Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 846077 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u27.02.2015. u 08:36 - pre 111 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Nego, cozmo_im, nesto mi nije jasno - sad kad je "zvanican podatak" da je kurs na danasnji dan 2013. godine bio 118 dinara, da li ja treba da uskladim racunovodstvene izvestaje sa tim podatkom, ili da i dalje racunam po 111 dinara kako pise na kursnoj listi NBS za taj dan sa obrazlozenjem da NBS "stimuje" podatke :D


Nisam znao da je premijer javna licnost iz NBS :D Otkad je on guverner?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u27.02.2015. u 14:57 - pre 111 meseci
http://www.b92.net/biz/vesti/s...02&dd=27&nav_id=962801

SRBIJA | PETAK 27.02.2015. | 13:34
Za džabe brojali putnike GSP
IZVOR: BLIC
Beograd -- Brojači putnika u gradskom prevozu, po ugovoru s Centrom za planiranje urbanog razvoja, trebalo je da budu isplaćeni do 31. decembra.

Detalj iz teksta:

U CEP-u, koji je jesenas dobio posao na tenderu Sekreterijata za saobraćaj, ističu da će isplatiti brojače čim Grad uplati pare.

Dakle, mi platili iz svog dzepa. A rekose da necemo :)
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.03.2015. u 09:42 - pre 111 meseci
http://www.novosti.rs/vesti/be...se-svercuju-u-gradskom-prevozu

Beograd: I nastavnici se švercuju u gradskom prevozu?!
M. T. Kovačević | 03. mart 2015. 12:21 | Komentara: 14
Prosvetnim radnicima nije uplaćena mesečna "Bus plus" karta za mart. Nadležni stopirali naplatu kazni prosvetarima. Obavešteni i kontrolori

Elem kontrolori NISU obavesteni. Pisali su kaznu jednoj uciteljici u Zemunu (poznajem je iz vidjenja). Zena je uredno dokumentovala svoje radno mesto.

A ovo je autobus u kome se vozila:



Inace NE dozvoljavaju kucanje karata putnika koju udju s kontrolom na stanici. Znaci, to im je najnoviji hit. Odmah blokiraju aparate pa ako si usao za njima, moras platiti kaznu jer nisi otkucao. Neverovatno. Zanima me tehnicki nacin kako otkucati kartu kad je blokiran aparat a putnik je usao posle toga. Zivo me zanima objasnjenje.

Aparati i kartice su im sada skriveni u torbe, sto je protivzakonito jer po zakonu MORAJU imati jasno istaknutu legitimaciju (aparat ne moraju ali legitimaciju moraju imati).

 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u06.03.2015. u 12:03 - pre 111 meseci
http://www.blic.rs/Vesti/Beogr...kroz-rupu-u-trolejbusu-41-FOTO


UŽAS U PREVOZU! Žena propala kroz rupu u trolejbusu 41! (FOTO)
M.N. | 06. 03. 2015. - 10:57h | Foto: Ilija Petrović | Komentara: 101

Drama u centru grada! Oko sedam sati jutros na liniji trolejbusa 41 na stajalištu Miloša Pocerca u ulici Kneza Miloša žena je propala kroz rupu u vozilu kod zadnjih vrata trolejbusa.
Rupa kroz koju je propala putnica

Tek, nakon povika putnika vozilo je zaustavljeno desetak metara nakon stanice, kaže čitalac "Blica".



Troje sugrađana je izvuklo ženu iz rupe pre nego što je vozač došao da vidi o čemu se radi.



- Žena je prošla sa lakšim telesnim povredama u predelu nogu, nakon što je sela, vidno uzrujana i u šoku i bolovima, kratko je prokomentarisala da nije videla da je poklopac podignut i da svakako nije očekivala da u vozilu postoji rupa koju nije primetila jer je na stanici nekoliko putnika ušlo pre nje - kaže Ilija Petrović koji je bio u trolebusu.



Petrović kaže da nakon što su putnici upitali vozača kako vozi sa rupom u vozilu i da li je svestan da neko može da se povredi i nastrada, vozač je rekao: "Nisam video to, idem u garažu sad".



Opasnost u troli na liniji 41

Vozilo je nastavilo vožnju sa putnicima do stanice Ortopedski zavod na početku Bulevara Kneza Aleksandra Karađorđevića kada je vozač na stajalištu rekao putnicima da napuste vozilo.



- Ušao sam na stanici kod Glavne poste u Takovskoj ulici. Preskočio sam rupu i u neverici, seo i počeo da fotografišem. Vozilo je, siguran sam u takvom stanju i sa rupom krenulo sa početne stanice sa Studentskog trga. Putnici koji su ulazili na dva naredna stajališta su preskakali rupu i izbegavali opasnost sve dok nesrećna gospođa nije propala kroz otvor u trenutku kad je vozilo kretalo sa stanice. Vikali smo vozaču da stane dok smo je izvlačili i stavljali da sedne na najbliže sedište - priča Ilija.



Vozač je na narednom stajalištu rekao putnicima da napuste vozilo, verovatno tek pošto je primetio da putnici fotografišu vozilo i rupu u vozilu.



Vozač trolejbusa: Poklopac je bio zatvoren kada sam krenuo iz garaže



U GSP-u su za "Blic" potrvdili da se dogodio incident u trolejbusu na liniji 41.



- Jutros u 7 sati u Ulici kneza Miloša, na stajalištu Višegradska, po izjavi vozača, prijavljeno mu je da je poklopac podignut na zadnjoj platformi, da jedna žena to nije videla i da je povredila nogu. Kod Ruda je zaustavio trolejbus i zamolio putnike da pređu u drugi. Žena mu je rekla da se povredila, on je tražio da pozove policiju, a ona je to odbila jer je žurila na posao. Vozač tvrdi da je, kada je izašao iz garaže, prekontrolisao trolejbus i da je sve bilo u redu - kažu u GSP-u.

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u06.03.2015. u 12:13 - pre 111 meseci
Interesantno je i da su putnici cekali da neko propadne, pa da jave vozacu....
Valjda da okace snimak na YT, imali bi milion pregleda..
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2283 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u06.03.2015. u 13:11 - pre 111 meseci
Ne samo da nisu prijavili, vec su po svemu sudeci otvorili poklopac i time naneli gospodji lakse telesne povrede. Da su ih komunalni policajci uhvatili na delu verovatno bi medijska podrska iznasla neko ljudsko pravo otvaranja poklopaca na podovima autobusa. Video sam par puta u autobusu da to klinci diraju, ali se i kod mene kao i kod drugih postepeno razvila kurcobolja, pa umesto da delikventu zalepim samarcinu da mu peva uvo tri dana, ja sam samo skrenuo pogled ka ekranu telefona i nastavio sa citanjem.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u06.03.2015. u 13:36 - pre 111 meseci
Darko, pa ti si se hvalio da si koristio vaspitne fiziče mere po ulici. Otkud sada takva promena!
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u06.03.2015. u 13:49 - pre 111 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Ne samo da nisu prijavili, vec su po svemu sudeci otvorili poklopac i time naneli gospodji lakse telesne povrede.


Ti trolujes i oko trola.

Jedna obicna, malo veca, bara ovo moze da uradi. Licno video. Dakle malo jaci mlaz vode otvara poklopce koji nisu fiksirani kao od sale. Skoro se desilo u busu sa starim MAN motorom koji je napred (zglobni bus) da je mlaz vode iz barustine lansirao poklopac iznad motora u visini glava ljudi koji su stajali, a voda pomesana sa uljem je pristojno okupala ove koji su tu sedeli.

Sto se tice ove trole, jasno je sve sa GSP foruma (ako ga iko od vas prati). Poklopac uredno naslonjen - vozac pregledao vozilo pre polaska... al zamalo.

Naravno da ga nece okriviti iako je njegova greska sto nije pregledao vozilo koje stize na terminus i na kome su majstori zaboravili da vrate poklopac. Doduse, veca je greska tog majstora. Ali - who cares, ovo je Srbija.

A ti bi odma da bijes putnike. Sve je jasno u tvom slucaju...

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2283 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u06.03.2015. u 23:17 - pre 111 meseci
Citat:
cozmo_im: Ti trolujes i oko trola.

Jedna obicna, malo veca, bara ovo moze da uradi... majstori zaboravili da vrate poklopac.

Pa odluci se - jel moze bara to da uradi, ili moraju majstori?! I da li imas ikakve dokaze za svoje tvrdnje, ili samo dobru volju da opljunes po gsp-u bez obzira ko je kriv? Evo ovako cemo - od sad pa nadalje i ubuduce za svaki tvoj pokusaj da opravdas nedolicno ponasanje beogradjana, ja cu da iznesem jednu argumentovanu tvrdnju da su beogradjani takva stoka bezrepa kakve nema u ostatku evrope. Danasnji dokaz - izgled autobuske stanice:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2283 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u06.03.2015. u 23:25 - pre 111 meseci
Moze li biti da su i ovde krivi majstori-zidari koje je gsp beograd angazovao da sagrade autobusku stanicu pre 30 godina?

Branko tod, odgovor je vrlo jasan - kad se malo krecem po evropi ja poprimim taj nacin rezonovanja gde delikventi zasluzuju samarcinu. A onda provedem malo vremena u Beogradu i naviknem se na svinje, svinjarije i svinjce kao sto je ova autobuska stanica:

Ne znam da li je korektno nazivati ih svinjama, jer svinje su inteligentne zivotinje i ne prave ovakav nered.

Cozmo_im, dajem punu slobodu za dalje objavljivanje ovih slika na drugim lokacijama, pa ih mozes koristiti za ilustraciju svojih tekstova o tome kako su beogradjani neki fin, kulturan i posten narod, samo im eto za vrat seo taj kapitalisticki busplus i ne da im da zive onako kako bi zeleli...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u07.03.2015. u 11:07 - pre 111 meseci
Ovo imas svugde po Evropi. Ima i u Nemackoj, cak i u gorem stanju. A mozeti se desiti da ti neki papan izleti ispred auta sa golom guzicom sa autobuske stanice. Jedva ga izbegoh. Usred Frankfurta.


Dorcolski pogon kaze:

"To što je krenuo bez pregleda vozila je težak propust i nemam nameru da ga branim, ali meni je druga stvar još teže shvatljiva: rupa je u podu, dok je preskačemo i dok se trola "kotrlja" sve je u redu, nikome nije palo na pamet da ode i kaže vozaču šta se dešava, dok žena nije propala kroz otvor. Tako je mogla i poginuti, a neki bi i dalje preskakali i ćutali..."

"'Da na svakom stajalistu prodje kroz vozilo'
Tesko da tako pise u pravilniku, cak sta vise, daleko je od onoga sto pise."

Ipak, problem je sto niko to nije prijavio vozacu dok nije bilo kasno. Jasno je sprdanje putnika, ali oni nisu odgovorni za to, vec nemar.

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u07.03.2015. u 11:38 - pre 111 meseci
Citat:
cozmo_im: Ovo imas svugde po Evropi. Ima i u Nemackoj, cak i u gorem stanju.

Ah, onda je u redu.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u07.03.2015. u 12:03 - pre 111 meseci
Darko, to si slikao blizu lokacije gde ti živiš. Kod mene nije tako.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u07.03.2015. u 12:22 - pre 111 meseci

Italija


Pariz


Losanđelos
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u07.03.2015. u 12:29 - pre 111 meseci
Ma to su Srbi napravili.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u07.03.2015. u 13:43 - pre 111 meseci
Hocete da kazete ako negde tamo je isto tako prljavo i puno smeca onda je ok da je i kod nas isto? Kako vas nije sramota, umesto da kazete uzasno je sto tako stanica izgleda vi kacite slike sa interneta iz drugih zemalja.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u07.03.2015. u 14:03 - pre 111 meseci
Nravno da je uzasno. Samo mene nervira generalizacija da je samo tako kod nas. E pa nije. A da je bruka - jeste. Mislim da to niko ne spori.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u07.03.2015. u 15:23 - pre 111 meseci
Da dodam takodje da su kod mene u naselju stajalista uredna i neostecena.

Inace, sledeca vest je upravo ono sto sam govorio kad je donet "novi" tarifni sistem i povecana cena karte. Mislim da ce jos da opada prodaja:


http://www.novosti.rs/vesti/be...canje-prodaje-karata-za-prevoz

Izostalo povećanje prodaje karata za prevoz
N. VUKIĆ | 05. mart 2015. 21:15 | Komentara: 2

Izostali očekivani rezultati posle uvođenja novog tarifnog sistema u javni prevoz. Prodate 1.167.674 dopune, manje nego marta 2014. "Markice" zabeležile rast od samo pet odsto...

NOVAC OD KARTICA IDE "APEKSU"

U Direkciji kažu da ne raspolažu podacima o broju prodatih papirnih i plastičnih kartica. Važećim ugovorom, sredstva ostvarena po osnovu jednokratne nadoknade za izradu beskontaktnih smart kartica zadržava firma "Apeks".


Elem, gospoda iz gradske uprave se u zivotu nece dozvati pameti u glavu i smanjiti cene jer to je jedino resenje problema.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u07.03.2015. u 17:02 - pre 111 meseci
Interesantna novinarska svinjarija, cozmo_im posto si ti upucen u iste molim te da objasnis - koji je razlog da se februar 2015 poredi sa martom 2014, osim zle namere da se iskoristi cinjenica da februar ima 28 dana a mart 31?
Pa, da vidimo sta kazu brojevi:
U februaru su prodate 1.167.674 dopune, ili 41.703 dnevno.
U martu 2014. su prodate 1.192.674 dopune ili 38.473 dnevno.
Eto zasto ne podnosim novinarske prestitutke - platis i klatis u pozi koju god zelis! Ako dobro platis, onda 38.473 postaje vise od 41.703. Bagra novinarska!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u07.03.2015. u 17:12 - pre 111 meseci
A povecanje od "samo" 5% prodaje markica znaci 400.000 evra mesecno! To su 3 potpuno nova autobusa mesecno. Nie mnogo, ali siromaha veseli. Kao sto sam ranije rekao - ovaj tarifni sistem nije dobar kao konacno resenje ali je tek toliko bolji od prethodnog da se moze jasno videti u kom smeru treba napraviti niz sledecih koraka na buducnim cenovnicima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 846077 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.