Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor Peci za centralno grejanje

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Izbor Peci za centralno grejanje

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 207109 | Odgovora: 196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

delonen

Član broj: 293611
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje25.12.2011. u 15:21 - pre 148 meseci
Poštovani forumaši,
srećni vam svi praznici
od danas pa do Svetog Jovana,
i sve najbolje u 2012-oj godini :)
 
Odgovor na temu

Joks1985
Student
Leskovac

Član broj: 299751
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje23.02.2012. u 10:51 - pre 146 meseci
Ovaj windhager kotao stvarno dobro izgleda, da li se moze naci u Srbiji i koja je njegova cena?
Ja sam pred kupovinom kotla i po svemu procitanom uzeo bih neki trajnozareci, ali ne znam koji? Za ove domace kazu da su od nekvalitetnog materijala i da brzo procure. Pitao sam jednog majstora, on mi kaze da su se Termomontovi kotlovi dobro pokazali, ne znam sta da radim? Molio bih iskusnije clanove sa sajta da daju neki dobar savet. Kuca je 170m2, gradjena pre 30-ak godina sa solidnom izolacijom, gubici toplote su najveci preko potkrovlja i tu planiram da naredjam stiropor debljine 5cm.
 
Odgovor na temu

ivancupic.pg
MNE

Član broj: 300246
Poruke: 6
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje07.03.2012. u 19:23 - pre 146 meseci
Pozdrav svim forumasima

Citam dugo ovu temu i bas ima korisnih saveta.

Planiram da kupim kamin za centralno na pelet MARBELLA proizvodac Termo Klima BiH.

U pitanju je ova pec

http://www.termoklimadoo.com/

Da li neko od vas ima iskustva ili je cuo kako se pokazala u praksi ova pec, jer je od skora u prodaji?

Imam kucu od 130 m2.Molim Vas da mi date savete i naka vasa iskustva jer moram da odlucim za par dana sta da radim sa grejanjem.Inace ta mi pec izgleda prihvatljivo jer mi odgovara da stoji u dnevnoj sobi(nemam pom. prostorija).Cena je oko 2400 e.
Unapred veliko hvala.HITNO mi treba savet.
 
Odgovor na temu

delonen

Član broj: 293611
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje09.03.2012. u 18:56 - pre 146 meseci
@ivancupic:
majstore, šta god da odlučiš, probaj da ono "hitno" izbaciš iz jednačine. takve kupovine nije dobro da se obavljaju pod presijom hitnosti. lično iskustvo dugogodišnjeg grejanja na drva, brikete i ugalj sumiraću jednom rečenicom: centralno je majka. nema prašine, nema unesi ogrev iznesi pepeo, nema dima, krečenja svakog (drugog) proleća.. svega toga nema ako izbaciš ložište iz životnog prostora. a ako si dobro ušuškan (izolacija je majka od majke) onda možeš da razmišljaš i o struji kao energentu. pominješ kuću od 130 kvadrata, nemaš pomoćne prostorije za kotlarnicu, dakle etažno na struju i da veselo pevušiš "ala veje, veje" sledeće zime. ili uz kuću dozidaj odelenjce (čest slučaj kad nas, pogledaj po naseljima) i tu onda instaliraj normalnu peć za centralno i ogrev po izboru. mani se kamina, to je lepo na filmu i na zimovanju, ne i u svakodnevnom životu.
pozdrav!
 
Odgovor na temu

stefan2410

Član broj: 180389
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje20.04.2012. u 17:01 - pre 145 meseci
Da li neko zna karakteristike kotla za centralno grejanje SCEAT R4? Hvala unapred :)
 
Odgovor na temu

tixzre

Član broj: 224575
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje09.05.2012. u 21:25 - pre 144 meseci
Zima prosla, nismo se smrzli :) biasi lepo greje, a radijatori hladni :)
pozz i jel moze mala pomoc? Mislim da je sve na slici:

http://imageshack.us/photo/my-images/28/kucah.jpg

Svi radiajatori lepo greju ali onih par sto sam naveo na slici ne greju kako treba, pa da li je pametnije da menjam
cevi sa 22ke u 28cu ili da stavim na kraju jos jednu pumpu da pomogne onoj kod kotla?
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje09.05.2012. u 23:06 - pre 144 meseci
Rekao bih da bi jedno dobro balansiranje sistema rešilo navedeni problem.
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje10.05.2012. u 07:17 - pre 144 meseci
Citat:
tixzre: Zima prosla, nismo se smrzli :) biasi lepo greje, a radijatori hladni :)
pozz i jel moze mala pomoc? Mislim da je sve na slici:

http://imageshack.us/photo/my-images/28/kucah.jpg

Svi radiajatori lepo greju ali onih par sto sam naveo na slici ne greju kako treba, pa da li je pametnije da menjam
cevi sa 22ke u 28cu ili da stavim na kraju jos jednu pumpu da pomogne onoj kod kotla?

nisi naveo kakav je razvod u pitanju gornji ili donji ili kombinovano?
 
Odgovor na temu

tixzre

Član broj: 224575
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje10.05.2012. u 13:24 - pre 144 meseci
Citat:
mali genije: nisi naveo kakav je razvod u pitanju gornji ili donji ili kombinovano?


Donji je razvod svugde. Tu gde je prvi radijator na slici levo tu se dize samo oko vrata (ima aut. ozracnik) pa spusta, tako isto i gde sam obelezio
br. 4 tu se dize (ima aut. ozracnik) i vodi gore po zidu sve do br. 2 i br. 3. Samo na ta 2 mesta se dizu, a ostatak je sav donji razvod. Ima kod oba dizanja ozracnici.

P.S. zaboravio sam i da od kotla ide gore 35 om (crvena linija na slici) i tu ima jedan ozracnik pa se posle spusta dole.
Razvod je takav jer se dosta preradjivalo, napravljeno je kad sam gradio kucu za samo prve dve etaze, pa se posle ubacivalo jos radijatora, pa treca
etaza i na kraju je ispao haos koji treba da popravim ili izvucem maksimum sto mogu.
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje10.05.2012. u 13:47 - pre 144 meseci
naj verovatnije imas problem sa nivelacijom,cevi proveri kako su padirane i dal ti rade
odzrake ako su automatske.
 
Odgovor na temu

tixzre

Član broj: 224575
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje10.05.2012. u 15:44 - pre 144 meseci
Rade ozrake, mada ja ne znam, malo mi se ne svidjaju al ok, kad tako to ide. Ne znam jel bi se isplatilo da stavim na kraj jos jednu pumpu da gura nazad. Kad sam pogasio sve radijatore osim ta dva poslednja lepo je progurao i ozraka je malo izduvala i posle je bolje malo grejalo na ta dva radijatora ali ko da nema snage pumpa da dogura do tamo ili su tanke cevi. Pa me to sad zbunjuje da li bi se isplatilo da pokusam sa tom jednom pumpom.
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje10.05.2012. u 21:02 - pre 144 meseci
Citat:
tixzre: Rade ozrake, mada ja ne znam, malo mi se ne svidjaju al ok, kad tako to ide. Ne znam jel bi se isplatilo da stavim na kraj jos jednu pumpu da gura nazad. Kad sam pogasio sve radijatore osim ta dva poslednja lepo je progurao i ozraka je malo izduvala i posle je bolje malo grejalo na ta dva radijatora ali ko da nema snage pumpa da dogura do tamo ili su tanke cevi. Pa me to sad zbunjuje da li bi se isplatilo da pokusam sa tom jednom pumpom.
Citat:
tixzre: Rade ozrake, mada ja ne znam, malo mi se ne svidjaju al ok, kad tako to ide. Ne znam jel bi se isplatilo da stavim na kraj jos jednu pumpu da gura nazad. Kad sam pogasio sve radijatore osim ta dva poslednja lepo je progurao i ozraka je malo izduvala i posle je bolje malo grejalo na ta dva radijatora ali ko da nema snage pumpa da dogura do tamo ili su tanke cevi. Pa me to sad zbunjuje da li bi se isplatilo da pokusam sa tom jednom pumpom.

proveri prvo nivelaciju jer sve upucuje na to(vazduh u sistemu) sa pumpom ces dobiti cirkulaciju ali mora adekvatna i da se sinhronizuje sa kotlom ako se koristi sanitarna voda.
 
Odgovor na temu

tixzre

Član broj: 224575
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje11.05.2012. u 06:33 - pre 144 meseci
Ne koristi se sanitarna odatle, u prvoj i drugoj etazi se koristi iz protocnog plinskog bojlera zasebno za svaki. Videcu to sa nivelacijom, hvala ti...
 
Odgovor na temu

Joks1985
Student
Leskovac

Član broj: 299751
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje14.09.2012. u 06:39 - pre 140 meseci
Da li neko zna kako su se pokazali Shukom kotlovi iz Knjazevca?
 
Odgovor na temu

v.vuksanovic
Thessaloniki Greece

v.vuksanovic
Član broj: 228043
Poruke: 98
*.b-online.gr.



+2 Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje27.02.2013. u 16:03 - pre 134 meseci
Moj prijatelj je stavio TOPLING BT20 i prezadovoljan je i radom a po najvise potrosnjom. Kazu da kotao ima iskoriscenost 91,7%
Sada se i ja spremam da sebi stavim jeda takav za cca 130m2 bice OK
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadrusovan
nenadrusovan
skola

Član broj: 187659
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje05.01.2015. u 13:17 - pre 112 meseci
Pozdrav svima, kao i svi ovde imam pitanja oko izbora peci za parno grejanje, naime imao sam neku livenu tursku pec ali je posle 5godina jednostavno pukla i to joj je kraj, inace uzasna pec nije dobro podesena klapna na njoj tako da kada je po fabrickom koji god ugalj da koristis temperatura je jako mala o drvima i da ne pricam (obicno smo drzali podglavljenu tu klapnu da bi temperatura bila veca od 65 stepeni). E sada moramo da kupimo novu pa me interesuje:
Koju pec uzeti za oko 1000e stim da ima veliku garanciju, velike intervale izmedju lozenja, da je donja resetka siroka i da je laka za koriscenje(naravno ne ocekujem sve to da ispunjava ali da bide sto blize tome)?
 
Odgovor na temu

ivancic1987
marko ivancic
pekar
pekara luka
subotica

Član broj: 342925
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ivancic1987


+2 Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje10.05.2020. u 19:21 - pre 46 meseci
Citat:
maxi01:
@Licina72, slazem se sa tobom da je za 90m2 mozda bolji plin. Ali za vece kvadrature nikako. Pa ti kao da neznas kakvi nam lopovi prodaju plin, po kojoj ceni. I koliko ce jos puta da poskupi do kraja godine, to nemozemo ni da sanjamo. a o kvalitetu da i ne govorimo, svake godine sve vise imamo vazduha u instalaciji umesto plina, sat vrti a ne greje nista. Ja na mojih 150 m2 bi na zimu imao oko 30 000 dinara racun za plin - MESECNI. Pa ti vidi. Ipak je za mene sigurnije da ja skladistim i kupim na vreme ugalj i drvo pa me zaboli za poskupljenje plina, i za te lopove koji ga prodaju. U zivotu mi plin netreba vise, samo kad sam ga se otarasio. Pozdrav

slazem se sa tobom
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Izbor Peci za centralno grejanje

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 207109 | Odgovora: 196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.