Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 319575 | Odgovora: 1106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 459
95.180.119.*



+173 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina09.04.2024. u 20:13 - pre 5 meseci
"Ako imate poverenje u vašeg majstora, onda me nemojte konktatirati. Vama vaš majstor verovatno želi najbolje. Isto kao što verujete da vas žena ne vara sa istim tim majstorom" (karikiram, ali lik ima takve provale, možda mu u tom momentu žena nabila rogove pa je bio inspirisan)
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 459
95.180.119.*



+173 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina09.04.2024. u 21:50 - pre 5 meseci
Citat:
mjanjic
Nego, kad već idu pitanja, kako sad stoji situacija sa Ford Mondeom, važio je ranije za polovan auto koji najviše daje za određeno godište i cenu?


Vozio sam ga, ima drugar, dobar je auto, pristojna je cena, ali razlog zbog kog ga nikad ne bih kupio je - premali gepek (plitak) za tu veličinu i taj tip auta. Ovako je udoban, lepo vuče, ima dosta prostora.

Pričam o ovakvom Mondeu - https://www.youtube.com/watch?...p;ab_channel=Polovniautomobili

Koliko vidim, za 15000e može da se nađe ok primerak
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8516
*.dynamic.sbb.rs.



+1364 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina10.04.2024. u 00:25 - pre 5 meseci
Evo jednog dobrog Mondea recimo

https://www.polovniautomobili....boost?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

Dobar odnos kvalitet-cena, znatno slabiji auto od Passata recimo, ali i puno jeftiniji.

Međutim:

https://fordclubserbia.org/forum/viewtopic.php?t=33896







p.s. Google me odvede na sajt onog Todorovića (neću da ga linkujem, pogledajte sami ako želite)


Pa to je da ti se zamrsi mozak i isprazni džep naravno, traži 7-10% od vrednosti auta?!??

Razmišljam ko je taj ko pristaje na taj teror i pljačku od njega?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9644
*.static.isp.telekom.rs.



+10297 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina10.04.2024. u 07:05 - pre 5 meseci
Citat:
Turmen:razlog zbog kog ga nikad ne bih kupio je - premali gepek (plitak) za tu veličinu i taj tip auta.

Ovo malo? U ovaj gepek mogu tri leša da stanu, svaki umotan u poseban tepih, kao u holivuskim filmovima!

E sad, nije karavan, ne možeš da smestiš frižider, to je jasno. Ovo je gepek za kofer i torbu sa golf štapovima.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 459
95.180.119.*



+173 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina10.04.2024. u 09:04 - pre 5 meseci
Citat:
Java Beograd: Ovo malo? U ovaj gepek mogu tri leša da stanu, svaki umotan u poseban tepih, kao u holivuskim filmovima!

E sad, nije karavan, ne možeš da smestiš frižider, to je jasno. Ovo je gepek za kofer i torbu sa golf štapovima.


Mali je za tu veličinu auta. Dugačak je, a plitak, nema dubinu. Veći je od Pola i Golfa, ali smešan u odnosu na Octaviju koja u nižoj klasi (kontam da je Mondeov "parnjak" Superb). I Passat ima veći gepek, a E klasa je tu negde..

Za mene i ženu je extra, stanu dva kofera i dva ranca, eventualno još koja torba. Ali to možemo i sa autom gabarita Golfa (eventualno razlika u tome što bi možda jedan ili dva ranca prebacili na zadnje sedište).

Drugar koji ga vozi ima dvoje dece, bili smo zajedno na moru, on je imao baš problema da se sa porodicom spakuje za odmor. A auto dugačak skoro 5m.

[Ovu poruku je menjao Turmen dana 10.04.2024. u 10:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2827



+721 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina10.04.2024. u 17:22 - pre 5 meseci
Hvala na odgovorima, ako bih uzimao neki toliki auto, posebno Mondeo, kod njega bih svakako birao dizel motor iako preferiram benzince.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8516
*.dynamic.sbb.rs.



+1364 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina16.05.2024. u 03:18 - pre 4 meseca
Nekoliko klipova koje sam našao kao prikaz trenutno možda najbolje kupovine u D segmentu.













 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 905
*.cpe.sn.co.rs.



+288 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina27.05.2024. u 20:17 - pre 3 meseca
Audi A4 B9 nema mesta na vozacevom sedistu, sve je tesno i zbijeno uopste nije komforan.
Kome to ne smeta onda jeste najbolja kupovina u klasi.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8516
*.dynamic.sbb.rs.



+1364 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina27.05.2024. u 20:27 - pre 3 meseca
Ne može se reći da nema mesta, ali ko se navikao na "džipove", takav utisak će lako steći.

Opet teško je reći i da je uopšteno najbolja nkupovina, ja sam pomenuo samo ovaj model 2,0TFSI sa 150 KS.

On je dobra kombinacija, ali naravno po meni je još bolji, ali i puno ređi Passat sa tim motorom setovanim na 190KS i postavljenim poprečno:





Prosto ako gledaš racionalno, A4 vs. Passat, po meni pobeđuje Passat, A4 je za one "manje racionalne" kupce.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8516
*.dynamic.sbb.rs.



+1364 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina11.07.2024. u 18:39 - pre 2 meseca
Citat:
AstralPro:Audi A4 B9 nema mesta na vozacevom sedistu, sve je tesno i zbijeno uopste nije komforan.
Kome to ne smeta onda jeste najbolja kupovina u klasi.

Nadovezaću se na ovo, juče sam detaljno pogledao A4 B9 u jednom PA salonu. Imaju tri komada, svi su restajling, znači od 2020. i svi su dizeli naravno, cenim sa 200+ kkm, jer novi benzinici bi bili preskupi za uvoz.

A tih novih benzinaca inače ima dosta na oglasima, evo na primer jednog https://www.polovniautomobili....anced?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

Svi oni su kupljeni kod nas i svi imaju dosta "dodatne opreme" u vidi ekrana, senzora, multimedija i svakakvih bizarnosti, ali nijedan, ali NIJEDAN koji je prodat u Srbiji, nema dve stvari koje su po meni toliko obavezne da ako ih auto nema, a ovi "naši" ih nemaju - meni je to eliminatorno.

Inače dugo sam sedio u autima i gledao/pipkao, jeste da je A4 relativno mali, daleeeko manji od Passata, ali kvalitet unutra je vrlo dobar, volan odličan, spoljni izgled veoma lep i skladan, itd.

Ali zbog tog idiotskog nedostatka ta dva dela opreme uopšte ne razmišljam o tom autu, iako bi mi bio idealan.

Čak sam i zvao retardirane "menadžere" koji ga prodaju u Porsche-u i pitao kako ih nije sramota da prodaju auto od 40+ k bez ta dva dela opreme?

Dobio sam generic odgovor u smislu "nije do nas, mi pravimo pakete opreme u odnosu na to šta kupci traže i to je to" 🤯

Pogodite koja su ta dva dela opreme u pitanju?

 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2827



+721 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina12.07.2024. u 15:38 - pre 2 meseca
Naslon za ruke i frižider :)))

Pošto se gore nekoliko poruka ispred pominje 2.0tfsi, videh pre neki dan, mislim u Užicu, na parkingu A3 sa 2.0tfsi (ok, nije to baš C segment, ali je sa 2.0tfsi), auto je 2012. godište, menjač tiptronic ili tako nešto (zaboravio sam, uglavnom nije klasičan manuelac), a bukvalno je prvi auto u zadnjih nekoliko godina da vidim na prozoru papir sa napisanom CENOM - cena 10.000€. Da li je realno, ne znam, prosudite sami, 10k evra za hečbek star 12 godina... Sad se sećam da je baš te 2012. bio negde u BG bilbord sa reklamom za A3, doduše sa 3 vrata i onim 1.6 8v motorom (102ks), cena 14.999€, ovaj 2.0 je koštao možda i 25k ili čak više, ali da nakon 12 godina vredi 40% cene...
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8516
*.dynamic.sbb.rs.



+1364 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina12.07.2024. u 23:08 - pre 2 meseca
Citat:
mjanjic: Naslon za ruke i frižider :)))

Nije to, naslon za ruke ima, a ima i frižider.

Inače, A3 2.0TFSI jeste C segment i bio je u najužem krugu auta o kom sam razmišljao.

Nezamislivo mi je da dva dela opreme koje pominjem nema u autima od 40+k, pola krivice svaljujem na Audi, a pola na retardirane "manadžere " koji prave spisak opreme auta koje prodaju kod nas.

Da neko ne shvati pogrešno, Audi ima praktično beskonačan spisak opreme koju možeš naručiti. ali ako tako kupuješ - čekaš auto 4-5 meseci, plus cena bude 10-tak k EUR veća, tako da si osuđen na ono šta "menadžeri" sklope i uvezu.

Hajde još neko neka iznese mišljenje šta bi to moglo da bude, možda vama i nije toliko gadno što toga nema, meni svakako jeste.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8516
*.dynamic.sbb.rs.



+1364 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina13.07.2024. u 15:45 - pre 2 meseca
Da ne mislite da izvoljevam, evo sada sam pogledao i vidim da klot-oasulj, dakle SVAKA Octavia ima OBA ta dela opreme koje nema NIJEDAN Audi A4 proda u Srbiji.

Gledao sam i na oglasima, veliki dao i uvoznih A4, dakle prodatih na zapadu, ih takođe nema (bar jedan od njih, drugi ne mogu tačno da vidim na slikama).

Još jednom pozivam čitaoce da pretpostave koja to dva elementarna komada opreme nema nijedan Audi A4 prodat u Srbiji?

p.s. Jedan od njih imam na VW Bora starom 20+ godina i savršeno radi, bez toga je osećaj vožnje totalno drugačiji i umaranje tokom vožnje je puno veće, e sad sam sve rekao :)

p.s. nije tempomat, imao sam ga čak i na Polo-u, to mi ne treba uopšte
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8516
*.dynamic.sbb.rs.



+1364 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina13.07.2024. u 17:40 - pre 2 meseca
Kao još jedna ilustracija bizarnosti nedostatka stvari o kojima pričam, pomenuću da ovaj Golf za jedva nešto preko 4k sve to ima:

https://www.polovniautomobili....-14-b?attp=p1_pv0_pc1_pl1_plv0

Pogledajte sedišta u tom Golfu, ona su DALEEEEKO kvalitetnija i u svakom smislu bolja od sedišta u najnovijem Audiju od 40+ K 🤯🤯🤯

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

srbaja
nekada kblo 45

Član broj: 4671
Poruke: 280



+28 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina14.07.2024. u 17:21 - pre 2 meseca
Rukohvat iznad (su)vozackih vrata ?
Laktonaslon na vozackim vratima u visini tako da moze da se drzi volan dok je lakat naslonjen?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8516
*.dynamic.sbb.rs.



+1364 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina14.07.2024. u 18:13 - pre 2 meseca
Nije, btw, nikad ne koristim te rukohvate, ali ovo o čemu pričam mi je apsolutno esencijalna funkcija.

Inače, evo tih Audija benzinaca kupljenih kod nas:

AUDI A4 2.0 TFSI Gen 3 Mk 2 Budack

(Budack je oznaka za najnoviju Gen 3 Mk 2 verziju tog 2.0TFSI motora, koji je apsolutno bez konkurencije u klasi)

Jednu od tih funkcija o kojima pričam nema NI JEDAN KOMAD prodat kod nas, drugu je moguće da ima po neki, ali samo uz bizarnu doplatu od 1000+ EUR zajedno sa dodatnim nepotrebnim funkcijama.

Reći ću svakako o čemu se radi, ali hajde još neko da kaže što bi to moglo biti, ili šta je vama bitno, a da nema NOV auto te klase koji kođta 40+ k EUR.
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 684



+729 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina14.07.2024. u 19:55 - pre 2 meseca
Sedista se pomeraju uz pomoc jedne konjske snage?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8516
*.dynamic.sbb.rs.



+1364 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina15.07.2024. u 00:58 - pre 2 meseca
Evo da pojasnim da ima veze sa sedištima (sad sam sve rekao), a najbizarnije je što su kod nas prodavane dve verzije, sa i bez svih podešavanja sedišta na struju (druga je puno skuplja naravno) ALI NIJEDNA OD NJIH nema to o čemu govorim.

Rekoh, bio sam da pogledam taj auto i sve mi se sviđa osim toga. Motor mi se sviđa naročito, to mi je veoma bitno a on je perfekcija.

Ali taj defekt je dovoljan da nikad ne kupim taj auto, ne umišljam nego sam proverio i uverio se u to.

Passat je puuuno bolji izbor, a i Superb, čak i Octavia.
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 684



+729 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina15.07.2024. u 08:05 - pre 2 meseca
Podesavanje lumbalnog dela i ja volim da je prisutno a grejanje/hladjenje moze ali nije mi odlucujuci faktor
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2827



+721 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina16.07.2024. u 11:25 - pre 2 meseca
Plus memorisanje podešavanja, da se ne zezaš svaki put nakon što ti majstori ispomera delove sedišta da bi njemu bilo taman :)
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 319575 | Odgovora: 1106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.