Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja

elitemadzone.org :: Poljoprivreda :: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 592988 | Odgovora: 1617 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja30.07.2013. u 23:55 - pre 130 meseci
Evo i od mene doprinos razvoju poljoprivrede :D
http://gizmodo.com/this-agricu...s-every-crop-self-fe-955672792
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja31.07.2013. u 19:53 - pre 130 meseci
Ventura, da li bi opisao tehnologiju gajenja kukuruza koju ti primenjujes do u detalje?
Citat:
ventura:

Kukuruz je isto sejan u twin-row, sklop je 85.000 biljaka... Ideja je da se sa ovim načinom setve stavi 15% više biljaka (samim tim i prinosa), a da svaka biljka i dalje ima jednako prostora za razvijanje.

Kako je ovo moguce?

U vezi sa rasporedom biljaka oduvek me je zanimalo sledece pitanje. Da li bi bilo kojoj kulturi zapravo najvise odgovarao ekvidistantan raspored?

 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja01.08.2013. u 16:35 - pre 130 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Evo i od mene doprinos razvoju poljoprivrede :D
http://gizmodo.com/this-agricu...s-every-crop-self-fe-955672792


Ovo je odlicna stvar! Pa ima li smisla cinjenica da smo okruzeni sa toliko besplatnog azota, a da mu ne mozemo nista? Cudno je da se ranije nisu pozabavili ovakvim proucavanjima. Ili je bilo suvise komplikovano, ili je efekat rada tih bakterija nevelik pa nikome nije bilo u preteranom interesu da se time bavi.

Licno, ne bi mi smetalo da se azotofiksirajuca moc obezbedi i genetskim modifikovanjem. Cak verujem da bi to bilo i bolje jer bi povrsina za usvajanje azota mogla biti daleko veca (cela biljka). Negde u dalekoj perspektivi, mogao bi se na slican nacin genetski modifikovati i covek. Uz ostala poboljsanja, mogao bi da zaboravi na potrebu da unosi proteinsku hranu...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja02.08.2013. u 18:09 - pre 130 meseci
Citat:
Ulfsaar: Ovo je odlicna stvar! Pa ima li smisla cinjenica da smo okruzeni sa toliko besplatnog azota, a da mu ne mozemo nista?

Postoje biljke koje su prirodni azotofiksatori, to nije ništa novo. Novina je u tome da žele da naprave primerno GMO kukuruz koji je ujedno i azotofiksator
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja03.08.2013. u 21:12 - pre 130 meseci
Paori prosipaju žito ispred Vlade Srbije
Citat:
Kilo žita 16 dinara, a jedna kifla 25 dinara
Revoltirani kasnjenjem subvencija i niskom otkupnom cenom pšenice članovi asocijacije Banatski paori u ponedeljak, 5. avgusta u 10 sati će prosuti žito pred zgradom Vlade Srbije, rekao je Beta portparol asocijacije Miroslav Grubanov.

“Ovim želimo da još jednom ukažemo na propadanje malih paora, a sve zbog monopolista i nebrige države. Nije normalno da kilo žita košta 16 dinara, a jedna kifla 25 dinara”, rekao je Grubanov i ocenio opšte stanje u srpskoj poljoprivredi kao katastrofalno.

Uz opasku da paori ne žele da u vreme rekonstrukcije vlade idu u protestne vožnje, Grubanov je upozorio da strpljenje poljoprivrednika ima kraj.

“Ovim skrećemo pažnju da dolazi i žetva suncokreta, soje i ostalih jesenjih kultura, za koje se izgleda isto nudi mizerna otkupna cena. Ako se ovako nastavi u EU će ući samo srpski tajkuni, bez malih paora”, ocenio je Grubanov.

On je pozvao medije da proprate “pokušaj da se stanje u srpskoj poljoprivredi bar malo unormali, što je u interesu i građana kao potrošača, i paora, jer u celom lancu od njive do stola zarađuju jedino otkupljivači i prerađivači, dok seljak gubi, a građani jedu skupu hranu.

“Ne moze više seljak da čuva socijalni mir u Srbiji”, zaključio je Grubanov.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja03.08.2013. u 22:06 - pre 130 meseci
Ako im se ne sviđa cena pšenicu mogu slobodno da izvezu, što nije slučaj sa suncokretom, sojom i repom... Naime, država je zabranila izvoz suncokreta, a otkupljivački kartel nije ničim ograničila u smislu cena, pa tako oni mogu da ponude i 2 dinara po kilogramu, i onaj ko je sejao suncokret može to ili da im proda po ceni koju su oni odradili ili da baci. Ja u tome vidim mnogo veći problem. Recimo karteli su izbacili dogovorenu cenu od oko 210 evra po toni, iako je cena na svetskim berzama 350 evra po toni. Ja razumem razloge države koja želi da domaći suncokret ostane u domaćoj potrošnji, ali ako je već zabranila poljoprivrednicima izvoz, onda je i otkupljivačima trebala da zabrani da imaju nižu cenu nego što je na recimo CME berzi (Chicago Mercantile Exchange). To bi onda bilo totalno u redu, a ovako je čist slučaj za tužilaštvo za organizovani kriminal.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja04.08.2013. u 00:09 - pre 130 meseci
Što bi rekla Marija Antoaneta, neka rasprodaju njive i mehanizaciju i pređu na proizvodnju kifli.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja04.08.2013. u 10:28 - pre 130 meseci
^^Prosto me cudis sa ovako neznim postom. ! Grize te savest ili je nesto drugo u pitanju ?
Da bi neko izvezao psenicu,koja je procedura? Koja kolicina je potrebna da se neko individualno upusti u tu radnju?
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja04.08.2013. u 11:11 - pre 130 meseci
cista novinarska laz!
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja04.08.2013. u 11:13 - pre 130 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
^^Prosto me cudis sa ovako neznim postom. :-)! Grize te savest ili je nesto drugo u pitanju :-)?
Da bi neko izvezao psenicu,koja je procedura? Koja kolicina je potrebna da se neko individualno upusti u tu radnju?

Zavisi kome prodajes i koliko taj kupac zahteva pouzdanu isporuku. Manji trgovci uglavnom sa Bosnom trguju.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja04.08.2013. u 12:10 - pre 130 meseci
Pa da li je veca cena od 16 dinara koja se ovde pominje i da li sa kupcem pre setve dogovaras

ili moze da se nudi posle setve? Jos jedno pitanje.Kod mene u Sumadiji stablo psenice je bilo izmedju 30-40 cm.Da li je to normalno ili opet

negde grese u samom procesu?
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
77.243.22.*

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja05.08.2013. u 09:26 - pre 130 meseci
Veca je ako je veca, uglavom izvoz diktira cenu robe koja se puno izvozi (za razliku onih koje je ventura naveo).

Nema dogovora o cenu pre zetve ili ja bar nikad nisam cuo za to.

Prodajes po ceni koju je onaj spreman da plati. Kad radis izvoz pored stalnih kupaca cesto dobijes i zahtev za odredjenom kolicinom i najcesce ti vec ponude cenu. Desavalo se da i sam dajes pa se preganjas.

Trgovina ko trgovina, nema garancija.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja05.08.2013. u 10:15 - pre 130 meseci
ivan.mojsilovic@ kao sto si sam rekao da nisi nikad cuo za dogovor o cenama pre zetve, samo da ti kazem da to postoji odavno! i vidim da si iz NS kao i ja, pa da ti kazem da Danubius iz kanalske ulice to godinama radi, tj imas mogucnost ugovaranja cene cak i pre sadnje!!! to su radili i pre privatizacije! jer je njima vazno da imaju odredjenu kolicinu posebnih sorti za proizvodnju testenina, a posto imaju silose druge po velicini u Srbiji kolicine koje otkupljuju su velike! tri puta sam njima predavao zito i placanje je bilo u roku 30 dana! sve korektno! ali eto vlasnik je Miskovic kog skoro svi pljuju ali problema stvarno nije bilo!
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
77.243.22.*

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja05.08.2013. u 11:59 - pre 130 meseci
Daco duso, citaj pitanje, prica se o izvozu.

nas kupac je uglavnom Delta. Posebne sorte su posebne sorte. Sve ostalo nema sanse da se dogovaras pre zetve. Pardon, mozes ali retko ko ponudi dobru cenu na zeleno (uglavnom kockari to rade).

Ove godine je u nasem kraju prvi sa cenom izasao Matijevic pa tek onda Delta. Inace mi smo placali 16.5.

Za izvoz nisam cuo da je neko dogovorio cenu pre zetve.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja05.08.2013. u 12:07 - pre 130 meseci
ivan.mojsilovic@ komso onaj sto ima 10ha kao ja, ne dogovora cenu izvoza! cena od 16din je dobra!
 
Odgovor na temu

dlalic
Novi Sad

Član broj: 24116
Poruke: 375



+118 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja05.08.2013. u 21:42 - pre 130 meseci
Novi vlasnici Titelskog kombinata na jednoj parceli, pored koje cesto prolazim, rekao bih da je par desetna ha vec dva puta obrali grasak, a secerac im je trenutno do kolena. Tri visoko profitabilne zetve, pa vi racunajte...
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja05.08.2013. u 22:36 - pre 130 meseci
pametni ljudi!
isto tako sam nedavno video kod Begeca kako vade krompir i na istu parcelu sade kupus i zalivaju uveliko!
kad se radi ima se i para!

 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja05.08.2013. u 22:50 - pre 130 meseci
Moj matori na 1ha testno ove godine sejao jecam i sad kupus oko 40K komada rasada pod kap po kap sistemom.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja06.08.2013. u 18:34 - pre 130 meseci
bravo i za tvog matorog!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja14.08.2013. u 22:27 - pre 130 meseci
Ventura...da li je tebi bitno da imas veliko stablo kukuruza ili velicina klipa?
Nesto sam polemisao danas sa jednim Sapcaninom pa kaze da je u sremu taj kukuruz mnogo nizi ali klip veci.
I sto ti je stablo pri zemlji suvo ?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Poljoprivreda :: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 592988 | Odgovora: 1617 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.