Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja

elitemadzone.org :: Poljoprivreda :: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 589111 | Odgovora: 1617 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja25.06.2015. u 11:49 - pre 106 meseci
Citat:
cika dacha: Miroslav Jeftić@ Pricam ti o kupovini od nasih seljaka, a on sigurno nema offshore


Naš seljak će ti mrtav-ladan uvaliti danas paradajz koji je juče krvnički prskao, meso koje je n puta zamrzavao i odrmzavao, jaja neidentifikovane starosti i slično. Nema tu neke sentimentalnosti.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.static.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja25.06.2015. u 11:50 - pre 106 meseci
@branko
Ne znam gde ti zivis, ali Srbija nije u evro zoni, vec ima svoju nacionalnu valutu - dinar.
Konkretno, italijanska fabrika inkasira godisnje prosecno oko 5.000.000.000,00 dinara.
Ne mogu sad da trazim, ali cini mi se da subvencije zeleznickom i gradskom prevozu isto imaju po 10 cifara, a tamo takodje radi zanemarljiv broj ljudi poredeci sa brojem ljudi koji se bavi poljoprivredom.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja25.06.2015. u 11:57 - pre 106 meseci
To sa Fiatom u Kragujevcu ti nije dobro poređenje.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.static.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja25.06.2015. u 12:03 - pre 106 meseci
Zbog cega? Covek kaze da smo mi veoma siromasna zemlja koja nema para da subvencionise ono sto se svuda u normalnom svetu subvencionise. Ja samo pokazujem da mi itekako imamo para jer subvencionisemo i ono sto se nigde u normalnom svetu ne subvencionise. Uostalom, covek je pitao da mu kazem barem jednu delatnost osim poljoprivrede koja se subvencionise, a ja mu nabrojao desetak takvih, sa konkretnim nazivima korisnika subvencija, nije red da bude neinformisan i da pogresno veruje da takvo nesto ne postoji.

Inace, ima subvencija i u poljoprivredi i vise nego sto treba - u vreme kada je proizvodnja malina i mleka iznad svake realne potrebe, sto naravno obara cenu, neko se nasao pametan da subvencionise nove zasade malina i povecanje broja goveda! Pa to je kao kad majmunu das upravljac aviona i mirno sedis cekajuci da te odveze negde!
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9455 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja25.06.2015. u 12:08 - pre 106 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
@branko
Ne znam gde ti zivis, ali Srbija nije u evro zoni, vec ima svoju nacionalnu valutu - dinar.

Ne znam gde ti živiš jer vidim da si u svim svojim tekstovima u ovoj temi
dosada spominjao samo evro.

A što se tiče goveda, Srbija je po zadnjem popisu imala nešto preko 700.000 goveda.
Tu je sve ubačeno, a znaš da volovi i bikovi ne daju mleko.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

mrIronMan

Član broj: 327770
Poruke: 146
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja25.06.2015. u 12:12 - pre 106 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
cika dacha: Miroslav Jeftić@ Pricam ti o kupovini od nasih seljaka, a on sigurno nema offshore :-)


Naš seljak će ti mrtav-ladan uvaliti danas paradajz koji je juče krvnički prskao, meso koje je n puta zamrzavao i odrmzavao, jaja neidentifikovane starosti i slično. Nema tu neke sentimentalnosti. :)

Ti meso kupujes na pijaci ? , ako da to je na tvoju odgovornost jer po zakonu seljak ne moze da zakolje krave / bikove za svoje potrebe a ne za prodaju, a sto se prskanja paradajza tice mislis da turski i makedonski nije prskan, ali postoje preparati cija je karenca 1 dan to zanci da se 24h posle prskanja mogu brati to se koristi svuda u svetu ( osim u organskoj proizvodnji). Sto se jaja tice tu valjda postoji pijacna inspekcija koja vodi racuna o njima
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.static.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja25.06.2015. u 12:14 - pre 106 meseci
Branko, ako je rec o Finskoj, onda su cene u evrima, a ako je rec o Srbiji, onda su u dinarima. Valjda je jasno da vlada Srbije nikada nije isplacivala subvencije u evrima, a za slucaj da jos nekom nije onda za svaki slucaj jos jednom da naglasim - subvencije u Srbiji se isplacuju u dinarima i ima ih mnogo.
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.stcable.net.



+2509 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja25.06.2015. u 12:17 - pre 106 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
cika dacha: Shadowed@ pa ima takvih malih mlekara !!! evo upravo danas sam uzeo pavlaku od domace mlekare da je ne reklamiram (4 slova zenskog imena) em jeftinija em masna :-)

OK, znaci ljudi su idioti pa kupuju skupo mleko?
Posto u suprotnom te male mlekare ne bi vise bile male.


Retko kupujem u takvim prodavnicama, skoro sve moraš da pojedeš/popiješ plafon u 2 dana ili da baciš. Ono mleko od 100 dinara, u kartonu, traje godinama :)
A + što mleko u kesi i kuvanje istog ne priliči današnjem trendu :)
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.static.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja25.06.2015. u 12:20 - pre 106 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Naš seljak će ti mrtav-ladan uvaliti danas paradajz koji je juče krvnički prskao, meso koje je n puta zamrzavao i odrmzavao, jaja neidentifikovane starosti i slično. Nema tu neke sentimentalnosti. :)

Niko i ne pokusava da kaze da poljoprivrednici imaju neki visok nivo socijalne svesti, a radnici nizak, vec da kolektivno cela drzava ima veoma nizak nivo socijalne svesti i da se zbog toga kolektivno medjusobno samounistavamo. A neko je davno rekao otprilike - jedini nain da svet ucinis boljim je da boljim ucinis samog sebe. I ja razmisljam kao ti kad kupujem pivo strano ili domace - eh, sta ce ova jedna konzerva da promeni, ionako niko drugi o tome ne razmislja. I tako, konzerva po konzerva...
 
Odgovor na temu

mrIronMan

Član broj: 327770
Poruke: 146
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja25.06.2015. u 12:21 - pre 106 meseci
Darko proizvodnja mleka trenutna ne moze da zadovolji nase potrebe a bice jos manja, sav problem oko mleka je nastao kada je krenuo kada je poceo nekontrolisan uvoz viska melka iz eu koji je bio namenjen rusiji, to melko je preplavilo nase trziste, a sto se malina tice tu bi podsticaji trebalo da se usmere na hladnjace jer se sva malina izveze po dobroj ceni ali samo kad je pravo vreme za to, da postoji jos hladnjaca cena malina bi bila veca.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.static.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja25.06.2015. u 12:25 - pre 106 meseci
Citat:
deedee6:
Retko kupujem u takvim prodavnicama, skoro sve moraš da pojedeš/popiješ plafon u 2 dana ili da baciš. Ono mleko od 100 dinara, u kartonu, traje godinama :)

E, tu se postavlja pitanje - da li je ono sto je otrovno za bakterije i plesni, dobro za moj organizam?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.static.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja25.06.2015. u 12:33 - pre 106 meseci
Citat:
mrIronMan:
Darko proizvodnja mleka trenutna ne moze da zadovolji nase potrebe a bice jos manja, sav problem oko mleka je nastao kada je krenuo kada je poceo nekontrolisan uvoz viska melka iz eu...

Jasno. A sada ti meni reci kolika je stopa PDV na mleko - 10%? Zasto?! Zasto nije 25%? Ko to niskim PDV-om podstice uvoz mleka, umesto da ga visokim destimulise a prikupljeni visak PDV-a da kao subvenciju proizvodjacu? Ja kad kazem da treba povecavati PDV, vecina ljudi kratkovidih stavova dobije zelju da me bije. Ali, u nedostatku mogucnosti da se zastitimo od prekomernog uvoza carinom, mozemo to da radimo jedino PDV-om i da nam niko ne moze prigovoriti.Visok PDV bi pogadjao i domace proizvodjace, ali onda im visak prikupljenog PDV-a vratimo kroz subvencije i time im damo komparativnu prednost u odnosu na strane proizvodjace. Ali ne, nas pametni premijer pre nekoliko dana izjavi da ako se nastavi oporavak ekonomije, izvrsice se smanjenje PDV-a! Sta na to da kazem nego - nista gluplje u zivotu nisam cuo!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja25.06.2015. u 12:37 - pre 106 meseci
Citat:
mrIronMan:
Ti meso kupujes na pijaci ? , ako da to je na tvoju odgovornost jer po zakonu seljak ne moze da zakolje krave / bikove za svoje potrebe a ne za prodaju, a sto se prskanja paradajza tice mislis da turski i makedonski nije prskan, ali postoje preparati cija je karenca 1 dan to zanci da se 24h posle prskanja mogu brati to se koristi svuda u svetu ( osim u organskoj proizvodnji). Sto se jaja tice tu valjda postoji pijacna inspekcija koja vodi racuna o njima


Ne kupujem ništa na pijaci, više primer.

Citat:
Darko Nedeljković:
Niko i ne pokusava da kaze da poljoprivrednici imaju neki visok nivo socijalne svesti, a radnici nizak, vec da kolektivno cela drzava ima veoma nizak nivo socijalne svesti i da se zbog toga kolektivno medjusobno samounistavamo. A neko je davno rekao otprilike - jedini nain da svet ucinis boljim je da boljim ucinis samog sebe. I ja razmisljam kao ti kad kupujem pivo strano ili domace - eh, sta ce ova jedna konzerva da promeni, ionako niko drugi o tome ne razmislja. I tako, konzerva po konzerva...


Pa i neće. Dok ti ili ja gledamo koju konzervu da kupimo, neko će skrkati sedmocifrenu, osmocifrenu ili koliko već sumu u neku fabriku, zato što tamo postoji jaka glasčka baza ili socijalni mir ili šta već. Tu možda dolazimo do onog jel starije jaje ili kokoška, ali šta znam, lično nemam volje za ispravljanje krive Drine.
 
Odgovor na temu

mrIronMan

Član broj: 327770
Poruke: 146
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja25.06.2015. u 12:42 - pre 106 meseci
Postoj mnogo mogucnosti da se zastite nasi proizvodjaci ali drzavi to izgleda nije u interesu, sta je sa onom referentnom labaratorijom jos ne radi iako je placena, nek se poostre kontrole, eto mogu pdv da podignu. A onaj sporazum ako smo ga jednostrano prihvatili onda mozemo jednostrano i da ga odbacimo( nisam ga procitao niti sam upucen u pravo ali po logici bi moglo).
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja25.06.2015. u 12:46 - pre 106 meseci
Citat:
cika dacha:
ventura@ http://poljoprivreda.info/?oid=12&id=917 stoji okaceno u ranijim postovima. imas jos jedan link.

Ponavljam još jednom:
Želim link ka nekom zvaničnom dokumentu gde se vide iznosi subvencija i uslovi za sticanje istih, a ne nečiji tekst koji prepričava kako je on shvatio kako funkcionišu subvencije u EU.
 
Odgovor na temu

mrIronMan

Član broj: 327770
Poruke: 146
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja25.06.2015. u 13:06 - pre 106 meseci
http://ec.europa.eu/agricultur...pdf/PO0202_direct_payments.pdf 22 strana ne mogu sad da citam ceo tekst, to su samo direktni podsticaji a postoje i indirektni
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja25.06.2015. u 13:13 - pre 106 meseci
Citat:
mrIronManhttp://ec.europa.eu/agricultur...pdf/PO0202_direct_payments.pdf 22 strana ne mogu sad da citam ceo tekst, to su samo direktni podsticaji a postoje i indirektni

I dalje mi je neverovatno da ti neko tek tako pokloni 400-600-800 evra po hektaru godišnje, i kaže lepo se provedi...

Neka "kvaka 22" mora da postoji...
 
Odgovor na temu

mrIronMan

Član broj: 327770
Poruke: 146
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja25.06.2015. u 13:18 - pre 106 meseci
ne poklanjaju to tako lako nego moras da zaradis tu subvenciju, a danas svaka normalna drzava tezi da ima nezavisnost u pogledu snabdevanja hrane, zasto bi inace holandjani gradili brane i prosirivali se na more kad i onako imaju dovoljne prihode i bez poljoprivrede ?
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9455 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja25.06.2015. u 13:41 - pre 106 meseci
http://ec.europa.eu/agricultur...ect-aid/pdf/annex1-2013_en.pdf
http://ec.europa.eu/agricultur...ect-aid/pdf/annex1-2008_en.pdf
http://ec.europa.eu/agricultur...eficiaries/shared/index_en.htm

https://en.wikipedia.org/wiki/Single_Payment_Scheme
https://en.wikipedia.org/wiki/Common_Agricultural_Policy



Ventura, prostudiraj pa nam prepričaj


Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.customer.telenor.rs.



+253 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja25.06.2015. u 13:43 - pre 106 meseci
Nemojte da iznosite neproverene tvrdnje:

http://www.b92.net/biz/vesti/s...6&dd=03&nav_id=1000068
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Poljoprivreda :: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 589111 | Odgovora: 1617 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.