Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor Peci za centralno grejanje

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Izbor Peci za centralno grejanje

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 207087 | Odgovora: 196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje26.07.2010. u 22:53 - pre 166 meseci
Gas je odličan? Samo za one sa puuuno para.
Moj slučaj:
Pre 5 godina (i pre tih godina) za celu zimu potrošio 2000-2200m2 gasa.
Pre 4 godine 2600m3
Pre 3 godine 1800m3 sa tim da sam od 20.12 do 25.02 ložio. Ispada da bi prešao 3500m3.
Prošle zime koristio gas 17 dana, potrošio 330m3.
Naravno ista kuća, ista peć, slične zime.
Ja na gas više ne računam.
Zašto?
Zato što se sada gas proizvodi u Srbiji u podzemnom skladištu i zato što ja ne mogu da izmerim njegovu energetsku vrednost.
Toplani u NS je pre 2 zime priznato 39% smanjenje cene zbog slabije kalorične vrednosti gasa. Imaju ljudi merač, mere svaki sat i računaju. A meni?
Do sada se mešao ruski i naš gas i prodavao kao ruski. Moglo da se meša samo ono što se i troši tj u cevima pa kad je -10 ja trošim 15m3 gasa na dan, a kad je 0*C ja trošim 12m3, na +10 trošim 9m3. Sada se meša u Banatskom Dvoru i to celo leto. Izlazi mešavina koja je ko zna koje kalorične moći. Ja to ne mogu izmeriti, moram da verujem. A verovanje mi upropastio gasomer. Meri mi za 50% veću potrošnju nego pre 3-4 godine.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

Licina72
Predrag Licanin
privatnik

Član broj: 265078
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje27.07.2010. u 14:32 - pre 166 meseci
Dragi moji drugari, hvala na komentarima. Suceljavanje misljenja doprinosi resavanju problema u datom momentu. A vise glava je pametnije od jedne! Nemam je nista protiv grejanja na cvrsto gorivo, cinjenica je da je povoljnije od plina ali imam protiv grejanja sa kotlom na cvrsto kada vidim kakvih muka imaju ljudi, a garancija je DISKUTABILNA. Slazem se Ivice u vezi dimnjaka, a slazes li se ti samnom da je bilo losih dimnjaka i pre 20 godina a kotlovi trajali i po 25 godina. Ja dajem akcenat na nepostovanje kupca, fizickog lica, GARANCIJE I NA SMISLJENO LOS KOTLOVSKI LIM ODNOSNO PROGRAMIRAN ROK TRAJANJA. Sta ja da radim ako meni procuri kotao sam po sebi u garantnom roku, prodavac negira odgovornost. Ja sam svojoj deci izbio iz kuce skoro pa 1000 eura. Ja sam covek koji vodi poreklo sa Grmeca, bukva i hrast su meni u srcu, smederevac isto tako, a imao sam zelju za centralnim ili etaznim pa sad kad procitam sva ova cuda ja se prosto bojim! Eto Ivice zamisli CENTROMETAL je uveo novinu koja se zove cetvorokraki ventil. Namena mu je da redukuje kolicinu povratne vode iz radijatora u kotao kako nebi dolazilo do krivljenja materijala. Pre toga su uveli termostat koji pusta - ukljucuje pumpu na nekih 70 stepeni C i to ih ofira da imaju problem. Nije to cilj ka savrsenstvu, nego je cilj da se sacuva los kotlovski lim od od naprezanja-"zivljenja". Pa ljudi moji, kako su kotlovi radili pre 20 godina. Ni termostata ni cuda pa im je vek bio ogromno dug. E sad molim vas da mi neko kaze nesto pametno u vezi mog izbora, STA DA UGRADIM. Neka zadnja ideja koja mi se mota po glavi da stavim GASNI 24 KW i da instaliram jednu trajnozarecu pec u predsoblje koja ce grejati sve a gas da mi bude alternativa-dogrevanje. Jer najgore sto moze da se desi obicnoj peci je da "PRODIMI" i to nakon dugo godina.... Sve vas pozdravljam....
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje27.07.2010. u 20:35 - pre 166 meseci
Garanciju je uvek teško isterati, ali ako je peć postavio ovlašćeni majstor (proizvođača) po zahtevima proizvođača, onda problema ne bi trebalo da bude. Ako ne priznaju garanciju - prijava tržišne inspekcije pa ... u probleme, ali sa velikim šansama da se stvar istera.
Ako se promeni ulje na kolima van ovlaštenog servisa (svi znamo promenuti ulje) - automatski se gubi garancija. Proizvođač hoće da ima punu kontrolu.

Po pisanju bih rekao da se niste grejali na gas... zato ga hvalite. On ima drugu zamku koja boli još više.
Ja koristim gas od 1995, a prestao sam pre godinu-dve. Cena 1kw energije je najmanje 2-3 puta veća ako se koristi gas nego drvo.
Za malog potrošača 300m3 ili 12000din nije puno. Ali 500 ili 700m3 mesečno retko ko može da izdrži.
Ako auto troši 15l/100km mogu da platim ako ne vozim puno. Ali ako vozim puno, sve preko 5-6l/100km je katastrofa.

Jeftino, a automatski ne postoji. Gas je na dugme, a loženje je obaveza.

Ne znam odakle ste (Licina72), ali ako ne postoji priključak na gas, sa ovom cenom sigurno se ne isplati kupiti ga (u NS je oko 1500evra).
A šta uraditi? Na žalost, prokletstvo je da se mora imati sve. Pre 30 godina najjeftinije je bilo lož ulje, pre 20 godina struja, pa onda pre 10 godina gas (dok se nije raširila mreža i stvorila baza potrošača), a sada opet praistorijski ugalj i drvo. Dokle? Bojim se, poduže. Gas je monopol, nafte neće biti više i jeftinije nego sad, a struje... dok bude socijalna kategorija još i nekako, ali brzo ćemo otići kao, recimo Hrvatska, gde je 3 puta skuplja.
Drveta i uglja će valjda biti...

Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

Licina72
Predrag Licanin
privatnik

Član broj: 265078
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje28.07.2010. u 01:19 - pre 166 meseci
Hvala na komentaru. U pravu ste. Ja sam iz Vrsca. Grad plina. Grejem se na plin odkako sam se rodio. Tacno je da neko nesto mursuje, trpa vazduh ili otkud znam. Meni ne najlakse da stavim u tri sobe koliko ih imam po plinsku pec ali sam alergican na samu pomisao od gusenja. Deca su mi mala.... Do sad sam grejao samo jednu sobu 4 x 5m i trosio solidnih 70-80 kubika plina mesecno. Druge sobe i kupatilo-kalorifer na struju. Imam ekstra izolaciju, bolja od demit fasade pa sam pomislio da "centralizujem" plinski generator-kotao u kupatilo i da tako malo smetnem brigu oko samog plina ili ugljen monoksida. U Vrscu je bilo tragedija da ti pamet stane! I verujte mi da tek sad nisam pametan. Valjda cu povuci pravi potez i malo imati i srece...
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.70.*



+86 Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje28.07.2010. u 06:18 - pre 166 meseci
@Licina72
ako imas dobru izolaciju stavi centralno na gas ili toplotnu pumpu
a vi vrscani ste jako dobro poznati sa vasim prikljucenjima gasnih peci sa crevom
za zalivanje baste (nekim dotrajalim jer je steta seci novo),ventilom za vodu
itd.
 
Odgovor na temu

Licina72
Predrag Licanin
privatnik

Član broj: 265078
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje28.07.2010. u 08:39 - pre 166 meseci
U kući imam 3 sobe+kuhinja+kupatilo. Svi ventili su atestirani i postavljeni po zahtevu distributera gasa. Peći ispravne, sa zaštitom, a creva orgiginalna. U pravu si da ljudi vole da uštede na uštrb kvaliteta, a glava u torbi... Ja nisam među njima.
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje28.07.2010. u 09:16 - pre 166 meseci
Dobro kaže Mali Genije: ako je dobra izolacija tj mala potrošnja, gas je odličan.
Protiv gušenja nekoliko rešenja: testirani spojevi, metalna priključna creva i alarm koji meri koncentraciju gasa. Na kupatilu je ionako uvek bar odškrinut prozor, mada ako se dobro sećam, gas ide dole jer je teži od vazduha.
Nove peći na gas imaju svakakve zaštite i ako kupiš onu koja može u kupatilo - nema brige.
Sad posle ove priče, po meni, zaista odgovara gas. Onih 300m3 potrošnje će postati 400-500m3 ali se to može podneti. I gospodski. Na rate i na dugme.
Komšinici ispred kuće su ovi iz NS Gasa pri pregledu izmerili da curi gas na plinskom šporetu iako se nije ništa osetilo (zato se gasu dodaje miris kao upozorenje ako bude, ne daj Boze, curenja). Zamenuli gumeno crevo metalnim i sve OK.
I neka montira majstor ovlašćen od prodavca kako bi važila garancija. Podrazumeva se godišnji pregled koji košta 20-30 evra pred sezonu da bi se održala garancija. Košta, ali to se mora.
Drugar kupio klimu sa 5 godina garancije. Uslov, redovno održavanje jednom godišnje pred leto 25evra. I tako će više od pola klime da doda za održavanje. Prve dve godine zvao, a kad je video da je to 2 minuta posla sa sve lupanjem pečata da je pregled izvršen, odustao. Sad je 5. godina i nije se kvarila. Imao sreće ili dobar komad?
Iste su fore i za sve druge garancije.
Srećno u izboru.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.70.*



+86 Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje28.07.2010. u 15:54 - pre 166 meseci
@tihi2
malo off
takvi serviseri koji urade posao za 2min. ruse ugled ostalima jer su to vacarosi
a ne serviseri. svaki uredjaj podrazumeva odrzavanje koje je propisano
od strane proizvodjaca i pri svakom servisu je propisano u kom
vremenskom periodu treba odraditi odredjene stvari da bi garancija vazila
a pogotovo gasni kotlovi jer se sve to uglavnom odrazava na potrosnju.
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje28.07.2010. u 20:44 - pre 166 meseci
To bi voleo da vidim i da doživim.
Dopuštam da takvi serviseri postoje, ali ih ja nisam sreo. A imao sam više auta i puno uređaja.
Mnogo bolja situacija je sa majstorima koji se zovu. Na autu ima 26 stavki koje treba pregledati u redovnom servisnom intervalu i menjati ako treba, uključujući pregled filtera za vazduh, klimu i izduvavanje/zamena ako treba, stanja disk pločica, ispravnost svih sijalica itd. Meni to nijedan serviser nije uradio, a bio sam u garantnom roku bar 6 puta. A auto stoji u servisu sat jer je po normama za taj posao potrebno 2 sata.
Proizvođač je lepo napisao šta treba, ali serviseri to preskoče. Ali satnica se računa i naplati.
Naravno da nijedan majstor nikada nije radio bez mog prisustva. Od popravke klime, peći na gas, veš mašine ili servisa kola.
Možete li zamisliti šta mi kaže serviser koji je došao da uradi servis klime pod garancijom kad mu ja pokažem papir šta sve treba da se pregleda, a on očistio filter i mislio da je gotov? Ni pogledao spoljnu jedinicu, a kamo li izmerio pritisak freona.
Garancije su još uvek kratke, 1 godina, ali počinju višegodišnje. Ja čekam prave majstore, većina je bila samo jednom. I većina intervencija se završava sa "popi ti piće i pošaljite pravog majstora".
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

Licina72
Predrag Licanin
privatnik

Član broj: 265078
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje29.07.2010. u 14:27 - pre 166 meseci
Nemam vremena za kucanje ali imam jaku želju da pomognem jos nekom ako je u nedoumici dali etažni kotao, nebitno dali Centrometal ili Termomont, dakle dali to ili gasni kotao. Sa jedne strane imamo skup nekvalitetan gas, a sa druge strane imamo drvo ugalj koji su povoljniji za oko 35%-40% u odnosu na gas, i imamo kotlove novijih generacija za koje ja nemogu reći da su loši ali sudeći po forumima i kukanjem(opravdanim) nekih korisnika mogu slobodno da kažem da su diskutabilnog kvaliteta u odnosu na kotlove kojih se ja sećam, a imam 39 godina tako da sam zapamtio vrlo dobro i kvalitet roba na tržištu i za vreme Tita. Evo kako sam ja rešio svoju dilemu- trilemu.... Kuća mi je unutra 85-90 kvadrata. Iz hodnika se ulazi u 3 sobe, kuhinju i kupatilo. U hodnik ću da stavim trajno žareći kamin na drvo i daću mu oko 30% uglja pa neka se toplota širi po svim sobama, a instaliraću gasni kotao koji će reagovati u slučaju nužde kada se vatra zagasi, a to će se dešavati jer i žena i ja smo u poslu a deci nebih baš davao da se vatrom igraju. Znači da ću koristiti jeftiniji energent, a diskutabilni i skupi plin ostavljam da mi u manjoj meri optereti budžet, a pritom pomogne da mi u odsustvu kuća ne ohladi. Odustao sam od etažnog kotla zato što su napravljeni sa malim vekom trajanja, garancije su OSPORIVE na sto načina (te kondenzat, te pucanje, te širenje, pa onda otvoren sistem navlači koroziju i td). Ko nerazume razumeće na svojoj koži. Ja za svoj novac neću da upadam u statističke proračune kako je na 100 000 hiljada kotlova 200 procurelo. Sa druge strane imate trajno žareće peći koje su jeftinije i po 4 puta od etažnog kotla, a nagore što vam se može desiti je da malo prodime ali ne i da eksplodiraju, procure i td. Ova priča nevaži za ljude koji imaju novca, a vole etažno grejanje. Takvi ljudi će platiti servis, kupiti novi kotao za rad te vrste grejanja i nije im ni zameriti jer imaju mogućnost i to treba poštovati. Ili slučaj mog komšije profesionalnog varioca koji je sam sebi napravio kotao po prospektu slovenačkih kotlova i koji se ne boji problema jer je atestirani varilac. Sam je napravio kotao od 50-60 kw i evo taje mu 7 godina, a nema ni četvorokrake ventile, ni termostate. Tako da i zaključim, kada razmišljate o grejanju, razmislite dobro. Investicija znači povratak sredstava kroz istu+ neka vrsta zarade u odnosu na prethodni način. Poruku možete prihvatiti ili odbaciti, pisana je da pomogne, od srca... Pozdrav svima, čujemo se maja kad svedemo račune grejanja...
 
Odgovor na temu

vuga
automaticar
novi sad

Član broj: 264256
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje07.01.2011. u 13:37 - pre 160 meseci
Ljudi ako vam nije nest jasno ili imate problema sa centrometalom molim vas slobodno me kontaktirajte. Pozdrav. Hristo se rodi.
 
Odgovor na temu

ppavlovic
Pavlovic Petar
Izvođač radova na sajtovima

Član broj: 4306
Poruke: 139
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.pavlovicpetar.com


+1 Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje07.01.2011. u 15:42 - pre 160 meseci
>

Mene zanima vredi li konverzija Centrometal CK35 za lozenje peletima (sa
Centrometal pelet setom). Koliki je odnos potrosnje drva/ugalj/peleti (ako
si pre toga lozio na drva/ugalj) ?

--001636c5b7dbcd528904994376c9
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1

<br><div class="gmail_quote">2011/1/7 vuga <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br><blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0 .8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex;">
Ljudi ako vam nije nest jasno ili imate problema sa centrometalom molim vas slobodno me kontaktirajte. Pozdrav. Hristo se rodi.<br>
<font color="#888888"><br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2779006" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2779006</a><br>
<br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#285751" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#285751</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:285751:f535896905b1b18d144706f90f9f6076<br>
 
Odgovor na temu

vuga
automaticar
novi sad

Član broj: 264256
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje08.01.2011. u 11:43 - pre 160 meseci
Da li ti se isplati??? Sve zavisi šta očekuješ od pelet seta. Potrošnja 35-ice je 8kg/h u punoj snazi. Ako si zainteresovan javi se PP.
 
Odgovor na temu

mikibaki

Član broj: 287691
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje11.07.2011. u 13:03 - pre 154 meseci
@PPavlovic mnogo bolje resenje ti je eko star kotao na pelet prvo sto je kvalitetniji a jeftiniji a drugo zbog toga sto jos uvek nisam cuo da je neko imao losa iskustva sa njima i njihovim kotlovima, a bavim se prodajom kotlova...
 
Odgovor na temu

Licina72
Predrag Licanin
privatnik

Član broj: 265078
Poruke: 7
*.rs
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje11.07.2011. u 18:04 - pre 154 meseci
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje23.07.2011. u 13:16 - pre 154 meseci
POZDRAV!
Molim za pomoć oko izbora kotla za CG.
Proletos mi nakon "čak" 7 godina verne službe procureo ABC Supereco Užice, Izneli ga napolje i isekao ga sa donje strane gde pušta, operem ga i imam šta da vidim! Lim je DOSLOVNO istrulio! Prodao ga kao 400Kg starog gvožđa!

Sada sam u dilemi oko novog kotla! Domaći proizvođači NE DOLAZE u obzir zbog programiranog veka trajanja odnosno ne korištenja PRAVOG kotlovskog lima nego nekog Ukrajinskog ili Makedonskog smeća namenjenog za sve drugo osim za izradu kotlova!
Iz straha da nakon isteka garancije ne bih opet morao da dam silne pare za nešto što bi trebalo da traje rešio sam da kupim zaista nešto kvalitetno, ukoliko ta reč još uvek ima svoje značenje!
U opciji mi je liveni kotao BIASI 3 WOOD ili čelični WV Term (nekadašnji TAM Stadler) model HS (Trajnožareći sa kosim ložištem i velikim vratima).
Slovenci ga prave od 5 mm lima (verovatno pravog kotlovskog)
Znam za sve "prednosti" i mane livenih kotlova u odnosu na čelične a BIASI bih uzeo zbog najduže putanje dimnih plinova i najvećeg ložišta u odnosu na slične. Cena mu je otprilike ista kao i za čelični WV Term HS, dakle oko 120 000 din!
Gledam kod rodbine TAM stadler iz 1983 godine sa pokvarenom ekspanzionom posudom nikada čišćen, varen ili krpan a ložen sa svim i svačim od piljevine i otpadaka od kukuruza preko drva i kamenog uglja a sve to bez kako neko ovde reče, Space shutle tehnologije u vidu ovakvih ili onakvih mešaonih ventila, nalegajućih termostata i slicnih novotarija koje su izmislili proizvođači kotlova ne bi li prikrili osnovni problem a to je pravi KOTLOVSKI LIM kojega više ne koriste!

Znam da i naši proizvođači izvoze kotlove isto tako i Centrometal , ali i Zastava iz Kragujevca je nekada izvozila automobile čak i u Ameriku! Prijatelj dan danas ima Z 101 iz 75 godine sa prvom farbom i 400 000 km bez krupnijih popravaka ali samo zato jer ga je kupio u Nemačkoj! Verovali ili ne ali Yugići u Americi bez obzira na predmet ismejavanja su mnogi od njih još uvek u voznom stanju!

Dakle pošto u Srbiji teško da mogu dobiti kvalitetan proizvod namenjen izvozu od Čeličnih kotlova razmišljam ozbiljno o WV Term HS-u!

Moje pitanje bi otprilike bilo: Ima li itko kakve informacije ili mišljenje o trajnosti sadašnjih Slovenačkih proizvoda tipa kotlova, odnosno da li se oni još uvek prave kao nekada od kvalitetnog materijala?
Koliko čujem u Austriji su Slovenački proizvodi veoma cenjeni i slove za izuzetno kvalitetne!
Postoji li mogućnost da i oni za izvoz u Srbiju prave neko smeće kao Centrometal i ostali domaći proizvođači?
Ili da mi ponudite neku alternativu sa kosim ložištem isključivo na drva i ugalj sa velikim vratima i ložištem. Pelet i piroliza ne dolaze u obzir a snaga koja mi je potrebna je 26 KW, uz kotao će svakako doći i akumulator toplote, za početak od 1000 l i četverokraki mešaoni ventil bez kojega niti jedan proizvođač ne priznaje garanciju!
 
Odgovor na temu

boris.lj
komercijalista
Novi Sad, Srbija

Član broj: 234980
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje24.07.2011. u 19:15 - pre 154 meseci
Postovani prijatelju,

pratim ovu problematiku vec duze vreme, moram da ti priznam da se nisam logovao na ovaj forum vise od godinu dana. Ukoliko se razmisljas izmedju slovenackog WV Terma, nema sta dalje da diskutujemo, moj prijatelj je ima stari njihov kotao sa bojlerom na toplu vodu i sad ga je morao menjati ove sezone posle 20 godina! Nema sta nije lozio u njega, inace mi je prijatelj iz Zmajeva i bavi se polj proizvodnjom mislim na ratarenje.
Ima dosta zetvenih ostataka koje lozi u obliku briketa i od sojine slame isto briketi koji su strava.

Firma koja ih prodaje kao generalni zastupnik je SAJ commerce iz BG-a (http://www.sajcommerce.rs/), ali mislim da postoji i varijanta da ti daju neki popust, to jest da malo pospuste. Likovi su sasvim OK.

Druga alternativa koja moze da te zainteresuje je CENTROMETAL iz Hrvatske (http://www.centrometal.hr/), dosta su dobri, WV u svakom slucaju je bolji od njih ali ovi kotlovi su nesto jeftiniji od slovenaca. Imaju robote koji vare i seku lim, od 5 mm je praljen. Firma koja iz prodaje je ENERGY NET iz Kaca kod Novog Sada. http://www.energynet.rs/.

Ja sam kupio Eko CK35, dosta je jak, malo mi je jaci,meni je on alternativa jel ja koristim gasni kotao. Ostalo mi je da ugradim akumulator od 1500 lit.(ako imas neku semu opreme koja se koristi u kombinaciji za akumulator kao i sema komponenti pre i posle akumulatora kao i gde ga je najbolje pozicionirati, posalji.)

Komercijalisti u ENERGY NETu im nisu bas neki, sto znaci da ces morati sam da analiziras konstrukciju kotla koji ce ti najvice odgovarati.

Akumulator je prava stvar a sto se tice 4-krakog ventila ja i dan danas neumem da ga pravilno podesim, ali posto je uslov garancije onda je dalje diskutovanje suvisno.

Sretno i pozdrav.
B

 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje25.07.2011. u 08:36 - pre 154 meseci
Pozdrav!
Centrometal nikako ne bih uzimao! Citao sam previse negativnih iskustava o njima od korisnika iz Srbije. Da kotao procuri na varu nakon dve godine, sa danasnjom tehnologijom zavarivanja to je NEDOPUSTIVO!!!
E sada zasto se to desava samo kod nas to je vrlo diskutabilno! Pocinjem da sumnjam u neku "zaveru" odnosno dogovor sa domacim proizvodjacima! Zamisli da ti Centrometalovi (ili bilo ciji) kotlovi traju ponovo 20 godina kao sto bi i trebali da traju a pritome su sa cenama u rangu sa svom silom domacih proizvodjaca, pa sta bi se desilo? Svi ostali bi mogli da pozatvaraju svoje fabrike koje u zadnjih 10 godina nicu kao gljive posle kise! Od proletos stalno citam forume te tematike i ovo sto se desava kod nas NIKAKO nije slucajno!!!
Secam se pre 20 godina koliko je u nekadasnjoj "velikoj" SFRJ bilo proizvodjaca kotlova! Samo njih par, i ti kotlovi i dan danas greju Tko je hteo vrhunski proizvod (kojega nakon 25-30 godina od kada je napravljen kopiraju svi domaci proizvodjaci) tada je kupio TAM stadler a tko je kupio liveni kotao tom ce se i cukun unucad jos grejati na njemu, naravno bio je to Radijator Zrenjanin!

Ja dvojim samo izmedju BIASI 3 wood (liveni) i WV term HS dakle cena im je gotovo ista. Biasi je zaista proveren proizvod i ima ih masa u SAD i Kanadi i nisam jos procitao da je nekome procureo ili nesto slicno. Ali komfor lozenja livenog kotla me priblizava vise celicnom HS-u sa gornjim vratima a i iskoristenje je mnogo bolje, ali dzaba mi iskoristenje ako cu za 10 godina morati opet kupovati novi!
Da nisam previse optimistican kada sam rekao 10 godina?
Bio sam dosta blizu konacne odluke o WV termu ali su momci iz Saj Comerca BEZOBRAZNO podigli pre mesec dana i onako jako visoku cenu! Moram pokusati postici neki dogovor ali me samo plasi da li je to jos uvek ono sto i dan danas greje a kupljeno je 1983 godine!???
Sto se tice akumulatora tu sam nov i imas o njemu kao i o mesaonom ventilu na ovom forumu, Ako ne pronadjes poslat cu ti link na PP.
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje14.08.2011. u 10:25 - pre 153 meseci
Pozz!
Neki dan otisao za Bgd na Kaludjericu u "magacin" Saj Comerca da pogledam i kupim Wv Term HS.
Najmanje receno ostao sam jako razocaran i samim kotlom a o rupi gde drze te kotlove ne bih trosio prostor ovde!
Kotao je navodno sav od 5 mm kotlovskog lima! Od tih 5 mm ja sam samo video 5 mm na donjim i gornjim vratima koji sluze kao okvir i zavarena su na vanjski lim od 3 mm! Cevi gde prolaze dimni plinovi su besavne ali debljine samo 3,6 mm! recimo da je ostatak lozista osim vodene resetke 5 mm kako kazu. Posto su "braca" Slovenci u pitanju predpostavimo da je to sve pravi kotlovski lim sto bi trebalo garantirati neku trajnost kotla ali sam kotao mi se doima nekako jeftino, Da u ladici za pepeo nema knjizice sa natpisom WV Term svatko bi pomislio da je rec o nekoj kopiji tko zna koje nove firme za proizvodnju kotlova programiranog veka trajanja u Srbiji. Iskreno rekao bih da domace firme to nekako pedantnije rade a ovaj mi se cini kao delo nekog novog privatnika- nista tu ne utice na funkcionalnost ali samo telo kotla (bez oplate) ne daje bas neki dojam!
Cifra za HS 26 je 118 i kusur hiljada din. za gotovinu!
Previse?
Meni se cini da jeste pogotovo jer bih jos i morao da platim transport do moje adrese i jos da kupim regulator promaje!
Dakle odustao sam od Wv -a i kupio liveni BIASI 3 WOOD!
Neka mi je Bog u pomoci!!!
Kada zahladi javljam rezultate!
 
Odgovor na temu

M Dejan
Dejan Milanovic
Pogonski inzinjer na cnc masini.Nissal
Nis

Član broj: 289161
Poruke: 3
*.entercom.co.yu.



Profil

icon Re: Izbor Peci za centralno grejanje15.08.2011. u 16:41 - pre 153 meseci
Zdravo svima.
Ja sam potpuno nov i u temi i na forumu.
Dali moze neko da mi kaze dali postoji kota za centralno grejanje stana od 53 kvadrata,sa odlicnom stolarijom i na suncanoj strani.Tj.hocu da kazem sa malim gubitcima.
Kakva je mogucnost grejanje takvog stana na pelet i dali je moguce sve to smestiti u sklopu kuhinje-kamuflirati u radnom elementu,inace hobi mi je izrada kuhinja i trebalo bih bas da pravim moju i eto prilike da je po sistemu za grejanje isprojektujem.
Unapred hvala
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Izbor Peci za centralno grejanje

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 207087 | Odgovora: 196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.