Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SNAGA negativnog primera

elitemadzone.org :: MadZone :: SNAGA negativnog primera
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 38604 | Odgovora: 282 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.178.*



+35 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 11:43 - pre 203 meseci
Citat:

Svaki put kad pročitam ovo, nasmeje me.... Pusti čoveka vidiš da je odvalio nešto i ostao živ. Sad mu je teško da prizna da je izrekao laž. :) Kurirski je to vajb.

@pyc, to sto ti ne shvatas kompatibilnost JULA i DS-a je tvoj problem, klasicno politicko slepilo, sta da se radi, a to sto su ti tekstovi Teofila Pancica nerazumljivi(ponekad) vise svedoci o rupama u tvom obrazovanju, no o Teofilovoj komentatorskoj bravuroznosti...

Citat:

fond reči mu je takav da mi se dešava da ponekad ne znam šta nešto znači.

Jebi ga, opasan je to 'pisac', megaintelektualno je to stivo...Da krenes sa necim laksim za pocetak? Cedini govori, recimo? Ali, ne sumnjam da ces jednom uspeti. Pa i sam Zoran Zivkovic, onakva intelektualna gromada, uspeo je da se 'izbori' sa Pekicem(dobio je covek sigurno partijski zadatak da to procita), pa ces valjda i ti imati srece sa Teofilom, pre ili kasnije. :)

P.S. Da se vratimo na temu. Vi tvrdite da NIKO iz JUL-a ili SPS-a ne sedi u DS-u?
Pa raspitajte se u kojim se strankama nalazila VECINA direktora(dovoljno je samo u vasem mestu), a u kojim su strankama SADA(sigurno nisu svi otisli u DSS, no su se lepo rasporedili).
Naravno da se bivsi clanovi JUL-a i SPS-a u redovima 'demokrata' nece medijski eksponirati, ali oni su tu, i rade ljudi posao kao i pre.
A primer Tijanica vam nije dobar, on je specifican i jbg, pogresili ste....Covek je nestranacka licnost, ili jos bolje- nadstranacka licnost. :)



[Ovu poruku je menjao kelja dana 30.07.2007. u 12:54 GMT+1]
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 11:49 - pre 203 meseci
Evo ga , cim nestane argumenata pocinje vredjanje i drugacija retorika. Ne postoji kompatibilnost izmedju JUL i DS stranke. Dobro ti je covek rekao.
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.blueisp.co.yu.



+132 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 11:51 - pre 203 meseci
Ne shvati me pogresno, ali verujem da je tako u vezi LDP-a.U Srbiji veliki broj ljudi radi za 150e mesecno, veliki broj penzionera ima penziju 100e(bilo u Blicu pre 2 dana oko 100.000), skolarine na fakultetima su 1000-3000e, u drzavnoj bolnici se sve placa(umri ako nemas). E to su realni problemi,stranka koja to resi dobice 80% glasaca.A do tada NE GLASAM!
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 12:03 - pre 203 meseci
Slazem se, sto obecaju traziti da se ispuni . Ako se ne ispuni , kazna , na sledecim izborima glasam za druge. Jednostavno. Nego kako je u Kraljevu ?
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.178.*



+35 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 12:17 - pre 203 meseci
Citat:
stil: Evo ga , cim nestane argumenata pocinje vredjanje i drugacija retorika. Ne postoji kompatibilnost izmedju JUL i DS stranke. Dobro ti je covek rekao.


Ja nisam zapoceo sa vredjanjem i drugacijom retorikom, a vi ste 'suvise mladi pa vam peva znanje'...
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.blueisp.co.yu.



+132 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 12:24 - pre 203 meseci
Dodji pa vidi,imas popust za studente,naravno ako si do 27 godina starosti..
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 12:34 - pre 203 meseci
Popust na sta , na internet ? 2003 sam bio u vojsci tu kod tebe.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 12:50 - pre 203 meseci
@ kelja Kakav je to argument " suvise ste mladi " ? Da li je to diskriminacija po godinama ?
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.178.*



+35 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 12:56 - pre 203 meseci
Da. :)
Ma bilo kako bilo, lepo je kad covek gaji neke iluzije i kad veruje u neke ljude i ideje.
Gadno je kad nastupi budjenje.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 13:15 - pre 203 meseci
Kladim se da si kada si bio mladji isto tvrdio da si najpametniji i da oni matori nemaju pojma : ) Sad kad si malo stariji i kad ti to vise ne odgovara promenio si pricu : ) Poznat mi je takav tip licnosti .
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 13:19 - pre 203 meseci
Jeste Ilija, ali jedna je stvar verovati u nesto i boriti se za to, a druga ziveti u La-la-landu.
anti-heroin spree
 
0

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
91.150.112.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 13:24 - pre 203 meseci
Citat:
maliradojca: U Srbiji veliki broj ljudi radi za 150e mesecno, veliki broj penzionera ima penziju 100e(bilo u Blicu pre 2 dana oko 100.000), skolarine na fakultetima su 1000-3000e, u drzavnoj bolnici se sve placa(umri ako nemas). E to su realni problemi,stranka koja to resi dobice 80% glasaca.A do tada NE GLASAM!


U Srbiji ljudi rade prosečno za 27.000 dinara :). Jeste da u obračun ne ulaze sve radnje, svi zaposleni u vojsci, uzorak se pravi na 8.500 firmi, i nemaju pojma koliko je zaista zaposlenih za tekući mesec, ali ZNAJU da je prosečna plata 27.000 din.
Javlja im se.

@stil
Citat:
Ako se ne ispuni , kazna , na sledecim izborima glasam za druge


Recimo glasač si DSa, oni te izneverili, dođu izbori, nagradno pitanje, za koga glasaš? Zamisli umesto DSa, LDP, radikale, za koga da glasa neko ko je Komunista, ne socijalista, nego baš Komunista.

Neko kaznjava glasajući za druge, neko ne glasajući uopšte, nema tu preterane filozofije.
 
0

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.medianis.net.



+141 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 13:29 - pre 203 meseci
Jooooj tesko nama ako nam mladi sto svaku noc vise po kaficima i svako vece izazivaju nerede po ulici vode politiku i bore se da nam bude bolje... Nista licno, verujte mi ali poznajem dosta takvih.

I ja kad sam bio mladji bio sam od onih koji su mislili da su najpametniji i da stariji veze nemaju. Sada se to promenilo, nego mi zao sto u mojoj generaciji je jos uvek ostalo takvih.

I nije slucajna ona izreka "eh, da mi je ova pamet a tvoje godine"

Ja da mogu, promenio bih barem godinu dana da bude kao u komunisticko vreme, bas da osetim kako je to tad bilo a ne samo po pricama. E onda bih znali da li je bolje ili gore.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 13:46 - pre 203 meseci
Citat:
drbogi: Neko kaznjava glasajući za druge, neko ne glasajući uopšte, nema tu preterane filozofije.

Neglasajući kažnjavaš samo sebe. Ali mazohizam nam je valjda posao nacionalna devijacija.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 13:47 - pre 203 meseci
@ drbogi Pa nisu valjda pupcanom vrpcom vezani za neku stranku i njegovog lidera . Ma to je prosto , bitno je samo ono sta je neko postigao da uradi za vreme mandata , to treba da bude jedini kriterijum. @ Urkelele Ti mladi ljudi su ravnopravni gradjani i njihov glas vredi kao moj i tvoj. Tada su drugi mislili umesto nas. Bilo je potrebno samo da radis i da cutis . Ostalo je sve obezbedjeno , dobar zivot i sve pride. Medjutim , ljudska priroda je takva da se ljudi kvare kad im das vlast. Zato je to propalo. Jedino resenje je za sada , dati im vlast ali ih stalno kontrolisati i kritikovati , da ne skrenu sa puta kojim trebaju da idu. To se postize masovnim izlaskom na izbore.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.178.*



+35 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 13:56 - pre 203 meseci
Citat:
stil: Kladim se da si kada si bio mladji isto tvrdio da si najpametniji i da oni matori nemaju pojma : ) Sad kad si malo stariji i kad ti to vise ne odgovara promenio si pricu : ) Poznat mi je takav tip licnosti .


Vidim ja da vi vatreni obozavaoci 'jedine istinski demokratske opcije' dobro poznajete sve, pa i ljude sa kojima se prepucavate na forumu...
Da se razumemo, ne smatram se, ipak, jos uvek, preterano starim i nesto mnogo iskusnim, pa da studentariji solim pamet, ali sam u medjuvremenu naucio/shvatio nesto:
Retorika demokratskih snaga je lepa, i meni se mnogo svidja, kad bih SAMO slusao sta ljudi pricaju, glasao bih za Cedu, bez dvoumljenja, ali... u poslednje vreme mi je vazno i sta ljudi RADE ili sta su RADILI...

Jbg, ispada da i retorika 'patriotskih' i 'demokratskih' snaga imaju jedinstveni cilj:

-maximalno iskoristavanje polozaja i konstantno obogacivanje(legalno, nelegalno, transparentno, manje transparentno...)

I onda vidis, za mene evropska perspektiva nije isto sto i (ne)transparentno bogacenje ljubitelja evropskih vrednosti(naravno na tudj racun), evropska perspektiva za mene nije "po jedan dzip za svakoga"(hajde Lesli seti se onoga:Mala patka-Veliki Dzip), evropska perspektiva ne znaci -prljavi dilovi i zakulisne igre, evropska perspektiva ne znaci odrzavanje principa "A ima li tu mene"("Gde sam tu ja", kako ti drago) ali ocito je da ja nisam razumeo najbolje sta zapravo ta sintagma znaci...
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.127.*



+11 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 14:30 - pre 203 meseci
Citat:
stil:
@ broker Ok . Dokle god postojimo na ovom svetu iz tog autobusa ne mozemo da izadjemo. To je cinjenica. Imamo dve opcije. Prva je da u pocetku biramo vozace i vodje puta po kvalitetu . Ovakvim postupkom standardi koji su potrebni da se dobije taj posao stalno ce se podizati i autobus ce ici sve sigurnije i brze. Druga je da prepustimo da drugi koji redovno izlaze na izbore to rade umesto nas i da se stalno zalimo kako je lose i kako je ovde uzasno ziveti.


Jeste dok slusas one sto se zalazu za izbor vozaca, a onda kada se malo dsitanciras i pogledas kroz prozor, uvidis da u stvari uopste nisi u autobusu nego u vozu, koji ide tamo kuda vode sinei ne moze da skrene, a od vozaca sam zavisi kojom brzinom i uz koliko cimanje (kreni-stani-rikverc, stani-kreni-stani-rikverc) ce da se stigne.

Onda ukapiras da izbor vozaca uopste nije ni bitan jer svakako onaj jadnik sto jedini stvarno zna da vozi nije lud da se upusta u sve to, pa ti onda dodje svejedno ko ce od ovih drugih da vozi, i da cela ta ujdrurma nije vredna pljuvacine i smaracine i umesto da trosis energiju na to, okrenes se necem konstruktivnijem, recimo citanju neke knjige, pisanju ili zavrsavanju nekog poslica na laptopu ili tako neceg korisnog.


 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 14:31 - pre 203 meseci
@ kelja E pa eto u sustini se ipak slazemo. Pokrece nas isti motiv. Univerzalne ljudske vrednosti , koje su utkane u ljudski genetski kod . Te iste vrednosti shvata i kinez i afrikanac i amerikanar i rus i srbin. Medjutim kako sada stvari stoje , ljudima koji sada trenutno izlaze na izbore te vrednosti nisu toliko bitne , bitnija im je neka vrsta samoubilackog inata. To im odredjene stranke i pruzaju . Zato je slika takva kakva je. Ako ljudi od njih traze vise morace da daju vise ili niko za njih nece glasati.
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.127.*



+11 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 14:36 - pre 203 meseci
Citat:
Slazem se, sto obecaju traziti da se ispuni . Ako se ne ispuni , kazna , na sledecim izborima glasam za druge. Jednostavno.


Problemje sto su svi ovi sto su sad anpolitickoj sceni nejednom omanuli na isput, Svi su dobili crveni karton i sta sad? Da resetujemo,s ve zaboravimo pa iz pocetka? Mozda drugi put budu bolji? Uzevsi u obzir sta pricaju i sta rade, nisu oni nista naucili.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 14:53 - pre 203 meseci
@ broker Vidim da si duboko razocaran. Ne krivim te i ja sam jedno vreme bio takav. Medjutim ipak moramo gledati situaciju sa vise optimizma. Nista se ne desava preko noci. Kada ne znam za koga da glasam jer skoro svako je bar malo prljav od njih. Onda pokusam da procenim sa koliko argumenata to sto znam o nekom od njih mogu da potvrdim. Mnogo puta se desi da protivnici blate onog drugog samo zbog politickih poena a ne zato sto je to istina. Treba razluciti sta je istina a sta laz. Slazem se sa tobom da ima i pametnijih stvari. Medjutim smatram da treba graditi svoj stav tako sto cemo stati za tren i saslusati sta imamo da kazemo jedno drugom bez vredjanja i sa postovanjem. Taj stav nije jedina i najvaznija stvar u zivotu , ali mora da postoji jer je deo zivota na zemlji.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: SNAGA negativnog primera
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 38604 | Odgovora: 282 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.