Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tehnomanija –kako se od kupca pravi lažov ili kako je vuk pojeo magarca ?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Tehnomanija –kako se od kupca pravi lažov ili kako je vuk pojeo magarca ?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 49793 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Tehnomanija –kako se od kupca pravi lažov ili kako je vuk pojeo magarca ?13.07.2011. u 00:32 - pre 154 meseci
Citat:
Isak666: Znaci, u Srbiji je situacija takva da se ne moze birati gde ces kupiti mini liniju i da treba da uzimas sta ti se daje, ili ides kuci praznih saka?


Mozes ti da biras i to vrlo mnogo...dve radnje u drzavi i 120 miliona u svetu...nije da se nema izbora...

A da ovde imas neka prava ne bi nas bilo 4 miliona van drzave, sa konstantnom tendencijom da ide sve vise i vise...i ja cu samo je pitanje meseca....

Ili su ovi van drzave sve neki umjetnici, i politicki azilanti...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Tehnomanija –kako se od kupca pravi lažov ili kako je vuk pojeo magarca ?13.07.2011. u 07:41 - pre 154 meseci
Upravo sam cuo jednu zanimljivu stvar na vestima:

U novom zakonu o potrosacima ladno je ispustena odredba iz starog zakona da proizvod mora da ima uputstvo na srpskom????

Kao predali su amandman da se to vrati...

Cisto da znate ako kupite nesto a dobijete uputstvo na, recimo, kineskom, da znate da nemate pravo na zalbu...

Svasta...
 
Odgovor na temu

Hltman

Član broj: 128433
Poruke: 59



+73 Profil

icon Re: Tehnomanija –kako se od kupca pravi lažov ili kako je vuk pojeo magarca ?13.07.2011. u 11:04 - pre 154 meseci
Narucio sam dvd recorder u tehnomaniji preko neta. Kada je stiglo, video sam da je kutija vec otvarana. Sve kesice od kablova i daljinskog pocepane. Na garanciji je belilom precrtan datum prodaje, sto dovodi do zakljucka da su vec nekome prodavali. Sve bi to bilo u redu da uredjaj radi, medjutim ne radi. Odmah sam ih zvao i rekao da kupe ovo njesra nazad i da mi vrate novac. Poslali su kurira o njihovom trosku.
Ne kupujte u tehnomaniji ako ne zelite ovakve probleme. Djubrad.
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
62.240.22.*



+373 Profil

icon Re: Tehnomanija –kako se od kupca pravi lažov ili kako je vuk pojeo magarca ?13.07.2011. u 11:16 - pre 154 meseci
Sve sto znam o njima je ono sto mi je drug koji je privremeno radi tamo pricao, a to nije nista lepo. Svaki put neka nova prica, sve lepse od lepseg.

Najvise me je zaprepastilo kada je rekao kako spustaju plazma i LCD televizore velikih dijagonala u magacin. Covek bi pomislio da uhvate dvojica i spustaju, ali ne. Oni stede ljudstvo pa tako jedan uhvati krene prvi "u nazad" niz stepenice, dok je "drugi covek" trenutni stepenik.

I tako TV koji kosta 80K+ dinara ili vec koliko se u svom zivotu mozda vise natruckao nego ja na biciklu. :]
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+303 Profil

icon Re: Tehnomanija –kako se od kupca pravi lažov ili kako je vuk pojeo magarca ?14.07.2011. u 09:55 - pre 154 meseci
Citat:
triac
p.s
E sad za inat ima nesto da kupim u Tehnomaniji i da pocepam i racun i garanciju, ebeme me se za bilo kakve papirice, vratice mi i bez toga...
p.s.2
A jel,
zinulo dupe za 300-500 kinti jeftinije (Tehnomanija ima mahom najbolje cene, nek se svako uveri...kazem mahom ima odstupanja) i sad ne valja...resi to sa njima a ne pravi los marketing...
p.s.3
Naravno da sam danas zvao reklamacije Tehnomanije, i linkovao im ovu temu i ispitace o cemu se tu radilo...i rekli su da stogo vode racuna o svemu i da su kupci izraziti usluzeni...pa cemo videti...
I naravno zahvalili su se na interesovanju da se ocuva imidz komapanije.
edit;dopune

[Ovu poruku je menjao triac dana 14.07.2011. u 05:21 GMT+1]

Hoces ici peske, i cekati 14h kad bude bas najveca vrucina, cisto da das svetli primer dokonim ljudima sa debelim guzicama?
Aj ako te ne mrzi, okreni onoga ko je zaduzen za primanje u eu, reci da si resio problem sa pastama i tehnomanijom, pa vidi sta moze da se uradi povodom ulaska u eu?
 
Odgovor na temu

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Tehnomanija –kako se od kupca pravi lažov ili kako je vuk pojeo magarca ?14.07.2011. u 13:40 - pre 154 meseci
Citat:
Milos911: Hoces ici peske, i cekati 14h kad bude bas najveca vrucina, cisto da das svetli primer dokonim ljudima sa debelim guzicama?


Naravno da hocu ako je od vitalne vaznosti, ili bi sa time predupredio manjkavosti neke usluge (tipa dislokacija firme, nemogucnost prevoza, extra provera na licu mesta...)
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+303 Profil

icon Re: Tehnomanija –kako se od kupca pravi lažov ili kako je vuk pojeo magarca ?14.07.2011. u 14:11 - pre 154 meseci
Ih bre, ne razumem ti ja te sofisticirane reci, mogao si malo prostije da napises za nas fejsbukase.
Nego, sta ce ti extra provera na licu mesta? Zasto se cimati i proveravati ih, kad ce ti stici kuci pa ces iskoristiti garanciju ako nesto nije u redu?
 
Odgovor na temu

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Tehnomanija –kako se od kupca pravi lažov ili kako je vuk pojeo magarca ?14.07.2011. u 16:51 - pre 154 meseci
Citat:
Milos911: Zasto se cimati i proveravati ih, kad ce ti stici kuci pa ces iskoristiti garanciju ako nesto nije u redu?


Tako rade lenguzi, koji lako zaradjuju pare.

Po sitemu, sistem ce sve a ja samo pare...nece to tako kod nas.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Tehnomanija –kako se od kupca pravi lažov ili kako je vuk pojeo magarca ?14.07.2011. u 17:13 - pre 154 meseci
Ne, ako ti neko ponudi uslugu i platis je, ima i da je izvrsi. To nije lenjost nego cist racun.
 
Odgovor na temu

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Tehnomanija –kako se od kupca pravi lažov ili kako je vuk pojeo magarca ?14.07.2011. u 20:19 - pre 154 meseci
Citat:
Shadowed: Ne, ako ti neko ponudi uslugu i platis je, ima i da je izvrsi. To nije lenjost nego cist racun.


Tu si upravu, ali sa obzirom da smo u Srbiji, gde su ljudi (zaposleni) cesto frustiranu malim platama...moguce su razne situacije koje mogu dovesti do neugodnosti (tipa aljkav transport, nemar prilikom ponovnog pakovanja nakon sto ste se uverili u prodavnici da je sve ok...).

Spram toga, neuporedivo je bolje i sigurnije da se stvari licno obave.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Tehnomanija –kako se od kupca pravi lažov ili kako je vuk pojeo magarca ?14.07.2011. u 20:36 - pre 154 meseci
Samo mozda sigurnije. Nikako bolje. Bolje je suprotstvati se bezobrazluku (a odbijanje vrsenja usluge za koju je neko placen jeste u najmanju ruku bas to).
 
Odgovor na temu

aleksazr
zrenjanin

Član broj: 196784
Poruke: 245
*.mbb.telenor.rs.



+11 Profil

icon Re: Tehnomanija –kako se od kupca pravi lažov ili kako je vuk pojeo magarca ?16.07.2011. u 10:57 - pre 154 meseci
A da li ste ikada pročitali garanciju PRE nego što kupite proizvod?
Ja sam juče kupio bajs, i tek kući uopšte pogledao garanciju.
Piše da garancija na važi ako je bajs koristila osoba teža od 90kg.
Šta mislite, da li su me pitali da li imam više od 90kg?

P.S.
nije kupljeno u Tehno Maniji
CYRfree 2.0.5 - ako bi ćirilicu radije čitali kao latinicu.
Serbian Latin & Cyrillic keyboard layout 08.nov.2022 - za QWERTY tastature sa našeg tržišta.
http://users.beotel.net/~gwh/

 
Odgovor na temu

Boulder

Član broj: 262761
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Tehnomanija –kako se od kupca pravi lažov ili kako je vuk pojeo magarca ?16.07.2011. u 19:23 - pre 154 meseci
tehnomanija se veoma samovoljno ponasa, burazer je kupio liniju za koju je u reklami pisalo garancija 2god. kad je otvorio garantni list u njemu napisali "garancija 12 meseci".
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-3.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Tehnomanija –kako se od kupca pravi lažov ili kako je vuk pojeo magarca ?17.07.2011. u 00:06 - pre 154 meseci





Ne znam kako da ovo nazovem "Beskrajana priča", "Ispravljanje krive Drine" ili "Povratak u budućnost" ? Odem, večeras, do komšinice i ispričam joj kako smo kupili liniju i kakve probleme smo imali sa garancijom.
Onda se ona seti da je nedavno baš u Tehnomaniji kupila mp3 plejer. Pogledamo i gle “čuda” , dobila je garantni list na kome ne piše koliko meseci važi garancija, da bude još luđe, prodavačica (kaže da je bila devojka u pitanju ) joj je napisala nepostojeći datum, prebacila se u budućnost ! Srećom, pa smo videle, dok je još sveže.
Zamolila sam joj da mi da račun da bih ga skenirala i objavila ovde.
U ponedeljak mora da ide na Studentski trg da joj isprave garanciju, upišu da traje 24 meseca od datuma kupovine ( samo ne znamo kog ), na fiskalnom računu jedan, a na garanciji drugi.
Savetovala sam joj da se ne petlja sa Call Centrom, broj telefona prodavnice nema ( nema ga na fiskalnom računu ), nego da ode direktno. Na sajtu Tehnomanije vidim da je garancija 24 meseca.
Zaista treba otvoriti četvoro oči kad je garancija u pitanju, važi za sve prodavnice, a pošto je Tehnomanija na tapetu, ne bi bilo loše povesti još nekoga sa sobom.
 
Odgovor na temu

d.vader

Član broj: 287659
Poruke: 98
109.121.58.*



+36 Profil

icon Re: Tehnomanija –kako se od kupca pravi lažov ili kako je vuk pojeo magarca ?17.07.2011. u 00:16 - pre 154 meseci
@Tamara_k:
Izvini ali preteruješ.
Lepo ti piše, pogledaj poslednju stavku u opisu proizvoda, dve godine.
Zaboravljaš i da je po novom zakonu garantni rok dve godine.
Baš si kivna na njih do mere da ne gledaš šta piše.
To što je graškom napisano 08.08.nema velikog značaja, najbitniji ti je fiskalni račun na kome je naznačen model koji je napisan i na garantnom listu kao i datum prodaje. Serijski broj možeš i sama upisati.
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-3.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Tehnomanija –kako se od kupca pravi lažov ili kako je vuk pojeo magarca ?17.07.2011. u 01:08 - pre 154 meseci
Citat:
d.vader: @Tamara_k:
Izvini ali preteruješ.
Lepo ti piše, pogledaj poslednju stavku u opisu proizvoda, dve godine.
Zaboravljaš i da je po novom zakonu garantni rok dve godine.
Baš si kivna na njih do mere da ne gledaš šta piše.
To što je graškom napisano 08.08.nema velikog značaja, najbitniji ti je fiskalni račun na kome je naznačen model koji je napisan i na garantnom listu kao i datum prodaje. Serijski broj možeš i sama upisati.

Nisi u pravu,
prvo njihovo je da upišu tačan datum prodaje
drugo njihovo je da na garantnom listu upišu broj meseci trajanja garancije
treće nije moje da radim tuđi posao, tj. upisujem serijski broj
četvrto poslednja stavka nije sa garancije nego sa sajta Tehnomanije, na samoj garanciji se NE vidi važenje (nisam pravnik i ne poznajem zakone, a u postu pre moga vidim da su korisnikovog brata zakinuli za 12 meseci )
Citat:
Boulder: tehnomanija se veoma samovoljno ponasa, burazer je kupio liniju za koju je u reklami pisalo garancija 2god. kad je otvorio garantni list u njemu napisali "garancija 12 meseci".

peto kad se proizvod proda, skinuća ga sa sajta, pa kupac treba da se preganja da li je garancija 12 ili 24 meseca
šesto i najbitnije na jednom garantom listu su napravili 3 propusta, aman, nisu upisali serijski broj, pogrešili su datum i nisu upisali broj meseci garancije.
Implikacija : moja komšinica morati u ponedeljak na 40 stepeni iznad nule da ide na Studentski trg.
Oni greše, a kupci moraju da rade njihov posao i bespotrebno se šetaju, zovu, prijavljuju slučajeve inspekciji.
To nema veze sa kivnošću, osvetoljubivošću, traženju dlake u jajetu nego sa (ne)profesionalnošću zaposlenih u Tehnomaniji.
Sve što je moja komšinica trebalo da dobije je ispravna garancija uz fisklani račun.
Dobila je sve samo ne ono što je trebalo.
Edit : evo detalja sa reversa garancije, pominje se navedeni garantni rok, koji nije naveden.


[Ovu poruku je menjao Tamara_K dana 17.07.2011. u 02:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: kako se od kupca pravi lažov ili kako je vuk pojeo magarca ?08.03.2017. u 18:59 - pre 85 meseci
Da, znam da je stara, a i mozda neodgovarajuca tema, ali mrzi me da otvaram novu (ne znam ni dal je dozvoljeno).
Naisao sam na ovo, pa da podelim: http://www.savtajwinwin.info/
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Tehnomanija –kako se od kupca pravi lažov ili kako je vuk pojeo magarca ?08.03.2017. u 19:15 - pre 85 meseci
win win je poznat da koriscene proizvode prodaju kao nove.Znam za video snimace gde je predhodni vlasnik zakljucao uredjaj

da ni proizvodjac nije moga da otkljuca.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Tehnomanija –kako se od kupca pravi lažov ili kako je vuk pojeo magarca ?23.04.2017. u 03:00 - pre 84 meseci
Evo, ja takođe znam da je tema stara. Nije samo tehnomanija i winwin, nego i handy. Za ove prve dve ne znam lično, ali ova poslednja mi je potrošila dva kila živaca. Bezobrazluk, nevaspitanje, drskost, osionost, prevara. Ovih nekoliko reči mogu da opišu način rada pomenute kompanije, naravno pošto vas ošišaju kao ovcu i uzmu vam novac. Do tog momenta su divni, ljubazni, kupac je za njih pravo božanstvo. Da skratim, uvalili su mi neispravan, korišćen telefon, zamajavali me glupostima i trikovima, da bi na kraju reagovali tek kada ih je potkačila tržišna. Pošto nisam imao vremena, a naročito nerava da se preganjam, odustao sam od svega i sam platio popravku.
 
Odgovor na temu

1odnas

Član broj: 336655



Profil

icon Re: Tehnomanija –kako se od kupca pravi lažov ili kako je vuk pojeo magarca ?23.04.2017. u 11:19 - pre 84 meseci
winwin?

Pa dokle ce Srbi da guraju glavu u pesak ?

Winwin je brend firme Alti iz Cacka.
Dok je Alti poslovao posteno, trzisno, winwin je poslovao tesko ali sa velikim trudom i brigom o proizvodima i potrosacima.
Nazalost Srbija je premalo i preslabo trziste za winwin kakav je bio i Alti je upao u finansijsku dubiozu, ambis, ponor, bankrot.

A onda je stigla ekipa "spasitelja". Dzavno-politicko-privatna mafija koja pljackajuci drzavni budzet gradi uspesne biznise na grbaci svih gradjana srbije.
Firmu je kupio lik koji je kaze narod jedan od glavnih finansijera SNS-a i opa preko noci sirotinjski u dugovima winwin pobedjuje na svim najmasnijim drzavnim tenderima.
Preko noci klijenti propale firme postaju Telekomi, EPS-ovi i na stotine drugih drzavnih preduzeca !
Kad moze komtrejd moze i winwin.

Preko noci dzavno-politicko-privatna mafija pocinje da ispumpava nase pare iz budzeta preko winwin-a, firma postaje uspesna, a paraziti preko nje sisaju nase pare. Vlasnik Altija se djora sa mafijom koja vodi fudbalski savez Srbije, malo se menjaju ko je vlasnik kog preduzeca.

Pa vlast kao i svaka u Srbiji dobija svoje tajkune koji pljackaju budzet da bi finansirali njih.


Kupovinom u winwinu ucestvujete u pljacki samih sebe.
Nije ni cudo sto takvi prete ovom nesrecniku koji je kupio playstation kod njih. Mafija ne zna drugacije.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Tehnomanija –kako se od kupca pravi lažov ili kako je vuk pojeo magarca ?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 49793 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.