Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 846928 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u25.02.2015. u 07:20 - pre 111 meseci
Sistem naplate je integralno LOS, zagadjen je dobar metod naplate, i cela pricaje zbog nedovoljno novca, za sta se smatra da su krivi imaginarni sverceri.

Digitalizovan sistem naplate je odlican, sto smo konstatvali pre xx meseci, problem je, delimicno sto privatna firma ubira kajmak, zbog nesposobnosti rukovodstva, a najveci je sto GSP nema dovoljan priliv novca zbog ALGORITMA naplate, ili necega sto lici na tarifni sistem, koji ODBIJA korisnike..

Gde je tu "promasaj" teme??
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u25.02.2015. u 08:10 - pre 111 meseci
Citat:
vladd: problem je, delimicno sto privatna firma ubira kajmak...

Kao sto sam vec ranije rekao, najlepse bi bilo da smo na celu gsp imali madjionicara koji mahne carobnim stapicem i kaze "abrakadabra stvori se busplus". Varijanta broj 2 je lova na sunce za razvoj i opremu. Da je rukovodstvo nekim slucajem odvojilo taj novac za razvoj sistema naplate, umesto da kupi 100 autobusa (ti ces da tvrdis 20, ali ne menja poentu), ti bi ih opet kritikovao jer finansiraju nepotrebnu naplatu koja je svakako odlicna i svercera nema. Mozda si zagovornik ideje da bi beogradjani sami finansirali sistem naplate? Svako korisnik autobusa (dete, student, nezaposlen, zaposlen, socijalni slucaj, penzioner) iskesira po 20 evra i imaju sistem naplate bez da privatna firma ubira svoj deo? Meni zvuci fer, ali beogradjani bi najverovatnije polupali pola grada zbog 20 evra. Treca varijanta, da se privatna firma pusti da to napravi pa da joj se posle imovina nacionalizuje je verovatno tvoja omiljena, ali imam za tebe jednu veoma tuznu vest - umro je drug tito!

Citat:
vladd: necega sto lici na tarifni sistem, koji ODBIJA korisnike..

Naravno, evo mene kao prosecnog korisnika odbija svaki tarifni sistem koji namece placanje i otezava svercovanje a ti boro si moj idol jer imas viziju sistema naplate gde cu moci da se svercujem do mile volje i kad vidim kontrolora da me to kosta na nivou cene jedne zvake. To je prosto svetski unikat, takav blistavi um jos nije vidjen na ovoj planeti. Treba to da patentiras, kad drugi gradovi pocnu da ga primenjuju da tebi placaju autorska prava. Pohvale tvoje vizije sistema nisu trolovanje, nego potpuno u skladu sa temom, je li tako?

Nego problem je druge prirode - kazes da imas neku diplomicu i znanje, za koje si morao polagati poslovno pravo... onda sigurno znas odgovor na pitanje kako ja kao jedini svercer u beogradu uticem na ostale koji u autobusu stoje pored mene i posteno placaju a vide da ja krsim pravila i propise a grad/drzava mi ne moze nista? Ako barem jedan pocne da se ponasa kao ja, tokom nekog perioda, a onda jos po jedan kao ja i on tokom sledeceg perioda, da l se to naziva geometrijska progresija? Da li je dovoljna promena pravila da bi mi prestali sa krsenjem istog, ili sta se mora uraditi u toj situaciji? Sve su to skolski primeri iz knjige koju si barem jednom procitao. Nisi valjda platio za diplomicu bez citanja crni boro?!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u25.02.2015. u 10:20 - pre 111 meseci
http://www.telegraf.rs/vesti/b...ili-mu-nos-jer-nije-imao-kartu

KOMUNALCI PONOVO BIJU:

Polomili mu nos jer nije imao kartu!- Toliko su me jako udarali, da je jedan od njih polomio prst na ruci. Vukli su me po zemlji, ubili su boga u meni! - priča Milićević, pokazujući oderanu obuću i odeću

Komunalni policajci su još jednom fizički nasrnuli na putnika koji nije imao kartu za gradski prevoz. Naime, dvojica komunalaca su u ponedeljak, na beograskom Bulevaru oslobođenja, napala Raška Milićevića, i tad mu, uz žestoke uvrede, razbili nos.

– Kada sam u autobusu na liniji 78 želeo da učitam kartu, automat je pokazao da nemam dovoljno novca. Pojavila se kontrolorka koja je me zamolila da izađem na narednoj stanici. Zamolio sam je da produžim još jednu stanicu, ali mi ona to nije dozvolila, zbog čega sam negodovao. Tada se u sve uključio komunalni policajac, nakon čega sam sa njim napustio autobus – priča Milićević.

Kako kaže, komunalac ga je na stanici vređao. a zatim odvukao u dvorište. Nekoliko građana je posmatralo, ali je reagovala samo jedna sugrađanka koja je rekla policajcu da ga ostavi na miru, piše “Kurir”.

– U dvorištu je počeo da me udara! Dok sam pokušavao telefonom da pozovem policiju, pojavio se još jedan komunalni policajac, pa su počeli zajedno da me tuku. Toliko su me jako udarali, da je jedan od njih polomio prst na ruci. Vukli su me po zemlji, ubili su boga u meni! – priča Milićević, pokazujući oderanu obuću i odeću i dodaje:

– Nakon toga se pojavilo njihovo vozilo, ubacili su me u auto i nastavili da udaraju. Odvezli su me u stanicu policije, gde sam dao izjavu.

Posle saslušanja u policiji, Milićević je završio u Urgentnom centru.

– Bio sam na skeneru, snimali su me i pregledali. Nos mi je još pod otokom, pa ne može da se utvrdi da li je polomljen. Prema snimku, čini se da jeste – kaže Milićević i navodi da će tužiti komunalce.

Komunalna policija i MUP nisu odgovorili na pitanja.

P.S. Imao je kartu samo sa nedovoljno kredita, naslov nije dobar. Mogli su da ga puste da kupi kod vozaca, ako je tacno da je hteo da ocita kartu.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u25.02.2015. u 10:53 - pre 111 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Treca varijanta, da se privatna firma pusti da to napravi pa da joj se posle imovina nacionalizuje je verovatno tvoja omiljena, ali imam za tebe jednu veoma tuznu vest - umro je drug tito!


Ja se slažem da je to tužna vest.

Nego, za ove neoliberalne neokapitaliste, poznato je da je u socijalizmu bilo mnogo manje kriminala i uopšte nije bilo spontanih masovnih ubistava kao posledica unutrašnjih frustracija, po kojima je zapad poznat. Dakle, možeš ti da uteraš silom i paradu ponosa po instrukcijama sa zapada, i ko zna kakav sistem naplate karata sa oduzimanjem stanova ako te uhvate u švercu, kao i ogromne poreze i notare sa nenormalnim tarifama za svakakve banalne poslove, ali onda dobijaš onu bolest po kojoj je zapad poznat: veliki kriminal i masovna ubistva

Citat:
Masakr u Češkoj:

Pre nego što je upao u restoran i pobio nedužne goste, pozvao je privatnu češku televiziju TV Prima i zatražio da na mesto buduég masakra pošalje televizijsku ekipu.

"Tražio je da pošaljemo ekipu. Rekao je da ga šikaniraju i da vlasti njegove probleme ne rešavaju i da je zato uzeo oružje i ima taoce tako da će sve rešiti na svoj način", kazao je medijima reporter TV Prima Pavel Lebeduška.


Pa ti sad uteruj "pravdu" koliko hoćeš, ali budi na oprezu dok si u tržnim centrima i restoranima i na poslu, jer nikada ne znaš kada će neko od onih kojima je ta "pravda" uterana da pukne i pobije sve oko sebe.

Citat:
Naravno, evo mene kao prosecnog korisnika odbija svaki tarifni sistem koji namece placanje i otezava svercovanje a ti boro si moj idol jer imas viziju sistema naplate gde cu moci da se svercujem do mile volje i kad vidim kontrolora da me to kosta na nivou cene jedne zvake. ... onda sigurno znas odgovor na pitanje kako ja kao jedini svercer u beogradu uticem na ostale koji u autobusu stoje pored mene i posteno placaju a vide da ja krsim pravila i propise a grad/drzava mi ne moze nista?


Prvo što i dalje ne kapiraš da naplata po stanici/kilometru ne omogućava to što ti pričaš. A drugo, mene recimo zastole bojko za to da li se neko drugi švercuje ili ne, ja se švercujem jer je meni skupo. Sada od kada su uveli ovu 89din vremensku kartu, bez problema kucam kartu u trenutku kada mi se učini da se isplati dati pare za vožnju, a to je obično kod dužih vožnji od preko 40-50min odnosno 15-20 ili više stanica. Dakle nije problem u tome koliko ih se švercuje nego je problem što je vožnja preskupa i što to niko neće da plaća. Bolestan je sistem u kome reke ljudi silaze pre mosta i peške prelaze most samo da ne bi platile kartu.

Kada bi se uvela naplata po stanici, šverceri bi skoro nestali. Ne pada meni napamet da platim 90din za 5 stanica, ali bi platio 25din samo da ne moram da se cimam sa gledanjem na svakoj stanici da li ulazi kontrola.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u25.02.2015. u 11:11 - pre 111 meseci
Citat:
pisac: poznato je da je u socijalizmu bilo mnogo manje kriminala i uopšte nije bilo spontanih masovnih ubistava kao posledica unutrašnjih frustracija

To da li je nesto poznato ili ne, nije obavezno izjednaceno sa tim da li postoji ili ne.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u25.02.2015. u 11:38 - pre 111 meseci
Citat:
Nego, za ove neoliberalne neokapitaliste, poznato je da je u socijalizmu bilo mnogo manje kriminala i uopšte nije bilo spontanih masovnih ubistava kao posledica unutrašnjih frustracija, po kojima je zapad poznat.


Inače, opšte je poznato da je kovanica "poznato je" sredstvo u komunikaciji najvećih kukavica i lažova - kad želite da proturite nešto kao istinu dovoljno je da kažete da je to opšte poznato, svima poznato i sl, naravno bez da uz to ponudite ikakve dokaze. U tom slučaju osoba koja se ne slaže sa vama ostaje bez argumenata - nepostojeći dokaz je nemoguće opovrgnuti.

Takođe, u toku tog hvaljenog SFRJ socijalizma naravno da je bilo tih stvari, s tom razlikom što su takve spodobe uglavom nalazile uhlebljenje u državnom represivnom sistemu tako da je tvoja tvrdnja donekle i tačna - naime kriminala, ubijanja, prebijanja i sličnih stvari naravno da je bilo, samo što su one bile dopuštene zakonom.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u25.02.2015. u 11:41 - pre 111 meseci
poznato je da pisac voli da troluje.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u25.02.2015. u 11:45 - pre 111 meseci
Kome nije poznato a taj neka pita nekog starijeg i/ili obrazovanijeg.

A ti dule_ns, treba prvo da priznaš sam sebi da su kriminalci za vreme SFRJ bili na "privremenom" radu u inostranstvu jer ovde nisu mogli da se pronađu sebe i promovišu svoje sposobnosti u socijalističkom sistemu koji je bio prilično operisan od korupcije. Tek dolaskom Miloševića su počeli da se vraćaju.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u25.02.2015. u 11:48 - pre 111 meseci
pisac, bolje se vrati na GSP, tad manje trolujes.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u25.02.2015. u 11:59 - pre 111 meseci
Citat:
DaliborP:
poznato je da pisac voli da troluje.

Opste poznato.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u25.02.2015. u 12:00 - pre 111 meseci
Citat:
pisac: socijalističkom sistemu koji je bio prilično operisan od korupcije.

: )))))))))))))))
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u25.02.2015. u 12:32 - pre 111 meseci


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u25.02.2015. u 12:43 - pre 111 meseci
Ljudi, vi toliko pojma nemate da to boli. Ne bih se više smarao sa besmislenim raspravama, naročito sa neznalicama koje su ubeđene da mnogo znaju, pa još na pogrešnoj temi. Ja sam tek zagrebao površinu i video koliko do sad pojma nisam imao i koliko još ne znam, i koliko su mračne stvari koje se dešavaju u svetu a koje upravljaju životima ovih koji sebe vide kao slobodna razumna bića u "demokratiji".

Tek da vam ukažem da je odvajanje Kosova (a i Vojvodine, koja će sigurno biti odcepljena ako Srbija nastavi ka zapadu, a vrlo teško sačuvana ako krene ka Rusiji) od Srbije, a i pripreme za raspad (buduće) SFRJ, počelo još tokom drugog svetskog rata. Tito je tu odigrao fantastičnu ulogu balansera između raznih interesa moćnih sila i uspeo da održi celu zemlju za svog života, i pri tome vrlo uspešnu i neverovatno cenjenu. Ko zna, možda je čovek bio deo te masonerije kao što neki pričaju. Ali nakon njega više nije bilo harizme koja je kočila sile da ostvare svoje geostrateške interese. Ko malo prouči istoriju videće da su još pre prvog svetskog rata sile namerno stvorile Albansku državu na uštrb Srpske/Crnogorske, jer su Srbi oslobodili deo od Turaka sve do mora ali su sile rekle: Ne, tu mora biti Albanija jer Srbija ne sme biti prejaka. Srbi su namerno slabljeni i u SFRJ, a tu je opet Tito balansirao između raznih interesa ispunjavajući nečije želje do neophodne tačke da bi država uopšte opstala. I nije Tito tražio savezničko bombardovanje Beograda isto kao što nije on ni organizovao predratni puč u Beogradu, to su radile zapadne sile u skladu sa svojim interesima slabljenja i cepkanja jake Srbije i korišćenja Srbije kao jeftinih boraca protiv svojih rivala.

I onda se neko smeje na to da u SFRJ nije bilo velike korupcije. Pa naravno da je nije bilo u toj meri u kojoj je to u kapitalističkim društvima iz prostog razloga što se ljudi koji u politiku ulaze vođeni idelogijom umesto novcem mnogo teže potkupljuju. Vrlo prosto. Nema tu neke mudrosti, ali nekima je to nebeska nedostižna mudrost.

Aj zdravo, idem da se švercujem, vodim dete u školu
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u25.02.2015. u 12:44 - pre 111 meseci
Nasseli ste na Darka, iskusnog trola, dovezbanog sa matorim lazovom
Citat:
ali imam za tebe jednu veoma tuznu vest - umro je drug tito!


Pokusaj imputiranja nekakvih zatrovanih socijalisticko-komunistickih misli...

Imam ja JOS TUZNIJU vest..svi "titovi pioniri" su neprekidno na vlasti od 1945-e, bilo kao "drzava" bilo kao "privatnici"

Tako da od "tita" bekstva NEMA

Inace, postoje dobre organizacije prevoza, sa strukturom koja se moze aplicirati, ali to "titovim pionirima" nekako ne odgovara...

Citat:
The Metropolitan Transportation Authority (MTA) is a New York State public benefit corporation tasked with providing mass transit in the New York City metropolitan area through its various subsidiary agencies.


Postoji model, postoji i metoda...ali se nekako IZBEGAVA..lepse je JEDNOM titovom pioniru dati "bizmis" a da li je "public benefit"..pa necemo sada u "socijalizam..profit je imperativ po cenu zivota gradjana

Manite se takvih trolovanja, ipak je situacija PREVISE JASNA, da bi joj se moglo prikaciti nesto "pozitivno"..
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u25.02.2015. u 12:46 - pre 111 meseci
Nasseli ste na Darka, iskusnog trola, dovezbanog sa matorim lazovom
Citat:
ali imam za tebe jednu veoma tuznu vest - umro je drug tito!


Pokusaj imputiranja nekakvih zatrovanih socijalisticko-komunistickih misli...

Imam ja JOS TUZNIJU vest..svi "titovi pioniri" su neprekidno na vlasti od 1945-e, bilo kao "drzava" bilo kao "privatnici"

Tako da od "tita" bekstva NEMA

Inace, postoje dobre organizacije prevoza, sa strukturom koja se moze aplicirati, ali to "titovim pionirima" nekako ne odgovara...

Citat:
The Metropolitan Transportation Authority (MTA) is a New York State public benefit corporation tasked with providing mass transit in the New York City metropolitan area through its various subsidiary agencies.


Postoji model, postoji i metoda...ali se nekako IZBEGAVA..lepse je JEDNOM titovom pioniru dati "bizmis" a da li je "public benefit"..pa necemo sada u "socijalizam..profit je imperativ po cenu zivota gradjana

Manite se takvih trolovanja, ZAMENA TEZA, ipak sam ja mnogo manje "titin pioneer" ipak je situacija PREVISE JASNA, da bi joj se moglo prikaciti nesto "pozitivno"..
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u25.02.2015. u 12:47 - pre 111 meseci
Nasseli ste na Darka, iskusnog trola, dovezbanog sa matorim lazovom
Citat:
ali imam za tebe jednu veoma tuznu vest - umro je drug tito!


Pokusaj imputiranja nekakvih zatrovanih socijalisticko-komunistickih misli...

Imam ja JOS TUZNIJU vest..svi "titovi pioniri" su neprekidno na vlasti od 1945-e, bilo kao "drzava" bilo kao "privatnici"

Tako da od "tita" bekstva NEMA

Inace, postoje dobre organizacije prevoza, sa strukturom koja se moze aplicirati, ali to "titovim pionirima" nekako ne odgovara...

Citat:
The Metropolitan Transportation Authority (MTA) is a New York State public benefit corporation tasked with providing mass transit in the New York City metropolitan area through its various subsidiary agencies.


Postoji model, postoji i metoda...ali se nekako IZBEGAVA..lepse je JEDNOM titovom pioniru dati "bizmis" a da li je "public benefit"..pa necemo sada u "socijalizam..profit je imperativ po cenu zivota gradjana

Manite se takvih trolovanja, ZAMENA TEZA, ipak sam ja mnogo manje "titin pioneer" a i situacija je PREVISE JASNA, da bi joj se moglo prikaciti nesto "pozitivno"..
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u25.02.2015. u 12:50 - pre 111 meseci
Citat:
pisac
koliko su mračne stvari koje se dešavaju u svetu a koje upravljaju životima ovih koji sebe vide kao slobodna razumna bića u "demokratiji".


Citat:

Tek da vam ukažem da je odvajanje Kosova (a i Vojvodine,


Citat:

Tito je tu odigrao fantastičnu ulogu


Citat:

kočila sile da ostvare svoje geostrateške interese


Citat:

Ne, tu mora biti Albanija jer Srbija ne sme biti prejaka


Citat:

Srbi su namerno slabljeni


Citat:

I onda se neko smeje na to da u SFRJ nije bilo velike korupcije


Iskreno, @pisac, slabo... ja sam mislio da cu doziveti da vidim u jednoj poruci na temi o BGD gradskom saobracaju:

1. Analizu Apolo programa
2. Analizu 9/11
3. Ep o SFRJ - "when I was a lad" (check)
4. Neku teoriju zavere "sveta protiv nas" (check)
5. Savete za servisiranje Ford-a u kucnoj radinosti
6. Savet naucnicima u medicini da "uvide" vezu izmedju vakcina i hipotalamusa

Ispunio si samo 2/6... sto je samo pisljivih 33.33%

Must.troll.harder!

Ali, ipak... dobijas ekstra poene:

1. Za ispunjavanje 33.33% troll bodova bez da napises i jednu rec o temi u poruci! - svaka cast!

I...

Citat:

Ne bih se više smarao sa besmislenim raspravama


2. Za dobar vic +66.67%!

Cestitam na odbranjenoj tituli trolmastera.

Nagrada sledi:


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u25.02.2015. u 13:07 - pre 111 meseci
Citat:
pisac: Vojvodine, koja će sigurno biti odcepljena ako Srbija nastavi ka zapadu

I ti onda to predstavljas kao lose?
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u25.02.2015. u 13:19 - pre 111 meseci
Citat:
pisac:
Kome nije poznato a taj neka pita nekog starijeg i/ili obrazovanijeg.

A ti dule_ns, treba prvo da priznaš sam sebi da su kriminalci za vreme SFRJ bili na "privremenom" radu u inostranstvu jer ovde nisu mogli da se pronađu sebe i promovišu svoje sposobnosti u socijalističkom sistemu koji je bio prilično operisan od korupcije. Tek dolaskom Miloševića su počeli da se vraćaju.


pisac, za vreme SFRJ su "kriminalci" ili bili u KPJ (white collar crime) ili su radili za DB (Arkan i sl.). Što se tiče korupcije, kao što rekoh tu i jesi i nisi u pravu - bilo je manje nedozvoljenih radnji ali uglavnom zato što je to bilo dozvoljeno zakonom.

Jbg, kad se danas nekom u Srbiji dogodi da izgubi svoje teško stečeno imanje to se onda danas zove korupcija, a u SFRJ se zvala nacionalizacija i obaveza.
Kad danas neko u Srbiji zaglavi bajbokanu ni kriv ni dužan to se danas zove korupcija, a u SFRJ se zvalo borba protiv unutrašnjih neprijatelja.
Kad neko danas u Srbiji pusti ubicu iz zatvora to se zove korupcija, a u SFRJ se zvala borba protiv unutrašnjih i spoljnih neprijatelja.
Kad se danas neko u Srbiji učlani u stranku da bi dobio posao to se zove korupcija, a kad u SFRJ nisi mogao dobiti iole rukovodeću poziciju bez KP članske karte to se zvalo ... (dopuni sam). Da ne pričam da se i u SFRJ plaćalo za dobijanje posla.
...

I molim te više da mi ne pričaš bajke kako je u SFRJ bio raj a onda odjednom imamo prekid istorije i dolazak Miloševića i SPS na vlast. Nije bio prekid istorije, i svi ti likovi su izašli iz šinjela te iste SFRJ i te iste KP.

Takođe, ja ne znam šta vam je taj neoliberalni kapitalizam, ali molim te nemoj državu, u kojoj od svih građana koji imaju primanja, njih 3/4 ta primanja dobijaju od "države", zvati kapitalističkom.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u25.02.2015. u 13:31 - pre 111 meseci
Inace, zanimljivo je kako, medj mojim prijateljima na fejsu, novosadjani najvise pljuju i kritikuju Bus Plus sistem, GSP i cenu karte kad dodju u Beograd. Da, bas oni koji uredno placaju u NS.

Naravno pljuvanje je samo i uglavnom zbog par stvari:

- skupa karta (34 din vise nego u NS)
- neljubazna kontrola
- los prevoz, netacan, krsine od vozila
- i sad mora da se kupi ona plastika od 250 din, ne moze vise da se uzme papirna od 40 dinara.

Kad vide stanje - svi oni se svercuju naravno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 846928 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.