Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolji načini pripremanja mesa

elitemadzone.org :: MadZone :: Najbolji načini pripremanja mesa

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 125566 | Odgovora: 380 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa12.01.2014. u 17:10 - pre 125 meseci
Citat:
ventura:
http://www.restorantorogrill.com/srb/menihrana/index.html

Pogledaj koliko je 100 grama škotskog Angusa...

Inače to je jedino mesto u Beogradu gde možeš da kupiš neko bolje meso, a da to nije domaća simentalka muzara. Slažem se da je bar jedno 100% skuplje nego što bi trebalo da bude (realna cena je 30-35 evra), ali džaba kad to niko ne uvozi, a restoran neće da ti proda meso ako ne platiš restoransku cenu jer neće da budu mesara.

Tako je razumljivo. Ja sam lani u Metrou u Gracu plaćao oko 18 ako se sećam dobro. Nije highlandersko, ali je ok. Ako mene pitaš T-bone, ili NY steak nisu ni blizu Ribaye ili tenderloinu, ne vidim toliku ekskluzivnost u tim cenama. Za 100e imaš dobru divlju ribu svežu, celu, negde i jastoga.

Radije pojedem dobar rumpsteak nego t-bone. Manje se osećam prevaren :)

 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa12.01.2014. u 17:15 - pre 125 meseci
Citat:
gilopile:
^
Ma jbg, bilo kasno, tj. vec skoro jutro, a ogladneh i hteo na brzaka, jer mi treba bar 20min da se rerna ugreje. Uzas, zadimio celu kuhinju, isprskao sporet na sve strane, klopa masna do zla Boga... Sve u svemu, nisam zadovoljan, a nisam pocetnik u kuhinji, da se razumemo :D Sledeci put po tvom receptu mi ne gine, jer stvarno volim te przenice, pogotovo dok su vruce, pa sa kiselim mlekom ili jogurtom, mmmmm...

Pozz!

Ja kad udjem u kuhinju da pravim przenice prvo izvadim pleh i ukljucim rernu.
Dok se zagreva secem hleb i mutim jaja, dodajem ulje i mleko, namacem i redjam u pleh. To je oko deset minuta maksimalno, sto je ceo posao ne racunajuci proveravanje rerne.
Cim naredjam ubacim u rernu iako nije jos zagrejana na 200, u sredinu rerne. Ko ga sisa da cekam :)
Stavim na 25 minuta da zvoni, a kad zazvoni obicno bude jos 5 ili deset minuta. Naravno, sve zavisi koliko ko voli res a i od struje ponekad.
U medjuvremenu postavljam sto vadim sir, pekmez .... zavalim se i cekam.
Recimo da krecem u proces 45 minuta pre obroka, maksimalno.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa12.01.2014. u 17:17 - pre 125 meseci
Za 300e imas pola bika :D

jesi li pitao malo po manjim mesarama ako su spremni kada dobiju bika da ti ostave komad, pa sam reži? Koliko je onda kod njih Prime Rib? Ceo komad bi koštao kao Škoda fabija iz 2010 :D
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa12.01.2014. u 19:04 - pre 125 meseci
Heston Blumenthal je pionir moderne kuhinje, i napravio je dosta zanimljivih emisija za UK tv.
Dosta njih se moze naci na youtube, preporucujem.

How to Cook Like Heston ima dosta zanimljivih saveta sto se tice nekih osnovnih sastojaka, govedina, piletina itd. Probao sam pile na njegov nacin, i stvarno je odlicno.
http://www.channel4.com/progra...cook-like-heston/episode-guide

Za ljubitelje steak-a sa viskom vremena: http://youtu.be/2naCEufmlbA
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa12.01.2014. u 20:03 - pre 125 meseci
Citat:
Flo33:
jesi li pitao malo po manjim mesarama ako su spremni kada dobiju bika da ti ostave komad, pa sam reži? Koliko je onda kod njih Prime Rib? Ceo komad bi koštao kao Škoda fabija iz 2010 :D

Problem je u tome što domaće sorte jednostavno nemaju isti ukus kao angus, wagyu, hereford ili neka tako poznata mesna sorta. Krave u Srbiji su simentalke i namenjene proizvodnji mleka, a ono što ode u klanicu su uglavnom bikovi i krave koje odrade svoje u mlekari.

Citat:
DaliborP: Heston Blumenthal je pionir moderne kuhinje, i napravio je dosta zanimljivih emisija za UK tv.
...
Za ljubitelje steak-a sa viskom vremena: http://youtu.be/2naCEufmlbA

Heston je jedan od najboljih kuvara na svetu. Upravo taj njegov pristup se meni najviše sviđa, to da ti kroz kuvanje znaš tačno hemijski proces koji se dešava u stvari, i zbog čega radiš neke stvari koje radiš.

A inače upravo ja taj sous vide i primenjujem :)

Ostavio sam parče ribeyea u sous vide-u do sutra popodne, to će biti 30+ sati kuvanja, pa ću da vidim rezultat :)
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa13.01.2014. u 08:25 - pre 125 meseci
Jesil li siguran da je dry ageovan? Pitah malo konobara i nije mi baš delovao samouvereno. Inače retko precenjena kafana u Bgu, štaviše nemoj da se neko zaebe i ode.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa13.01.2014. u 16:01 - pre 125 meseci
Venturo sta bi sa mesistem, jel gotovo daj slike i sveukupni utisak :D
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa13.01.2014. u 16:20 - pre 125 meseci
Jeste bio dry ageovan, vidi se po samom mesu, po teksturi, čvrstoći i na kraju krajeva i mirisu :)

Nego nisam nešto bio oduševljen, mislim da mu je tih 7.5h bilo malo... Bio je on generalno pečen kako treba, ali nije bio puterast kao i običan komad bifteka koji sam spremao pre neki dan.. Verovatno sam trebao da ostavim to parče mnogo duže (30+ sati) da bi dobio sličan efekat kao sa tenderloinom na 2.5h
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa13.01.2014. u 16:44 - pre 125 meseci
Ako je bio pečen posle 7,5 sati, kakav bi bio posle 30? Kao đon što neko gore napisa. A nikada neće biti kao biftek-jer nije biftek. Drugačija je struktura mesa. Onda bi i but kuvao 70+ sati i bio bi mek i sočan.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa13.01.2014. u 18:35 - pre 125 meseci
za sledeci svinjokolj znam koga cu od vas zvati u mobu ;-)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa13.01.2014. u 18:54 - pre 125 meseci
E kad smo vec kod mesine, sad se vrnuh iz Vegasa (CES) gde ima puno mesta za konzumaciju finog mesa :-)

Pre neki dan zaglavih na nekoj "poslovnoj" veceri ovde: http://www.mandalaybay.com/dining/mix/

Narucih neki Filet Mignon sa "pojacanjem" u vidu Foie Gras-a i tartufa (Filet Mignon Rossini)

Zlo :-) Ako mozete da nabavite lako sastojke, odlicna kombinacija ;-) Nisam neki ljubitelj tenderloin-a uopste (preferiram "masnije" komade) ali mogu reci da je sa ovim dodatcima potpuno prihvatljiv ;-)

To ovako izgleda:



Za broj kalorija nisam pitao... what happens in Vegas...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa13.01.2014. u 19:38 - pre 125 meseci
Citat:
Flo33:
Ako je bio pečen posle 7,5 sati, kakav bi bio posle 30? Kao đon što neko gore napisa. A nikada neće biti kao biftek-jer nije biftek. Drugačija je struktura mesa. Onda bi i but kuvao 70+ sati i bio bi mek i sočan.

To je sous vide, drugačiji je potpuno princip. Pogledaj onaj video koji je okačio DaliborP, tu je slikovito objašnjeno šta se dešava u mesu prilikom sousvide kuvanja.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa13.01.2014. u 20:05 - pre 125 meseci
@IvanDimkovic...Znas ti gde ces .Miraz ima od 1500usd sobe.Jel su gotovi Aria,win win,Mgm.Prosle godine na mestu Flaminga se gradio novi.
@VENTURA Moze slika tog mesa.Ja sam mislio da ce biti 4+ sata i da ces na 500f morati 20 minuta zapeci.Izgleda da sam omasio recept.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa13.01.2014. u 20:56 - pre 125 meseci
Offtopic: Nije srušen Flamingo, već parking pored, i na njegovom mestu je već izgrađen Linq koji se otvara krajem meseca... Aria (i ceo CityCenter) ima već 4-5 godina kako radi...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa22.01.2014. u 17:47 - pre 124 meseci
Uff,da ne idemo bas u offtopic.Dizalica koja je stajala pored flaminga koji je za Gojkov rodjendan bio sav u prasini je po recima prijatelja trebao da se rusi-renovira.
Kako god necemo o tome.Mozemo na PP.Ima trik pitanja koliko hoces.;).

Nego jel se gladuje,gde ste ljudi,odmarate i vi.Probao jedan da kazem specijalitet od kombinovanog mesa-iznutrica a to neki zovu SPRZA.Nisu cvarci,slici.
Da li ste jeli.Jes masno ali zdravo.:).
 
Odgovor na temu

Ketrin Linc
Katarina Linc
Vlasnik firme
Vestice d.o.o.
Beograd

Član broj: 312327
Poruke: 21
*.amres.ac.rs.

Sajt: www.vestice.com


+9 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa19.05.2014. u 18:48 - pre 121 meseci
@Ivan Dimkovic, odlicno izgleda, verujem da je preukusno :)
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa20.05.2014. u 22:20 - pre 121 meseci
Bas sam pre koji dan neleteo na interesantan sous-vide how-to page: http://www.seriouseats.com/2010/03/how-to-sous-vide-steak.html pa da pastujem ovde, kad je vec tema ozivljena. :)

Sous-Vide 101: Prime Steak Primer


Clockwise from top: Steaks cooked to various temperatures, a perfect hanger steak, chart of moisture loss.
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa20.05.2014. u 23:53 - pre 121 meseci
Kad smo kod Chef Steps-a, ovo mi je idući projekat :)

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa21.05.2014. u 07:28 - pre 121 meseci
Ekstra. Kapiram da ona Activa RM služi da se meso "zalepi", ali, šta je zapravo to ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa21.05.2014. u 07:30 - pre 121 meseci
Citat:
Java Beograd: Ekstra. Kapiram da ona Activa RM služi da se meso "zalepi", ali, šta je zapravo to ?

What is Activa® RM Transglutaminase Preparation?

Ingredients: sodium caseinate, maltodextrin, transglutaminase

Activa® RM is the most popular TG formulation used by chefs. In addition to transglutaminase and maltodextrin, it contains a water soluble milk protein called sodium caseinate. This helper protein compensates for any protein deficiencies by sticking to the surface of the food and bonding with the TG. This makes Activa RM ideal for difficult foods, including cooked meats. And there is no downside to including sodium caseinate, even if the application doesnt require the extra bonding power that it provides. So Activa® RM is your best bet for most meat glue recipes.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Najbolji načini pripremanja mesa

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 125566 | Odgovora: 380 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.