Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?

elitemadzone.org :: MadZone :: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 109718 | Odgovora: 420 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?12.09.2012. u 08:08 - pre 140 meseci
A koliko puta treba da se pokreću ovakve teme, da bi se na kraju došlo do vanvremenske spoznaje da pokretač teme, tj. onaj ko želi da se isključi sa sistema daljinskog grejanja u stvari ne želi da isključi grejanje već samo da nađe način kako da ne plaća ništa, a da i dalje nastavi da se greje putem cevi koje mu prolaze kroz zidove, kroz toplotu komšija i sl.

Zašto se zaustavljati samo na grejanju?

Zašto da ne može čovek da bira da li žele da mu odnose smeće. Možda neko želi da stavi svoje đubre u gepek, pa sam da odnese na deponiju kako bi se uverio da je sve propisno deponovano (nedaj bože da bi on bacio to u kontejner, a da se odjavio samo da ne bi plaćao). Ili zašto da plaća kanalizaciju? Možda će priključiti neki burić na WC šolju, pa kad se napuni, isto u gepek pa da preda u postrojenje za preradu otpada.

Život u gradu ima mnogobrojne prednosti u odnosu života u nekoj zabiti, ali samim tim nosi i određene odgovornosti i obaveze koje ne postoje u nekoj tamo zabiti. Tako da umesto da cele jeseni sečeš, cepaš i slažeš drva, ili da iskeširaš 2000 evra za ugalj ili drva da ti istresu ispred kuće, ti u gradu imaš jedan veliki luksuz koji se zove daljinsko grejanje (i to ne grejanje na gas, to je nešto totalno drugo), što znači da kada krene zima, tebi su radijatori uvek topli, i pri tom plaćaš duplo manje nego onaj mučenik koji je morao da utovari kamion uglja u podrum, i još ti daju da im plaćaš to na rate cele godine. E sad, tu i tamo se nađe neki genijalac kome je i to mnogo, pa bi da nađe način kako da se isključi, a da i dalje koristi rezidualnu toplotu od sistema i da se eventualno po potrebi dogreje na struju kad treba, što znači da bi na kraju prošao mnogo jeftinije nego da plaća to isto daljinsko grejanje.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?12.09.2012. u 08:36 - pre 140 meseci
Koji je razlog da u zgradama postoje dimnjaci ? Ranije si mogao da se isključiš sa daljinskog grejanja kada nije bilo najskuplja varijanta grejanja, ali sada kad je mnogo skuplje od neke druge vrste grejanja onda naravno nemože. Samim tim mogu da podižu cene u nebesa jer naravno nemožeš da se odjaviš.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?12.09.2012. u 09:09 - pre 140 meseci
Citat:
Joker: Koji je razlog da u zgradama postoje dimnjaci ?

Pa verovatno zato sto je pametno predvideti vanredne situacije u kojima, recimo iskoci jedan blok elektrane na par dana ili se desi neka druga havarija na toplovodu koju nije moguce brzo resiti i onda stanari mogu da se snadju sa nekim drugim resenjima osim prikljucivanja ogromnog boja el. grejalica i peci sto dovodi do novih havarija itd.

Predvideti i izgraditi jedan ili vise dimnjaka ne utice na cenu znacajno, a moze da znaci mnogo...
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?12.09.2012. u 09:32 - pre 140 meseci
Retko koja novija zgrada ima dimnjak. Posebno na Novom Beogradu. (ne tvrdim da nijedna nema). Jer, sve i da ima, praktično je nemoguće obezbediti mesto za drva, ili ugalj, kad bi svi stanari ulaza rešili da se greju tako.

Citat:
morihei ueshiba:... recimo iskoci jedan blok elektrane na par dana ili se desi neka druga havarija na toplovodu koju nije moguce brzo resiti i onda stanari mogu da se snadju sa nekim drugim resenjima osim prikljucivanja ogromnog boja el. grejalica i peci sto dovodi do novih havarija itd.

Ma da. I onda ja za par dana kupim peć na ugalj, i tonu uglja koju smestim [negde] i tu peć postavim [negde] i njome grejem sve prostorije u stanu.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?12.09.2012. u 09:34 - pre 140 meseci
Citat:
Java Beograd: Retko koja novija zgrada ima dimnjak. Posebno na Novom Beogradu. (ne tvrdim da nijedna nema). Jer, sve i da ima, praktično je nemoguće obezbediti mesto za drva, ili ugalj, kad bi svi stanari ulaza rešili da se greju tako.


Baš to htedoh da kažem, npr. kod mene u zgradi (oko 20 godina stara) ima dimnjaka, ali nema podruma, baš bih voleo da vidim kako bi funkcionisalo grejanje na ugalj...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?12.09.2012. u 09:47 - pre 140 meseci
ventura,

cg je stvarno cisto i okej stvar, ali sta npr ako nisi uopste u stanu, a moras da placas ? Recimo meni stan zvrji prazan u NS, a komunalije idu li idu. Keva mi dodje i citav januar bude u italiji, a tamo u NS placa stan jer je naravno na centralnom.

Da se razumemo i u Italiji postoje dve vrste grejanja. Centralizzato i autonomo. Autonomo je ako svaki stan ima svoj kalorimetar, a bojler je zajednicki ili pak nema zajednickog bojlera vec svako sam greje svoju toplu vodu i radijatore ili podno.

E sad posto u italiji centralizzato obicno se misli na samo jednu zgradu ili recimo 2-3 zgrade gde imas jednu malu toplanu, dok u Srbiji imas toplanu za citave delove grada. Uzgred, jos nesto, ja kad sam bio u NS bio sam sokiran kako greju. Znaci napolju je bilo -10 a ja sam setao go po stanu. Hellou ? Jel bas mora toliko braco. Kad odete u puno bogatiju Austriju oni greju tek tek ono, da se ocelicite, a radijatori su tanki kao fascikla.

Keep costs low and invest saved money !

 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?12.09.2012. u 09:51 - pre 140 meseci
Citat:
Java Beograd: Retko koja novija zgrada ima dimnjak. Posebno na Novom Beogradu. (ne tvrdim da nijedna nema). Jer, sve i da ima, praktično je nemoguće obezbediti mesto za drva, ili ugalj, kad bi svi stanari ulaza rešili da se greju tako.


Ma da. I onda ja za par dana kupim peć na ugalj, i tonu uglja koju smestim [negde] i tu peć postavim [negde] i njome grejem sve prostorije u stanu.

Ne moras da kupujes tonu uglja ili 5 kubika drva. Govorimo o vanrednoj situaciji. Osim toga postoje i peci na pelet koji se kupuje spakovan u vrece od 15 kg i rezerva peleta za 10-tak dana ti stane na 1/2 kvm u stanu u nekoj sobi ili na terasi.
Ne mora da bude vanredna situacije. Recimo da se svi stanari sloze da hoce da imaju autonomno grejanje i da se otkace sa toplane. Za sta god da se odluce treba im dimnjak. Itd...

Po mom misljenju izgradnja zgrade bez dimnjaka, bez protivpozarnog sistema (suvog, sa cevima van zidova), bez protivpozarnih stepenica i bez podruma bi trebalo biti apsolutno nedopustivo. Ne poznajem gradjevinske propise, ali ako je moguce dobiti dozvolu za izgradnju zgrade bez navedenih stvari, onda je pisac tih propisa idiot. Zajedno sa onima koji su ih usvojili.

Nemas podrum i dimnjak, ali imas interfon, sigurnosne kamere, fensi trice i kucine...ko da misli na vanredne situacije, nece to nas.
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?12.09.2012. u 09:51 - pre 140 meseci
Citat:
Braksi: ventura,
cg je stvarno cisto i okej stvar, ali sta npr ako nisi uopste u stanu, a moras da placas ? Recimo meni stan zvrji prazan u NS, a komunalije idu li idu. Keva mi dodje i citav januar bude u italiji, a tamo u NS placa stan jer je naravno na centralnom.
Ako tebi stan "zvrji prazan" nema tu leka.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?12.09.2012. u 09:56 - pre 140 meseci
Ima, stan uvek moze da se izda.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?12.09.2012. u 10:09 - pre 140 meseci
Prodaš stan i kupiš kuću - problem rešen, još će ti ostati keša
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?12.09.2012. u 10:09 - pre 140 meseci
Citat:
morihei ueshiba:Ne moras da kupujes tonu uglja ili 5 kubika drva. Govorimo o vanrednoj situaciji. Osim toga postoje i peci na pelet koji se kupuje spakovan u vrece od 15 kg i rezerva peleta za 10-tak dana ti stane na 1/2 kvm u stanu u nekoj sobi ili na terasi.
OK, dakle, za onih par "vanrednih" dana kupim nekoliko tih peći na pelet koja su veličine kalorifera, jelda, i rasporedim po prostorijama, i tako se grejem.

Citat:
morihei ueshiba: Recimo da se svi stanari sloze ....
Pazi, sve šta sledi iza reči da se svi stanari slože je potpuno nevažno.


Budimo realni: koliko je nemoguće urbano živeti bez struje, bez vodovoda i kanalizacije, toliko je nemoguće urbano živeti i bez toplovoda. Ako je havarija, onda je havarija, ekipe rade na otklanjanju problema 24 sata neprekidno, i reše problem u najkraćem roku, bilo koji da je komunalni problem (struja, voda, kanalizacija, toplovod). Pomisli samo kakav bi vazduh u gradu bio da se svi sete da se greju ložeći [nešto]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?12.09.2012. u 10:16 - pre 140 meseci
Sve mi ovo liči na "principijelno mudrovanje" izazvano parama. Kako se niko nije setio da postavi temu kako ne želi više da koristi usluge kanalizacije ? Dokle bre više taj monopol oko kanalizacije ? Šta ako neko hoće da napravi svoju kanalizaciju ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?12.09.2012. u 11:13 - pre 140 meseci
@Java Beograd

Sa jednom peci na pelet od 10KW 'ladno grejes stan od 50-tak kvadrata bez ikakvih problema, a jedna vreca ti je dovoljna za 1 dan, manje-vise. To iz iskustva. Isti efekat postizes i sa jednom obicnom peci ( koja je manjih dimenzija od ove na pelet ako ti fali prostor) koju hranis sa malo kvalitetnijim briketom (a u tom slucaju mozes i sarmu da pristavis odozgo i imas dupli efekat + aromu koja se siri stanom ). Isto iz iskustva. Moze i naftarica... iskustvo.

Dakle,u slucaju promene okolnosti svasta moze da se primeni i improvizuje, ali ako nemas osnovni preduslov da bi stvar funkcionisala, onda si ugasio. Budimo realni: urbani nacin zivota sa svim pogodnostima nije nesto sto ti je zagarantovano u svako doba. Zacas se okolnosti promene. To ne znaci da treba da drzis ratne rezerve u vidu konzervi tunjevine i suvog 'leba u podrumu za slucaj rata i ne treba svaka zgrada da ima podrum izgradjen po normama za atomsko skloniste, ali treba malo biti obazriv i racunati na vanredne dogadjaje. Nestanak energije na duzi period, pozar, zemljotres, poplava su stvari koje se ne dogadjaju svaki dan, ali se dogadjaju.

Imali smo takve situacije ne tako davno, a niko ne garantuje da se nece ponoviti u nekom obliku. Nemoguce je ziveti urbano bez svih tih pogodnosti, ali je moguce preziveti neko vreme u vanrednim okolnostima ako se one predvide i ostavi se prostor za jednu obicnu rupcagu koja nikom ne smeta...
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?12.09.2012. u 13:12 - pre 140 meseci
Citat:
Java Beograd:
Sve mi ovo liči na "principijelno mudrovanje" izazvano parama. Kako se niko nije setio da postavi temu kako ne želi više da koristi usluge kanalizacije ? Dokle bre više taj monopol oko kanalizacije ? Šta ako neko hoće da napravi svoju kanalizaciju ?

Kanalizaciju ne moze svako da uradi kako treba, i time ce extremno narusiti higijenu i zdravlje drugih. Inace bi i to moglo.

@ventura - hvala sto i daljes samo s***s beskorine informacije. Ja ti lepo dao primere da u civilizovanim zemljama mozes SKROZ da iskljucis grejanje i ne placas nista U ZGRADAMA SA VISE STANOVA. Znaci moze i zakonski, a ne samo fizicki.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?12.09.2012. u 15:50 - pre 140 meseci
Citat:
Dexic
@ventura - hvala sto i daljes samo s***s beskorine informacije. Ja ti lepo dao primere da u civilizovanim zemljama mozes SKROZ da iskljucis grejanje i ne placas nista U ZGRADAMA SA VISE STANOVA. Znaci moze i zakonski, a ne samo fizicki.

Ne znam koliko si civilizovanih zemalja posetio, ali GAS ≠ HEATING u onom smislu na koji ti misliš.

Istina je da se u nekim državama gas obično koristi za grejanje stanova tako što do svakog stana dolazi gasovod, a u svakom stanu postoji kotao koji taj gas pretvara u toplotu i time ga zagreva. Tvoje cevi ne prolaze kroz komšijske stanove i greju samo tebe, tako je isto i sa komšijskim cevima, prema tome ti možeš da odvrneš ili zavrneš grejanje koliko god hoćeš, i platićeš shodno tome.

Samo čisto da napomenem jednu, možda za diskutante 'beznačajnu' činjenicu, a to je da je grejanje na gas jedno 3-4 puta skuplje od daljinskog grejanja putem gradskih toplana u Beogradu.


I drugo, šta znači isključiti se sa daljinskog grejanja? To znači da će ti zavrnuti ventil i zapečatiti radijatore? Šta misliš koliko će milisekundi proći od trenutka kada radnik toplane izađe iz stana, dok se naivni perica doseti da iako se odjavio sa grejanja i neće ga plaćati, da ipak može sam da odšrafi te radijatore i nastavi da se greje, samo ovoga puta za džabe... I da je to tek tako moguće, šta misliš da li bi neko ostao da plaća grejanje uzimajući u obzir visoke moralne i ljudske standarde koji vladaju u našem narodu?
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.237.*



+784 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?12.09.2012. u 15:53 - pre 140 meseci
Citat:
Dexic[/url]: Ja ti lepo dao primere da u civilizovanim zemljama mozes SKROZ da iskljucis grejanje i ne placas nista U ZGRADAMA SA VISE STANOVA. Znaci moze i zakonski, a ne samo fizicki.

Onda pravac u te civilizovane zemlje,ili organizuj neku NVO,gradjansku inicijativu,protest ili slicno i trazi da mozes da se iskljucis sa grejanja
I kao sto je rekao Ventura,probajte kucu sa istom debljinom zida, kao na nekoj zgradi, da grejete za cenu grejanja u stanu,naravno pomnozenu sa 12.
I onda dobijete cifru, recimo za 60 kvm=5000x12=60000 din,to je otprilike 2 tona uglja kamenog i 7 metara drva. Da vidim ko ce sa tim ogrevom grejati kucu da bude ista temperatura kao u stanu,i to cele sezone. Plus,komfor u stanu VS lozenje cesto,dnevno izbacivanje pepela,+ugradnja toplovodnog grejanja i opreme i oprema nije za DZ.
E onda,neko mnogo se*e kako je daljinsko grejanje skupo. Plus,moze da se malo kasni sa placanjem,dok ako nekom ne kesirate za drva ili ugalj nemate isti
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?12.09.2012. u 19:13 - pre 140 meseci
Citat:
ventura: Ne znam koliko si civilizovanih zemalja posetio, ali GAS ≠ HEATING u onom smislu na koji ti misliš.

Nije isto, jer se gas koristi i za bojlere obicno, ali je primarna (najveca) potrosnja za grejanje. To je dovoljno da se kaze da je heating - to je najblize centralnom grejanju koje mi "imamo" - pardon, koje nasm se servira.

Citat:
Istina je da se u nekim državama gas obično koristi za grejanje stanova tako što do svakog stana dolazi gasovod, a u svakom stanu postoji kotao koji taj gas pretvara u toplotu i time ga zagreva. Tvoje cevi ne prolaze kroz komšijske stanove i greju samo tebe, tako je isto i sa komšijskim cevima, prema tome ti možeš da odvrneš ili zavrneš grejanje koliko god hoćeš, i platićeš shodno tome.

Pa ne idu i u svim zgradama komsijine cevi kroz tudji stan.
A to sto kod mene trenutno prolaze komsijine cevi a MOGU da se odjavim? (da, mogu, provereno - nisam jos jer se selim pa onaj ko dolazi mora da se smara da prijavljuje)
A u novoj zgradi (za koju ide OP), NE IDU komsijine cevi kroz moj stan, iskljucivo dolaze moje do mog stana, i moze da se iskljuci stan skroz, VAN stana, bez cimanja komsija, bez diranja njihovih radijatora, bez da ja mogu moje da odvrnem posle (mogu, ali ne ide toplota kroz njih).
Ali NE DAJU jer se tu kao meri. Ma....


Citat:
Samo čisto da napomenem jednu, možda za diskutante 'beznačajnu' činjenicu, a to je da je grejanje na gas jedno 3-4 puta skuplje od daljinskog grejanja putem gradskih toplana u Beogradu.

Je li... ti, Eskim, Norvezanin, Austrijanac, Spanac, ja, Etiopljanin i Dubajac - jel' svi hocemo iste temperature i imamo iste potrebe?
Jok, brale.... ja mogu da sedim bos u kuci koja se ne greje i da mi ne bude hladno. Tako da je meni potpuno nebitno da li je grejanje na gas, struju ili centralno skuplje. U stanu mi je sasvim dovoljno toplo od vode za jutarnji tus.

Da li ti verujes da je tako, i da li je tebi potrebno vise da se grejes na gas JE TVOJA STVAR. Ali to NIJE moje iskustvo, jer moje potrebe NISU iste kao tvoje.

Ponavljam - kazi nesto korisno ako imas... ako si dokon dok putujes po Kazakstanu, molim te zaobidji ovu temu. Nista korisno nisi doprineo.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?12.09.2012. u 19:24 - pre 140 meseci
Citat:
Dexic
Nije isto, jer se gas koristi i za bojlere obicno, ali je primarna (najveca) potrosnja za grejanje. To je dovoljno da se kaze da je heating - to je najblize centralnom grejanju koje mi "imamo" - pardon, koje nasm se servira.

To je najbliže tome kako se greju kuće u predgrađima i van gradova, odnosno to je egzaktno ono kako se greje gomila kuća po vojvodini i neki stanovi po Beogradu i Novom Sadu (a možda i u nekim drugim gradovima).

Imaš gasovod koji dolazi do tvog stana/kuće, imaš gasni kotao i plaćaš koliko si potrošio. Vrlo prosto.

E sad, na koju foru si ti to izjednačio sa daljinskim grejanjem i toplanom koja ima kotlove od po 230 MW i koja sa tim što ti naplati ne može da pokrije ni trošak goriva već mora da dotira grad, to mi samo nije jasno...

Citat:
Dexic
A to sto kod mene trenutno prolaze komsijine cevi a MOGU da se odjavim?

Super za tebe, ali to nije tako u 90% ostalih slučajeva.

Citat:
Dexic
Je li... ti, Eskim, Norvezanin, Austrijanac, Spanac, ja, Etiopljanin i Dubajac - jel' svi hocemo iste temperature i imamo iste potrebe?
Jok, brale.... ja mogu da sedim bos u kuci koja se ne greje i da mi ne bude hladno. Tako da je meni potpuno nebitno da li je grejanje na gas, struju ili centralno skuplje. U stanu mi je sasvim dovoljno toplo od vode za jutarnji tus.

Da li si ti pao s marsa kad si kupovao stan, pa da nisi znao kako funkcionišu i na koji način se plaćaju usluge gradskih toplana, koje podsetiću te nisu izmišljene pre par godina već neke funkcionišu već 50-tak godina po tom principu.

 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?12.09.2012. u 19:26 - pre 140 meseci
znate kako, grejanje je umetnost.

Mislim ovo sto mi imamo po NS i BG spavaonicama je onako bum tras iz jednog komada. Toplana greje sve, oces-neces moras. To je sve nastalo u jednom drugom sistemu i kad su ljudi bili redovno sposobniji da placaju.

To vise nije tako, a na kraju krajeva po cemu ja moram da kupim servis koji necu i koji mi ne treba ? Ako ja npr ne zivim u stanu zasto da placam grejanje ? Ja se slazem da treba platiti neke fiskne troskove odrzavanja zgrade, ali grejanje - pa to je samo moja stvar !

Sto se tice kuce i grejanja iste, kod kuce uvek mozes da stavis dodatnu izolaciju. Jedino sto nikad ne znas sta ce sutra biti jeftinije, gas, struja, ugalj ili drva. Ali kad se u Srbiji sta znalo unapred ?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?12.09.2012. u 19:43 - pre 140 meseci
Citat:
ventura:
E sad, na koju foru si ti to izjednačio sa daljinskim grejanjem i toplanom koja ima kotlove od po 230 MW i koja sa tim što ti naplati ne može da pokrije ni trošak goriva već mora da dotira grad, to mi samo nije jasno...

Pa sta ona ima da mi naplacuje nesto sto ne zelim da koristim? Nisam tu zimi, nikada ne koristim, ili prosto mi je vruce bilo kako bilo... ova prva dva su skroz realni i korektni razlozi (i nema tu "grejanja kroz zidove" i slicne tvoje nebuloze, prosto NE KORISTI SE) - i opet ne moze da se odjaci...
Mda - zasto ja treba da placam sto oni ne umeju to da odvoje? Ne treba.

Citat:
Citat:
Dexic
A to sto kod mene trenutno prolaze komsijine cevi a MOGU da se odjavim?

Super za tebe, ali to nije tako u 90% ostalih slučajeva.

Ko te je slagao?:) To ti mislis da ne moze. MOZE, samo ako nema kalorimetar.
Ja cu placati 30% jer ipak prolaze cevi. Inace nista. Nisam jedini... ne jurim ja na forum cim vidim nesto sto mi odgovara/ne_odgovara... pogledam slucajeve okolo.

Citat:

Da li si ti pao s marsa kad si kupovao stan, pa da nisi znao kako funkcionišu i na koji način se plaćaju usluge gradskih toplana, koje podsetiću te nisu izmišljene pre par godina već neke funkcionišu već 50-tak godina po tom principu.

Ne, ali ti izgleda jesi. Jer kalorimetri NISU primenjivani 50 godina cak i vecina koja ih ima trenutno ne moze da ih koristi jos uvek.
Pazi se sledeci put kad padnes, necu ti drzati nakovanj :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 109718 | Odgovora: 420 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.