vasastajić
Komedija je to da u ovoj državi možeš platiti račun... SLUČAJNO! :)
Srećom pa sam prešao na ebanking, te nema da im dam ni 1 paru više, pa sam obezbeđen čak iako "davanje otplate" podrazumeva i tu jednu jedinu paru.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika13.06.2012. u 07:29 - pre 144 meseci
Citat:
perabrebre: Da, ali neka dokazu da je pretplatnik zaista i uplatio svojom voljom nasto na njihov racun. Nema priznanice nema dokaza....

'Teo sam i tog momenta da se dotaknem, ali sam odustao, jer je dokazivanje slobodne volje, obmane i sličnih pravno definisanih termina i normi teško i u normalnoj pravnoj državi, a moš' misliti čime bi to rezultiralo u našim uslovima, pritom uvek moraš imati na umu u kakvoj pravnoj dubiozi je čitava ta mutljavina oko pretplate, pa ipak već duže vreme opstaje, čak i uz potporu ustavnog suda, što ni u kom slučaju ne podrazumeva apsolutno prisustvo legaliteta, već samo jedno isprazno, suvoparno prisustvo nedelotvorne pravosudne hijerarhije.
Odin ti je to plastično i pretstavio.

burex
čak i slučajnost proizvodi posledice za koje se mora preuzeti odgovornost kako sa pravnog tako i filosofskog stanovišta.
Pozivanje na neukost, ne znanje, nema efekta, jer ne znanje pred zakonom ne opravdava.
 
Odgovor na temu

perabrebre

Član broj: 301604
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika13.06.2012. u 10:19 - pre 144 meseci
Postoji jos jedan momenat, recimo da oni potrazuju sudski pretplatu za dve godine, u stvari oni potrazuju pretplatu za 24 meseca pa ukoliko je i neki dinar otisao na istu to ne znaci da se priznaje celokupni dug vec samo za doticni mesec. Jesam li u pravu?
 
Odgovor na temu

sinisaSU
Sinisa SU
penzioner
Subotica

Član broj: 304086
Poruke: 1
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika14.06.2012. u 07:31 - pre 144 meseci
Evo saljem vam najnovije sto mi je stiglo....Molim vas ako je neko pravnik da dobro prostudira sta je pisac zeleo reci...pa neka me posavetuje kako da ih oborim....






[Ovu poruku je menjao sinisaSU dana 14.06.2012. u 08:50 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika14.06.2012. u 07:42 - pre 144 meseci
Siniša, ništa ti se ne vidi od slika??!!
 
Odgovor na temu

sinisaSU
Sinisa SU
penzioner
Subotica

Član broj: 304086
Poruke: 1
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika14.06.2012. u 07:50 - pre 144 meseci
evo izbrisao sam one velike slike
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika14.06.2012. u 08:49 - pre 144 meseci
Da sad ne kopam, jel ima negde šta si ti napisao u prigovoru?
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika14.06.2012. u 13:30 - pre 144 meseci
Citat:
sinisaSU: Evo saljem vam najnovije sto mi je stiglo....Molim vas ako je neko pravnik da dobro prostudira sta je pisac zeleo reci...pa neka me posavetuje kako da ih oborim....






[Ovu poruku je menjao sinisaSU dana 14.06.2012. u 08:50 GMT+1]


Ja nisam pravnik, ali koliko se meni cini nema ovde sta da se studira :(.

Citat:
Pozdrav svima ...Evo da objasnim moju situaciju...U aprilu mi je stiglo kao i svima Resenje i da je pokrenut spor,ulozio sam prigovor na vreme i to na dosta strana,gde sam svasta uneo u njega...


Plasim se da si ovim boldovanim doprineo tome da tvoj prigovor bude odbacen i sada ces morati da platis sve.

 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.apdoo.com.



+3 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika14.06.2012. u 15:01 - pre 144 meseci
Šta je trebao?
Da se samo pozove na zastarelost?
Ovde čak piše da je zastarelost "ukinuta", jer se radi o opštem interesu !!!

Neverovatno !
deki
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika14.06.2012. u 15:05 - pre 144 meseci
Citat:
tdusko
Plasim se da si ovim boldovanim doprineo tome da tvoj prigovor bude odbacen i sada ces morati da platis sve.

Iz kog bunara si ovaj zaključak izbunario?!?

sinisaSU,
nemoj sebi da dozvoliš da RTS ispraznim rečima postigne u tvom raspoloženju ono što su naumili, a naumili su da elokventnim laprdanjem tebe izbace iz ravnoteže, uplaše te i da te time navedu da ne prisustvuješ prvom ročištu!
Presuda zbog izostanka, na celokupan iznos koji oni potražuju, je jedini argument kojim oni raspolažu,a sud takvu presudu donosi jedino ako se na pojaviš na prvom ročištu, niti se na bilo koji drugi propisan nači u roku obratiš sudu.
Pošto ne znam šta si tačno pisao u svom prigovoru na izvršenje,KOJE TI JE IZVRŠNI SUD USVOJIO i ustupio ga parničnom sudu,gde će se TEK sada voditi proces dokazivanja i osporavanja iz navoda predloga za izvršenje(sada tužbe) i tvog prigovora, mogu ti reći da će biti dovoljno da se u svom obraćanju sudu pozoveš na sve svoje navode iz prigovora i da izjaviš da i dalje u popunosti ostaješ kod tih navoda.
Ovime trenutno imam u vidu samo momenat zastarelosti potraživanja, a za ostalo ti ne mogu ništa reći, jer ne znam čime si ih još sve napao(osim zastarelosti).
I da odustaneš od ostalih navoda u prigovoru, ako zahtevaju kompleksniji dokazni postupak, a zadržiš se samo na zastarelosti, neće sud imati baš mnogo manevarskog prostora da ne presudi u tvoju korist, e , sad, delimično ili će u celosti odbaciti tužbu, zavisi od toga koje periode oni potražuju.
U svakom slučaju najgore što ti se može desiti je to da tužbu sud prihvati delimično i to samo za iznos iz zadnje godine, dakle onaj koji ne podleže odredbama o zastarelosti i u takvoj situaciji nemoj da ti promakne da od suda zahtevaš preračunavanje ukupnih sudskih troškova srazmerno uspešnosti RTS-a u parnici.
O tome sam detaljno već pisao na ovoj temi i molio bih te da to nađeš i pročitaš.
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.apdoo.com.



+3 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika14.06.2012. u 15:17 - pre 144 meseci
Aha, znači baljezgaju...
Ipak sve zavisi od suda...
Sve je moguće i sve nas to čeka...
deki
 
Odgovor na temu

Prasawet

Član broj: 220465
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+6 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika14.06.2012. u 16:33 - pre 144 meseci
Dobro ti je rekao Vasa...samo se ti drzi zastarelosti i nema ga taj sud koji sme da NE primeni vazeci zakon o obligacionim odnosima.
Ovaj njihov pravnik tvrdi da Zakon o Radiodifuziji zapravo ukida Zakon o obligacionim odnosima u naznacenom delu iako se to nigde ne pominje.
To je pravni nonsens par excellence, dobra jezicka bravura ali prazna sustina, ako i kojim cudom to prodje-sigurno pada na drugom stepenu a za dalje i da ne pricamo.
Bas cu kasnije natenane da proucim njihov dopis, cini mi se kao izvanredna podloga za kasnije natezanje pred visim sudovima gde pucaju kao zrele dinje.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika14.06.2012. u 19:43 - pre 144 meseci
Citat:
Vasastajić: Iz kog bunara si ovaj zaključak izbunario?!?



Kao sto sam rekao nisam pravnik pa se razumem u materiju kao Mara, al' kad sam se vec javio tamo gde mi nije mesto onda da se izvinim sto sam napisao to sto sam napisao.

Ono sto me je navelo na pogresan zakljucak jeste to sto nisam ukapirao iz njegovog prvog posta na ovoj strani da mu je sud vec usvojio prigovor pa sam mislio da su ovi dokumenti u stvari odgovor suda na njegov prigovor.

Evo odoh da gledam fudbal i obecavam da se vracam u ulogu pasivnog ucesnika u temi :)

 
Odgovor na temu

sinisaSU
Sinisa SU
penzioner
Subotica

Član broj: 304086
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika14.06.2012. u 23:52 - pre 144 meseci
Hvala svima na odgovorima...jos imam da dodam...Jeste ovo je odgovor na moj prigovor...Prigovor cu sada probati da ubacim... Inace rociste mi je zakazano za 02.oktobar 2012..tako da cemo se pripremiti zestoko
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1092546 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.