Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 804561 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.lukoil.co.yu.



+10246 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti27.05.2008. u 12:41 - pre 192 meseci
Pa jesam nostalgičan, nije da nisam ... Meni je evo četvrta godina nepušenja, POTPUNO se izgubila svaka zavisnost. Ali sećanja ostaju. I kao što već rekoh, cigareta, tj. duvan mi je zaista pružao uživanje - ponekad. Ostalih 99% cigareta me je trovalo.

Zapravo, bilo bi super kad bih sa cigaretom mogao kao sa alkoholom. Volim da ponekad, uveče, otvorim bocu dobrog vina, pa se onda opustim, sa bliskom osobom, pa ćaskanje, razgovor i tako. Takođe i pivo ponekad dobro dođe, i rakijica uz meze, ali pri svemu tome nema ni A od alkoholizma. E kad bih tako mogao i sa duvanom, da pripalim dve - tri cigareta mesečno, u nekim situacijama uživanja i opuštenosti - bilo bi super.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
79.101.228.*



+294 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti27.05.2008. u 13:46 - pre 192 meseci
Citat:
Java Beograd:Zapravo, bilo bi super kad bih sa cigaretom mogao kao sa alkoholom ...... E kad bih tako mogao i sa duvanom, da pripalim dve - tri cigareta mesečno, u nekim situacijama uživanja i opuštenosti - bilo bi super.

Slažem se u potpunosti - e, a pošto tako ne može, onda - sikter

Eh, da, apropo one priče kako cigareta dobro „leži“ uz alkohol. Svi smo mi nekada bili na nekim svadbama, ispraćajima i sl. gde se pilo, onako, malo više. Uz sve to piće uglavnom je išlo i više cigareta nego obično. Ponekad i po dve kutije po slavlju. Setite se samo jutra posle veselja, kakav ste osećaj imali u plućima. E, to je nostalgija
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.lukoil.co.yu.



+10246 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti27.05.2008. u 14:02 - pre 192 meseci
^ bolna i mučna
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
..to512.806592-163.bih.net.ba.



+13 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti28.05.2008. u 14:31 - pre 192 meseci
... crna (iz pluca) :)
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti29.05.2008. u 09:02 - pre 192 meseci
jedna zanimljivost :)

Citat:

Kompanija Nintendo napraviće novu video igru za odvikavanje od pušenja, a zasnivaće se na metodi Britanca Alena Kara, zahvaljujući kojoj je više od 10 miliona pušača zauvek ostavilo cigarete.

Video igra, koju su osmislili Ubisoft i Nintendo DS, biće puštena u prodaju u novembru 2008. godine, navodi se u saopštenju kompanije.
U interaktivnoj igri pušači će unositi detalje o svojoj navici i birati trenera koji će im pomoći da primene metodu Kar.
"Pušači mogu potpuno da se prepuste igri tokom koje će shvatiti da se zabavljaju dok ostavljaju pušenje", rekao je potpredsednik Ubisofta Kristijan Salomon.
Alen Kar, nekadašnji računovođa, zaradio je bogatstvo 1983. godine na svojim priručnicima i klinikama za odvikavanje od pušenja, zasnovane na metodi nazvanoj "Laki način".
Kar, strastveni pušač koji je ostavio cigarete kao 40-godišnjak, umro je 2006. godine u 72. godini od raka pluća.


Izvor: Blic

 
Odgovor na temu

biber021
Novi Sad

Član broj: 55257
Poruke: 246
79.101.178.*



+4 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti30.05.2008. u 13:54 - pre 192 meseci


Pre 6 meseci prestao posle 12 godina. Dal' ću poživeti duže, ne znam, ali da je lepše, jeste, lakše se diše . Cigareta mi je bila merak, uživanje, hedonizam, kako god... Odluka je bila sklop više činilaca. Izolacija je bila najvažnija i ako se ona u prve dve nedelje prekine veoma je teško izdržati. Kad sam počeo da duvanim obećao sam sebi da ću jednog dana prestati. Mislim da je to bilo vrlo bitno. Čak, aktivno bavljenje sportom (borilačke veštine, veslanje) nije bilo dovoljno. Na veslanju pre treninga, drugar i ja, kejom po dve cigare, pa trčanje 6 Km, pa kondicioni trening i opet kejom kući sa cigarom.
Zastrašivanje je bezveze... "Živećeš duže, živećeš kraće, postaćeš sterilan ili impotentan, dobićeš tumor, itd." To što neko puši ne znači da će dobiti kancer ili da onaj koji ne puši neće. Nije stvar u statistici...a statistika je kao bikini "otkriva sve, a ne pokazuje ništa"

Svodi se na to da nije bitno koliko će neko duže ili kraće živeti, već kako će provesti godine koje su preostale, a život bez dima (duvanskog) je mnogo čistiji i u perspektivi lepši.




[Ovu poruku je menjao biber021 dana 30.05.2008. u 21:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
77.46.176.*



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti30.05.2008. u 15:45 - pre 192 meseci
@biber021
Svaka cast na slici..

Malopre vest na b92. U Srbiji zaustavljen porast procenta pusaca. U akciji odvikavanja od pusenja "ostavi i pobedi" ucestvovalo najveci broj pusaca do sada. Ministar zdravlja najavio pokupljenje cigareta..
Nesto se u zemlji Srbiji pomera sa mrtve tacke... na bolje.
 
Odgovor na temu

dragan 59
Okolina Beograda

Član broj: 153953
Poruke: 2
91.148.113.*



Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti15.06.2008. u 22:01 - pre 192 meseci
Posle 25 godina sa'1,5 do 2,5 kutije dnevno zareko se 'baksuz' da nema više i kraj. 9 januara bilo je 5 ili 6 godin(nije ni bitno) od poslednje cigarete. Bez ''zibana'' i ostalih gluposti. Svaka prebrođena kriza zadovoljstvo više. Kada mi u snu ili na javi padne cigareta na pamet onda sam sebi kažem k*******, d****** šta će ti ta g****.
Obićno me kriza tada prođe. Posle zapaljene poslednje cigarete dva sata sam mislio samo o lošim stvarima koje mi je pružala cigareta (dobrih nema) kao što su mučnina, povraćanje, hladan znoj kao posledica trovanja nikotinom. Kada mi je želudac krenuo naviše znao sam da više ne pušim. kad mi je posle toga dolazila kriza ta pomisao mi je izazivala isti osećaj i krize su lako prolazile. Prestankom pušenja bili su zadovoljniji ljudi oko mene nego ja sam. Stan lepše miriše, pušalja osetim na dva metra pun miris i ukus. Vrhunac zadovoljstva pobedom nad cigaretama bila je izjava moje supruge da manje hrčem i da se bolje j**** od kako sam ostavio cigarete.
 
Odgovor na temu

milani63

Član broj: 161095
Poruke: 18
93.86.79.*



+29 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti19.06.2008. u 17:58 - pre 192 meseci
Samo da se pohvalim. Evo poceo je peti mesec nepusackog staza. Cigareta mi je sve manje u mislima i vise sebe ne mogu da zamislim sa cigaretom u ustima. Od ekipe koja je sa mnom ostavila pusenje samo nas dvojica nije do sada propusila(nijedan dim). Nekoliko prijatelja nije uspelo. Puse, kako ko, neki otvoreno, neki se kriju.. bas su smesni, kao mala deca.
U principu, vrlo sam zadovoljan. Kad ustanem ujutro nema vise onog neprijatnog odvratnog osecaja, nema smrada, nema glavobolja... efekti ostvaljanja dima su vidljivi i sad mi je zao sto nisam poceo sa odvikavanjem mnogo ranije.
pozdrav svima..
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti19.06.2008. u 18:07 - pre 192 meseci
Bravo !
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
93.86.81.*



+41 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti19.06.2008. u 19:06 - pre 192 meseci
Upravo obelezavam 4 godine, pre ostavljanja sam bio na 2 kutije dnevno. Cigareta mi je bila vezana za bukvalno svaku mogucu situaciju: posle jela (cak i uz jelo), uz pice, u setnji, dok cekam bilo sta, kad cujem dobru pesmu, kad mi padne koncentracija (na poslu sam palio 1 na 15 minuta - bez greske) i jos ...

Odluka se formirala dugo, meni je bilo jako vazno da pored cvrste odluke iskoristim i specifican momenat koji se sastojao u tome da sam upravo dao otkaz na tadasnjem poslu da bih se izlecio od "burnout" sindroma i pokrenuo sopstveni biznis. Posledice ostavljanja su individualne, a kod mene su bile manifestovane kroz uvecan apetit, visak kilograma, snovi o pusenju, strasan pad koncentracije, gomila sazvakanih cackalica, ali i veliki broj pozitivnih stvari koje su proizisle iz moje apstinencije

Jednom pusac, uvek pusac - to je moje misljenje. Jako je bitno da se to shvati i da se zivi sa tim, jer se u suprotnom covek vrlo lako ponovo vrati pusenju ako ne pazi. Ja se testiram svakih 6 meseci u smislu da popusim 1 cigaretu i vidim koliko je to daleko (ili blizu) onog sto mi treba u zivotu

Ono sto je sigurno je da mi sada tudje pusenje izuzetno smeta, ali ne prigovaram jer bi to bio vrhunac licemerja sa moje strane, a cigareta mi nedostaje - ali vise na nekom duhovnom nivou.
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
77.46.166.*



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti19.06.2008. u 19:56 - pre 192 meseci
Citat:
goranvuc: Jednom pusac, uvek pusac - to je moje misljenje. Jako je bitno da se to shvati i da se zivi sa tim, jer se u suprotnom covek vrlo lako ponovo vrati pusenju ako ne pazi. Ja se testiram svakih 6 meseci u smislu da popusim 1 cigaretu i vidim koliko je to daleko (ili blizu) onog sto mi treba u zivotu ;)

Kakav je rezultat testa? Koliko ti prija ili ne prija ta 1 cigareta? I koliko je cigareta blizu ili daleko od onog sto ti treba u zivotu?
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
93.86.81.*



+41 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti19.06.2008. u 20:06 - pre 192 meseci
Ne bih da obeshrabrujem potencijalne apstinente, rezultat je takav da bih mogao da ponovo postanem pusac vrlo lako da nije cvrste odluke. Mozda ja bas i nisam najbolji primer

Citat:
waikiki: I koliko je cigareta blizu ili daleko od onog sto ti treba u zivotu?
I dalje je cool, ali znam da mi ne treba.
 
Odgovor na temu

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
*.duga-net.com.



+101 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti19.06.2008. u 21:01 - pre 192 meseci
Ovde ima "lepih" komentara i poučnih:

http://blog.vecernji.hr/pepeljara/2008/05/
Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
77.46.166.*



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti19.06.2008. u 21:18 - pre 192 meseci
Citat:
vujo032: Ovde ima "lepih" komentara i poučnih:

http://blog.vecernji.hr/pepeljara/2008/05/

Ha..ha..

ovo je najjace:
Citat:
Pušio sam 15 godina i nije mi jasno da mi je trebalo toliko dugo vremena da uvidim koliki sam kreten bio. Sada s omalovažavanjem gledam na ljude koji puše. Jadnici i bijednici. Ljudi drugog reda. Niža vrsta. Ovisnici o ničemu. I ja sam bio takav. Ali više nisam. Pušenje je laž i nepotrebna glupost. Nego, da li bi kupio čokoladicu u dućanu da na njoj piše “Jedenje ove čokoladice izaziva rak”? Možes mjeriti slobodu i na druge načine, a ne uspoređujući je s pušenjem.
 
Odgovor na temu

milani63

Član broj: 161095
Poruke: 18
77.46.220.*



+29 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.06.2008. u 08:36 - pre 191 meseci
Citat:
goranvuc: Ja se testiram svakih 6 meseci u smislu da popusim 1 cigaretu i vidim koliko je to daleko (ili blizu) onog sto mi treba u zivotu ;).

Za mene bi ta jedna test cigareta bila tempirana bomba. Prvo bi se testirao jednom u 6 meseci, kasnije svaka tri, pa na 1 mesec i td, pa bi zavrsio testiranjem na svakih pola sata. U prevodu, propusio bi.
 
Odgovor na temu

motoric

Član broj: 185709
217.169.223.*



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.06.2008. u 15:16 - pre 191 meseci
Meni danas stigla knjiga i vec ne pusim dobrih ohoho' 3 sata :). Ma veoma je lako ostaviti duvan jer sam pre 5 godina potpuno bezbolno i preko noci resio ovaj problem (koliko vidim tehnika je slicna kao u knjizi).
I onda jednog lepog dana...

Citat:
milani63: Za mene bi ta jedna test cigareta bila tempirana bomba. Prvo bi se testirao jednom u 6 meseci, kasnije svaka tri, pa na 1 mesec i td, pa bi zavrsio testiranjem na svakih pola sata. U prevodu, propusio bi.


A ja samo pomirisao kutiju i posle nekoliko dana zapalim da probam. Tako probavam vec 3 godine a pre toga 2 godine nisam ni jednu! Cacko sam mecku i uz to otiso mecki na rupu, a nista od toga nisam imao planu !!!

Sa cu mecki da j...m kevu ! :)

 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
212.200.220.*



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.06.2008. u 17:49 - pre 191 meseci
Citat:
motoric: Meni danas stigla knjiga i vec ne pusim dobrih ohoho' 3 sata

Ako si odrzao obecanje sad bi trebao da brojis 6 sati... il' je mecka zaigrala..
 
Odgovor na temu

vinovnik
south side

Član broj: 52870
Poruke: 55
*.vdial.verat.net.



+8 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.06.2008. u 18:46 - pre 191 meseci
Koji li me je djavo naterao da pre tri dana pocnem da citam ovu temu?
Pusim vec 20+ godina i odavno sam rekao sebi da cu prestati kad se uverim da mi pusenje stvarno smeta. Ima vec par godina kako sam svestan te cinjenice, ali nikako da svoje obecanje ispunim.
Pre desetak godina imao sam jednu pauzu u pusenju od nekoliko meseci i nisam imao velikih problema da je napravim.
Rekoh tada sebi ( o, kakve budaletine! ): "Ok, ti to mozes da uradis kad hoces.", dakle smislih izgovor, i nastavih sa unistavanjem nikotinskih stapica.
Elem, u subotu (danas je utorak) poceh da citam ovu temu. Nesto kasnije uvece dok sam sedeo za stolom i gasio cigaretu, kroz glavu mi prolete misao: "zasto ovu cigaretu koju sam upravo ugasio ne proglasim za poslednju"
Od tog trenutka nisam zapalio.
Uzasno se osecam, stalno mislim na cigarete, osecam neku uzasno golicajucu bol u grudima, doje mi da se rasporim nozem
HELP !
Sta to tako spektakularno pise u toj knjizi Alena Kara sto odmah ubija zelju za cigaretama? Ima li je neko u elektronskom obliku? Kako da ublazim ovu krizu? Bas je frka!
Na stolu je jos uvek kutija sa cigaretama, upaljac i pepeljara, a sa druge strane ja baksuz koji je izgleda resio da proveri da li se moze umreti i za cigaretama, buduci da znamo da se umire od njih.
Moze li neko da mi pomogne nekim konkretnim savetom?
Vi, gorepotpisani se zamutili ovo pa me sada vadite sta to pise u knjizi??
 
Odgovor na temu

milani63

Član broj: 161095
Poruke: 18
77.46.220.*



+29 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.06.2008. u 20:43 - pre 191 meseci
@vinovnik
Najvaznije je da preguras 10-ti dan. Tad postaje svakim danom sve lakse i lakse. A 10 dana je tesko steceni kapital da bi sansu prokockao tek tako. Uvece je, bar meni bilo najteze. E onda opletem po google, ukucam "odvikavanje, prestanak pusenja" i sl, pa citajuci iskustva drugih jednostavno mi postane lakse. Ovu temu sam procitao nekoliko puta. Cim zagusti, ja procitam sve iz pocetka.
Tebi je sad najbolje vreme da obavestis sve prijatelje da prestajes da se trujes i pocinjes sa odvikavanjem. Tako ces doprineti nepokolebljivosti u odluci. Nije lako pokazati svima (narocito sebi) kako si slab, labilan, pokolebljiv i sl. Svakim novim danom apstiniranja bices sve ponosniji na sebe.
Sto se tice knjige Alana Kara, ja je nisam imao odmah, kad je bilo najteze. Nabavio sam je dosta kasnije. Necu da kazem da nije koristila i tada. Samo me je jos vise ucvrstila u nameri da se nikad ne vratim opakoj navici. Ako si u prilici, bilo bi dobro da je nabavis i procitas odmah. Kosta smesnih 400 din i moze da se naruci preko neta.
Za mesec dana, mozda i ranije, ces samom sebi reci kako si kreten sto to nisi uradio mnogo pre... nije lako ali izdrzi, za nekoliko dana osetices olaksanje.
Srecno i ne odustaj..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 804561 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.