Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?

elitemadzone.org :: MadZone :: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 110550 | Odgovora: 420 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?18.06.2012. u 19:00 - pre 144 meseci
Fizika je egzaktna nauka u Srbiji :D 'nuff said.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?18.06.2012. u 19:04 - pre 144 meseci
Odnosi se na sliku iznad:
Odnos skupe i jeftine struje je 2:1 (16h:8h) i potrosnja od 2767Kwh je oko 26000 din (Bez rts sranja) i sa uracunatom snagom od 22,08 KW. Znaci ~225e. Otprilike oko 1000e (115000) za grejanje za sezonu. Otprilike kao grejanje za stan od 100 kvm. Ovo je grub proracun a evro sam racunao na 115 din.
Iskreno meni vise odgovara da 1000e dajem na 12 rata (tj 12 meseci) nego da za jedan mesec dam 26000,a leti ni malo. Plus ako se ne plati struja EPS reze a grejanje moze i na "odlozeno"

[Ovu poruku je menjao KrkaCiC dana 18.06.2012. u 20:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?18.06.2012. u 19:57 - pre 144 meseci
Dobro bre, grejte se na toplanu ko moze i hoce, ali dajte predloge ili iskustva sta da radim da MENE iskljuce sa iste ako hocu. Nemate predloge ili iskustva? Zadrzite misljenja za sebe, ne pokusavam da vas ubedim da gledate kao ja. Ocekujem toliko i od vas.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?18.06.2012. u 20:05 - pre 144 meseci
Samo ne zaboravite da je ona moja tabela, iako uoprošćeno računta po crvenoj tafifi (razlika je samo 20% skuplje nego da je razdvajano) i dalje se odnosi na objekat koji se zagreva samo 5 sati dnevno... A voleo bi da vidim onoga ko će da provodi u toj kući ostalih 19 sati kada grejanje ne radi a napolju -5 stepeni...

Ona tabela samo pokazuje da i uz karikirane parametre sa 5 sati grejanja dnevno, cena takvog grejanja je i dalje neisplativo visoka. Realno, da bi se kuća od 100m2 grejala celu sezonu na struju, i pri tome da se unutra održava nekih prijatnih 22 stepena od 07-22h, a uveče par stepeni niže, potrebno je nekih 2-2.5 hiljade evra za račune za struju.

I grejna sezona traje minimalno 6 meseci, a ne retko i 7... Kako se ovde prave kalkulacije doćićemo i do toga da se u Srbiji grejanje uključuje samo 2 meseca godišnje.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?18.06.2012. u 20:54 - pre 144 meseci
Citat:
Dexic: zolaciju su uradili pre koju zimu... bash u fulu kako bi rekao. Do tada su stvarno vise trosili, lepo si primetio...
Imaju kotao za "centralno" (kotao na struju, radijatori u svakoj sobi).
Prizemlje, oko 80m2. (ima i drugi sprat, ali ga ne greju, niko ne zivi zimi tamo)

Greju po principu ukljuce grejanje da zagreje ujutru, pa je ugaseno, i danju to izdrzi koji sat pa opet ukljuce, uvece oko 20-21h se iksljucuje. Mislim da ne koriste preko 5h dnevno u proseku (celu noc ne radi grejanje).
Kotao radi po principu snage, ne koriste termometar (obican sobni pokazuje 22-25*C tokom dana, cak i februara). Snaga je 6/12/18. 12/18 su koristili ranije samo, eventualno ujutru da zagreje brze.


@Ventura mislis na ovakav nacin grejanja?
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?11.09.2012. u 17:04 - pre 141 meseci
Evo kakav je sistem kod mene:



Ima li sanse za iskljucenje? Mada pretpostavljam kakav je odgovor.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.237.*



+784 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?11.09.2012. u 18:53 - pre 141 meseci
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?11.09.2012. u 20:29 - pre 141 meseci
Citat:
Windows2:
Evo kakav je sistem kod mene:



Ima li sanse za iskljucenje? Mada pretpostavljam kakav je odgovor.


Zavisi da li se meri ili se naplacuje fixna suma... u sadasnjoj zgradi imam takav sistem, i MOZE da se iskljuci! (placa se 30%)
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?11.09.2012. u 21:05 - pre 141 meseci
Mislis da li se meri preko kalorimetra? Koliko znam toga nema u nasoj zgradi, placam fiksnu cenu preko infostana. Nisam te razumeo za ovih 30 %?
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.237.*



+784 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?11.09.2012. u 21:17 - pre 141 meseci
Tih 30% se placa ako se iskljucis sa sistema,znaci 30% je zbog cevi koje ti prolaze kroz stan jer i one odaju toplotu
Inace ako nemas kalorimetar ugradjen ne mozes se odjaviti,jer je malo teze fizicki "odseci" tvoje radijatore od celog sistema.
U slucaju imanja kalorimetra,placas koliko si potrosio,a minimum je 30%,opet zbog cevi
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?11.09.2012. u 21:38 - pre 141 meseci
Procitaj ponovo temu. MOZE se iskljuciti ako NEMA kalorimetar.
NE MOZE se iskljuciti ako radi kalorimetar.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?11.09.2012. u 21:41 - pre 141 meseci
Malo sam guglao i evo nasao sam nesto interesantno:

Sud ne priznaje „grejanje kroz zidove”

Grejanje od komsijinih zidova, hahaha, pa oni nisu normalni. Pa u mom stanu koji je inace u zgradi od armiranog betona zimi kad je minus, i pored svih vrelih radijatora pod i zidovi su hladni. Blago onom ko se tako "ugreje". Kakvo bre grejanje od komsija, pa nije to sistem podnog grejanja sa grejacima u ploci.

A evo jos jednog clanka: http://www.politika.rs/rubrike...uga-drzavnog-preduzeca.lt.html

Tu sam nasao ono sto me zanima:
Citat:
Centralno grejanje:

Korisnici „Beogradskih elektrana”, ukoliko žele da budu isključeni sa sistema daljinskog grejanja, potrebno je da podnesu zahtev za iskučenje Organizacionoj celini marketing i prodaja (Cara Dušana 141 u Zemunu).

Nakon procene stručne službe da postoje tehničke mogućnosti za isključenje, a da se pri tome ne ugrožava snabdevanje ostalih korisnika, ekipe preduzeća izlaze na teren i podnosioca zahteva isključuju.

Pod tehničkim mogućnostima za isključenje, podrazumeva se činjenica da postoji zajednička stepenišna vertikala na koju je svaki stan pojedinačno priključen. U takvim slučajevima je moguće izvršiti isključenje stana, ukoliko su se pritom saglasili Skupština stanara i vlasnici okolnih stanova.Ukoliko vertikale prolaze kroz stambene jedinice, a ne postoji mogućnost premeštanja jer snabdevaju ostale stanove toplotnom energijom, ne postoje tehničke mogućnosti za isključenje.

Sto ce reci da bi ove cevcuge koje prolaze kroz moj stan i kroz ostale stanove morale da budu u hodniku to jest na stepenistu i onda bi moglo da se iskljuci, a ovako nema nacina?
I to sad znaci da sam prinudjen da placam banditima za nesto sto ne zelim da koristim?! E moja Srbijo...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?11.09.2012. u 22:26 - pre 141 meseci
Ako je cela zgrada hladna, barem mozete svi da trazite da se zgrada iskljuci sa daljinskog - problem su zgrade gde jeste toplo pa neki ne zele ;) Ne znam da li je ovde potrebno 50%, 66% ili 100% stanova da se slozi doduse :(

Kazem ti, kod mene je situacija kao kod tebe, i moze da se iskljuci. Jedino ako kod tebe nisu podeljene kao kod mene :(
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?11.09.2012. u 22:38 - pre 141 meseci
Sta mi vredi i ako moze da se iskljuce samo radijatori, a da ostanu cevi, ako opet moram da placam 30% cene zbog tih cevcuga. Necu ikome da dajem ni dinar za nesto sto mi ne treba, pa gde to ima.
A inace te cevi su nesto neverovatno. Zahvaljujuci njima mogu da slusam uzivo koncert na klaviru moje komsinice sa cetvrtog sprata dok vezba sviranje, inace ja sam na prvom spratu. A skupstinske prenose takodje nikada ne propustam zahvaljujuci komsinici iznad mene ciji televizor stalno cujem. A ako se stavi uvce na cev moze da se slusa i razgovor telefonom.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?11.09.2012. u 23:21 - pre 141 meseci
Citat:
Windows2: Sta mi vredi i ako moze da se iskljuce samo radijatori, a da ostanu cevi, ako opet moram da placam 30% cene zbog tih cevcuga. Necu ikome da dajem ni dinar za nesto sto mi ne treba, pa gde to ima.
A inace te cevi su nesto neverovatno. Zahvaljujuci njima mogu da slusam uzivo koncert na klaviru moje komsinice sa cetvrtog sprata dok vezba sviranje, inace ja sam na prvom spratu. A skupstinske prenose takodje nikada ne propustam zahvaljujuci komsinici iznad mene ciji televizor stalno cujem. A ako se stavi uvce na cev moze da se slusa i razgovor telefonom.

Preseliš se u kuću, a ako ti je baš ćef možeš da napraviš kuću na vrh nekog brda da nemaš nijednog komšiju kilometrima unaokolo, pa nećeš morati nikoga da slušaš niti da plaćaš grejanje ni bilo šta drugo što ti se ne sviđa... Ali ako kojim slučajem pak odlučiš da živiš u civilizovanoj zajednici i koristiš njene blagodeti, onda moraš da snosiš i obaveze i odgovornosti koje takav život nosi.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?12.09.2012. u 00:14 - pre 141 meseci
Tako je!
Treba da slušaš buku od komšija, treba da trpiš i plaćaš slabo grejanje, i da uživaš u ostalim blagodetima koje ti pruža civilizovano okruženje.
I treba da budeš srećan što te okružuju tekovine civilizacije oličene u lošoj a skupoj usluzi, bučnim i bahatim komšijama i slično. Zamisli kako je onima koji imaju nesreću da im grejanje dobro radi i da nije skupo, ili onima koji imaju uviđavne i mirne komšije koji poštuju kućni red, tu mrsku tekovinu precivilizacijskog doba.
Ako se neki od pomenutih civilizacijskih dometa izgubi (odsele se bučne komšije), pod hitno piši peticiju da se problem reš na nivou Grada, jer cena tvoje nekretnine može da padne kad potencijalni kupac vidi u kakvim necivilizovanim uslovima živiš (tišina, topla soba - užasi nazadnog doba).
Mislim, stvarno...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?12.09.2012. u 00:25 - pre 141 meseci
Citat:
ventura:
Preseliš se u kuću, a ako ti je baš ćef možeš da napraviš kuću na vrh nekog brda da nemaš nijednog komšiju kilometrima unaokolo, pa nećeš morati nikoga da slušaš niti da plaćaš grejanje ni bilo šta drugo što ti se ne sviđa... Ali ako kojim slučajem pak odlučiš da živiš u civilizovanoj zajednici i koristiš njene blagodeti, onda moraš da snosiš i obaveze i odgovornosti koje takav život nosi.

Ako ne mozes nesto korisno da dodas temi, molim te nemo' s***s previse svoje misljenje. Evo potrazio sam kako ide po nekim zemljama i moze da se otkaze grejanje po zelji:

Australija: http://www.connectnow.com.au/u...connect_utilities_overview.asp
UK: http://www.nationalgrid.com/uk/Gas/Connections/
US: http://emove.com.au/ConnectDisconnect/tabid/61/Default.aspx
Nisu random linkovi sa Google-a vec raznih EFL sajtova iz iskustva ljudi koji idu van na duze vreme.

(Gas = heating u civilizovanoj zemlji)
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.237.*



+784 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?12.09.2012. u 00:39 - pre 141 meseci
Ali ti ne zivis u nekoj zemlji vec Ovoj.

Kao sto je Ventura rekao,prodaj stan,menjaj za drugi,idi na Havaje,sve u svemu tvoj izbor.
Ako si zainteresovan ja bih menjao kucu za tvoj stan,sa sve tim losim grejanjem
I,razumi,kad zivis u zgradi sa centralnim grejanjem to grejanje treba i da platis. Ako smatras da je slabo,sakupi komsije pa se zalite,trazite smanjenu cenu itd
U temi je vec apsolvirano da je centralno najjeftinije,i ne znam zasto ne bi koristio tu povoljnost i dalje!
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?12.09.2012. u 00:52 - pre 141 meseci
I to je tačno!
Nemoj slučajno da ti padne na pamet da ne želiš da plaćaš ono što ti ne treba, i da poželiš da odjaviš uslugu kojom nisi zadovoljan! Ne! I ponovo - ne! Nego lepo da plaćaš, kao sav civilizovani svet, pa bilo ti hladno ili ne. Ako baš želiš da budeš asocijalan, a ti napujdaj i ostale komšije da mole nadležne Zaštitnike Civilizacijskih Tekovina (čitaj: firmu koja te greje) da im, ako je ikako moguće, zagreju stanove. Ako nije moguće, onda ništa, izvin'te što smo pitali.
Ako si krajnje asocijalan tip koji ne priznaje svoju obavezu da plaća, čak i ako to što plaća ne želi da koristi, a ti idi u egzil, na brdo ili na neki salaš! A ne da ovde u civilizaciji truješ ostale tim anahronim idejama pobune i bezvlašća, i da tražiš da te skinu sa grejanja, telefona, TV pretplate.. Nego ili podvij rep i budi uzoran građanin, ili se goni van civilizacije, elementu jedan!

Al' sam mu rekao, a?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?12.09.2012. u 00:54 - pre 141 meseci
@KrkaCiC, ventura pominje "civilizovano" drustvo.

Da zelim da se ponasam kao "u Srbiji", vec bih ignorisao samo racune i cekao da zastare i da me iskljuce ;)

U temi NIJE apsolvirano da je centralno grejanje najjeftinije. To je misljenje venture i jos nekolicine koji su zavrteli matematiku i misle da je to to.

Civilizovano drustvo, izmedju ostalog, daje mogucnost izbora.



Elem... ko ne moze da pomogne konkretno, neka ignorise temu a ne da pise samo beskorisne informacije.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 110550 | Odgovora: 420 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.