Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SNAGA negativnog primera

elitemadzone.org :: MadZone :: SNAGA negativnog primera
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38735 | Odgovora: 282 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.100.*



+558 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 21:46 - pre 203 meseci
Citat:
staticInt: Ja sto sam pravnik diskvalifikuje me, kako sam ja to izabrao da budem deo sistema kad ja i nisam deo sistema, zasto mislis da ako si pravnik moras biti deo sistema?
Prva stvar je da unosis previse tenzije u diskusiju sto nije dobro, kad slusam tebe zvucis kao sekretar komiteta i govoris o nekim stvarima za koje nemas dokaze vec samo nagadjanja, da bi se bavio analizom situacije moras imati podatke koji se ne prikazuju na TVu, moras biti u krugovima ljudi koji drze kapital a samim tim i moc u ovoj zemlji. Taj gospodin za koga se ti zalazes sa 0 dana radnog staza vozi 2 dzipa i ima 8 telohranitelja svaki put sa sobom, ja sam se licno u to uverio dok sam rucao u restoranu u kome je i on rucao, ne zelim da zvucim ko baba kad kazem da pije najskuplji sampanjac i jede najskuplja jela i to u elitnim restoranima u Beogradu.
Ti si covek DSS - ovac koji ponavlja fraze iz Kurira i one od Koste Cavoskog. Jesam rek'o ja da nista ne razumes. Nemoj da se vredjas, ali to je tako. Ti moras da branis sistem u koji zelis da se ubacis i to je meni OK. Samo, na forumima slabo ima publike za takve aktivnosti.
Citat:
kelja: Dobro Lesli, a ciju sisu sisaju LDP-ovci???
Da se razumemo, Ceda je sad postao neki kao bitan politicki igrac, pa ce mu se pripisati i gresi koje nikad nije pocinio, ali... zanimljivo je da je za prljave poslove bio uglavnom zaduzen taj momak.
Sta ga je kvalifikovalo za te stvari?
Pamet?
Odlucnost?
Moral?

U pravu si ti, ali kako bese "kome je do morala neka ide u crkvu" (Djindjic). Verovatno ga Djindic nije dzabe uzeo za najvaznijeg saradnika. Nije bitan on, osim kao lik koji za neke simbolizuje Djindjica, nego je bitno da treba da postoji politicka opcija za koju ce moci da glasaju oni koji su za pravi, a ne lazni liberalizam, i koji su za korenitu reformu drustva. A kojih ovde ima podosta. To je ranije simbolizovao Djindjic i zato je i ubijen, kad su ovi Kostunice i sluzbe videli da ce ta reforma da mu uspe. Znaci, takva opcija treba da postoji, i nema pravo niko da onu organizaciju koja tu opciju simbolizuje proglasava za nekakve ekstremiste. Onaj kome su isti fasisti i ubice i oni koji se protiv fasizma bore treba malo da se zapita ko je i sta je i da li uopste treba da se upusta u ovakve rasprave ili mu je bolje da i dalje cita Kurur, Politiku i Nin i cepa pivo pred zadrugom. I zasto neko ne prica o Vesni Pesic, nego se svi hvataju za tog Cedu.

Evo, ovaj gore pise o nekim telohraniteljima. Taj isti je zaboravio da je Kurir pripremao ubistvo tog Cede isto kao sto je pripremao ubistvo Djindjica, i po istom receptu, pa je Sluzba u toj akciji sprecena inicijativom gradjana, ako se secate one akcije "Nemoj da vam padne napamet". Taj isti Ceda je uhapsio Milosevica kome je ovaj isti Kostunica lizao skute, par dana posle petog oktobra. Tako da je potpuno jasno cemu ti telohranitelji. A ko to placa? Pojma nemam, Beba mozda i Miki Kostic. Sto se mene tice, ne zanima me i nije ni vazno. Ono sto je vazno je da se ovde LDP satanizuje bez razloga, dok se fasisticka stranka kao sto je DSS se ignorise, a meni to ide na zivce. Zapitajte se malo zasto je "novim srpskim politickim misliocima" trn u oku neka tamo mizerna stranka, po njima, i sve ce da vam se razjasni.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.230.*



+35 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 21:47 - pre 203 meseci
@vaske, a sto se ti uzbudjes oko toga?
Ne vidim razlog za ostavljanje tvojih komentara ovde ako te politika ne zanima.
Citat:

Dok ste naglabali o stvarima koje mislite da znate a garantujem vam da neznate sigurno

Umesto da nam lepo otvoris oci, ti samo ostavljas poruke o tome kako pisanje o politici nije u skladu sa politikom(lol!) foruma.
Daj neki konstruktivniji komentar... :)
@Lesli, moram priznati da od hard core tradicionaliste nisam ocekivao ovako reformisticke stavove...:)
Salu na stranu, jedan od krupnijih problema nase politicke scene je NAMERNO plasiranje lazi i poluistina kroz medije(najcesce u vidu AFERA), a iskreno receno, mislim da je Kurir tu jos najbezazleniji.
NIN koji si pomenuo je MNOGO, MNOGO opasniji, utoliko sto je perfidniji i ima kultni status 'novine za intelektualce'(i kvaziintelektualce).

Citat:

I zasto neko ne prica o Vesni Pesic, nego se svi hvataju za tog Cedu.

Pa nije Vesna obavljala zadatke iz kojih se ne izlazi cistih ruku...;-)
Mozda se neki od odgovora mogu naci u recima jednog Cedinog saborca:

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=405883


[Ovu poruku je menjao kelja dana 29.07.2007. u 22:58 GMT+1]
 
0

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
*.3dnet.co.yu.



+43 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 21:50 - pre 203 meseci
@Lesli

Da li imas jedan dokaz kojim mozes opravdati to sto si rekao, ne kazem da to nije istina vec da mi se cini da opet ulazimo u teorije zavere.
 
0

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
91.150.120.*



+109 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 21:58 - pre 203 meseci
Citat:


Umesto da nam lepo otvoris oci, ti samo ostavljas poruke o tome kako pisanje o politici nije u skladu sa politikom(lol!) foruma.
Daj neki konstruktivniji komentar... :)

A sta hoces da ti kazem - Kako se postaje slavan politicar ?
O gospode pa zar politika na forumu nije zabranjena ?

[Ovu poruku je menjao vaske71 dana 29.07.2007. u 23:25 GMT+1]
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.100.*



+558 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 21:58 - pre 203 meseci
Koje? Jel ovo za Kostu Cavoskog? Ili za pripremu atentata visemesecnim neprestanim pisanjem bljuvotina, pa onda ogromnim natpisima preko cele naslovne strane "Zasto ce Ceda biti ubijen" i slicno, isto kao sto je bilo za Djindjica? Odmah se vidi da si wannabe pravnik odavde. Samo kod mene ne pale te vase fore. Znam vas ja k'o zlu paru.

Evo, nemam, argumente. Nemam napismeno da je Sluzba preko Kurira pripremala atentat na Cedu zato sto simbolizuje za neke to sto pise, a ti ih obavesti da me tuze za klevetu. Ja cu onda da se najbolje razumem sa njima cutajuci, isto k'o sto je Vojislav Kostunica savetovao Acu Tomica, kad mu je ono pisao dok je Aco bio u zatvoru za vreme sablje, pa mu je napisao kako se oni najbolje razumeju cutajuci.
 
0

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 22:12 - pre 203 meseci
Citat:
Najveci problem Srbije je zapravo zabrinjavajuce nizak nivo politicke svesti glasackog tela tj. prosecnog biraca, sto za posledicu ima politicki i socijalni sistem sa vrlo malo javne kontrole i mogucnosti uticanja na njega od strane sire javnosti. Na zalost, sa usvajanjem Ustava prosle godine se stvar u tom pogledu zapravo pogorsala jer je novi Ustav dao punu vlast (tj. vlasnistvo) nad poslanickim mestima interesnim grupama olicenim u tzv. "partijama" - to je jedan korak nazad. Opet, taj Ustav ima i neke stvari koje su korak napred, tako da kad se sve sabere i oduzme nije tako lose, mada je moglo biti bolje.


Pocecu od pozadi, znaci po tebi je normalnije da individua olicena u poslaniku ako promeni misljenje i stranku bude MOZDA taj jedan teg koji ce na politickoj vagi da prevagne na ovu ili onu stranu bez ikakve kontrole od strane samih biraca koji su ih i birali i dozvoli da padne vlada ili da bude moneta za dalje potkusurivanje? Takav polozaj je kao stvoren za krupciju, ali to tebi ne smeta? Koji je razlog da tvrdis da je ovaj sistem losiji?

Ne znam tacno u kojoj si zemlji u UE, ali ako se secam po ranijem pisanju valjda si u Nemackoj? Da li tu imas drzavljasntvo i pravo glasa? Da li te ovoliko interesuje politicki zivot Nemacke kao zemlje koja te hrani? Da li tu smes slobodno da kritikujes bilo ciju politiku i da javno iznosis svoje misljenje? Da li uopste razmisljas da menjas bilo sta u toj zemlji ili cutis i radis? Da li te je tu IKO pitao za tvoje politicko misljenje u vezi te zemlje?
A opet, ovde pricas i kritikujes kao da si stalno ovde i kao da te ova Srbija hrani. Jesi potekao odavde ali vise nisi ovde.

Na jednom drugom forumu (nisam ni znao da je gastarbajterski) je pisano nesto u ovom smislu za nas Srbe odavde, kakvi postoje:

1. oni koji nisu ovde (otisli napolje nekada jer su mogli)
2. oni koji su ovde i imaju plate kao da su tamo napolje, nemaju potrebu da odu
3. oni koji su ovde i nemaju velike plate i nemaju mogucnost da odu

i nema drugih

Da li je bas tako jednostavna podela?
 
0

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
77.46.158.*



+218 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 22:51 - pre 203 meseci
Citat:

www.elitesecurity.org

Elitesecurity :: pravilnik za korisnike
...
...
13. Bez političkih i verskih tema!

Strogo je zabranjeno pokretati političke i verske teme! Svaka rasprava na nacionalnoj, verskoj i političkoj osnovi biće momentalno obrisana! Ovo je stručni forum i molimo Vas da to poštujete, a svoje emocije iskaljujte na nekom drugom mestu.


Zasto da se ovde postuju pravila?

Moderatori koji ovde postuju su lep primer nasih politicara.
Pa i nije bas 100% tako jer da je tako onda bi brisalli poruke nas "obicnih korisnika".
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
0

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
*.3dnet.co.yu.



+43 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 22:55 - pre 203 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Koje? Jel ovo za Kostu Cavoskog? Ili za pripremu atentata visemesecnim neprestanim pisanjem bljuvotina, pa onda ogromnim natpisima preko cele naslovne strane "Zasto ce Ceda biti ubijen" i slicno, isto kao sto je bilo za Djindjica? Odmah se vidi da si wannabe pravnik odavde. Samo kod mene ne pale te vase fore. Znam vas ja k'o zlu paru.

Evo, nemam, argumente. Nemam napismeno da je Sluzba preko Kurira pripremala atentat na Cedu zato sto simbolizuje za neke to sto pise, a ti ih obavesti da me tuze za klevetu. Ja cu onda da se najbolje razumem sa njima cutajuci, isto k'o sto je Vojislav Kostunica savetovao Acu Tomica, kad mu je ono pisao dok je Aco bio u zatvoru za vreme sablje, pa mu je napisao kako se oni najbolje razumeju cutajuci.


Stvarno zanimljivo :)
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.100.*



+558 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 23:03 - pre 203 meseci
Ma jok more. Propisi su propisi, to se zna, pa to zna i drkos Tunica, zato i radi to sto radi. Cim za nesto nema materijalnih dokaza, bar ih nema da su dostupni siroj javnosti, to se nije ni dogodilo, jel' tako?

Kad je ono svojevremeno pocelo visestranacje ovde, bio je u jednoj emisiji gost i Dzoni Stulic. I kaze Dzoni, "evo, i ja cu da napravim partiju, i zvace se Partija goli ku*ac; i ljudi nece moci da se u nju uclane zato sto ljudi samo sve pokvare". Osecam da bi ovakva partija bila zakon za pojedine nove srpske politicke mislioce.
 
0

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
91.150.120.*



+109 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 23:11 - pre 203 meseci
Ustvari pocinjem da shvatam kuda ovo sve vodi - pogledajte samo da je veci deo MZ obuhvacen politickim temama !
Gooooooojjjkooooooooooooooo ruse ti forum namerno !!!
a moderatori gledaju i nedaju dve pare sto je cela tema Politika koja je zabranjena na i na ES i na MZ
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.230.*



+35 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 23:18 - pre 203 meseci
IJU! Pa sta cemo sad?
@vaske, da li bi te moderatorska pozicija umirila? Zasluzio si, priznajem. :)

Cemu tolika nervoza? :)
Ovo je samo test tema, koja pokazuje da se ozbiljno razmislja o otvaranju politickog podforuma.
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 23:21 - pre 203 meseci
'Ajde dosta vise. Ako bude zakljucana tema, bice, ako ne - ne. Smoriste vise sa tim.
Zar nije ocigledno da se nekad dopusti malo politike (ili uostalom i nekih drugih tema) radi oduska.
 
0

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 23:24 - pre 203 meseci
Citat:
Shadowed: 'Ajde dosta vise. Ako bude zakljucana tema, bice, ako ne - ne. Smoriste vise sa tim.
Zar nije ocigledno da se nekad dopusti malo politike (ili uostalom i nekih drugih tema) radi oduska.

I onda se lepo krse pravila (da ne kazem zakoni) koji vaze na ES/EM....
Citat:

13. Bez političkih i verskih tema!

Strogo je zabranjeno pokretati političke i verske teme! Svaka rasprava na nacionalnoj, verskoj i političkoj osnovi biće momentalno obrisana! Ovo je stručni forum i molimo Vas da to poštujete, a svoje emocije iskaljujte na nekom drugom mestu.


I nda jos OCEKUJETE da se zakoni ove drzave sprovode? A vi ne mozete da postujete JEDNO pravilo?

Sramota za ovaj forum u kome dosad nije bilo politike.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.109.*



+11 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 23:24 - pre 203 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Na zalost, Pedja - ako vecina razmislja ko ti (bez ulaska u to da li je to sto ti mislis stvarno istina ili ne - u pogledu pozitivne buducnosti) nastaje jos jedan problem, jer onda vlast biraju upravo najradikalniji koji su uvek spremni da podrze svoju opciju i koji nece imati problem da izadju da glasaju i podrze svoju ekipu u bilo kom momentu.

Zaista ne znam sta je gore, ali ni to sto ti radis mi ne izgleda kao preterano dobro - doduse, mozda si i u pravu, ko zna...


Mislis da nisam razmisljao o tome? Stvar je u tome sto je sasvim ocigledno da je demokratksa vlast (pri tom milsim na sve koji su od 5. oktobra do danas imali ucesca u vlasti) izdala sve ono sto je obecavala. Nismo mi krivi sto nemamo izbor, a nismoni krivi sto su u medjuvremenu stimovali pravila tako da obezbede ostanak na vlasti po svaku cenu.

Kada je postalo ocigledno da je birtacko telo postalo debelo razocarano u demokratsku vlast i da pocinej opadanje izlaznosti, oni to nisu razumeli kao signal na uzbunu i da moraju da menjaju politiku. Prosto su promenili izborni zakon tako da obezbede mogucnost da ostanu na vlasti cak i ako izlaznost opadne. I tako su u stvari doveli onu drugu stranu u povoljan polozaj, jer vise nije bitno kolika je izlaznost, sve dok je ima, a zna se ko ima stabilno biracko telo, a kome se ono osipa ili cepka.

A kada dodju izbori onda apeluju na glasace, kao da budu odgovorni, i da glasaju i plase ih Radikalima. A sve sto treba da urade, to je da podignu cenzus kako bi se izbeglo daljnje usitnjavanje birackog tela i da vrate razumne kriterijume za uspeh izbora, tako da, ako neko pobedi na izborima, to zaista znaci da iza njega stoji znacajan deo birackog tela.

Ovako su ceo izborni proces sveli na farsu, jer izabrani nemaju ni prostu vecinu. Vecina i manjina su svedeni na male brojke koje imaju smisla samo kada se medjusobno porede, ali kada se porede sa ukupnim glasackim telom, i jendo i drugo je manjina. Vlast se namice cudnim koalicijama, gde uvek neko sluzi za potkusurivanje i gde se politicki principi menjaju za politicke pozicije.

Zastupam misljenje da je broj glasaca koji ne izadju na izbore veoma indikativan podatak, cak mozda najrelevantniji podatak koji pokazuje stvarno misljenje birackog tela, a niko od politicara na to i ne obraca paznju.

Jedino paznju onbrate kada u toku izborne kampanje pokusaju da nekoga od apstinenata vrbuju za svoju stvar (sto im ne uspeva, jer je broj neglasaca sve veci). U tome su opet LDP-ovci otisli najdrskije: oni su parolom "Od nas zavisi", prakticno proglasili sve apstinente svojim birackim telom, stavili su se u ulogu zastupnika svih onih koji su nezadovoljni i u aktuelnom politickom izboru ne vide prespektivu.

Srecom to im ocigledno nije uspelo, jer ljudi koji ne glasaju, verovatno spadaju upravo u onaj deo birackog tela koji sasvim sigurno misli svojom glavom, vrlo dobro ume da cita izmedju redova i razlikuju iskreno zastupanje ideja od marketinskih trikova i koji svesno odlucuju da ne biraju izmedju dva, tri, ili vise zala. To su upravo oni ljudi koje ne mozete "kupiti" dobrom izbornom kampanjom i raskosnim obecanjima, jer oni prate sta se desava i pamte mnogo unazad. Oni ne donose svoj sud na osnovu toga sto neko prica sada, nego sta je taj pricao i radio godinama unazad.

Kada sve to sabees, ispada da su ljudi u stvari stavljeni pred vrlo los izbor: da biraju boljeg od losih, a jos im se na to stavlja ucena da nisu odgovorni prema sebi, drzavi, arodu, svojoj deci i ko zna jos kome, ako ne glasaju. To je krajnje licemerje i ja sam odavno prelomio da na tako nesto ne pristajem. Kada se pojavi politicka ideja za kju procenim da je dobra i ljudi koju tu ideju zastupaju iskreno, onda cu se i ja zdusno potruduti da pomognem da takva ideja dobije poziciju kakvu zaslucuje. A u ucenama i prevrtljivosti, ne zelim da ucestvujem.

SVe dok osnovna poruka na ibzorima bude "birajte nas da ne pobede oni drugi" mene tu nece biti. Dsot ami je tog "birajte nas da ne pobedi Milsoevica, birajte nas da ne pobedi seselj, birajte nas da ne pobedi Toma Nikolic... sta je sledece: birajte nas da ne pobedi Kostnica, ili mozda u buducnosti birajte nas da ne pobedi Tadic? Dokle vise to birajte nas jer smo mi manje los izbor?

Biracu onoga ko bude prepoznao prave probleme u drustvu i drzavi, onoga ko ima ideje kako ti problemi mogu da se rese, ko ima znanje da to uradi, ko ima zelju da to radi i najvaznije: kome mogu da verujem da sve to sto govori zaista i misli. Do tada, ne moraju ni da me upisuju u biracki spisak da ne trose dzabe papir.

To sve naravno ne znaci da sam apolitican, sto se iz prilozenog da videti.


 
0

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
91.150.120.*



+109 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 23:27 - pre 203 meseci
Citat:
Shadowed: 'Ajde dosta vise. Ako bude zakljucana tema, bice, ako ne - ne. Smoriste vise sa tim.
Zar nije ocigledno da se nekad dopusti malo politike (ili uostalom i nekih drugih tema) radi oduska.


?????????????????????????????
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.109.*



+11 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 23:28 - pre 203 meseci
Ljudi, to pravilo o zabrani politickih diskusija ima svoj smisao: takve diskusije redovno zavrsavaju kao flame. Ova tema je jedna od veoma retkih na ES-u koje pokazuju da i takva tema moze da bude izuzetak od pravila.

Pogledajte koliko je tema aktivna, koliko iam diskutanata a jos uvek je u granicama civilizovanog. To moze da ide samo u prilog ES-u.

Civilizovana diskusija je prvi korak ka pravom pristupu politici.

 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 23:36 - pre 203 meseci
Citat:
Hot_Steppa
Pocecu od pozadi, znaci po tebi je normalnije da individua olicena u poslaniku ako promeni misljenje i stranku bude MOZDA taj jedan teg koji ce na politickoj vagi da prevagne na ovu ili onu stranu bez ikakve kontrole od strane samih biraca koji su ih i birali i dozvoli da padne vlada ili da bude moneta za dalje potkusurivanje? Takav polozaj je kao stvoren za krupciju, ali to tebi ne smeta? Koji je razlog da tvrdis da je ovaj sistem losiji?


To ne tvrdim samo ja, cisto da se razumemo. Takodje, to je jednostavna logika koja proizilazi iz fakta da poslanici pre svega treba da budu odgovorni onima koji ih direktno biraju - ako tebi to nije normalno, onda OK, imamo razlicit koncept o izgledu drzave.

Korupcija je moguca u Srbiji u bilo kom obliku i na bilo koji nacin da organizujes drzavu, na zalost. Samo, ovog puta - cak i da korupcije ima ti i tvoji sugradjani cete moci da uradite jedno veliko nista, jer je partijska politika sada poslanicima glavna agenda, a ne odgovornost biracima :(

Citat:
Hot_Steppa
Ne znam tacno u kojoj si zemlji u UE, ali ako se secam po ranijem pisanju valjda si u Nemackoj? Da li tu imas drzavljasntvo i pravo glasa? Da li te ovoliko interesuje politicki zivot Nemacke kao zemlje koja te hrani?


Politicki zivot Nemacke me naravno interesuje prvenstveno iz ekonomskih razloga, a glasacu kad budem imao pravo glasa i ako tada budem ziveo u Nemackoj.

Uzgred mene ne hrani nikakva Nemacka, daleko bilo da dodjem do toga da me hrani neka drzava - pre ce biti da ja hranim deo Nemacke koji zivi od drzavnih para ;-) Mene hrani moj posao, tj. moj servis za medjunarodnu korporaciju koja svoj profit dobija iz celog sveta.

Mali remark - mogao bi da dobro utvrdis neke koncepte pre nego sto se ovako zaletis ;-)

Citat:

Da li tu smes slobodno da kritikujes bilo ciju politiku i da javno iznosis svoje misljenje?


Javno misljenje iznosim, mada spada najvise u domene ekonomije, posto je politika ovde potpuno dosadna, bar meni ;-)

Naravno da smem da kritikujem bilo kakvu politiku ovde, recimo vrlo mi se ne dopada politika levicara u vezi poreza i budi siguran da pominjem to hehe ;-)

Uzgred, ne secam se da sam ja na ovoj temi kritikovao bilo koju srpsku politicku opciju - takve stvari me zaista ne interesuju, jer ne zivim u Srbiji i mislim da nije moralno sa moje strane da iznosim neko misljenje ili da glasam jer ne zivim tamo.

Ono sta sam ja pomenuo je vise vezano za sam politicki sistem Srbije, a fakat da me to interesuje do neke mere jer moja majka zivi u toj zemlji, pa se smatram ipak malo delom odgovornim da imam misljenje o svemu tome.

Citat:

Da li uopste razmisljas da menjas bilo sta u toj zemlji ili cutis i radis?


Zasto bih menjao neku zemlju? Vidis, meni je lakse da jednostavno odem gde mi vise odgovara ili da plasiram svoj novac tamo gde mi vise odgovara - al, opet to ne znaci da nemam pravo da iskazem misljenje o necemu bilo gde, to je valjda svacije pravo - i tvoje i moje, sta ti tu konkretno smeta? ;-)

Svakako iskoristicu i svoje pravo da uticem na menjanje zemlje svojim glasom, i svojim stavom - pa ako pomogne, pomogne... ako ne, ja svakako to mogu resiti na drugi nacin.

Citat:

Da li te je tu IKO pitao za tvoje politicko misljenje u vezi te zemlje?


Nije, a i zasto bi? :)

Zasto bi mene pitao bilo ko za politicko misljenje o bilo cemu, bilo gde kako u Srbiji tako i u Nemackoj? Ja nisam politicar, nisam placen za to, pa ne vidim razlog da me iko smatra za neku osobu koja treba biti pitana za politicko misljenje - niti sam ovde uopste davao nekakva "politicka misljenja" - kao sto ne razumes pojam rase, ocigledno ne razumes ni pojam "politickog misljenja", tako da ti je moj najtopliji savet da se pre toga o tome informises.

Citat:

A opet, ovde pricas i kritikujes kao da si stalno ovde i kao da te ova Srbija hrani. Jesi potekao odavde ali vise nisi ovde.


Vidi, po Ustavu Srbije imam jednaka prava i obaveze prema Srbije kao i ti - cak i sa tog stanovista nema neke razlike izmedju tvojih i mojih prava. Ali i ne vidim kakve veze ima diskusija o generalnom politickom sistemu Srbije sa svim tim - ili mislis da bi to trebalo biti zabranjeno osim za vas koji imate rezidenciju u Srbiji?

Sta mislis, da li Amerikanci van Amerike ne smeju da pricaju o Americi? Bas bih voleo da vidim tako nesto ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
91.150.120.*



+109 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 23:39 - pre 203 meseci
E Brokere moj - ako politika dokazuje da je ES ili MZ zbog toga posecen - onda je taj isti ogromnikvalitetni forum nista drugo nego drugi dnevnik ! A ja se osecam mladim i ne gledam takve emisije koje truju mladi mozak svakog coveka koji je iole zeljan znanja !
 
0

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.225.*



+52 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 23:40 - pre 203 meseci
Aman, zar je toliko teško razumeti da se s vremena na vreme namerno obori prag tolerancije iz raznoraznih razloga, poput eksperimentisanja sa ciljem donošenja odluke u vezi sa otvaranjem novih foruma? Uostalom, vikend je, a nepisano je pravilo da je tada na snazi svojevrsni ES-Chillout režim rada, ne moramo da se držimo pravila k'o pijan plota. Što reče broker, civilizovanim ljudima obično nisu potrebni pravilnici i moderatori 24/7 da bi diskusija bila u granicama pristojnog...
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.100.*



+558 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 23:40 - pre 203 meseci
Citat:
broker: Kada sve to sabees, ispada da su ljudi u stvari stavljeni pred vrlo los izbor: da biraju boljeg od losih, a jos im se na to stavlja ucena da nisu odgovorni prema sebi, drzavi, arodu, svojoj deci i ko zna jos kome, ako ne glasaju. To je krajnje licemerje i ja sam odavno prelomio da na tako nesto ne pristajem. Kada se pojavi politicka ideja za kju procenim da je dobra i ljudi koju tu ideju zastupaju iskreno, onda cu se i ja zdusno potruduti da pomognem da takva ideja dobije poziciju kakvu zaslucuje. A u ucenama i prevrtljivosti, ne zelim da ucestvujem.

Znas, to je uvek i svuda tako bilo. Ima ona epizoda Saut Parka kad glasaju za skolsku maskotu, pa sad Kartmen smisli nesto kao "sendvic od goana" a neko drugi nesto kao "smrdljiva ljiga" , ne secam se, ali to je to. I sad Sten nece da glasa pa ga prognaju iz Saut Parka, i bla bla bla, i na kraju ispadne poenta koju objasne Stenu da je od kad je sveta i veka na izborima uvek bio izbor izmedju nekog gona i neke ljige. To sto ti pises u pravu si, ali to su bolesti demokratije. Pa se dolazi do toga da se zbog gadjenja koje osecaju ljudi koji nesto misle, umesto "jedan slobodni gradjanin - jedan glas" , glasanje svodi na ostavljanje izbora dokonima, ispranim mozgovima i zainteresovanima (ovi sto hoce da ih pobednik na izborima zaposli preko veze) . I bas to treba da bude motiv za izlazak na izbore. Dok se (i ako) ne vrati izvorna demokratija - da glasaju samo slobodni gradjani, a ne robovi necega, na primer zute stampe, sitnosopstvenickih interesa i TV - a ;)
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: SNAGA negativnog primera
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38735 | Odgovora: 282 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.