Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dokazi, činjenice... Hteo bih da se preispitamo šta je zaista stvarno, a šta realno. Ja verujem ...

elitemadzone.org :: MadZone :: Dokazi, činjenice... Hteo bih da se preispitamo šta je zaista stvarno, a šta realno. Ja verujem ...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38594 | Odgovora: 215 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

The Mars

Član broj: 9822
Poruke: 71
*.blic.net



Profil

icon Re: Dokazi, činjenice...12.06.2003. u 13:08 - pre 254 meseci
Citat:
salec:
svet je neogranicen, a nas um nije. Sa druge strane, za nase dobro raspolozenje i zdravlje je dobro (dok god to nije drasticno u sukobu sa neposrednom realnoscu) da svet tako tumacimo, iako to nije tacno tumacenje, jer to odgovara ljudskoj prirodi.



Što se tiče dobrog raspoloženja i zdravlja ( all in vain goes down the drain) mogu samo da citiram :
'' Čudno je to. Galebovi koji prezru savršenstvo radi putovanja, putuju polako i nikad ne stignu na odredište. Oni koji se odreknu putovanja radi savršenstva, mogu stići svuda , u tren oka. ''

'' Stvar je u tome da znaš da je tvoja prava priroda savršena,savršena kao i neispisan broj,istovremeno svugdje u vremenu i prostoru.''


Ali, ko i ne osjeća potrebu da sazna i ne mora ....
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Dokazi, činjenice...12.06.2003. u 14:08 - pre 254 meseci
OK, ovo mi je sasvim promenilo misljenje. Zudim da saznam. Ustvari vec znam! Moja priroda je savrsena...itd.

Nisam valjda blesav da hocu da putujem, kad nikad necu doputovati tamo. Naravno da hocu savrsenstvo i da odmah budem tamo umesto da dosadno klajklaj...Skocicu sa zgrade i trotoar ce se otvoriti a ja cu rasiriti krila i leteti kroz bozanski medjuprostor izmedju elementarnih cestica...odmah kroz vreme i prostor da pogledam Bogu preko ramena da vidim sta je radio pre nego sto je pritisnuo prekidac za "On".

Ko ne oseca potrebu da sazna, neka veruje...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net



+7177 Profil

icon Re: Dokazi, činjenice...12.06.2003. u 17:40 - pre 254 meseci
Citat:

Mislim takođe da bi Ivanu valjalo i poneko '' čudno'' iskustvo , pa da ne bude baš toliko siguran u to da su religija i nauka bave različitim stvarima. Nauka objašnjava ono što što su ljudi iz sopstvenih iskustava zabilježili u religioznim zapisima.


Pa .. dogadjalo se meni stosta sto bi se moglo svrstati pod "cudno" :) ali nekako mi je uvek lakse da nadjem neko racionalnije objasnjenje od, recimo, vise sile.. svetog duha.. sudbine... i sl.

Nego, a propo toga - ono sto mogu primetiti da vera u kreatora obicno proizilazi iz nacina na koji ljudski CNS funkcionise - "pocetak" i "kraj" su kategorije koje nama nas um namece - od najprostijih stvari tipa gledanje u nekoliko tacaka (CNS neprimetno pravi linije izmedju tih tacaka kako ih posmatramo, linije stvaraju geometrijsku sliku - koja ima svoje granice, itd..) pa do kompleksnih metafizickih pitanja ukljucujuci cuveno o postanju (mada covek ide i dalje pa jos mora da trazi i uzrok.. jer, hbg, sve mora imati nekakav uzrok je li :-)

Mozemo ici i dalje, uzmimo teznju coveka da sve sistematizuje - da podvede pod formalne teorije i ogranici (pocetak i kraj je primer ogranicavnja), a onda je u prvoj polovini XX veka konacno shvatio da u formalnim sistemima ne moze dokazati svaku teoremu - cime je jedan vid "ogranicavanja" konacno porazen. Ovo nema direktnu vezu sa "svevisnjim" ali samo govori o nacinu na koji ljudski CNS pokusava da resava probleme - i kako se bori sa beskonacnoscu koja je neumoljiva :)

Uvodjenje jedne iracionalne kategorije kao sto je "Bog" vrlo efektno (na nekorektan nacin) resava vecinu hipotetickih problema, ali na zalost nista ne pomaze jer je logicki nekorektno :-) Umesto "Bog" mozemo koristiti "velika ishmrkotina" ili "izbljuvak" ili "%3!!**!!" ali nista nismo uradili.

Taj "Pocetak" i "Kraj" su u fizickom svetu vrlo skakljive stvari - recimo taj cuveni zakon o odrzanju energije - do sada coveku nije uspelo da vidi ni jedan primer "stvaranja" energije ili unistenja iste - kako god se stvari postavile, ta energija je tu - u najgorem slucaju dolazi do pregrupisanja elementarnih cestica - u nekim eksperimentima elem. cest za neki trenutak "nestane" (da se tako izrazim, mada postoji mnogo bolje objasnjenje od "nestajanja" i nestajati treba uzeti samo kao pojednostavljenje - nikako kao fizicko nestajanje) ali se vrlo brzo "pojavi" i ne remeti ni jedan zakon o odrzanju E.

Dakle, kako ne postoji nikakvo prakticno svedocanstvo "kraja" ili "pocetka" postavlja se problem da li univerzum mora nuzno imati "pocetak" i "kraj" (pritom ti pojmovi i nemaju neko znacenje - no da preskocimo tu logicku zamku) ako je empirijski pokazano da je energiju nemoguce unistiti ili stvoriti? Odakle nekom brilijantna ideja da je ta energija morala "nastati" kada do sada ne postoji ni jedan pisani dokaz o nestanku makar i minijaturnog dela energije...

Na kraju, sta bi dovelo do nestanka ove energije? Kako bi se to ona potrla - recimo da kosmos dodje u stanje velike implozije za 10-15 milijardi godina - moguce je da se pretvori u, recimo, crnu rupu - ali i crne rupe emituju energiju a i mogu i da eksplodiraju - sto opet znaci da ta energija ne nestaje.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

The Mars

Član broj: 9822
Poruke: 71
*.blic.net



Profil

icon Re: Dokazi, činjenice...13.06.2003. u 09:11 - pre 254 meseci
Pa, ne znam nešto za to sa uzrocima ...možda čovjek tražeći uzrok za uzrokom dođe do zaključka da i nije sve bazirano na uzrocima ... ne znam ... ali mislim da za sve, ako ništa, postoji objašnjenje.

U svakom slučaju ovo što si napisao o energiji , to mi izgleda kao neki put za objašnjenje one poslednje rečenice što sam citirala i kao objašnjenje nekih ''čudnih'' iskustava kao npr. biti prisutan istovremeno u dva različita događaja. Ali, ne znam, izgleda mi dosta opasno baviti se takvim stvarima, ali, čovjek je izgleda takav. Čim nešto otkrije u vezi prirode stvari, odmah s tim krene da manipuliše i primjenjuje u negativne svrhe ...

 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.verat.net

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Dokazi, činjenice...13.06.2003. u 17:58 - pre 254 meseci
Citat:
The Mars:
Ali, dobro, Biblija je stara knjiga. Nije mogao Hrist u to vrijeme da ljudima priča kako je duša skup naelektrisanih čestica i da je kažnjavanje grijeha jedan prirodni mehanizam koji naša planeta ima radi sopstvenog opstanka (to je onaj stih «God won't let his judgement wait «, Lit De Parade,ArmyOfLovers).

Naravno, samim tim bilo kakvo objasnjavanje je besmisleno, jer evo recimo da se danas Isus supstio na zemlju i objasnio nam sve na nacin na koji mozemo to danas da razumemo, sta bi nam to znacilo za recimo 200 godina, sva ta objasnjenja bi nam izgledala bezveze. Tu je vise stvar vere – dakle verujes u nesto ili ne, ako ocekujes od Biblije da objasni ljudima neku krajnju istinu neku celovitu teoriju…to je prosto nemoguce jer ljudski mozak je jednostvano nekompatibilan da to shvati…
Citat:

Kume (netipični ETF-ovče) , primjetila sam da više puta pominješ ono što te zaista muči, a, to je '' da mi matematičkim putem možemo opisati neke stvari koje uopšte nismo u stanju da zamislimo ... jer je sistem čula koje imamo nepotpun i da pomoću njega ne možemo spoznati sve ''

Hej Mars ovo ovako kao sto si citirala je totalno istrgnuto iz konteksta…tu je bila neka polemika sa Ivanom da li mozemo da predstavimo sve oko sebe ili ne, koliko su cula ogranicena…ja sam rekao da mozemo predstaviti sebi mnoge stvari koje ne upadaju u opseg frekvencija nasih cula, ali samo one do kojih posredno putem cula (kao ogranicavajuceg faktora) mozemo doci…cini mi se da si shvatila sta sam rekao, ali iz te 2 recenice koje si citirala ispada neki sasvim drugi zakljucak.
Citat:

Mislim, dobro si detektovao '' nit koja nedostaje'' ... ali ona mislim da onazapravo postoji. Nije da nedostaje. Ljudi su stvoreni takvi da mogu da to dožive, ali, kod većine ljudi te sposobnosti su nedovoljno razvijene,zakržljale. Uvijek ih je bilo, ima ih i danas ( neke možda i poznaješ, a nemaš pojma o tome) ljudi koji su otkrili te stvari i usavršili vještinu kontrolisanog korištenja tih spiritualnih procesa, doživljaja.Nazivaju ih raznim imenima,vještice,vračevi,šamani... Ali, oni o tome uglavnom ćute. Ili zato što bi im rekli da su ludi ili zato što se možda drže onoga ''ko leti najviše,vidi najdalje'' pa i neće nikom ništa da objašnjavaju ili zato što naša civilizacija još nije spremna da se suoči sa tim istinama.

Da – ta nit je upravo to, samo sto zakoni te niti nikada nece do kraja biti prouceni…niti ih upotrebljava savremena neuka, bar ne zvanicno…tu nit proucava upravo i Biblija, ali i mnoge okultisticke,magijske…itd… knjige…

Citat:

Kume, ako možeš da mi navedeš neki dobar link u vezi new- age

U principu mozes da odes na google i otkucas new-age i dobijes milion linkova, naravno najvise rezultata ces da dobijes za one sajtove koje propagiraju to – dakle dobices uglavnom sajtove na kojima ces da nadjes:new age muziku, lecenje bojama, dijamantima, makrobiotiku, raznorazne spiritualisticke tehnike, raznorazne okultisticke tehnike,knjige koje propagiraju budizam, pa i Zarkove knjige;) … e sad ima i dosta sajtova koji pokusavaju da objasne ko sve ustvari stoji iza toga i koji je cilj ove religije, ukratko to je zvanicna religija novog svetskog poretka i izmisljena je, tj. napravljen je mix raznoraznih religija, s ciljem kreiranja odredjenog nacina razmisljanja i shvatanja kod ljudi koji odgovara njenim tvorcima…sad najbolje je da sama malo kopas po internetu jer stvarno nemam nijedan link u glavi, ali nije problem naci…evo ti ipak ovaj link to su neki hriscani koji uporedjuju stvari koje se desavaju trenutno u svetu sa onim sto pise u Bibliji, ali bezobzira sto te to nece verovatno interesovati tu ima mnogo mnogo zanimljivih informacija, a izmedju ostalog pronaci ces i par textova o new age-u:
http://www.cuttingedge.org/news/directory.html

pozdrav;)
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.verat.net

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Dokazi, činjenice...13.06.2003. u 18:02 - pre 254 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Umesto "Bog" mozemo koristiti "velika ishmrkotina" ili "izbljuvak" ili "%3!!**!!" ali nista nismo uradili.

Ti si ocigledno alergican ili vuces neke zestoke komplekse pa kad se pomene rec Bog izgubis kontrolu i pocnes da vredjas. Odlika odraslih,obrazovanih i kulturnih ljudi nije ta da usred neke diskusije pocnu da vredjaju i pljuju drugu stranu koja zastupa neke druge stavove. Pretpostavljam da sam ja ti a ti ja, da bi me vec moderator opomenuo da budem malo uljudniji i postujem tudje stavove i ono u sta drugi veruju ili bi mi mozda cak i obrisao post…Naravno da ja sam shvatio sta si ti hteo da kazes ali je daleko od slucajnosti to sto si upravo te 2 reci upotrebio a mogao si da biras bilo koju od ne znam koliko hiljada reci.


"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.verat.net

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Dokazi, činjenice...13.06.2003. u 18:13 - pre 254 meseci
Citat:
salec:
Nauka nije odbacila tvrdnje npr. parapsihologije tek tako. Najpre ih je eksperimentalno ispitala i utvrdila da nisu tacne.

Ne budi tako siguran. Svaka ozbiljnija vojska u svetu ima citave timove ljudi koji se bave parapsihologijom. U stvari sto vise vreme bude odmicalo videces da ce takve stvari sve vise da se popularisu u javnosti kao sastavni deo new age religije koja sve intenzivnije sebe popularise. Seti se samo koliko je pre bilo a koliko ima sad knjiga u knjizarama koje se bave spiritualizmom, okultizmom, duhovnim razvojem ljudi...to su sve stvari koje "funkcionisu" zaista, samo drugo pitanje je ko i kako i s kojim ciljem propagira to "obicnim" ljudima.

"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Dokazi, činjenice...13.06.2003. u 19:14 - pre 254 meseci
Citat:
the.kum:
Svaka ozbiljnija vojska u svetu ima citave timove ljudi koji se bave parapsihologijom.


"Superweapon Propaganda", vec vidjeno (mnogo puta).

Citat:
U stvari sto vise vreme bude odmicalo videces da ce takve stvari sve vise da se popularisu u javnosti kao sastavni deo new age religije koja sve intenzivnije sebe popularise.

Opstanak religija uglavnom zavisi od pazljivo odabranih (neproverljivih) tvrdnji i obecanja. New Age nije te srece :)...
Citat:

Seti se samo koliko je pre bilo a koliko ima sad knjiga u knjizarama koje se bave spiritualizmom, okultizmom, duhovnim razvojem ljudi...

Ja sam malo stariji, secam se prethodne poplave takve literature pre nekih 15 godina, nagadjam da je tada Sloba ukinuo cenzuru da bi se umilio SANU, pa zatim jenjavanja, a sad me vec i ne zanima...ali sam napabircio negde podatak da prvi takav talas pocinje negde u vreme pocetka krize 1930-tih (Alister Crowly i teozofija)

Citat:
...to su sve stvari koje "funkcionisu" zaista, samo drugo pitanje je ko i kako i s kojim ciljem propagira to "obicnim" ljudima.

Osim "zaista" (aka "veruj mi na rec") i "obicni ljudi" (aka "izvinjavam se sto ne mogu da vam odmah demonstriram"), imas li nesto cime bi potkrepio glagol "funkcionisati"?
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ihug.net



+3 Profil

icon Re: Dokazi, činjenice...13.06.2003. u 20:13 - pre 254 meseci
Citat:
the.kum:
Citat:
salec:
Nauka nije odbacila tvrdnje npr. parapsihologije tek tako. Najpre ih je eksperimentalno ispitala i utvrdila da nisu tacne.

Ne budi tako siguran. Svaka ozbiljnija vojska u svetu ima citave timove ljudi koji se bave parapsihologijom.

:-)))) Odakle ti ovo? Uglavnom ces takve tekstove nalaziti u casopisima "zona sumraka", "trece oko" itd...

Kako to da niko do sada nije uspeo da osvoji nagradu od milion dolara koju je ponudio Dzejms Rendi prvoj osobi koja demonstrira neku paranormalnu sposobnost.
Imas sve o tome na http://www.randi.org
Bilo je dosta pokusaja i svi su se neslavno zavrsili.
A imas i na sajtu cenjenog Voje Antonica http://www.paralax.co.yu/milion.htm

Citat:
Seti se samo koliko je pre bilo a koliko ima sad knjiga u knjizarama koje se bave spiritualizmom, okultizmom, duhovnim razvojem ljudi...

A seti se samo pre dvadeset godina koliko je bilo vidovitih zorki, branki i ostalih a koliko je bilo pre par godina kada nije mogao da prodje dan jedan na pinku bez neke emisije nekog proroka, vracare, belog maga itd...Da li to znaci da stvarno postoje ljudi koji proricu buducnost?

Citat:
To su sve stvari koje "funkcionisu" zaista, samo drugo pitanje je ko i kako i s kojim ciljem propagira to "obicnim" ljudima.

Niko me dosad nije uverio da te stvari zaista funkcionisu pa bi mi bila cast da ti budes prva osoba koja ce me uveriti u tako nesto.
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.verat.net

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Dokazi, činjenice...14.06.2003. u 04:03 - pre 254 meseci
Citat:
salec:
"Superweapon Propaganda", vec vidjeno (mnogo puta).

Pa ja ne mislim da je bas sve to propaganda. Mozes da odes na http://www.army.mil/search.htm i otkucas u poslednjem searchu parapsychology i dobices par linkova. Gde ima dima ima i vatre.

Citat:

Citat:
U stvari sto vise vreme bude odmicalo videces da ce takve stvari sve vise da se popularisu u javnosti kao sastavni deo new age religije koja sve intenzivnije sebe popularise.

Opstanak religija uglavnom zavisi od pazljivo odabranih (neproverljivih) tvrdnji i obecanja. New Age nije te srece :)...

Mediji su danas toliko uticajni da i najcrnja laz moze da se pretvori u istinu. Zato ako grupa najmocnijih ljudi na svetu odluci da nesto proglasi istinom to ce i uciniti. Voleo bih ja da si ti u pravu, ali ono sto gledam/citam/slusam u medijima svakodnevno namece mi suprotan zakljucak.
Citat:

Ja sam malo stariji, secam se prethodne poplave takve literature pre nekih 15 godina, nagadjam da je tada Sloba ukinuo cenzuru da bi se umilio SANU, pa zatim jenjavanja, a sad me vec i ne zanima...ali sam napabircio negde podatak da prvi takav talas pocinje negde u vreme pocetka krize 1930-tih (Alister Crowly i teozofija)

E stvarno se ne secam sta je bilo pre 15-ak godina, ali gledajuci unazad poslednjih 10-ak godina sve veci je broj takvih knjiga svake godine, pritom nemislim prvenstveno na Crowly-a i na okultizam, vec na malo "laksu" literaturu, znas one naslove tipa - kako biti srecan u zivotu, moc svesti, moc podsvesti...itd...itd...
Citat:

Osim "zaista" (aka "veruj mi na rec") i "obicni ljudi" (aka "izvinjavam se sto ne mogu da vam odmah demonstriram"), imas li nesto cime bi potkrepio glagol "funkcionisati"?

Nemam nikakav dokaz, ali ovo pricam delom na osnovu onoga sto se moze zakljuciti iz recimo gorepomenutog http://www.army.mil i slicnih izvora informacija, i na osnovu onoga sto procitam negde izmedju redova...Dakle, u principu nemam nikakve konkretne dokaze(da ih imam verovatno ne bih ni smeo da pricam o tome) ali sam 99,99999% uveren da je to tako.
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.verat.net

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Dokazi, činjenice...14.06.2003. u 04:28 - pre 254 meseci
Citat:
srki:
:-)))) Odakle ti ovo? Uglavnom ces takve tekstove nalaziti u casopisima "zona sumraka", "trece oko" itd...

Odmah da kazem da se uzasavam doticne literature ;)
Citat:

Kako to da niko do sada nije uspeo da osvoji nagradu od milion dolara koju je ponudio Dzejms Rendi prvoj osobi koja demonstrira neku paranormalnu sposobnost.
Imas sve o tome na http://www.randi.org
Bilo je dosta pokusaja i svi su se neslavno zavrsili.
A imas i na sajtu cenjenog Voje Antonica http://www.paralax.co.yu/milion.htm

Evo sta kaze Voja:
Citat:
Džejms Rendi (James Randi) je napravio uspešnu karijeru kao profesionalni mađioničar, ali danas je znatno poznatiji zbog svoje delatnosti demistifikovanja i javnog raskrinkavanja tvrdnji o paranormalnim sposobnostima i fenomenima. On je postao “noćna mora” svetskih proroka, samozvanih iscelitelja, vidovnjaka, rašljara, bioenergetičara, astrologa i svih koji se služe crnom i belom magijom da bi izmamili novac od lakovernih ljudi.

Kada sam rekao parapsihologija nisam mislio na raznorazne rasljare,iscelitelje,astrologe,vidovite zorke i ostale sarlatane i obmanjivace, vec na neka ozbiljnija istrazivanja...objasnio sam vec gore salec-u na osnovu cega ovo tvrdim i dao link na site americke vojske gde se u pojedinim dokumentima provlace i termini kao sto je parapsihologija...naravno nigde zvanicno ne tvrde da se bave time,ali rekoh - gde ima dima, ima i vatre.
Sto se tice cenjenog Voje Antonica njegovo raskrinkavanje Kremanskog
(ne)prorocanstva smatram sjajnim potezom, medjutim njegovo "dokazivanje" da paranormalno ne postoji na primeru kojekakvih krajnjih idiota i bolida smatram pomalo naivnim i neozbiljnim.
Citat:

A seti se samo pre dvadeset godina koliko je bilo vidovitih zorki, branki i ostalih a koliko je bilo pre par godina kada nije mogao da prodje dan jedan na pinku bez neke emisije nekog proroka, vracare, belog maga itd...Da li to znaci da stvarno postoje ljudi koji proricu buducnost?

Vec sam odgovorio sta mislim o doticnim "personama".
Citat:

Niko me dosad nije uverio da te stvari zaista funkcionisu pa bi mi bila cast da ti budes prva osoba koja ce me uveriti u tako nesto.

Nazalost nista od toga ;)

"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ihug.net



+3 Profil

icon Re: Dokazi, činjenice...14.06.2003. u 07:25 - pre 254 meseci
Citat:
the.kum:
Citat:
srki:
Kako to da niko do sada nije uspeo da osvoji nagradu od milion dolara koju je ponudio Dzejms Rendi prvoj osobi koja demonstrira neku paranormalnu sposobnost.
Imas sve o tome na http://www.randi.org
Bilo je dosta pokusaja i svi su se neslavno zavrsili.

Kada sam rekao parapsihologija nisam mislio na raznorazne rasljare,iscelitelje,astrologe,vidovite zorke i ostale sarlatane i obmanjivace, vec na neka ozbiljnija istrazivanja...objasnio sam vec gore salec-u na osnovu cega ovo tvrdim i dao link na site americke vojske gde se u pojedinim dokumentima provlace i termini kao sto je parapsihologija...naravno nigde zvanicno ne tvrde da se bave time,ali rekoh - gde ima dima, ima i vatre.

Ako pogledas detaljnije sajt gospodina Rendija videces da je on raskrinkao i sve koji imaju moc telepatije, telekineze a ne samo proroke itd...tako da i dalje ne verujem u paranormalne pojave.

Citat:

Citat:

A seti se samo pre dvadeset godina koliko je bilo vidovitih zorki, branki i ostalih a koliko je bilo pre par godina kada nije mogao da prodje dan jedan na pinku bez neke emisije nekog proroka, vracare, belog maga itd...Da li to znaci da stvarno postoje ljudi koji proricu buducnost?

Vec sam odgovorio sta mislim o doticnim "personama".


E bas zato sam to i napisao. Isto sto ti mislis o tim personama ja mislim i o ljudima koji se bave spiritualizmom, okultizmom, duhovnim razvojem ljudi...Ako ces njih da prihvatis zbog povecanog broja knjiga koje su se pojavile isto tako bi trebalo da prihvatis i proroke, vracare, magove jer je nemoguce da su oni svi prevaranti, zar ne?

Do sada niko nije dokazao neke paranormalne sposobnosti bilo da je to proricanje sudbine ili neka telekineza ili telepatija...

Citat:
Citat:

Niko me dosad nije uverio da te stvari zaista funkcionisu pa bi mi bila cast da ti budes prva osoba koja ce me uveriti u tako nesto.

Nazalost nista od toga ;)


Pretpostavio sam :-) Pazi, ja bih voleo da takve stvari postoje ali ne verujem da postoje. Postoje razna istrazivanja ali ona nisu odmakla dalje od pocetka.
Inace Voja nije pisao samo o prorocima nego je pisao recimo i o Uri Geleru, coveku koji navodno ima moc telekineze i citanja misli koji vec 20 godina stalno negde gostuje i zgrce lovu od naivnih ljudi. Trenutno je u Koreji na turneji i tamo zgrce pare. A inace je nekoliko puta osudjivan da se sluzio raznim trikovima i da nije izveo to za sta su ljudi platili ali ljudi jednostavno ne znaju za to i misle da on to stvarno radi. E njegov najveci protivnij je gospodin Rendi koji je napisao knjigu o njemu i provlacio se po sudovima sa njim i Uri Geler je naravno izgubio spor.

U ljudskoj potrebi je da verujemo u cuda i paranormalno, narocito ako ti je u zemlji beda i siromastvo zbog cega je i bila poplava raznih vidovitih zorki i branki kod nas.
Zbog te ljudske potrebe ljudi i dalje veruju da vojske vrse eksperimente sa tim pojavama i da tako nesto zaista postoji i zbog toga ljudi i dalje idu da gledaju Uri Gelera koji "savija" kasike mislima jer oni zele da veruju u to.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.de.clara.net



+7177 Profil

icon Re: Dokazi, činjenice...14.06.2003. u 18:45 - pre 254 meseci
Citat:

Naravno da ja sam shvatio sta si ti hteo da kazes ali je daleko od slucajnosti to sto si upravo te 2 reci upotrebio a mogao si da biras bilo koju od ne znam koliko hiljada reci.


Eh, nisam kuci pa me nema online dugo vremena - prikljucujem se u nedelju uvece :)

Sto se velike ishmrkotine tice, inspirisan sam Daglasom Adamsom (Autostoperski vodic kroz galaksiju)... a izbljuvak je doista (C) by me :)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.de.clara.net



+7177 Profil

icon Re: Dokazi, činjenice...14.06.2003. u 22:06 - pre 254 meseci
Citat:

Zbog te ljudske potrebe ljudi i dalje veruju da vojske vrse eksperimente sa tim pojavama i da tako nesto zaista postoji i zbog toga ljudi i dalje idu da gledaju Uri Gelera koji "savija" kasike mislima jer oni zele da veruju u to.


Interesantna stvar je da sam ja pricu o savijanju kasike cuo od jednog uglednog beogradskog doktora - koji je izuzetno priznat u medjunarodnim medicinskim krugovima. U pricu svakako ne mogu da poverujem - i bilo mi je jako neobicno da potpuno racionalan covek profila doticnog profesora sa izuzetno velikim zarom prica o toj pojavi i tvrdi da je svojim ocima video telekinezu :)

No dobro, svi znamo da... ni kasika ne postoji :-)



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.verat.net

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Dokazi, činjenice...15.06.2003. u 03:36 - pre 254 meseci
Citat:
srki:
Ako pogledas detaljnije sajt gospodina Rendija videces da je on raskrinkao i sve koji imaju moc telepatije, telekineze a ne samo proroke itd...tako da i dalje ne verujem u paranormalne pojave.
.....
E bas zato sam to i napisao. Isto sto ti mislis o tim personama ja mislim i o ljudima koji se bave spiritualizmom, okultizmom, duhovnim razvojem ljudi...Ako ces njih da prihvatis zbog povecanog broja knjiga koje su se pojavile isto tako bi trebalo da prihvatis i proroke, vracare, magove jer je nemoguce da su oni svi prevaranti, zar ne?

Ma ok, slazem se da su svi oni isti bilo da se bave ovim ili onim, nisi me dobro razumeo, ja takodje smatram da su 99% njih raznorazni prevaranti ili budale, nego hteo sam sve njih da odvojim od onih ljudi koji to izucavaju (ok-mozda) u vojnim i slicnim ustanovama, tj. moje misljenje je da se te stvari rade u vojskama naravno tajno (pa nikome od njih nije ni dozvoljeno da odu kod Rendija), e sad da li oni imaju nekakvih rezultata u tome ili ne, nemam pojma ali sam gotovo sigurno uveren da oni to proucavaju...rekao sam vec na osnovu cega to tvrdim. Sto se tice onih 1% ja ipak (ovo je sasvim subjektivno) smatram da i oni postoje mada nikad nisam tako nesto video/cuo direktno, mada su me neki ljudi uveravali da su tako nesto videli, tako da dok to licno ne vidim ne mogu ni 100% da poverujem u to. Medjutim, nekim meni vrlo vrlo bliskim osobama su se desile neke “cudne” stvari u zivotu (sa verovatnocama da su slucajne reda velicine milionitih delova promila), naravno ovo opet nista nije direktno ali moj stepen poverenja u te osobe je 100%, tako da sam ja uveren da sigurno jos nesto, neka svesna energija, ili ko zna sta postoji...
Citat:

Inace Voja nije pisao samo o prorocima nego je pisao recimo i o Uri Geleru, coveku koji navodno ima moc telekineze i citanja misli koji vec 20 godina stalno negde gostuje i zgrce lovu od naivnih ljudi.

Dobro Voja raskrinkava pojedinacne slucajeve, vrlo lepo od njega, ali mislim da kada bi neko hteo da dokaze da takve stvari ne postoje morao bi da napravi mnogo dublju analizu, pre svega da se pozabavi raznim tajnim drustvima i sektama, jer ako postoje neki ljudi koji uspevaju da nesto konkretno urade cisto sumnjam da idu po belom svetu i uzimaju pare na taj nacin, sigurno bi smislili mnogo bolje nacine da to svoje znanje iskoriste, plus sto bi sebe verovatno doveli u opasnost jer ako bi na primer military institucije skontale da tako nesto zaista radi - garantujem da bi ga odmah kidnapovali pa ga odveli na examinations ;) - tako da otpilike ispada da ako tako nesto postoji sigurno je ili deo nekog military projekta ili bar pod njihovom kontrolom.
Citat:
U ljudskoj potrebi je da verujemo u cuda i paranormalno, narocito ako ti je u zemlji beda i siromastvo zbog cega je i bila poplava raznih vidovitih zorki i branki kod nas.
Zbog te ljudske potrebe ljudi i dalje veruju da vojske vrse eksperimente sa tim pojavama i da tako nesto zaista postoji i zbog toga ljudi i dalje idu da gledaju Uri Gelera koji "savija" kasike mislima jer oni zele da veruju u to.

Apsolutno se slazem, ali to ipak nista ne dokazuje...

"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ihug.net



+3 Profil

icon Re: Dokazi, činjenice...15.06.2003. u 04:49 - pre 254 meseci
Citat:
the.kum:
Dobro Voja raskrinkava pojedinacne slucajeve, vrlo lepo od njega, ali mislim da kada bi neko hteo da dokaze da takve stvari ne postoje morao bi da napravi mnogo dublju analizu

Pa nikada nece ni moci da dokaze da takve stvari ne postoje ali ako raskrinkava odredjen broj ljudi i to ipak pomaze ljudima da malo vise kriticki razmisljaju i da ne budu naivci. Ko zna koliko ljudi je recimo islo kod Lava Geršmana koji je navodno pogodio pocetak i kraj bombardovanja a u stvari nije uopste pogodio. Mnogo ljudi je izgubilo para kod raznih vidovnjaka i vracara...

Voja i sam kaze da neke stvari ne dokazuje. Evo jedan delic iz faq-a na njegovom sajtu:
Citat:

Koja pitanja nisu obuhvaćena? 
Metafizička pitanja koja se dotiču religije a čije odgovore nije moguće proveriti niti dokazati, kao što je, recimo, Da li postoji Bog ili Ima li života posle smrti.


Citat:

Citat:
U ljudskoj potrebi je da verujemo u cuda i paranormalno, narocito ako ti je u zemlji beda i siromastvo zbog cega je i bila poplava raznih vidovitih zorki i branki kod nas.
Zbog te ljudske potrebe ljudi i dalje veruju da vojske vrse eksperimente sa tim pojavama i da tako nesto zaista postoji i zbog toga ljudi i dalje idu da gledaju Uri Gelera koji "savija" kasike mislima jer oni zele da veruju u to.

Apsolutno se slazem, ali to ipak nista ne dokazuje...

U potpunosti si u pravu! Nauka nije dokazala ali nije ni odbacila tu mogucnost i zato se i dalje vrse istrazivanja. A to da takve stvari ne postoje je iskljucivo moje subjektivno misljenje!
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ihug.net



+3 Profil

icon Re: Dokazi, činjenice...15.06.2003. u 05:34 - pre 254 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Interesantna stvar je da sam ja pricu o savijanju kasike cuo od jednog uglednog beogradskog doktora - koji je izuzetno priznat u medjunarodnim medicinskim krugovima.

Da nije to mozda Dejan Rakovic, profesor na etf-u?
On veruje u takve stvari. Nemoj da neko pomisli da sam zato sada protiv njega. On je super profesor i dobar covek.

Evo sta kaze voja o njemu:
Citat:

Posebno je ozbiljan problem kad se takav naučnik nađe na položaju na kome može da utiče na formiranje shvatanja i stava nove generacije budućih naučnika. Profesor dr Dejan Raković je, recimo, u univerzitetskom udžbeniku Osnovi biofizike napisao:
Citat:
Iako je reinkarnacija složen spiritualni fenomen (Wentz, 1968), treba reći da post-mortalno mentalno opterećeno (tzv. karmičko) adresiranje odlazeće jonske strukture - pruža jaku osnovu za mogućnost reinkarnacije, saglasno biofizičkom modelu svesti (Raković, 1994-95). Kao posledica, reinkarnacioni ciklusi mogu se očekivati između karmički povezanih osoba, u novim i novim međuzavisnim odnosima sve dok se ne “otplati karma”, odnosno dok se energetski ne rasterete mentalne asocijacije dvaju osoba - što istočna ezoterijska tradicija upravo i tvrdi!

Komentar:
Tako studenti elektrotehnike na Beogradskom univerzitetu uče o čakrama, telepatiji, vidovitosti, prekogniciji (viđenju budućnosti), astralnom telu, bioenergiji i reinkarnaciji. Takođe, svoje tehničko znanje mogu da obogate i navodnim biofizičkim (ne i psihološkim) objašnjenjem dejstva molitve koja bi, kako je autor objasnio, mogla “menjati karmičku preferenciju (i neprijatnosti) budućih događaja” (Osnovi biofizike, izdavač Grosknjiga 1995, str. 163-168).


Vecina drugih profesora se ne slaze sa Dejanom Rakovicem (koga inace jako postujem).

Citat:

No dobro, svi znamo da... ni kasika ne postoji :-)


Ima na Vojinom sajtu i objasnjenje za kasiku koja je u stvari vec savijena ili je savija u stvari rukom a ne pogledom.
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Dokazi, činjenice...16.06.2003. u 11:46 - pre 254 meseci
U najboljem slucaju, u najmanju ruku, ... itd. , takve tvrdnje su trcanje pred rudu.

Svako ko iole posteno zeli da istrazi te "fenomene", mora da jasno odredi moguce granice njihovog efekta (na primer, zakon o odrzanju energije bi, po svemu sto smo do sada izucili, morao da bude postovan i od strane "paranormalnih fenomena") koncipira hipotezu koja je moguce objasnjenje za njih, i predlozi eksperimente koji bi nedvosmisleno dali odgovor da li je ta hipoteza tacna ili ne. U ovom trenutku, dok ne vidimo vezu "zivog" i "nezivog" i ne znamo sta je priroda svesti, tesko je uopste traziti vezu psihickih sa fizickim fenomenima izvan definisanog sistema: organizma ili drustva.

Ali, koliko shvatam, do sad niko nije uspesno demonstrirao u kontrolisanim uslovima koji onemogucavaju prevaru ni jedan od pomenutih fenomena, tako da jos uvek ne postoji ni sam objekt istrazivanja! (Korak 1. - utvrditi postojanje fenomena)

Pa ipak, mozda je ova oblast ljudskog razmisljanja ipak dala svoje plodove, tj. ideje: mnoga istrazivanja u tehnici bila su usmerena ka imitaciji navodnih "parapsiholoskih fenomena", (magije): pre svega radio, televizija - telepatija, vidjenje na daljinu, telekomandovanje - telekineza, ozivljavenje iz klinicke smrti - uskrsavanje, EEG, poligraf - citanje misli, ... na kraju krajeva i letenje, na koje smo se sad vec navikli, za silne generacije je bila nezamisliva stvar - magija!
 
Odgovor na temu

The Mars

Član broj: 9822
Poruke: 71
*.blic.net



Profil

icon Re: Dokazi, činjenice...17.06.2003. u 13:58 - pre 254 meseci
Citat:
salec:
U najboljem slucaju, u najmanju ruku, ... itd. , takve tvrdnje su trcanje pred rudu.

Svako ko iole posteno zeli da istrazi te "fenomene", mora da jasno odredi moguce granice njihovog efekta (na primer, zakon o odrzanju energije bi, po svemu sto smo do sada izucili, morao da bude postovan i od strane "paranormalnih fenomena") koncipira hipotezu koja je moguce objasnjenje za njih, i predlozi eksperimente koji bi nedvosmisleno dali odgovor da li je ta hipoteza tacna ili ne. U ovom trenutku, dok ne vidimo vezu "zivog" i "nezivog" i ne znamo sta je priroda svesti, tesko je uopste traziti vezu psihickih sa fizickim fenomenima izvan definisanog sistema: organizma ili drustva.

Ali, koliko shvatam, do sad niko nije uspesno demonstrirao u kontrolisanim uslovima koji onemogucavaju prevaru ni jedan od pomenutih fenomena, tako da jos uvek ne postoji ni sam objekt istrazivanja! (Korak 1. - utvrditi postojanje fenomena)

Pa ipak, mozda je ova oblast ljudskog razmisljanja ipak dala svoje plodove, tj. ideje: mnoga istrazivanja u tehnici bila su usmerena ka imitaciji navodnih "parapsiholoskih fenomena", (magije): pre svega radio, televizija - telepatija, vidjenje na daljinu, telekomandovanje - telekineza, ozivljavenje iz klinicke smrti - uskrsavanje, EEG, poligraf - citanje misli, ... na kraju krajeva i letenje, na koje smo se sad vec navikli, za silne generacije je bila nezamisliva stvar - magija!


Čovjek ima osobinu da ono u što ne može da se uvjeri logičkim razmišljanjem može da prihvati da postoji jedino kad takvo nešto doživi. To vjerovatno jeste prvi korak, eto, ti si očit primjer ( ali, svi smo takvi, ne brini ... )
Ali, postoji masa zabilježenih iskustava koje su ljudi imali. Da li je moguće sve opravdati u smislu ... "to ti se dogodilo jer si bio preopterećen, mozak ti je napravio iluziju, trik ..." ili je možda vještački izazvano ? I ja sam tako mislila , ali sam posle čitanja knjige Biofizika i polaganja tog ispita , i razgovora sa profesorom shvatila da to što se desilo jeste bio jedan NDE ( Near Death Experience ), koji je u mom slučaju bio izazvan smću meni bliske osobe , ali prostorno odvojene i potpuno bez mog znanja. Nedavno sam našla sajt gdje su ljudi ispričali svoje doživljaje i sad mi je lakše kad vidim da se to i drugima dešavalo i da su to nije ništa mistično već da su to stvari koje se istražuju.

 
Odgovor na temu

The Mars

Član broj: 9822
Poruke: 71
*.blic.net



Profil

icon Re: Dokazi, činjenice...17.06.2003. u 14:54 - pre 254 meseci
Evo samo Kumu da kažem hvala za zanimljive linkove.

Evo sad ću baš da pročitam ovaj članak The Mind Has No Firewall sa onog sajta o US Army.

:)) Ćao !
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dokazi, činjenice... Hteo bih da se preispitamo šta je zaista stvarno, a šta realno. Ja verujem ...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38594 | Odgovora: 215 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.