Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?

elitemadzone.org :: MadZone :: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 109740 | Odgovora: 420 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?30.04.2014. u 19:31 - pre 120 meseci
Nije da jeste, jeste da nije, al' nije da nije.

Da je nepravda - jeste. Da li možeš jednu nepravdu da rešavaš drugom nepravdom - ne možeš.

Stvarno vrtimo istu temu već stoti put. I svi smo u pravu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?01.05.2014. u 09:58 - pre 120 meseci
Kojom nepravdom da resavas?
Svako svoje neka placa i mirna backa.

Pitanje je kako oni koji su u novijim zgradama da se otarase te gamadi, a ne da li se komsije slazu - boli me uvo, Ustavni Sud je rekao da nema indirektnog grejanja, ako hoce komsije da ostanu na daljinskom, to je njihov problem, koji ne treba ja da placam.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?01.05.2014. u 10:01 - pre 120 meseci
Citat:
Joker: Odličan primer si dao. Ako neki provajder uvede svoju infrastrukturu za net i tv naravno da i oni koji ne uvedu net i tv treba da plaćaju mesečnu pretplatu jer čuju komšijin tv a ko im kriv što neće internet.

Primer se odnosio na to da ako je vec zgrada potpisala ugovor sa nekim provajderom za TV i Internet, i oni su postavili infrastrukturu u zgradu, ne mozes ti sad da izvoljevas i trazis drugog provajdera. Tj mozes ali ne vidim kako ces bez saglasnosti ostalih stanara to uraditi.

Citat:
Dexic: U normalnom svetu se to uopste ne radi tako, nemojte da tupite kako je to "normalno", legalno, ili nesto trece. Daljinsko grejanje se skroz izbacuje iz upotreba kao najneefikasnije i najneekolosko grejanje.

Daljinsko grejanje jeste neefikasno i ne koristi se vise, tu se slazem.

Ali u situaciji u kojoj se ti nalazis i u "normalnom svetu" ne bi smeo da talasas ako zivis u zgradi tj zajednici tog tipa vec te "normalni svet" natera da potpises ugovor kupovinom tog stana da postujes pravila zgrade, u koja takodjer ulazi i koristenje servisa tog tipa i to ti jos debelo naplati.

To sto ti propagiras je samo posledica toga da za vecinu zgrada u Srbiji apsolutno ne postoje nikakva pravila niti iko brine o njima osim kucnog saveta.
Centralno grejanje jeste infrastruktura, zastarela i neefikasna, ali i dalje postoji.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?01.05.2014. u 13:07 - pre 120 meseci
Citat:
DaliborP: Ali u situaciji u kojoj se ti nalazis i u "normalnom svetu" ne bi smeo da talasas ako zivis u zgradi tj zajednici tog tipa vec te "normalni svet" natera da potpises ugovor kupovinom tog stana da postujes pravila zgrade, u koja takodjer ulazi i koristenje servisa tog tipa i to ti jos debelo naplati.

Hmmm, NIGDE u ugovoru ja nisam ni imao stavku za daljinsko.. da ce ga biti uopste, da cu ga mozda dobiti, da ga imam, da sam obavezan da ga koristim itd. NISTA od toga. Niti je obavezno, koliko znam, da zgrada uopste bude prikljucena na daljinsko!

Citat:
To sto ti propagiras je samo posledica toga da za vecinu zgrada u Srbiji apsolutno ne postoje nikakva pravila niti iko brine o njima osim kucnog saveta.
Centralno grejanje jeste infrastruktura, zastarela i neefikasna, ali i dalje postoji.

Super, postoji i telefon i struja - za struju cak i postoje ugovori. Pa imam mogucnost da se skroz iskljucim sa nje ako zelim. Imam i za telefon.

Reci mi po kom konkretnom zakonskom ili ugovornom osnovu sam ja obavezan da ostanem na daljinskom? Daj konkretan clan tog ugovora?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?01.05.2014. u 13:10 - pre 120 meseci
99% forumaša koji "normalni svet" (tj. zapadne zemlje) zamišljaju kao anarhiju u kojoj svako radi šta 'oće i plaća šta hoće - najžešće bi se šokirali kad bi čuli šta se sve obavezno plaća i to bez pardona.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?01.05.2014. u 13:35 - pre 120 meseci
Citat:
Dexic:Reci mi po kom konkretnom zakonskom ili ugovornom osnovu sam ja obavezan da ostanem na daljinskom? Daj konkretan clan tog ugovora?

Nemam pojma o kom ugovoru govoris, niti sam spominjao bilo kakav ugovor.
Ko je vlasnik zgrade u kojoj zivis? Ko odlucuje kako ce se stanari grejati? Ko je uveo infrastrukturu za centralno grejanje?
Ja samo kazem da to nije problem pojedinca kako ti zelis da ga predstavis, vec ipak zajednice svih ljudi koji zive u zgradi.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?01.05.2014. u 13:58 - pre 120 meseci
I mene opasno nerviraju racuni za grejanje.
Nemam kalorimetar niti bilo sta kako bi mi izmerili koliko sam potrosio, a poslednjih godinu dana otkad mi je dosta veci racun, pise mi koliko kubika trosim...

Rado bih iskljucio grejanje i grejao se na struju.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?01.05.2014. u 15:09 - pre 120 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
Dexic:Reci mi po kom konkretnom zakonskom ili ugovornom osnovu sam ja obavezan da ostanem na daljinskom? Daj konkretan clan tog ugovora?

Nemam pojma o kom ugovoru govoris, niti sam spominjao bilo kakav ugovor.
Ko je vlasnik zgrade u kojoj zivis? Ko odlucuje kako ce se stanari grejati? Ko je uveo infrastrukturu za centralno grejanje?
Ja samo kazem da to nije problem pojedinca kako ti zelis da ga predstavis, vec ipak zajednice svih ljudi koji zive u zgradi.

Nije to problem pojedinca, vec je problem svakog pojedinca, i PRAVO svakog pojedinca da ne mora da placa ono sto ne koristi. Ako mozes da pokazes da ne neces nikada koristiti lift na prvom spratu, izvoli, imas pravo da ne placas lift.
Ja mogu da pokazem da necu koristiti grejanje, tako sto prosto necu imati grejna tela prikacena na daljinsko.

Seti se, pomenuo sam u vise tema, ako si citao:
Kada se postave kalorimetri u zgradama, i dodje do "pravog" merenja potrosnje, ti imas fixni deo, koji iznosi oko 30% cene sadasnjeg pausalnog iznosa - trosio, ne trosio, toliko moras da placas! To je bezobrazluk.
Imas ti i za struju i za gas te fixne delove - ali brate, mnoooogo manje od toga. I ako ih otkacis, nema tih fixnih delova.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?01.05.2014. u 15:49 - pre 120 meseci
Citat:
DexicAko mozes da pokazes da ne neces nikada koristiti lift na prvom spratu, izvoli, imas pravo da ne placas lift.

Dakle ako meni ne treba rasveta u zgradi, i mogu to da dokazem(uvek nosim svoju lampu) imam pravo da ne placam istu???

Izvini, ali to sto ti propagiras po meni nema apsolutno nikakve logike. Niti igde funkcionise tako u "normalnom svetu" na koji se pozivas. Ali u nesredjenom sistemu poput naseg, naravno da ima i takvih slucajeva.

 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?01.05.2014. u 16:21 - pre 120 meseci
Aj da skratimo...

Ako mi ne nadjes po nekom ugovoru da sam se obavezao na daljinsko, nemas sta da pricas dalje.



U uredjenom svetu ako se ne obavezes da ces placati odrzavanje rasvete, neces placati istu. Zato se sve to REGULISE ugovorima (ako nije zakonima). Do sitnih detalja. Nema ti ili ja sta da smatramo da je nesto normalno za funkcionisanje zgrade.

Posto ne postoji ugovor kojim se obavezujemo da koristimo i placamo daljinsko(tj. da smo u obavezi da ga koristimo, ne da smo u obavezi da placamo iskorisceno), a nije sitnica potrebna za funkcionisanje zgrade, i Ustavni Sud je doneo odluku da se ne priznaje grejanje kroz zidove, nemas argumenata cak.


 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?01.05.2014. u 16:35 - pre 120 meseci
Kao sto rekoh:
Citat:
Ali u nesredjenom sistemu poput naseg, naravno da ima i takvih slucajeva.

A ti si jedan od njih.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?01.05.2014. u 17:03 - pre 120 meseci
Znaci, ti smatras da je tako, a nemas nikakvu potporu u zakonu, ugovoru ili necem trecem.

Kraj price.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?01.05.2014. u 17:29 - pre 120 meseci
U zgradi gde zivi moja majka ima jedna zena koja nece da placa nikakvo odrzavanje zgrade, pa onda svi ostali stanari moraju da placaju za nju.
Sigurno i ona ima potporu u ugovoru, zakonu ili necem trecem. Ali to ne znaci da je u pravu radeci to. Zivot u zajednici je deo civilizacije, ali mnogi nazalost to ne dozivljavaju na takav nacin.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?01.05.2014. u 17:36 - pre 120 meseci
To kosta 500 dinara mesecno +/- 500.
Grejanje kosta 5000 mesecno. Ne mozes praviti paralelu.

Uz to, ne mozes praviti paralelu izmedju necega sto jeste zakonski reseno, kao sto je odrzavanje zgrade (dovoljna je polovina SS da se o tome donese odluka) i necega, za sta, nikako da pokazes u cemu ima potporu osim u siljenju, ali suprotne strane.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?01.05.2014. u 17:46 - pre 120 meseci
Ma samo ti nastavi da pricas o ugovoru, zakonu i 500 ili 5000 dinara...ne menja cinjenicu da su takve situacije obicno inacenje "pametnih" stanara koji ustvari ne shvataju neke osnovne civilizacijske tekovine.

Kako li se uvek nadje neki pametan stanar pa ili baca smece sa balkona, ili ne placa odrzavanje zgrade, ili proda podrum pa neko napravi mini-stan, ili nadzidje potkrovlje....ali boze moj, nema zakonske potpore, ugovora, sve je legit. Na nivou, ali severa Afrike.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?01.05.2014. u 17:58 - pre 120 meseci
Ti bas nemas predstavu sta je zabranjeno, cak i kod nas :)
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
176.67.195.*



+784 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?01.05.2014. u 19:05 - pre 120 meseci
Centralno jeste neefikasno,zbog velikih gubitaka,i zato i jeste skupo,i bice jos skuplje jer neko mora nadoknaditi to

Uvek imas soluciju da nadjes polovinu stanara zgrade i da ih ubedis da se odjavite sa grejanja,mislim cela zgrada i onda sta ko hoce da koristi

A da te pitam jos ovo,kako se stan iznad tebe snabdeva toplom vodom za radijatore? Gde prolaze te cevi?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?01.05.2014. u 19:42 - pre 120 meseci
Pa pise vec u temi.

U mom slucaju, vec je odjavljeno grejanje, cevi PROLAZE kroz stan, i zbog toga ostaje 30% pausalne cene.
Da ne prolaze, ne bi bilo nista, samo taksa za plombiranje.

Problem nastaje u novijim zgradama, gde vec postoje bilo kakvi kalorimetri koji se primenjuju. U njima ne daju da se odjavi grejanje. A u tim zgradama bas mogu da naplate sve, jer sto ne izmere kalorimetri u svim stanovima, nakaci se svima po nekoj tabeli raspodele ;) Znaci, toplana tu ne gubi.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?02.05.2014. u 05:13 - pre 120 meseci
Hehe, ti venturu kritikujes da se po temama uglavnom poziva na striktno postojanje ugovora i pravila a da realnost ignorise, dok se ti sa druge strane pozivas na nepostojanje tih ugovora i pravila, ali isto kao i ventura ignorises realnost. :)

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?02.05.2014. u 16:58 - pre 120 meseci
Sta je realnost? Realnost je da to ogroman trosak, i da nigde nisam potpisao niti imam po kojoj logici da razmisljam da sam ja duzan da placam neki deo....
Po logici da i da se grejemo svako za sebe, ja bi opet po tome trebao da placam drugima neki deo ako nisam u stanu. A to nije tako.

Ja ni po kom zakonu, a i po kojoj logici nemam razlog da placam grejanje. Ali eto, ako hoce Dalibor da se poziva na neko "uredjenje zgrade" neka kaze po kom je to zakonu obaveza! Ako nije po zakonu, neka objasni zasto bi placao nesto sto ne bi placao da se svi sami grejemo. Nema trece.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Nemogucnost iskljucenja sa daljinskog grejanja u novim zgradama?

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 109740 | Odgovora: 420 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.