Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SNAGA negativnog primera

elitemadzone.org :: MadZone :: SNAGA negativnog primera
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38036 | Odgovora: 282 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.109.*



+11 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 23:45 - pre 202 meseci
Citat:
vaske71: E Brokere moj - ako politika dokazuje da je ES ili MZ zbog toga posecen - onda je taj isti ogromnikvalitetni forum nista drugo nego drugi dnevnik ! A ja se osecam mladim i ne gledam takve emisije koje truju mladi mozak svakog coveka koji je iole zeljan znanja !


Vaske, nazlaost u ovoj temi tesko da moze da se izdvoji bilo koji rvoj komentar koji nije zlurad a rezultat je tvog letimicnog citanaj poruka (cak sam uveren da nisi ni jednu recenicu celu procitao, nego onako nabodes dve-tri reci koje ti ti upadne u oci a ostatak zamislis pa komentarises.

Poptuno se ogradjujem od ovog tvog komentara na moj racun, posto u mojoj poruci nisi imao ama bas nikakav osnov da zakljucis da sam ja rekao to sto komentarises, a kamoli pomislio. Pre svega, politickih disksuija na ES uglavnom nema, jer ih modeatori utamanjuju u zametku (sto inace podrzavam) tako da samo neko blesav moze da tvrdi da takve teme prave posecenost, a kamoli kvalitet na ES-u. Ja se, hvala bogu, ne smatram blesavim, a i napisao sam ono sto mislim sto nema nikakve veze sa tim sto ti umislis da sam rekao pa komentarises. :)
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.109.*



+11 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 23:52 - pre 202 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: To sto ti pises u pravu si, ali to su bolesti demokratije. Pa se dolazi do toga da se zbog gadjenja koje osecaju ljudi koji nesto misle, umesto "jedan slobodni gradjanin - jedan glas" , glasanje svodi na ostavljanje izbora dokonima, ispranim mozgovima i zainteresovanima (ovi sto hoce da ih pobednik na izborima zaposli preko veze) . I bas to treba da bude motiv za izlazak na izbore. Dok se (i ako) ne vrati izvorna demokratija - da glasaju samo slobodni gradjani, a ne robovi necega, na primer zute stampe, sitnosopstvenickih interesa i TV - a ;)


Jasno mi je to, ali mi je preko glave to sto stranke upravo na to racunaju - da ce ljudi ipak da glasaju i to da ce da glasaju za njih, jer nikako nece da glasaju za one druge. To je flangratno nepostovanje onih koji te biraju. Ja to necu da tolerisem. Nikoga ne ubedjujem da ne treba da glasa, ali ne vidim nista lose u tome sto objasnjavam zasto ja necu da glasam. Znam dosta ljudi koji misle isto kao i ja ali ipak im taj osecaj da je bolej da glasaju nego da pobede "oni drugi" nadjacava pa ipak odu da glasaju. Ono sto je ocigledno, to je da sam ja zadoovljniji sobom nego oni, makr zbog te sitnice sto ne dozvoljavam da mnome manipulisu.

Ipak je toliko vremena proslo, i problem apstinencije postaje sve akutniji. Red je da stranke to prepoznaju i pocnu da menjaju svoj pristup politici.

Ja to gledam ovako: odavno smo mi dotakli dno. kad malo razmislim, prolso je skoro isto toliko vremena koliko je trajalo i to propadanje na dno. Gor od onoga ne moze da nam bude pa sto bih se onda ja oko toga brinuo? Naucili smo mi da plivamo i u mnogo vecem mulju nego sto je ovaj danasnji. Ako vec nema izgleda da se razbistri, sto gubiti vreme na to? Glasanjem, samo utices na to da li ce neko da mulja na levu ili desnu stranu, a mulj ostaje tu gde je.
 
0

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
91.150.120.*



+109 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 23:55 - pre 202 meseci
Ok mozda sam i lose zakljucio zato sto citam izmedu redova !
Samo nastavite - izvinjavam se sto sam postovao pravila koja svremena na vreme vaze i ne vaze !
Napred momci
Pozdrav i srecno vam bilo sa novim politickim forumom !!!

PS U stvari zbogom MZ pre nego me banujete zbog istine koju postujem a mislio sam da mnogo znaci
Mozda nisam bio od neke pomoci al sam se trudio da pomognem narocito mladim korisnicima racunara
Jer na kraju krajeva ja i politika ne idemo zajedno a politiku gledam samo na izborima !!!

[Ovu poruku je menjao vaske71 dana 30.07.2007. u 01:13 GMT+1]
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.tron-inter.net.



+132 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 23:59 - pre 202 meseci
Citat:
vaske71:
...Napred momci a tek toliko da znate da sam i ja glaso Cedu - da nemislite da sam neki dss ili ds !...

A ti li si taj! Pusticemo neke radikale na tebe,ali cemo prvo da ih izgladnimo i napujdamo Salim se. A "nemislite" se pise "ne mislite",poz.
 
0

subhuman

Član broj: 94076
Poruke: 5
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 00:00 - pre 202 meseci

Citat:
Ja samo zelim da ti kazem sa moje strucne strane posto sam pravnik, a politika kao nauka mi se prozima kroz svaki predmet, da je LDP isto sto i SRS samo druga krajnost, svaka krajnost se pokazala losom kroz istoriju.

Ok, ali realnost u Srbiji u proteklih 15 godina nedvosmisleno pokazuje da je SRS neuporedivo vece zlo nego LDP. Mozda mislis da bi LDP naneo toliko zlo Srbiji, ali to je u domenu licnog ubedjenja, verovanja i licne procene. Sa druge strane SRS je dokazano naneo mnogo, mnogo stete Srbiji, tako da mislim da nije realno staviti znak jednakosti izmedju te dve partije.




Citat:
@subhuman,
onaj koji ne razume da je Sluzba najjaca politicka snaga u zemlji, ne moze se bas podiciti poznavanjem politicke situacije i shvatanjem sustine vodjenja politike u Srbiji. To nisu nikakve moje procene i paranoicni tripovi, to je jednostavno tako...

Nekada davno, jedna grupa ljudi imala je slican argument kojim je zastupala tezu o tome da se Sunce okrece oko Zemlje. "Ko ne zna da je tako, taj je neuk", "ko se ne slaze sa nasom tezom taj je ovakav ili onakav" i slicno. Nazalost, to nije argumentacija, to je diskreditovanje sagovornika koji se ne slaze sa tobom. Mislim da to nije nacin da se vodi konstruktivan razgovor u kome se sagovornici postuju i razmenjuju razlitita misljenja. Sasvim je u redu imati misljenje koje ne mozes da arugmentujes, samo to treba i da napomenes.

Citat:
naveo sam ti primer Zeljka Mitrovica kao jednog od najvecih konvertita.(Koja mu je stranka omiljena sada, sta mislis?)

Ne poznajem licno Zeljka Mitrovica, pa ne znam koja mu je omiljena stranka, ne znam za koga je glasao, ali ako imas neke informacije, molio bih te da nam izneses.

Citat:
Ja znam da se nije gadio na JUL, ali DS mu je, siguran sam, uvek bio potajna ljubav.

Opet, to je njegova "potajna" ljubav, i ja ne vidim da Mitrovic istupa u ime DS-a, ne vidim da se politicki angazuje za tu partiju kao sto je to slucaj sa Tijanicem. I sto je jos vaznije, ne vidim da je Mitrovic pod pokroviteljstvom DS-a postao vazan drzavni funkcioner, kao sto je slucaj sa Tijanicem i DSS-om, a upravo to je problem o kome je bilo reci, a ne o licnim simpatijama. Tako da mi i dalje nisi odgovorio na pitanje, koji je to JUL-ovac/SPS-ovac sada glasnogovornik LDP-a ili DS-a?



Citat:
LDP u nardnih 30 godina moze da ima povecanje od 3% i to je njihov max.

Da li mozes da nam izneses analizu, statistiku, projekciju ili makar rezon koji stoji iza ovakvog zakljucka, ili je u pitanju tvoja licna zelja i slobodno formirano misljenje?

Citat:
Danas je lakse bez radnog iskustva postati predsednik drzave nego dobiti bilo kakav posao.

Za ovo ne mozemo kriviti stranku koja ciji je uticaj olicen u bednih 5-6% glasova, zar ne?


Citat:
Bivisi ministar sporta u Subotici ima privatnu teratanu. Radnici nisu prijavljeni, nema fisklnu kasu.
Moze mu se i ne krivim ga. U ovoj drzavi i ja bih tako radio.

E, u tome (po mom misljenju) lezi srz svih problema. Ko radi posteno taj je "budala", a u Srbiji se snalazljivim covekom smatra onaj ko filuje svoje dzepove eskivirajuci zakon i nanoseci direktno stetu drzavi. Tako smo se sami vaspitali, nazalost. Posledice takvog odnosa prema drustvu u kome zivimo su pre svega jako losa ekonomija, a potom i sve ono sto ona povlaci za sobom: nemoc na politickom planu, i nemoc da se drzava izbori za interese gradjana.



p.s.
Pocele su malo neke prozivke na temi na licnoj osnovi, i mirise mi da ce tema uskoro da popije lock. Kako je ovo jedna od retkih tema slicne tematike na kojoj se odrzao nivo i na kojoj do sada nije bilo licnih prozivki (osim par izuzetaka), da li bi bilo previse optimisticno ocekivati da se dogovorimo da se suzdrzavamo od licnog prozivanja i diskreditovanja sagovornika?
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.230.*



+35 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 00:18 - pre 202 meseci
Dobra analiza brokeru, i uglavnom se slazem sa oni sto si napisao, mada nisu svi apstinenti od 'fine materije skrojeni', ima tu i krajnje neodgovornih i politicki neosvescenih ljudi...
I u pravu si da neizlazak ljudi na izbore postaje ALARMANTNA cinjenica.
Ljudi konacno shvataju da NEMA PRAVOG IZBORA.
Svi ovi nasi 'politicki subjekti'(necu da upotrebim pravi izraz da bih sacuvao ;nivo' teme:)) zapravo su POLITICKI POTROSENI i opstaju SAMO ZATO sto nema istinske alternative.
NE moze SE SA OVOM EKIPOM (istom koja se borila protiv Slobe 'uspesno' toliko godina) NISTA NAPRAVITI.
Svi oni su, ali bukvalno svi, UPRLJALI RUKE devedesetih, i svako je, nekim svojim postupkom vise odmogao, nego sto je pomogao rusenju Milosevica.Zato su Milosevic i njegov sistem vrednosti OPSTALI toliko dugo...
Setite se samo prve ozbiljne pretnje Milosevicu- SPO-a i Vuka Draskovica. Posle jednog tretmana (i ko zna kakvog dila) ovaj covek koji je MOGAO da srusi Milosevica postaje, kako je sam za sebe rekao na jednoj veceri, DRUGI najvazniji covek u Srbiji...
Sad je politicki mrtav, i to samo on, a ostatak ekipe je jos tu(pa ni Ceda nije vise tako mlad)...
I sad od onih, koji su vise energije ulozili u borbu protiv politickih istomisljenika i forsiranje sopstvenih sujetnih tripova nego u rusenje jednog monstruoznog rezima, treba da ocekujemo BOLJITAK. Nema sanse, provaljeni su, i zato je apstinencija sve izrazenija.
Hocu da kazem da je Vuk zapravo na kraju dobio sto je i zasluzio, a mislim da je steta sto mu se nije pridruzio i ostatak politicke elite tog vremena.
Treba nam ono sto se zove SMENA GENERACIJA u politici, ali bojim se da ovi(a narocito njihovi gospodari i kontrolori)nece tako lako otici...
@subhuman, necu ti odgovoriti samo zato da ne bih otisao u flame(u stvari, ipak hocu:)), i tako naveo nekog od moderatora da zatvori temu.Tvoje nepoznavanje politickog zivota u Srbiji je frapantno, i molio bih te da se uzdrzavas od 'duhovitih' komentara tipa:
Citat:

Nekada davno, jedna grupa ljudi imala je slican argument kojim je zastupala tezu o tome da se Sunce okrece oko Zemlje. "Ko ne zna da je tako, taj je neuk", "ko se ne slaze sa nasom tezom taj je ovakav ili onakav" i slicno. Nazalost, to nije argumentacija, to je diskreditovanje sagovornika koji se ne slaze sa tobom.

Hint: Procitaj recimo "Godine koje su pojeli skakavci" a i imas finih Pekicevih politickih eseja(a on je, da te podsetim, izmedju ostalog i jedan od osnivaca Demokratske stranke-covek koji je ISTINSKI zeleo demokratsku Srbiju i koji je SIGURNO bolje video od malih, obicnih ljudi)

E sad stvarno, pa jesi li ti gledao bivseg ministra policije nedavno, koji OTVORENO priznaje da nije mogao(smeo) da uradi neke stvari???Koga se(cega se) bojao? Pa on bi, po definiciji, trebalo da bude jedan od onih KOJIH SE DRUGI PLASE...:)
Idi, molim te, i pronadji onaj Bebin intervju-ostavio sam link u jednom postu ranije-u Vremenu.Beba je hm..vrlo kontroverzna licnost, ali ima izuzetno lucidna zapazanja o mnogim stvarima...

[Ovu poruku je menjao kelja dana 30.07.2007. u 01:33 GMT+1]
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.109.*



+11 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 00:28 - pre 202 meseci
Citat:
kelja: Dobra analiza brokeru, i uglavnom se slazem sa oni sto si napisao, mada nisu svi apstinenti od 'fine materije skrojeni', ima tu i krajnje neodgovornih i politicki neosvescenih ljudi...
I u pravu si da neizlazak ljudi na izbore postaje ALARMANTNA cinjenica.
Ljudi konacno shvataju da NEMA PRAVOG IZBORA.
Svi ovi nasi 'politicki subjekti'(necu da upotrebim pravi izraz da bih sacuvao ;nivo' teme:)) zapravo su POLITICKI POTROSENI i opstaju SAMO ZATO sto nema istinske alternative.


Naravno, kao sto ne znaci ni da su svi koji glasaju povodljivi. Ima i jednih i drugih na obe strane. ZAto nisam ni bio iskljuciv u tvrdnji. Ja samo zakljucujem da povecanu broj neglasaca cine oni koji misle i koji vise ne pristaju da budu manipulisani, a veruj, svaku pt kada vidim da je takvih sve vise, ja se obradujem, jer to znaci da se Srbija budi iz bajke o petom oktobru.

Inace, jest eli primetili kako je iz politickog zargona nestala rec "transparentno" koaj je svojevremeno bila toliko popularna da je to prelzilo granice umesnog?

Danas, vidimo da ondasnje transparencije nikad anije ni bilo vec je to bila samo politicka floskula. Danas, kada na povrsinu siplivavaju razne afere, na celu sa aferom ubistva Djindjica, svi ti nekadasnji vrsni politicki lideri, lidercici i aktivisti, blate jedni druge nevidjeno. Ja na to ne gledam kao na prebacivanej odovornosti, vec uvek polazim od toga da ono sto je javnosti poznato predstavljao samo mali deo sitine, i da je verovatno prava istina da su svi oni u prljavstinama do guse i da sada, "peruci" se i "blateci" druge, u stvari upravo cinkare jedni druge, ko se cime bavio, i koliko je zaglibio.

Zakljucak je da su svi oni prljavih ruku, neko manje neko vise, poneko i krvavih i da su svi bili u tome, sta god to bilo, a prljavo je.

 
0

subhuman

Član broj: 94076
Poruke: 5
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 00:47 - pre 202 meseci
@kelja

Ako sam te nekako uvredio ili ako si se osetio prozvanim, to mi nije bila namera. Ono na sta sam reagovao je sledece:
Citat:
onaj koji ne razume da je Sluzba najjaca politicka snaga u zemlji, ne moze se bas podiciti poznavanjem politicke situacije i shvatanjem sustine vodjenja politike u Srbiji.

Dakle, ako je NE mislim da je "Sluzba" najjaca politicka snaga u zemlji, i ako se ne slazem sa tobom, ja sam u startu diskreditovan kao nepoznavalac politicke situacije i ne shvatam sustinu vodjenja politike, za razliku od tebe koji je razumes.

Moja "duhovita" opaska je sluzila da ilustruje kako ovakva postvka stvari zapravo nije argumentacija vec a priori donosenje zakljucaka i diskreditovanje ljudi koji ne dele tvoje misljenje po ovom pitanju. Nadam se da ces se sloziti da to nije pravi nacin da se vodi konstruktivan razgovor, i tesko je ocekivati da ce se nakon toga diskusija razviti u dobrom pravcu.

Bez zelje da dalje ulazimo u ovu pricu, i dalje nam nisi naveo nekog JUL-ovca ili SPS-ovca koji danas istupa u ime DS-a ili LDP-a i koji je zahvaljujuci njima dosao u situaciju da obavlja vaznu drzavnu funkciju. Ako ne mozes da se setis takvog coveka, sasvim je ok da to i kazes, nije nikakav problem...
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.230.*



+35 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 00:57 - pre 202 meseci
Hajde malo da se citiramo:
Citat:

Mene ovde zanimaju tvrde cinjenice, a jedna od njih je da se deo bivseg "kadra" SPS-a danas uspesno integrisao u DSS i da i dalje uticu na drustvo kao sto su i pre uticali.


Zatim tu 'cinjenicu' potkrepljujes primerom Aleksandra Tijanica, koji
1)Nije bio kadar SPS-a (ja nesto slutim ciji bi 'kadar' on zapravo mogao biti, a ti? :))
2)Nije clan DSS-a

To su vrlo 'tvrde' cinjenice, zar ne, ako cemo vec da se igramo (sa)cinjenicama...
Isto tako mislim da je A.T. dalko veci uticaj na jedan deo javnosti vrsio svojom kolumnom u NIN-u, nego sto vrsi sad ovim nesretnim, rahiticnim dnevnicima...

Ja isto tako, bez dokaza(kao i ti), samo na osnovu prica, tvrdim, da su mnogi bacili clanske karte JUL-a i otisli u DS.
Nije u redu da ti od mene da trazis imena , kad ih ni sam nisi naveo... :)
Pazi, tesko ce se doci do tih podataka, ali dacu sve od sebe.:)
 
0

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
77.46.240.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 01:08 - pre 202 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:I bas to treba da bude motiv za izlazak na izbore. Dok se (i ako) ne vrati izvorna demokratija - da glasaju samo slobodni gradjani, a ne robovi necega, na primer zute stampe, sitnosopstvenickih interesa i TV - a ;)


Nema slobodnih građana u klasnom društvu, to je prosto tako Lesli. Nažalost svi moramo da jedemo, a hrana se kupuje novcem, koji se zarađuje radom kod "GAZDE" u Srbiji. Složićete se da je to uobičajeni termin za lokalnog tajkuna, političara, ili nekog drugog moćnika. Kod gazde rade "SLUGE", od kako je sveta i veka. Svi teže tome da postanu gazde, odnosno da poseduju MOĆ to je model uspeha. MOć im je potrebna da bi tlačili slabije od sebe. To je odlika punokrvnog podanika, slabije tlači, ali pred moćnijima su manji od makovog zrna. Jasno je koliko je podaništvo zaživelo kao jedini model ponašanja, koji donosi rezultate u Srbiji.

Najbolji primer licemerja političara i podaničkog mentaliteta je referendum za Ustav. NIsam čuo ni jednog političara da se nešto buni zbog očiglednog falsifikata referenduma, čak je i CESID korigovao prve nepovoljne izveštaje. Narod je takođe mirno popušio obmanu. Ako se setite 97 godine, tada su pokradeni "samo" lokalni izbori i Srbija je proključala. 10 godina kasnije, momci koji su pištali i lupali u šerpe, pacifikovano aplaudiraju otvorenoj krađi.
Gde su svi ti slobodni građani, borci koji bi učestvovali u "izvornoj demokratijii" i ko i kako ih je zaista načinio robovima? Kome takvo biračko telo odgovara?


 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.100.*



+558 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 01:08 - pre 202 meseci
To za ustav su meni najvise krivi ovi "arbitri" iz inostranstva koji sve to aminuju zbog nekakve "politicke stabilnosti". Ranije im je "faktor mira i stabilnosti" bio onaj, a sad im je to ovaj njegov klon i uzurpator. Bagra svi do jednog.

To o gradjanima, pa da parafraziram Svetozara Markovica, stvar liberalizma propada zato sto nema liberala. Ima samo onih sto hoce da napune sopstvene dzepove. Neki kazu da je to zbog ljudske prirode, ali po meni su ti sto sire tu laz upravo oni koji su sami sebe postavili na pozicije da tu laz sire, kraduci i varajuci. Svejedno, dok ima bar jednog koji hoce stvarni liberalizam, The Stvar nije propala. Tako bi bar trebalo da bude ;)
Citat:
kelja: Idi, molim te, i pronadji onaj Bebin intervju-ostavio sam link u jednom postu ranije-u Vremenu. Beba je hm..vrlo kontroverzna licnost, ali ima izuzetno lucidna zapazanja o mnogim stvarima...

Ali pazi, ako ti se svidjaju Bebina zapazanja, kako onda imas lose misljenje o Cedi? Po Bebinim zapazanjima, covek moze da ima samo pozitivno misljenje o Cedi. Mislim, ako Ceda nema kvalitete koje ima tradicionalni srpski politicar obicni, to jest ne ume da se cuva toga da o necemu ne treba govoriti iskreno i istinito, ne ume da ide niz dlaku "narodu" , ne ume da se ne zamera nikome, ukratko, ne ume da se uklopi u srpski politicki "sistem" , meni je to pozitivno. Nece tako nikad doci na vlast, OK, ali ce bar stalno ukazivati na nakaradnosti sistema, i to iz skupstinske klupe, a to je za pocetak dovoljno. Osim ako tvoja poenta nije bila na tome da Ceda samo smeta LDP - u zbog tog svog nasledja "prljavih ruku" , to je onda drugo.

Mislim, po meni Ceda mnogo puta ume da bas nesto istrtlja, kao na primer ono o reformi crkve. Kako ces ti kao politicar sad da reformises crkvu, alo bre, to su gluposti (osim ako nemas nameru da naredis da UDBA opkoli patrijarsiju kad se glasa za patrijarha dok se ne izabere tvoj pulen, ko drug Tita kad je biran German) , ali je bar iskren. Ne pisem ovo zbog nekog kulta licnosti, zivo me zabole za Cedu, meni je vazno da postoji opcija za koju mogu da glasaju oni koji sa za reformu drustva a la Ataturk, ali ipak, ne mogu da o njemu imam lose misljenje samo zbog toga sto je "uprljao ruke" iz ideje, kopajuci po mutljagu. Pa nije on Endi Dufren, onaj iz Bekstva iz Sosenka, covek koji je puzao 500 metara kroz reku goana i ostao cist ;)

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 30.07.2007. u 02:23 GMT+1]
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.230.*



+35 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 01:21 - pre 202 meseci
Citat:

Pa nije on Endi Dufren, onaj iz Bekstva iz Sosenka, covek koji je puzao 500 metara kroz reku goana i ostao cist ;)

A kroz sta je sve pre toga puzao, pa opet... :)
Ma ne znam, evo ja priznajem da je bombardovanje (polu)informacijama sa svih strana dovelo de zeljenog efekta:
Ja vise ne znam(cak i ne osecam) sta je i gde je istina, ko je kriv a ko prav...(zapravo krivi su svi, ali nemamo detalje- ko vise, a ko manje i ko je zapravo sta radio, ali evo krenuli su da se cinkare, kako kaze broker, mozda cemo, ma sigurno cemo dobiti jos koju aferu-bez ozbiljnijih(citaj - sudskih posledica) da se zabavimo)

Najlepsa, i najtragicnija recenica u tom Bebinom intervjuu je, po mom misljenju,ova;
Citat:

Da biste se obračunali sa njima, morate da kao političar budete apsolutno čisti.


I to se odnosi na ceo nas politicki establisment, pa i na Cedu. Ova recenica implicira jednu uzasnu spoznaju da mi NEMAMO politicku snagu koja je 'apsolutno cista' , a to je najtuznije. :(
 
0

subhuman

Član broj: 94076
Poruke: 5
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 01:30 - pre 202 meseci
@ kelja

Vec sam napomenuo da je Tijanic bio ministar za informisanje u vladi Mirka Marjanovica. Tesko da je moguce biti blize SPS-u i Slobi u to vreme, zar ne? Da li je bio formalno clan SPS-a ili nije - nebitno je, jer je pod njihovim pokroviteljstvom obavljao funkciju ministra. I to je bilo vrlo mracno vreme kad je informisanje u pitanju.

Sto se tice njegovog clanstva u DSS-u tacno je da formalno nije clan, ali je takodje tacno i da je 2001 postao Kostunicin savetnik za medije i da ga je kasnije upravo DSS predlozio za direktora RTS-a. Tako da, i ako formalno nije clan DSS-a, tesko je zamisliti da moze postojati blizi oblik saradnje. Zatim, aako uzmemo u obzir i njegove govore na tribinama DSS-a, kolumne, tekstove po raznoj zutoj stampi (jel treba da citiram?) koji su redom upereni protiv politickih konkurenata DSS-a (najvise Djindjica i DS-a), lako mozemo zakljuciti da je on vise od clana te partije.


Dakle:
Citat:
To su vrlo 'tvrde' cinjenice, zar ne, ako cemo vec da se igramo (sa)cinjenicama...
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.230.*



+35 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 01:34 - pre 202 meseci
Simpatizer ne moze biti isto sto i clan partije.
Evo pogledaj primer Zeljka Mitrovica, recimo. :)
Ali ne, tu nije nista sporno, njegova politicka uverenja(aktuelna, menjace se to) ne mogu se nikako prepoznati/detektovati, docim Tijaniceva mogu odmah.
 
0

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
77.46.240.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 01:36 - pre 202 meseci
@Lesli
Ne određuje svest pojedinca njegovo društveno biće, nego društveno biće određuje njegovu svest. :))

Karl Marx

@Kelja

Koštunica veoma uspešno diskredituje ideju "apsolutno čistog" političara, onog koji sme da nas pogleda i ostale nebuloze.
Teško je poverovati da je to slučajno, tj. da on slučajno igra tu ulogu.
Ja mislim da uopšte nije bitno ko je kriv a ko prav, sve dok ne budemo imali većinu obrazovanih birača, sposobnih da prepoznaju bar lične prioritete i interese, nama nema pomoći. Uvek će neko na tri šibice okrenuti biračko telo u željenom pravcu. Bojim se da je po sredi proces, a ne promena preko noći. Ako se očekuje brza promena, onda sigurno neće biti ostvarena demokratskim putem.
 
0

subhuman

Član broj: 94076
Poruke: 5
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 01:58 - pre 202 meseci
Citat:
Simpatizer ne moze biti isto sto i clan partije.

Mislim da je prilicno nerealno reci za Tijanica da je simpatizer DSS-a. To je teski eufemizam i pomalo retorika. Stranka ne predlaze tek tako svog simpatizera za direktora RTS-a, niti celnik stranke uzima simpatizera za savetnika za medije.

Citat:
Evo pogledaj primer Zeljka Mitrovica, recimo. :)

On je na kojoj drzavnoj funkciji? Na kojim tribinama koje stranke je govorio? Gde mozemo procitati njegove politicke tekstove? On je savetnik koje partije za sta? Ukratko, koji je on faktor?

Citat:
Ali ne, tu nije nista sporno, njegova politicka uverenja(aktuelna, menjace se to) ne mogu se nikako prepoznati/detektovati, docim Tijaniceva mogu odmah.

Tijaniceva se mogu detektovati odmah na osnovu cinjenica, dok cinjenice koje potvrdjuju Mitrovicev angazman do sada nismo videli na ovoj temi.


Dakle, da se podsetimo mog originalnog pitanja u vezi presipanja kadrova:
Citat:
Mene ovde zanimaju tvrde cinjenice, a jedna od njih je da se deo bivseg "kadra" SPS-a danas uspesno integrisao u DSS i da i dalje uticu na drustvo kao sto su i pre uticali.


A ti kazes:
Citat:
Ja isto tako, bez dokaza(kao i ti), samo na osnovu prica, tvrdim, da su mnogi bacili clanske karte JUL-a i otisli u DS.


Dakle, koji je to bivsi kadar iz JUL-a koji i dalje obavlja vazne drzavne funkcije pod pokroviteljstvom DS-a. I dalje nisi naveo neko ime, a ja mislim da je to zato sto takav ne postoji. No, nije problem, sacekacu odgovor kad budes pronasao neko ime...
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.230.*



+35 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 02:08 - pre 202 meseci
Citat:

To je teski eufemizam i pomalo retorika

Ne, to je cinjenica(veruj mi ne insistiram ja na cinjenicama i retorickim zajebancijama, to je tvoja igra:))
@subhuman, da nisu tvoji inicijali B.B.? Ovo pocinje da me podseca na nesto. :)))
Ja mislim da ovo vec postaje besmisleno, a "vazne drzavne funkcije" ponekad i obavljaju oni koje bas i ne gledamo svaki dan na televiziji.
Tijanic jeste korpulentan lik, ali malko mi je neobicno da se tvoja formulacija "deo kadra SPS-a" odnosi samo na njega.
Niko se nece hvaliti kako je posle petog oktobra revidirao stavove, zato je tesko saznati imena preletaca.
A kako i koliko Ruzicasti utice na formiranje javnog mnjenja u Srbiji, izlisno je govoriti...
No, veruj u ono u sta zelis da verujes(u DS-u nema preletaca, u DS-u nema lopova, u DS-u je ono najbolje sto imamo,a LDP je esencija DS-a, DS koji je prevazisao samog sebe)
Laku noc. :)
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.100.*



+558 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 02:16 - pre 202 meseci
Citat:
drbogi: Gde su svi ti slobodni građani, borci koji bi učestvovali u "izvornoj demokratijii" i ko i kako ih je zaista načinio robovima?

Pa drugovi iz Sluzbe - Zvezdan, Vojislav Kostunica, Aco Tomic, Miskovic itd. Njima odgovara takvo biracko telo sacinjeno od roblja. Isti je razlog zbog koga je propala Jugoslavija. Jugoslavija je propala zato sto drugovi iz Sluzbe nisu mogli da se pomire sa cinjenicom da vise nece da budu glavni i da tlace podanike, sto kazes ti. Verovatno zato sto da bi bio clan Sluzbe treba da budes vrhunski Podanik, po mentalitetu. I sad njima nije bilo jasno kako to moze da se zivi, a da si slobodan covek. A sve njih zajedno mnogo nerviraju ovi sto nece da budu roblje, pa ih onda proglasavaju za nekakve "ekstremiste". I kako trenutno vadikali ovde predstavljaju ultimativno Zlo, onda oni preko svojih placenih glasila takve proglasavaju za Zlo, izjednacujuci ih sa tim vadikalima. Kao drKos kad place o tome kako nije to lepo sto Srbi nece da se sloze, nego su neki medju njima "ekstremisti". Svejedno je njima da li su u pitanju Zene u crnom, LDP, udruzenje ribolovaca iz Malog Crnica, Aca Babura iz Turije koji jede kobasice kad je post, pa onda lokalni popa mora da lupa u zvona ne bi li ga sprecio da vrsi tu nepodopstinu, vazno je da nisu na liniji.
Citat:
drbogi: @Lesli
Ne određuje svest pojedinca njegovo društveno biće, nego društveno biće određuje njegovu svest. :))

Karl Marx

Eh, pa to ipak na kraju zavisi samo od pojedinca, zar ne. Bar je tako u pravom liberalizmu ;)

U stvari, ovi tamo cak imaju i drugi izraz za taj pravi liberalizam - libertinism. Doduse, oni to vezuju za pankera Markiza De Sada i slicne, ali to se samo sistemlije bore protiv ekstremista (vetrenjaca) , isto ko i ovi ovde. Nije im proslo tamo, pa sto bi ovde?

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 30.07.2007. u 05:30 GMT+1]
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 03:54 - pre 202 meseci
Podsetio bih samo ljude koji ne zele vise da glasaju na pravo kojeg se odricu a koje imaju zahvaljujuci tome sto zive u vremenu u kojem sada zivimo. Ovako se zovu oni koji to pravo nemaju . Najgore od svega je izolovati se od sredine u kojoj zivis jer si se razocarao u sve te ljude koji ucestvuju u politickom zivotu. To je neki vid depresije koji se mora izleciti kod ljudi koji ovde zive. Taj sindrom letargije koji je ovde zavladao godi raznim neobrazovanim probisvetima koji stalno pokusavaju da se probiju u javni zivot. Jedino konstantnom kontrolom svih gradjana ove zemlje ( i onih koji razlicito misle od mene ) to se moze sprechti. Radite to iskljucivo u svoju korist.
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
91.150.114.*

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera30.07.2007. u 04:41 - pre 202 meseci
> Podsetio bih samo ljude koji ne zele vise da glasaju na pravo kojeg se odricu a koje imaju zahvaljujuci tome sto zive u vremenu u kojem sada zivimo.

Recimo da udjes u kasapnicu i zakljucis da ti se roba uopste ne svidja i da radnja smrdi; da li bi kupio meso ili izasao bez pazara? Slicno je i sa izborima: ako vidis da su svi isti i da "smrde" - zasto pod obavezno glasati za nekoga a niko ti se ne svidja?

> Najgore od svega je izolovati se od sredine u kojoj zivis jer si se razocarao u sve te ljude koji ucestvuju u politickom zivotu. To je neki vid depresije koji se mora izleciti kod ljudi koji ovde zive.

Lici da ima istine u tome, ali ako vecina ne izadje na izbore - propade im onda sistem! Demokratija podrazumeva pre svega imanje vecine kao legaliteta: dzaba im legitimitet kada snize cenzus za islazak na izbore ispod 50% samo da bi isti "uspeli", to vise nije to...

>Taj sindrom letargije koji je ovde zavladao godi raznim neobrazovanim probisvetima koji stalno pokusavaju da se probiju u javni zivot. Jedino konstantnom kontrolom svih gradjana ove zemlje ( i onih koji razlicito misle od mene ) to se moze sprechti. Radite to iskljucivo u svoju korist.

Nije to samo latergija, ima mozda i revolta, a revolt nikada nije latergija...

I kako konstantno gradjani da kontrolisu vlast izbornim mehanizmom kad' su se za svoju partiju opredelili kao za fudbalski klub? Tu je veci deo problema: u ovim se krajevima smatra slaboscu promeniti stranku...
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: SNAGA negativnog primera
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38036 | Odgovora: 282 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.